Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά

Πήγαινε κάτω 
+4
dorinaki
GIOTA
filareti
mkostas
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
melania




Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 EmptyΤρι Αυγ 31, 2010 9:47 am

LadyOscar έγραψε:
Αχ την έψαχνα αυτήν την σκηνή αλλά δεν την βρήκα!



άλλη κορυφαία σκηνή! Ειδικά μέχρι το 1.26 που πάει και έρχεται, φυσάει, ξεφυσάει, την κοιτάει με το βλέμμα "αν σου μιλήσω μη μου ρίξεις χυλόπιτα, δεν θα την αντέξω!!"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 EmptyΤρι Αυγ 31, 2010 4:00 pm

Thanks Τερψη.
Δεν την εχω δει τη σειρα Περηφανεια και Προκαταληψη...αυτη που παιζει την Ελιζαμπεθ ειναι πολυ διαφορετικη απο ο,τι φανταζομουν και με παραξενεψε καπως,αλλα θα κοιταξω να δω περισσοτερες σκηνες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 EmptyΤρι Αυγ 31, 2010 4:03 pm

filareti έγραψε:
Thanks Τερψη.
Δεν την εχω δει τη σειρα Περηφανεια και Προκαταληψη...αυτη που παιζει την Ελιζαμπεθ ειναι πολυ διαφορετικη απο ο,τι φανταζομουν και με παραξενεψε καπως,αλλα θα κοιταξω να δω περισσοτερες σκηνες.

Τίποτα Smile
Βασικά και γω το ίδιο θέμα είχα γι'αυτό και άργησα πολύ να δω την σειρά.Ενώ είχα τρελή αδυναμία στον Firth δεν μου γέμιζε το μάτι η κοπέλα.Όταν όμως είδα την σειρά σε πληροφορώ πως άλλαξα άποψη.Είναι πολύ καλή ηθοποιός και πέιθει απίστευτα για Lizzy.Οι περισσότεροι φαν του βιβλίου την έχουν ταυτίσει με την ηρωίδα και δεν μπορούν να δεχτούν καμία άλλη στην θέση της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LadyOscar

LadyOscar


Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 EmptyΤετ Σεπ 01, 2010 12:05 am

Φοβερή σκηνή!! Καλά αυτός .. τι να πω. Ούτε λίγο ούτε πολύ της είπε ότι της κάνει χάρη που την ζητάει σε γάμο!! Καλά έκανε και αρνήθηκε ooxi (αν και εγώ μπορεί και πάλι να έλεγα ναι sfirizi )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melania




Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 EmptyΤετ Σεπ 01, 2010 9:47 pm

η αλήθεια είναι ότι πρόταση γάμου με τόσα μπινελίκια (κομψά βέβαια αλά Ώστιν) δεν έχω ξαναδεί!! Αλλά και εγώ μάλλον θα δεχόμουνα! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIOTA

GIOTA


Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2010
Ηλικία : 40

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 EmptyΤετ Σεπ 15, 2010 1:57 am

Τερψη μου την ειδα τη σειρα!!!Ωχ θεε μου αυτος ο Thorton!! enamor enamor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 EmptyΤετ Σεπ 15, 2010 3:14 am

GIOTA έγραψε:
Τερψη μου την ειδα τη σειρα!!!Ωχ θεε μου αυτος ο Thorton!! enamor enamor


χαχα είναι όντως φοβερός!Και εξαιρετικός ηθοποιός και απολύτως γοητευτικός άντρας.
Σ'άρεσε γενικώς η σειρά?Η κοπέλα πώς σου φάνηκε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIOTA

GIOTA


Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2010
Ηλικία : 40

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 EmptyΤετ Σεπ 15, 2010 4:19 am

Μου αρεσε παρα πολυ..Δεν εχω διαβασει και το βιβλιο(κακως) και δεν ηξερα τι θα γινει και με κραταγε σε αγωνια!!
Μου αρεσε και η κοπελα πολυ,γενικα ολοι οι ηθοποιοι ηταν ενας και ενας απο την ηλιθια αδερφη και την υπερπροστατευτικη ψιλοστριφνη μανα του Thorton μεχρι τους εργατες..
Το ζευγαρι επαιζε πολυ με το βλεμμα οπως ηταν και φυσικο λογω τς εποχης και ηταν μαγικο!!
Μου αρεσε η λεπτομερεια των 2-3 φορεματων μονο της Mαργκαρετ αλλωστε εδειξε οτι δεν ειχαν πλεον πολλα χρηματα για περισσοτερα στολιδια..
Μου αρεσε πολυ και η αντιπαλοτητα του ζευγους καθολη τη διαρκεια της σειρας γιατι ειχε νοημα δεν ηταν κλισεδιαρικη..
Αλλα ο Richard Armitage στις δυο σκηνες της προτασης και του φιλιου ηταν χαρμα οφθαλμων!! enamor
Τι να πρωτοπω;;Το γυριζα ξανα και ξανα σαν χαζο!!Κυριως ομως στο παγκακι που εχει κατεβασει το κεφαλι η Μαργκαρετ και την κοιταει με ενα υφος klaps ή εκει που της λεει θα ερθεις μαζι μου στο σπιτι με αυτο το βλεμμα του σοκαρισμενου κουταβιου.. Ypoklisi
Kατι τετοια βλεπουμε ανεβαζουμε τον πηχη και τρωμε τα μουτρα μας μετα..


Το ειδα με αγγλικους υποτιτλους γιατι δεν εβρισκα ελληνικους πουθενα..αν εχεις εσυ ενημερωσε με να το ξαναδω πιο αναλαφρα.. gelio

Επισης επειδη τσιτωθηκα εψαξα και βρηκα αυτο..
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
και επειδη εχω δει μονο Περηφανια και Βορειους απο ολα αυτα ξεκιναω το κατεβασμα.. to kapelo tou gianni

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 EmptyΤετ Σεπ 15, 2010 9:15 am

GIOTA έγραψε:
Μου αρεσε παρα πολυ..Δεν εχω διαβασει και το βιβλιο(κακως) και δεν ηξερα τι θα γινει και με κραταγε σε αγωνια!!
Ούτε γω έχω διαβάσει το βιβλίο αν και θα το ήθελα πολύ.Βασικά δεν το βρήκα πουθενά αν και έψαξα.

GIOTA έγραψε:
Μου αρεσε και η κοπελα πολυ,γενικα ολοι οι ηθοποιοι ηταν ενας και ενας απο την ηλιθια αδερφη και την υπερπροστατευτικη ψιλοστριφνη μανα του Thorton μεχρι τους εργατες..
Το ζευγαρι επαιζε πολυ με το βλεμμα οπως ηταν και φυσικο λογω τς εποχης και ηταν μαγικο!!
Μου αρεσε η λεπτομερεια των 2-3 φορεματων μονο της Mαργκαρετ αλλωστε εδειξε οτι δεν ειχαν πλεον πολλα χρηματα για περισσοτερα στολιδια..
Ναι είναι πολύ προσεγμένη σειρά.Όπως πάντα το bbc έκανε το θαύμα του!

GIOTA έγραψε:
Μου αρεσε πολυ και η αντιπαλοτητα του ζευγους καθολη τη διαρκεια της σειρας γιατι ειχε νοημα δεν ηταν κλισεδιαρικη..
Αλλα ο Richard Armitage στις δυο σκηνες της προτασης και του φιλιου ηταν χαρμα οφθαλμων!! enamor
Τι να πρωτοπω;;Το γυριζα ξανα και ξανα σαν χαζο!!Κυριως ομως στο παγκακι που εχει κατεβασει το κεφαλι η Μαργκαρετ και την κοιταει με ενα υφος klaps ή εκει που της λεει θα ερθεις μαζι μου στο σπιτι με αυτο το βλεμμα του σοκαρισμενου κουταβιου.. Ypoklisi
Δεν το συζητώ καθόλου!Γερή πλοκή και αντιπαλότητα με αιτία όχι όπως συνηθίζεται.
Ο Richard σ'αυτές τις σκηνές απλά δεν υπήρχε!!Στην πρόταση υπάρχει τόση ένταση.Εκεί είχα νευριάσει μαζί της και τον λυπόμουν τόσο τον γλυκούλη μου.Ξεσπάει όταν αυτή λέει πως την προσβάλλει αν συνεχίσει να μιλάει No
Καλά και η σκηνή του φιλιού είναι όλα τα λεφτά!Όλα όμως!Πραγματικά ο τρόπος που την κοιτάει όταν αυτή μέσα στην αμηχανία λέει τα δικά της,είναι μοναδικός.Πλέον φαίνεται πως βλέπει πως κι εκείνη τον αγαπάει και με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση απλώνει το χέρι του στο δικό της και αυτή κοκαλώνει.Είναι φοβερή η ερμηνεία και των δυό τους.Το φιλί επίσης τόσο απαλό και αισθησιακό.Και εκεί που νομίζει πως αυτή φεύγει οι εκφράσεις του εναλλάσσονται απίστευτα.Από απογοήτευση σε ευτυχία που θα έρθει μαζί του. enamor

GIOTA έγραψε:
Kατι τετοια βλεπουμε ανεβαζουμε τον πηχη και τρωμε τα μουτρα μας μετα..
Άσε μην μου τα λες αυτά γιατί είμαι πολύ καμμένη από κάτι τέτοιες ταινίες και μια ζωή μπακούρω με βλέπω Razz


GIOTA έγραψε:
Το ειδα με αγγλικους υποτιτλους γιατι δεν εβρισκα ελληνικους πουθενα..αν εχεις εσυ ενημερωσε με να το ξαναδω πιο αναλαφρα.. gelio
Και γω με ξένους υπότιτλους το είδα.Όλες μου τις ταινίες με αγγλικούς τις βλέπω γιατί ελληνικούς σπανίως ψάχνω.Δεν έχω την ελπίδα πως θα βρω βλέπεις.

GIOTA έγραψε:
Επισης επειδη τσιτωθηκα εψαξα και βρηκα αυτο..
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
και επειδη εχω δει μονο Περηφανια και Βορειους απο ολα αυτα ξεκιναω το κατεβασμα.. to kapelo tou gianni
Ενδιαφέρουσα λίστα.Κάποια δεν τα έχω ακούσει καν και κάποια άλλα τα έχω δει ή κατεβάσει.
"Bleak House"-> το ξεκίνησα πρόσφατα και είδα εως ενός ορισμένου όχι και τόσο διαφωτιστικού σημείου.Δεν έχω συμπέρασμα ακόμα,αλλά έχει πλούσια και περίπλοκη πλοκή αν και πολύ μεγάλη σε έκταση σειρά για τα δεδομένα του bbc.
"Jane Eyre"-> από τις αγαπημένες μου ιστορίες και η εκδοχή του 2006 είναι μακράν η καλύτερη κατά την άποψή μου.Δεν έχω δει βέβαια όλες τις εκδοχές παρά αυτή και την εκδοχή του Zeffirelli,αλλά νομίζω δεν συγκρίνεται με καμία.Ο Toby Stephens απλά δεν υπάρχει!
"Mansfield Park"-> η καλύτερη εκδοχή είναι αυτή του 1999,ίσως να είμαι επηρεασμένη επειδή στην εκδοχή του 2007 παίζει η Billie Piper που σιχαίνομαι,αλλά νομίζω είναι πολύ πληρέστερη.
"Sense & Sensibility"-> δεν ξέρω αν έχεις δει την ταινία με την Emma Thompson αλλά πραγματικά σου προτείνω να δεις την σειρά του bbc.Εγώ αγάπησα την ιστορία μέσω αυτής της ταινίας,ενώ προηγουμένως δεν μ'άρεσε.Ειδικά το ζευγάρι Elinor Edward δεν υπάρχει!

Όπως θα κατάλαβες αν ψάχνεις για μανιακή να σε κατατοπίσει για τέτοιες ταινίες,την βρήκες! Razz
Ελπίζω να σου φανούν χρήσιμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIOTA

GIOTA


Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ημερομηνία εγγραφής : 13/04/2010
Ηλικία : 40

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 8 EmptyΤετ Σεπ 15, 2010 1:46 pm

Aπο ολα αυτα που λες μονο την Λογικη και ευαισθησια εχω δει την ταινια αλλα παρολο που η Εμα Τομσον ηταν παρα πολυ καλη στο ρολο δεν μου ταιριαζε στο ματι με το Χιου..Σαν μαμα του ηταν..
Για την Τζεην Ευρ θα τη δω αλλα σαν βιβλιο ποτε δεν μου αρεσε ιδιαιτερα..
Κατεβαζω τωρα οτι μπορω και έπεται συνεχεια στο σχολιασμο!!
Α ρε Thorton τι μας εκανες enamor enamor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Σειρές που προβλέπονταν να είναι εβδομαδιαίες αλλά έγιναν καθημερινές
» Γενικά ''Χαριποτερικα'' Σχόλια
» TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)
» Οι καλύτερες τηλενουβέλες που έχουν γίνει!
» Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Γενικές συζητήσεις-
Μετάβαση σε: