Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές

Πήγαινε κάτω 
+7
Τέρψη
MariaS
Eleni7
felia
filareti
malu
mkostas
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 EmptyΚυρ Οκτ 13, 2019 11:17 am

Επισης ο χαρακτηρας της Λενιως ειναι ειδωλο Ypoklisi και τα σχολια στο twitter μετα απο τα επεισοδια ολα τα λεφτα dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 EmptyΤετ Οκτ 16, 2019 12:18 pm

Ειδα βασικα και μερικα επεισοδια απο τις Αγριες Μελισσες αλλα και απο το Ποταμι.

Εγω θα διαφωνησω πως η Μελισσες δεν ειναι σαπουνι. Αλλα προς το παρον το εχουν σχετικα μετριασμενο για αυτα που εχουμε δει στα Ελληνικα δεδομενα (που αντικειμενικα και παλι ειναι αλλα εντω ειναι Ελλαντα ..οποτε χαχαχαχα) ετσι ωστε μπορεις να εστιασεις στην σκηνοθεσια και καποιες ερμηνειες. Και το οτι ειναι εποχης το σωζει αρκετα. Η Λενιω μου αρεσε και εμενα. Και φαινεται πως εχουν ριξει χρημα στην παραγωγη.
Τωρα να πω πως η εισαγωγη της σειρας μου θυμισε το βασικο σκελετο της εισαγωγης της Βερας στο Δεξι; Με τρεις γυναικες να σκοτωνουν εναν αντρα και να κρυβουν το φονικο και μετα μπαχαλο με εκδικηση και μυστηριο κτλ κτλ dunato gelio dunato gelio dunato gelio...Καλα εδω δεν το κοβω να εχουν νεκρανασταση αλλα αν δειξουν κανενα τριγωνο με δυο απο τις αδερφες μην παραξενευτειτε.  Laughing

Οσο για το Ποταμι...Βαρυ το θεμα...εχει μερικες στιγμες συγκινησης επειδη σε παραθετουν σε ιστορικες στιγμες οποτε συγκινησε λογω του θεματος και της ιστοριας αλλα εκει και αν ειναι ΤΡΕΛΟ σαπουνι! Και μερικες ερμηνειες ειναι αθλιες. Και πολλες ακρα σαπουνοπερικες.
Τα σκηνικα και τα κουστουμια ειναι καλα. Η σκηνοθεσια εχει τις στιγμες της. Εχει πεσει και εκει χρημα.
Αυτος που παιζει τον Θεμη ξεχωριζει εκει μεσα. κτλ.

Αλλα το οτι εφτασε η Ελληνικη τηλεοραση σε τετοιο σημειο εξαθλιωσης που παιρνουν τον Μανουσακη και μας τον βγαζουν ξαφνικα γκουρου της ποιοτητας απλα με ξεπερναει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
malu

malu


Αριθμός μηνυμάτων : 980
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2013

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 EmptyΤετ Οκτ 16, 2019 1:50 pm

Πάλι καλά που βασίζεται σε βιβλίο και (μάλλον) δε θα μπορέσει να βάλει καμιά διωγμένη με Τούρκο.
Το ίδιο περίπου με φόνο και συγκάλυψη έβλεπα και σε μια ξένη σειρά του 2002.
Είμαι αισιόδοξη για την ελληνική τηλεόραση γιατί από την ποσότητα βγαίνει και η ποιότητα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 EmptyΤετ Οκτ 16, 2019 4:02 pm

Ποιος Μανουσακης; Ο γνωστος; Ο καραβι το φεγγαρι κτλ; Ρε εχουμε 2019 χαχαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 EmptyΤετ Οκτ 16, 2019 10:51 pm

Eleni7 έγραψε:
Ποιος Μανουσακης; Ο γνωστος; Ο καραβι το φεγγαρι κτλ; Ρε εχουμε 2019 χαχαχαχαχα


O γνωστος και μη εξαιρετεος dunato gelio dunato gelio dunato gelio 

Και ολοι τωρα του μπλεκουν το εγκωμιο γιατι ειπαμε....η ποιοτητα πανω απο ολα. dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
malu

malu


Αριθμός μηνυμάτων : 980
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2013

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Οκτ 17, 2019 9:28 am

Εντάξει, το αποτέλεσμα έχει να κάνει και με το σενάριο, ο σκηνοθέτης δεν μπορεί να κάνει και θαύματα. Πήγα ένα καλοκαίρι κι εγώ να παρακολουθήσω αυτό με την τσιγγάνα και τον μπαλαμό, να δω τι έκανε 70% τηλεθέαση και δεν μπόρεσα. Ο Αγγελόπουλος μπροστά του τρέχει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Οκτ 17, 2019 2:13 pm

- Δεν έχω δει άγριες μέλισσες, γιατί παρότι λατρεύω τα εποχής, μου φαίνεται πολύ βαρετό από τα trailers, συν ότι δεν αντέχω την εικόνα του Ant1. Αλλά η Μαρία Κίτσου (η πρωταγωνίστρια), την οποία αγάπησα από τη σειρά "Καρυωτάκης" και την έχω δει 3-4 φορές στο θέατρο, είναι ηθοποιάρα και από τις αγαπημένες μου τα τελευταία χρόνια.

- Φέλια, θα συμφωνήσω για τον ηθοποιό που κάνει τον Θέμη στο Κόκκινο Ποτάμι. Κι αυτός, κυρίως, ηθοποιός του θεάτρου και βραβευμένος. Όσον αφορά τη σειρά, μόνο το πρώτο επεισόδιο έχω δει και δεν ενθουσιάζομαι, αν και μου φάνηκε καλύτερο από ό,τι περίμενα, δεδομένου ότι ο Μανουσάκης μάς έχει συνηθίσει σε άλλου είδους τηλεόραση.

- Εμένα το Έρωτας Μετά με είχε τραβήξει μόνο, το οποίο ξεκίνησε λίγο υποτίθεται ως μυστηρίου, θριλεράκι κ.λπ. και όλοι σχολίαζαν ότι είναι επίπεδο netflix, αλλά τελικά με απογοήτευσε κι αυτό. Σου δίνουν την "αστυνομική" πλοκή με το σταγονόμετρο, κι όλο το υπόλοιπο είναι σαπουνόπερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Οκτ 17, 2019 2:33 pm

Γιατι τι εχει η εικονα του Ant1; Επειδη ειναι 240p;

Παντως ελληνικο αστυνομικο καποια στιγμη ειχε και το cosmote. Δικης του παραγωγης. Δεν το τσεκαρα ομως.



Δεν ξερω αν το εχουν ανεβασει καπου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Οκτ 17, 2019 3:55 pm

Eleni7 έγραψε:
Γιατι τι εχει η εικονα του Ant1; Επειδη ειναι 240p;

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Και τα χρώματά του έχουν θέμα.

- Μου έχουν πει καλά λόγια για το Έτερος Εγώ, αλλά ούτε εγώ το έχω δει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 7 EmptyΠεμ Οκτ 17, 2019 11:47 pm

Eleni7 έγραψε:
Γιατι τι εχει η εικονα του Ant1; Επειδη ειναι 240p;



dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Γενικό τόπικ για λατινοαμερικάνικες σειρές
» Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές
» Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές
» Γενικό τόπικ για κορεάτικες σειρές
» Γενικό τόπικ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Γενικές συζητήσεις-
Μετάβαση σε: