Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ποιες νουβέλες προτείνετε;

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
lorizza

lorizza


Αριθμός μηνυμάτων : 624
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2010

Ποιες νουβέλες προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες νουβέλες προτείνετε;   Ποιες νουβέλες προτείνετε; - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουν 06, 2011 11:18 pm

Το Cartel μου άρεσε περισσότερο απο όλα. Η Viuda αποτελεί όντως εγγύηση. Εγγύηση θεωρώ και το Todos Quieren Con Marilyn. Είναι αργό αλλά έχει τόσες ιστορίες που αποκλείεται να μην βρει κάποιος κάποια να τον ενδιαφέρει. To Por Que Diablos ασχολείται με τους νέους αλλά είναι τα πάντα γύρω απο τον Juan Diablo. Είναι ο χαρακτήρας και ο ηθοποιός που ενδιαφέρουν όλες τις ηλικίες. Και οι συμπρωταγωνιστές του είναι ενήλικες οπότε δεν πιάνεται σαν νεανική σειρά. Και μπορεί να είναι έφηβος αλλά ώριμος και μπλεγμένος σε επικίνδυνες καταστάσεις που δεν έχουν μεγάλη σχέση με νεανικές σειρές. Τo A Mano Limpia και το Mesa Para Tres είναι εξαιρετικές νουβέλες. Θα τις έλεγα και πιο πιασάρικες απο τις άλλες. Η κάθε μία στο κοινό που απευθύνεται όμως. Νομίζω έκαναν και μεγαλύτερη τηλεθέαση. Το La Saga εμένα δεν μου άρεσε. Ούτε το Νησί μου άρεσε ούτε και το πρώτο επεισόδιο του Alguna Vez Tendremos Alas. Εδώ όμως να πω ότι δεν έχω δει ποτέ κανένα μεξικάνικο. Μόνο αποσπάσματα που μόνο αποστροφή μου προκαλούν. Το Alguna Vez Tendremos Alas δεν μου προκάλεσε κάτι τέτοιο αλλά ούτε με τράβηξε.
Έχω τέσσερις επιπλέον προτάσεις. Οι τρεις είναι βραζιλιάνικες και η μία κολομβιανή. Βραζιλιάνικες είναι το A Favorita, το O Clone και το Paraiso Tropical και κολομβιανή το El Ultimo Matrimonio Feliz. Το A Favorita όμως να μην το δει κάποιος που γνωρίζει spoilers. Αν ξέρει ακόμα και λεπτομέρειες του χαλάει όλη η νουβέλα. Βασίζεται στην ανατροπή και αν την γνωρίζεις ήδη δεν έχει νόημα να την δεις. Το O Clone έχει μεταφυσικά στοιχεία. Θα την έλεγα νουβέλα επιστημονικής φαντασίας. Πρέπει να σου αρέσει το είδος για να την δεις. Το Paraiso Tropical μπορούν να το δουν πολύ περισσότεροι αρκεί να κάνουν υπομονή στα πρώτα επεισόδια. Το El Ultimo Matrimonio Feliz είναι η καλύτερη κοινωνική νουβέλα που έχω δει. Καλύτερη ακόμα και απο σειρές όπως Todos Quieren Con Marilyn, Mulheres Apaixonadas, La Madre και Lacos De Familia που είναι κορυφαίες του είδους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Ποιες νουβέλες προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες νουβέλες προτείνετε;   Ποιες νουβέλες προτείνετε; - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιουν 07, 2011 12:47 am

Και στο A mano limpia οι νέοι είναι μπλεγμένοι σε επικίνδυνες καταστάσεις. Η διαφορά εδώ είναι πως όλοι έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο. Και ο Baby ή ο Vicente για παράδειγμα θα έλεγα πως είναι πιο πρωταγωνιστές απ'ότι ο Manuel που είναι 25. Δεν τον λες και juvenil δηλαδή. Το θέμα είναι ότι εδώ εξετάζεται σαν κοινωνικό φαινόμενο η εγκληματικότητα στη νεολαία και αναλύεται το περιβάλλον τους. Δηλαδή οικογένεια, σχολείο, φίλοι. Τα πάντα. Στο Por que diablos όλα αυτά τα έδειξαν, αναφέρθηκαν αλλά δεν εστίασαν εκεί. Το ότι ο Juan Diablo ήταν εγκληματίας το βλέπαμε μέσα από το κύκλωμα. Το κύκλωμα όμως είναι ουσιαστικά μαφία, εγκέφαλος είναι ο Eduardo και το ενδιαφέρον σ'αυτή την ιστορία ήταν ότι ο Juan Diablo προσπαθούσε να γίνει δεξί του χέρι ώστε να μάθει ποιος είναι και να τον σκοτώσει ενώ ήταν πατέρας του και άντρας της Angela. Αυτό ξεφεύγει τελείως από το νεανικό concept.

Το A mano limpia κάνει μεγαλύτερα νούμερα από τη Rosario και ειδικά από τη Marilyn, ακόμα όμως δεν φαίνεται να ξεπερνάει τη το Καρτέλ, τη Saga και τη χήρα. Το Mesa para tres έκανε μεγαλύτερα νούμερα απ'όλα εκτός απ'το Καρτέλ αλλά η διαφορά είναι μικρή. Μέσος όρος του Mesa para tres είναι 55.0 και του Καρτέλ 55.8. Αυτά νομίζω είναι σε share hogares ή personas. Δεν είμαι 100% σίγουρος. Σε personas σκέτο το Mesa para tres είχε παραπάνω. Τα υπόλοιπα είναι αρκετά πιο κάτω, δεν πιάσανε τόσο ιστορικά ποσοστά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
 
Ποιες νουβέλες προτείνετε;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Ποιες νουβέλες προτείνετε;
» Προτείνετε μίνι σειρές!
» Βραζιλιάνικες νουβέλες
» Ποιες τηλενουβέλες και ποιους ηθοποιούς προτιμάτε?
» Ποιες τηλενουβέλες θα θέλατε να δείτε στην ελληνική tv ή στο internet;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές-
Μετάβαση σε: