Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές

Πήγαινε κάτω 
+7
Τέρψη
MariaS
Eleni7
felia
filareti
malu
mkostas
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
malu

malu


Αριθμός μηνυμάτων : 981
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2013

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 EmptyΣαβ Οκτ 05, 2019 9:33 pm

Και μπέρδεψα την Τραϊάνα Ανανία με την Τάνια Τρύπη livan livan livan livan livan .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 EmptyΣαβ Οκτ 05, 2019 9:40 pm

Δεν βλεπω γενικα ελληνικη τηλεοραση. Αλλα ακουσα καλα λογια απο μια γνωστη για τις αγριες μελισσες και ισως του δωσω μια ευκαιρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
malu

malu


Αριθμός μηνυμάτων : 981
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2013

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 EmptyΣαβ Οκτ 05, 2019 9:40 pm

Φέτος έχει πολλές σειρές πάντως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 EmptyΣαβ Οκτ 05, 2019 9:51 pm

Δεν μου λεει κατι να σου πω την αληθεια. Πολλες λιγες...οι περισσοτερες για μενα ειναι για τα μπαζα. Η Ελληνικη τηλεοραση γενικοτερα εδω και πολλα χρονια εχει παρει τον κατηφορο. Και ενταξει. Ανα καιρους εχω δει και εγω τα σκουπιδια μου (βλεπε σαπουνια κτλ) αλλα πλεον ουτε αυτα δεν βλεπονται. Οποτε να ναι καλα το διαδικτυο που δινει και αλλες επιλογες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 EmptyΣαβ Οκτ 05, 2019 11:37 pm

Οι αγριες μελισσες σαπουνι εποχης φαινεται απο τα τρειλερ που εχω πετυχει. Σκυλοβαρετες ελληνικες σειρες πλην ελαχιστων εξαιρεσεων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Οκτ 06, 2019 1:02 am

Γενικα εμενα μου αρεσουν οι εποχης. Αλλα με φοβιζει το ελληνικο και το σαπουνι Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Οκτ 06, 2019 3:00 am

felia έγραψε:
Γενικα εμενα μου αρεσουν οι εποχης. Αλλα με φοβιζει το ελληνικο και το σαπουνι Laughing

Δεν εχω δει ποτε ελληνικη δραματικη σειρα. Ποτε. Ουτε στις υποτιθεμενες καλες εποχες της ελληνικης τηλεορασης. Βασικα παιζει να εχω δει μονο το Νησι απλα και μονο επειδη ειχα διαβασει το βιβλιο και ειχα περιεργεια να δω πως θα το μεταφερουν. Αλλα δεν θυμαμαι απολυτως τιποτα, οποτε ή δεν το εχω δει, ή ηταν υπερβολικα βαρετο και δεν συγκρατησα τιποτα. Και εχω δει και μιση σεζον μυστικα της εδεμ που απορω κιολλας γιατι το εκανα μιας και δεν βλεπω καθημερινα λολ

Τα περισσοτερα ειναι σαπουνια μωρε. Και καλη παραγωγη να ειναι, απο στορυ μαπα. Τα βαριεσαι. Απο δραματικα δεν το εχουμε, εκτος απο ορισμενες εξαιρεσεις. Κωμωδιες ειχαμε καλες παλαιοτερα αλλα και αυτες τωρα δεν βλεπονται. Παιζει να δεις επεισοδιο ελληνικης κωμικης σειρας και να μην ακουσεις μια ατακα αξιας γελιου επι 40 συνεχη λεπτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
malu

malu


Αριθμός μηνυμάτων : 981
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2013

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Οκτ 06, 2019 10:58 am

Την έχω ακούσει κι αυτή την κριτική, ότι βασικά είναι σαπούνι, αλλά και το βρίσκω φυσικό να έχει σαπουνοπερικά στοιχεία οποιαδήποτε σειρά πάνω από 6 επεισόδια. Αν δεν υπάρχει μια υπερβολή, κάτι παράνομο και απαγορευμένο, πάθος κ.λπ. τι να κάτσει ο άλλος να δει;
Δέχομαι την σαπουνάδα αν η πλοκή είναι ενδιαφέρουσα και υπάρχουν ωραίες ιστορίες, λογική και συνέπεια. Γιατί μου τι σπάει να αλλάζουν τους χαρακτήρες ή να παρουσιάζουν ότι τους καπνίσει στα καλά καθούμενα.
felia στην θέση σου θα της έριχνα μια ματιά από περιέργεια. Αφού γενικά το εκθειάζουν, έχει εξωτερικά γυρίσματα, καλούς ηθοποιούς και προχωράει γρήγορα, γιατί όχι;  

Eleni7 έγραψε:
Τα περισσοτερα ειναι σαπουνια μωρε. Και καλη παραγωγη να ειναι, απο στορυ μαπα. Τα βαριεσαι. Απο δραματικα δεν το εχουμε, εκτος απο ορισμενες εξαιρεσεις. Κωμωδιες ειχαμε καλες παλαιοτερα αλλα και αυτες τωρα δεν βλεπονται. Παιζει να δεις επεισοδιο ελληνικης κωμικης σειρας και να μην ακουσεις μια ατακα αξιας γελιου επι 40 συνεχη λεπτα.

Πόσο δίκιο έχεις, ίσως ακούγομαι σαν γιαγιά αλλά τι ωραίες σειρές είχαμε πριν χρόνια και πόσο χάλια τώρα. Βλέπεις ακόμα και η γκρίνια πώς μπορεί να αξιοποιηθεί και να βγάλει γέλιο σε σειρές όπως το How I met your mother μέσα από μια μόνο σκηνή και πόσο ανυπόφορη μίρλα με συμπεθέρες ή ζευγάρια που μαλώνουν βγαίνει στα ελληνικά σήριαλ Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep .
Άσε που συνήθως δεν είναι καν ελληνικά σενάρια αλλά διασκευές σειρών που ούτε στις χώρες τους τις είχαν σε πολύ μεγάλη εκτίμηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Οκτ 06, 2019 1:31 pm

Ποιες κωμωδιες βρε παιδια. Αφου η πλειοψηφια ειναι μεταφορες και αναμασημενο φαγητο. Λες και εμεις εδω δεν εχουμε συγγραφικα ταλεντα. Αφου αλλωστε μονο και μονο να δεις ποιες σειρες ειναι κλασσικες και επιτυχιες βλεπεις πως ειναι πρωτοτυπες δημιουργιες. Τα τωρινα δεν βλεπονται.

Καλα για δραματικες δεν το συζητω καν. Απλα...οχι.

Οσο για το Νησι...θυμαμαι και εγω πως ειχα καθισει να το δω στην αρχη αλλα ηταν απιστευτα αργοσυρτο και βαρετο και το παρατησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές   Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές - Σελίδα 6 EmptyΚυρ Οκτ 13, 2019 11:06 am

Εγω εχω δει Αγριες Μελισσες και για την ακριβεια εχω πορωθει. ΑΝ θα εξελιχτει σε σαπουνοπερα δεν το ξερω,ο μεγαλος αριθμος επεισοδιων ειναι ενας κινδυνος. Αλλα μεχρι στιγμης σαπουνι δεν ειναι. Εχει πολυ καλο ρυθμο,ερμηνειες απο ηθοποιαρες επιτελους,είναι προσεγμενη παραγωγη κι εχει και τελεια τραγουδαρα που τη μουρμουραω συνεχεια. Μετα τα δυο πρωτα επεισοδια,που εγιναν οσα περιμενα να φανε δυο βδομαδες,αναρωτιομουν τι θα δουμε,μεχρι στιγμης δε με εχει απογοητευσει το σεναριο. Μονο ενα κομματι της σειρας πιστευω οτι σαπουνιζει λιγο ή τελος παντων ειναι κλισε-δε λεω για να μην κανω σποιλερ- αλλά δηλωνω φαν.
Φελια θα ελεγα να δωσεις ευκαιρια και να δεις μερικα επεισοδιακια. Οι ρυθμοι του δεν εχουν καμια σχεση με Νησι που οντως ηταν πολυ αργοσυρτο.
Και μενα μ'αρεσουν τα εποχης και θελω να δοκιμασω και το Κοκκινο ποταμι,απλα επειδη ξεκινουσε με τις πορειες θανατου και τα εχω ακουσει απο τους παππουδες μου αυτα,με επιασε ενα σφιξιμο και το σταματησα. Θα το ξαναδοκιμασω ομως.
Οπως και να το κανουμε φετος φαινεται να υπαρχει μια ανακαμψη στην ελληνικη τηλεοραση κι αυτο μου φαινεται καλο,τα περασμενα χρονια οποτε την ανοιγες πονουσαν τα ματια σου,τωρα υπαρχουν καποιες εστω συμπαθητικες εως πολυ καλες δουλειες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γενικό τόπικ για ελληνικές σειρές
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Γενικό τόπικ για λατινοαμερικάνικες σειρές
» Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές
» Γενικό τόπικ για αγγλόφωνες σειρές
» Γενικό τόπικ για κορεάτικες σειρές
» Γενικό τόπικ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Γενικές συζητήσεις-
Μετάβαση σε: