Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά

Πήγαινε κάτω 
+4
dorinaki
GIOTA
filareti
mkostas
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
melania




Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 10:18 pm

καλά LadyOScar μας αποτελείωσες βραδιάτικα!!!enamor
η απόλυτη σκηνή!! Δεν έχω λόγια....την έχω δει άπειρες φορές είναι αξεπέραστη!! respect στον Colin Firth, απλά!

Τέρψη αν θυμάμαι καλά στο βιβλίο η Τζέην δεν έκλαιγε στην φάση της πρότασης γάμου, ήταν πιο συγκρατημένη, η Wilson έβαλε πολύ συναίσθημα αλλά εμένα μου άρεσε γιατί απλά της πήγαινε, δεν βγήκε υπερβολική ούτε ψεύτικη. Η σκηνή στο κρεββάτι στην αρχή με ξένισε, είπα καλά σε ποιά εποχή βρίσκονται? Αλλά πραγματικά είναι από τις πιο ερωτικές σκηνές που έχω δει, βγάζει πάθος, απόγνωση, έρωτα,αγάπη....οπότε ξεπέρασα τις ενστάσεις μου γρήγορα!! Στην τελευταία σκηνή ο Stephens είναι καθηλοτικός νομίζω ότι πήρε το τέλος και έφυγε χωρίς να σημαίνει ότι η Wilson δεν ήταν καλή! Απλά αυτός ήταν τέλειος. Άλλη μια σκηνή που θεωρώ ότι βγάζει φοβερή ερωτική ατμόσφαιρα είναι αυτή όταν του ζητάει να φύγει για κάποιες εβδομάδες. Χωρίς να αγγίζονται καν λένε τα πάντα με τα βλέμματα, τη γλώσσα του σώματος, ειδικά αυτό το don't go Jane του Stephens όλα τα λεφτά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LadyOscar

LadyOscar


Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 10:23 pm

Καλά εκεί που την ρωτάει συνέχεια από αμηχανία για την υγεία των γονιών της είναι για τρελλά γέλια!!
Και λατρεύω αυτήν την σοβαρή/μουτρωμένη γκριμάτσα που κάνει ο Ντάρσι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melania




Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 10:30 pm

LadyOscar έγραψε:
Καλά εκεί που την ρωτάει συνέχεια από αμηχανία για την υγεία των γονιών της είναι για τρελλά γέλια!!
Και λατρεύω αυτήν την σοβαρή/μουτρωμένη γκριμάτσα που κάνει ο Ντάρσι!!
ναι είναι φοβερός, βρεγμένος, αποσβολoμένος που την είδε, αμήχανος ρωτάει για τους γονείς συνέχεια και μετά και για τις αδελφές με μια φάτσα "τι έγινε ρε παιδιά"?
Εδώ έχουμε ξεχάσει τι θα πει μινι-σειρά, μαξι-σειρά, γενικά σειρά και έχουμε πήξει στη βλακεία.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την melania στις Δευ Αυγ 30, 2010 10:45 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 10:36 pm

melania έγραψε:
καλά LadyOScar μας αποτελείωσες βραδιάτικα!!!enamor
η απόλυτη σκηνή!! Δεν έχω λόγια....την έχω δει άπειρες φορές είναι αξεπέραστη!! respect στον Colin Firth, απλά!

Τέρψη αν θυμάμαι καλά στο βιβλίο η Τζέην δεν έκλαιγε στην φάση της πρότασης γάμου, ήταν πιο συγκρατημένη, η Wilson έβαλε πολύ συναίσθημα αλλά εμένα μου άρεσε γιατί απλά της πήγαινε, δεν βγήκε υπερβολική ούτε ψεύτικη. Η σκηνή στο κρεββάτι στην αρχή με ξένισε, είπα καλά σε ποιά εποχή βρίσκονται? Αλλά πραγματικά είναι από τις πιο ερωτικές σκηνές που έχω δει, βγάζει πάθος, απόγνωση, έρωτα,αγάπη....οπότε ξεπέρασα τις ενστάσεις μου γρήγορα!! Στην τελευταία σκηνή ο Stephens είναι καθηλοτικός νομίζω ότι πήρε το τέλος και έφυγε χωρίς να σημαίνει ότι η Wilson δεν ήταν καλή! Απλά αυτός ήταν τέλειος. Άλλη μια σκηνή που θεωρώ ότι βγάζει φοβερή ερωτική ατμόσφαιρα είναι αυτή όταν του ζητάει να φύγει για κάποιες εβδομάδες. Χωρίς να αγγίζονται καν λένε τα πάντα με τα βλέμματα, τη γλώσσα του σώματος, ειδικά αυτό το don't go Jane του Stephens όλα τα λεφτά!

Όντως μας αποτελείωσες με την θεική αυτή σκηνή enamor

Ναι και μένα μ'άρεσε πολύ ο συναισθηματισμός που έβγαλε στην πρόταση γάμου.Δεν ξέρω αν ήταν διαφορετικά στο βιβλίο,αλλά η απόδοσή της στην σκηνή αυτή ήταν φοβερή και όπως λες της πήγαινε πολύ.
Και η σκηνή του κρεβατιού όσο εκτός εποχής κι ας ήταν μ'άρεσε πολύ!Απίστευτο πάθος,απίστευτη χημεία! xanameno
Πολύ καλή και αυτή η σκηνή με τον προσωρινό αποχαιρετισμό!!Και άλλες πολλές όπως εκείνη που τον σώζει από την φωτιά και την σκεπάζει με το ρούχο του.
Ο Toby θεωρώ πως είναι από τους υπέρτατα υποτιμημένος ηθοποιούς!Ο άνθρωπος είναι μεγαλείο και δεν είναι ευρέως γνωστός και στοιχηματίζω πως ούτε πολλά χρήματα θα βγάζει.Είναι ηθοποιάρα και διαλέγει τι παίζει.Αυτός και άλλοι του βεληνεκούς του είναι η απόδειξη πως η αξιοκρατία στο χώρο τους πάει περίπατο και για όσκαρ προτείνονται κάτι πανίβλακες υπερατάλαντοι ή τουλάχιστον πολύ μέτριοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LadyOscar

LadyOscar


Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 10:41 pm

Αυτή η παραγωγή είναι πέρα από κάθε μέτρο σύγκρισης.
Και μια ακόμη αγαπημένη μου σκηνή



οπου το "My dearest lovliest Elizabeth" από τα χείλη του Ντάρσι έχει πραγματική αξία!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 10:44 pm

Καλά ναι η σειρά δεν υπάρχει!Την είδα πάρα πολύ πρόσφατα γιατί είχα άπειρα χρόνια να την δω και είχα μεγάλη επιθυμία.Περιττό να σας πω πως ξαναπορώθηκα geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melania




Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 10:51 pm

Γιατί η πρόταση γάμου η πρώτη? Άλλη κορυφαία σκηνή αυτή ειδικά πριν ξεκινήσει να μιλάει ο τρόπος που δεν μπορεί να σταθεί σε ένα μέρος, βαριανασαίνει, πάει να ξεκινήσει να μιλάει και σταματάει μεταδίδει όλη του την αγωνία και ένταση! Καθηλωτική σκηνή επίσης.

ο Stephens είναι πολύ αγαπημένος, τεράστιος ηθοποιός!!

Μετά από αυτή την κουβέντα μου έρχετε να πάω να ξαναδώ τη σειρά από την αρχή!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 10:54 pm

melania έγραψε:
Γιατί η πρόταση γάμου η πρώτη? Άλλη κορυφαία σκηνή αυτή ειδικά πριν ξεκινήσει να μιλάει ο τρόπος που δεν μπορεί να σταθεί σε ένα μέρος, βαριανασαίνει, πάει να ξεκινήσει να μιλάει και σταματάει μεταδίδει όλη του την αγωνία και ένταση! Καθηλωτική σκηνή επίσης.

ο Stephens είναι πολύ αγαπημένος, τεράστιος ηθοποιός!!

Μετά από αυτή την κουβέντα μου έρχετε να πάω να ξαναδώ τη σειρά από την αρχή!!



Άσε γιατί μιλάς με την πρώτη καμένη!Εγώ να δεις πως το ψήνω να την δω την σειρά ξανά!Βασικά αγωνιώ να δω και την καινούργια εκδοχή που θα βγεί το 2011.Ας με μαζέψει κάποιος!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LadyOscar

LadyOscar


Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 10:54 pm

Αχ την έψαχνα αυτήν την σκηνή αλλά δεν την βρήκα!
Πάντως και ο Μπίνγκλει με την Τζέιν ήταν πολύ ωραίο ζευγάρι έτσι που ήταν αγαθούληδες και οι δύο και γι' αυτό στο τέλος έλεγε ο μπαμπάς Μπένετ "θα ζήσουν μια πολύ ευτυχισμένη ζωή αλλά δεν θα μπορούν να πάρουν ούτε μία απόφαση" gelio gelio gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά   Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά - Σελίδα 7 EmptyΔευ Αυγ 30, 2010 10:56 pm

LadyOscar έγραψε:
Αχ την έψαχνα αυτήν την σκηνή αλλά δεν την βρήκα!
Πάντως και ο Μπίνγκλει με την Τζέιν ήταν πολύ ωραίο ζευγάρι έτσι που ήταν αγαθούληδες και οι δύο και γι' αυτό στο τέλος έλεγε ο μπαμπάς Μπένετ "θα ζήσουν μια πολύ ευτυχισμένη ζωή αλλά δεν θα μπορούν να πάρουν ούτε μία απόφαση" gelio gelio gelio


Ναι είναι φοβερά γλυκούλιδες.Αυτός παραήταν χαζοχαρούμενος στην εκδοχή του 2005,αλλά γενικώς είναι όμορφο ζευγάρι.Είναι ακριβώς το ζευγάρι που θα μπορούσες να κοροιδέψεις άνετα.Φοβερά αγαθοί και οι δύο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τηλενουβέλες VS Εβδομαδιαίες σειρές γενικά
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Σειρές που προβλέπονταν να είναι εβδομαδιαίες αλλά έγιναν καθημερινές
» Γενικά ''Χαριποτερικα'' Σχόλια
» TVD Fanfics (Γενικα....και ειδικα...)
» Οι καλύτερες τηλενουβέλες που έχουν γίνει!
» Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Γενικές συζητήσεις-
Μετάβαση σε: