Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Καλύτερη τηλενουβέλα

Πήγαινε κάτω 
+4
dorinaki
john@kos
MariaS
mkostas
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Ποια τηλενουβέλα είναι η αγαπημένη σας;
Todos quieren con Marilyn
Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
La Viuda de la Mafia
Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_lcap70%Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 70% [ 7 ]
Belissima
Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_lcap20%Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 20% [ 2 ]
La hija del Mariachi
Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Pura sangre
Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_lcap10%Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 10% [ 1 ]
La Dama de Troya
Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Los Protegidos
Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 10
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλύτερη τηλενουβέλα   Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 4:11 pm

Αν δεν δεις και τη χήρα θα πάρω το μέρος της χεζουλίνας ooxi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλύτερη τηλενουβέλα   Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 4:22 pm

πως να τη δω τη χηρα καλο μου αφου δεν ξερω τη γλωσσα Razz .. .

την υποθεση την ξερω στα εξω εξω βεβαια. .
και καποια βιντεακια στο youtube εχω δει. .
ειχα διαβασει και καποια κειμενα απο καποιον που του αρεσε η σειρα. . κατεβατα ηταν . . ποιος ηταν να δεις. . .ποιος ηταν??sfirizi
η ντιανα μου αρεσε αρκετα αν και δεν μου αρεσε αυτος με τον οποιο κατεληξε αλλα ουτε την ηθελα με τον ανιμπαλ (ο οποιος επισης μου αρεσε σαν χαρακτηρας). . να μια ηρωιδα με χαρακτηρα!
γενικα παντως φαινοταν καλη σειρα. . .

α! και μου αρεσε η σκηνη στο τελος με τα αλογα και την καταδιωξη και με την ντιανα με τη μπαντανα και το οπλο lol!

οσο για να παρεις το μερος της χεζουλινας..καντο. .τα μαρτυρια του τανταλου ολα δικα σου! dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλύτερη τηλενουβέλα   Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 4:36 pm

Και μένα ο Ανίμπαλ μ'άρεσε περισσότερο με τον Καμίλο αλλά με τη Ντιάνα δεν τον ήθελα ooxi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλύτερη τηλενουβέλα   Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 7:37 pm

Belissima κλασσικά. Βασικά από τις άλλες μόνο το Pura έχω δει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kally

kally


Αριθμός μηνυμάτων : 1154
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010

Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλύτερη τηλενουβέλα   Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 06, 2011 12:07 pm

Ennoeitai pws h kaluterh einai to la viuda de la mafia. Einai apo tis kaluteres tilenoubeles pou exoun guristei. Nikaei akoma kai korufaies amerikanikes seires. An kapoios koroideuei tis tilenoubeles kai thelete na tou apodeixete pws exei adiko apla dwste tou skhnes apo auth!!!

Mou arese polu kai to Belissima alla sto telos kopsane para polla kai den katalabaina ti mou ginetai. Autos o alpha mia douleia olokliri den mporei na thn kanei. Kai ena mhna meta th xanabale. Ti ton peirakse tote kai thn teleiwse prin thn wra ths?

To Todos quieren con Marilyn den to hxera prin mpw sto forum. Mou arese opws ksekinhse alla egine grhgora bareto. Exw meres pou den blepw. Protimw to Por que diablos pou to eixa balei sto mati apo tote pou eida ton theo Cardona sti Marina. Eida ta duo prwta epeisodia kai pwrwthika.

Duo alles thlenoubeles pou den kserw an tis exete dei kai sas tis proteinw einai to LA SAGA kai to TERESA. To la saga htan sthn epoxh tou la viuda de la mafia kai tou mesa para tres. Nomizw den ekane toso megala noumera oso auta ta duo alla ekane polu upshles tiletheaseis kai einai polu prototupo kai sugkinitiko. Anti gia istoria agapis deixnei istoria misous. To pura sangre htan kakh antigrafi tou. To Teresa einai to kalutero meksikaniko pou exw dei teleutaia. Krataei kalh parea. Sto la saga paizei kai o Diego Cadavid apo to mesa para tres. Alejo nomizw ton elegan ekei kai thumamai mou arese perissotero o aderfos tou. Alla sto saga einai uperoxos. Exei treis rolous kai klebei thn parastash apo tous pollous kai eksairetikous prwtagwnistes.

Sugxaritiria gia to forum. Xerete thn thlenoubela polu kalutera apo ta ellhnika kanalia. An anti gia to xrwma ths amartias kai th marina bazane mia apo autes ta pragmata tha htan alliws twra. Kai sigoura den tha eixame tourkika.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλύτερη τηλενουβέλα   Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 06, 2011 4:13 pm

Παράθεση :
Ennoeitai pws h kaluterh einai to la viuda de la mafia. Einai apo tis kaluteres tilenoubeles pou exoun guristei. Nikaei akoma kai korufaies amerikanikes seires. An kapoios koroideuei tis tilenoubeles kai thelete na tou apodeixete pws exei adiko apla dwste tou skhnes apo auth!!!
Συμφωνώ απόλυτα. Αν γινόταν σήμερα θα ταν ακόμα καλύτερη η σειρά. Θα μπορούσαν να μιλήσουν ακόμα πιο ανοιχτά για αυτό το θέμα αλλά κυρίως θα ήταν καλύτερη σε παραγωγή και φωτογραφία. Όχι ότι δεν είναι καλή... αλλά καμιά σχέση με αυτά που κάνουν σήμερα στη Κολομβία. Ένα video του Καρτέλ ή της Ροσάριο να δει κανείς και θα καταλάβει τι εννοώ.

Παράθεση :
Mou arese polu kai to Belissima alla sto telos kopsane para polla kai den katalabaina ti mou ginetai. Autos o alpha mia douleia olokliri den mporei na thn kanei. Kai ena mhna meta th xanabale. Ti ton peirakse tote kai thn teleiwse prin thn wra ths?
Δεν φταίει ο alpha γι'αυτό αλλά η Globo, η εταιρία παραγωγής. Στέλνει τις νουβέλες της πετσοκομμένες στο εξωτερικό για να έχουν λιγότερα επεισόδια. Θέλουν να τις κάνουν πιο ελκυστικό. Γενικά ένα μικρό κλάδεμα το χρειάζεται ακόμα και η καλύτερη βραζιλιάνικη νουβέλα. Έχουν τόσους πολλούς δευτερεύοντες χαρακτήρες που ακόμα και αν είναι όλοι ενδιαφέροντες σε μπερδεύουν. Στην αρχή ειδικά μπορεί να σου φανούν μέχρι και βλακείες οι σειρές γι'αυτό. Νομίζω πως όσοι είδαν μόνο τα πρώτα επεισόδια της Belissima που τα έδειξαν βράδυ θα απορούν με τα θετικά σχόλια που κάνουμε όσοι την είδαμε ολόκληροι. Η Globo όμως δεν εξαφανίζει χαρακτήρες στο μοντάζ του εξωτερικού... Και κόβει απ'τα τελευταία. Θυμάμαι στο φινάλε της Belissima είχε δείξει σκηνικά με τελείως δευτερεύοντες ρόλους που αν και είχαν γέλιο δεν είχαν τίποτα παραπάνω να προσφέρουν και έκοψαν κατά κάποιο τρόπο τη λύση του μυστηρίου. Κόβουν ότι να ναι.

Παράθεση :
To Todos quieren con Marilyn den to hxera prin mpw sto forum. Mou arese opws ksekinhse alla egine grhgora bareto. Exw meres pou den blepw. Protimw to Por que diablos pou to eixa balei sto mati apo tote pou eida ton theo Cardona sti Marina. Eida ta duo prwta epeisodia kai pwrwthika.

Τα επεισόδια 25-45 περίπου τα θυμάμαι λίγο βαρετά. Βασικά πάντα είναι αργό αλλά επειδή έχουν ενδιαφέρον αυτά που γίνονται σχεδόν πάντα τα επεισόδια στο σύνολο του είναι το λιγότερο καλά. Εκείνα όμως ήταν πολύ μεταβατικά. Γενικά πάντως αξίζει τον κόπο η σειρά. Θέλει υπομονή μέχρι να συνηθίσεις τους ρυθμούς αλλά μετά δεν καταλαβαίνεις πως περνάει. Όταν το τέλειωσα μάλιστα απόρησα πότε κιόλας τέλειωσε και πότε πρόλαβαν και έγιναν όλα όσα έγιναν ενώ ήταν και αργό. Δεν είναι Por que diablos αλλά αξίζει.

Παράθεση :
Duo alles thlenoubeles pou den kserw an tis exete dei kai sas tis proteinw einai to LA SAGA kai to TERESA. To la saga htan sthn epoxh tou la viuda de la mafia kai tou mesa para tres. Nomizw den ekane toso megala noumera oso auta ta duo alla ekane polu upshles tiletheaseis kai einai polu prototupo kai sugkinitiko. Anti gia istoria agapis deixnei istoria misous. To pura sangre htan kakh antigrafi tou. To Teresa einai to kalutero meksikaniko pou exw dei teleutaia. Krataei kalh parea. Sto la saga paizei kai o Diego Cadavid apo to mesa para tres. Alejo nomizw ton elegan ekei kai thumamai mou arese perissotero o aderfos tou. Alla sto saga einai uperoxos. Exei treis rolous kai klebei thn parastash apo tous pollous kai eksairetikous prwtagwnistes.
Το pura sangre αντιγραφή του La saga; Suspect Από που κι ως που; Έχουν τελείως διαφορετική ιστορία. Δεν έχω δει saga αλλά ξέρω τι παίζει. Και βασικά γι'αυτό δεν το έχω δει ακόμα παρά τις κριτικές. Αυτό το να αλλάζει κάθε τόσο και λιγάκι γενιά, χαρακτήρες, ιστορία, εποχή και καστ μου φαίνεται κάπως. Πόσο μάλλον όταν ξέρω πως όλες οι ιστορίες θα έχουν τραγικό τέλος. Νομίζω κιόλας η τελευταία είχε το πιο τραγικό τέλος απ'όλες. Θα τη δω βέβαια σίγουρα. Flora Martinez, Diego Cadavid, Patricia Vasquez, Marlon Moreno και οι υπόλοιποι ηθοποιοί αποτελούν πάρα πολύ ισχυρά κίνητρα. Είδα και επεισόδια της Martinez στο Tiempo final και θέλω να τη δω οπωσδήποτε σε κάτι μεγαλύτερο.

Είδα και τον Cadavid εκεί, βλέπω και το Καρτέλ οπότε δηλώνω επίσημα φαν του. Στο mesa para tres όμως όντως έχανε από τον Luis. Και λόγω ρόλου αλλά και ηθοποιού. Σε γενικές γραμμές ο Arredondo μ'αρέσει λίγο περισσότερο. Στη saga ήξερα ότι ο Cadavid έπαιξε πάνω από έναν ρόλο αλλά νόμιζα πως είναι δύο. Με αυτή τη σειρά έγινε πρώτο όνομα. Πήρε και διάφορα βραβεία.

Η saga στην αρχή έκανε πολύ μεγαλύτερα νούμερα από τη χήρα. Σιγά σιγά όμως έκλεινε η ψαλίδα και μέχρι το τέλος η χήρα την είχε ξεπεράσει. Ο μέσος όρος της saga όμως είναι μεγαλύτερος. Ήταν οι δυο απόλυτες επιτυχίες του 2005 και μάλωναν πάρα πολλοί για το ποια τελικά ήταν η νικήτρια. Ο χρόνος απέδειξε πως είναι η χήρα. Το mesa para tres έκανε αρκετά μεγαλύτερα νούμερα και από τα δύο αλλά σε αντίθεση με αυτά τα δύο δεν σάρωσε στα βραβεία.

Όσο για τα ελληνικά κανάλια... Άσε. Πονεμένη ιστορία.

Επί τη ευκαιρία, καλωσόρισες στο φόρουμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
lorizza

lorizza


Αριθμός μηνυμάτων : 624
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2010

Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλύτερη τηλενουβέλα   Καλύτερη τηλενουβέλα - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 10, 2011 11:22 pm

Η Belissima και το Todos Quieren Con Marilyn είναι απο τις αγαπημένες μου τηλενουβέλες. Αλλά η Viuda είναι άλλο πακέτο. Ψηφίζω αυτή, φυσικά.
Το La Saga είναι βαρετό. Και νομίζω η κολομβιανή τηλενουβέλα με τα περισσότερα επεισόδια. Το La Dama De Troya είναι ωραίο. Νόμιζα είναι σαν το Pura Sangre αλλά είναι καλύτερο, πιο ολοκληρωμένο. Κάποια στιγμή θα το συνεχίσω και ελπίζω να μην προκύψουν δέκα τρύπες στο τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Καλύτερη τηλενουβέλα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Καλύτερη τηλενουβέλα
» Quiz: Ποια τηλενουβέλα;
» Τι ακριβώς περιμένετε να δείτε από μια τηλενουβέλα;
» Καλύτερη τηλενουβέλα αυτής της περιόδου
» Η τηλενουβέλα με...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές-
Μετάβαση σε: