Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 X-men:First Class

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

X-men:First Class - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Ιουν 19, 2011 12:06 pm

σημερα το απογευμα εχει X-men! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

X-men:First Class - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Ιουν 19, 2011 12:33 pm

xezoulina έγραψε:
σημερα το απογευμα εχει X-men! cheers
Θα είναι ένα φοβερό απόγευμα λοιπόν! Να περάσεις καλά, δεν θα χάσεις! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

X-men:First Class - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιουν 20, 2011 1:45 pm

Το ειδα χτες, καλουλι ηταν , ειχε πλακα κι ηταν τιγκαρισμενο στα εφφε....

η ατακα του Γουλβεριν ηταν η πιο αστεια της ταινιας και ψοφησε ολο το σινεμα στα γελια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

καλη δουλεια γενικα αν και το καρφακι μου θα το πεταξω δεν μπορω... Laughing

παραηταν ολιγον υπερεκτιμημενο νομιζω(κατι σαν το λογο του βασιλια)...πολυ ωραιο, καλη ιστορια κλπ αλλα ετσι οπως το περιγραφανε νομιζα κι εγω οτι θα μπω μεσα και θα δω την Μαρια Αντουανετα μεταμορφωμενη στην Μυστικ να ερμηνευει Οθελο! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Με αλλα λογια ειχα παρα πολυ υψηλες προσδοκιες ενω γενικα η ταινια κυλουσε σε πιο φλατ ρυθμους....χωρις να ειναι βαρετη, ασχημη κλπ απλα ηταν ψιλοαναμενομενη...

ισως φταιει που εχω διαβασει και τα κομιξ και ηξερα περιπου τι θα δω.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

X-men:First Class - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιουν 20, 2011 1:54 pm

Βασικα,οι X-men ειναι οι μοναδικοι ηρωες της Marvel που συμπαθω.Ανεκαθεν ημουν παιδι της DC.Τις δε ταινιες τις ειχαν μαμησει.Απο οσα εχω καταλαβει με αυτα που εχω διαβασει,η ταινια ειναι τελειως εκτος κλιματος των X-men και πιο κοντα στους Watchmen (DC).Ειναι πιο κοινωνικη και θιγει πολλα ζητηματα οπως πχ τον ρατσισμο.Δεν την εχω δει ακομα,πιστευω οτι θα μου αρεσει,οπως μου αρεσαν και οι Watchmen,αλλα και παλι θα ειναι για μια ακομη φορα X-men ακοκομμενοι απο τα κομικ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

X-men:First Class - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιουν 20, 2011 2:05 pm

το Watchmen ειναι 1009092138091284620846357 φορες καλυτερο οταν το διαβαζεις παρα οταν το βλεπεις αν και η μεταφορα του ηταν αξιοπρεπης...

Εμενα υπηρχε φιλος μου που το σιχαθηκε ενω ειχε δει το v for vendetta και το ειχε λατρεψει..Μαλιστα με ρωταγε "ο ιδιος ανθωπος που εγραψε το v εγραψε και τους watchmen?"... το graphic novel ειναι τοσο πολυ ψαγμενο και τοσο ειδικα σχεδιασμενο για να γινει comic (ουτε βιβλιο, ουτε ταινια ειναι 100% πιστο στο ειδος του ) που ορισμενα σημεια παρεξηγουνται και παρερμηνευονται οταν αποτυπωνονται σε διαφορετικη μορφη τεχνης...

anyway επανερχομαι στο θεμα, η ταινια ηταν καλη,απλα εμενα προσωπικα δεν μου εβγαζε την αισθηση και την ατμοσφαιρα που βγαζουν τα κομιξ....

γενικα ομως ειναι εξισου αξιοπρεπης και την προτεινω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

X-men:First Class - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιουν 20, 2011 2:14 pm

Το εχω το novel των watchmen.Παρα πολυ μπροστα.Για εμενα και η ταινια ηταν παρα πολυ καλη.Για την ακριβεια,ηταν η καλυτερη ταινια που εχει βγει με superheroes,ανωτερη ακομη και απο το Dark Knight

Τους X-men εννοειται οτι θα τους δω.Αλλωστε οι ταινιες με σουπερηρωες ειναι απο τις αδυναμιες μου.Ισως να πηγαινα και αυτη τη βδομαδα,αλλα την Παρασκευη εχω σουπερ ντουπερ μαθημα και πρεπει να στρωσω κωλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

X-men:First Class - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιουν 20, 2011 2:17 pm

να πας να πας, εχει 2-3 σκηνες που ειναι παρα πολυ δυνατες ειδικα στο τελος με τον Μαγκνιτο και το νομισμα (θα καταλαβεις ποια σκηνη εννοω οταν το δεις) Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

X-men:First Class - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιουν 20, 2011 10:46 pm

Ίσως δεν σου άρεσε τόσο λόγω τόσο πολύ μεγάλων προσδοκιών που λες πως είχες. Και γω βέβαια είχα ακούσει τα καλύτερα όταν πήγα, αλλά είχα δει και τις προηγούμενες και κρατούσα μικρό καλάθι. Θεωρώ ότι δεν συγκρίνεται με τις άλλες ούτε για αστείο. Μπορεί δηλαδή να την δει ένας που δεν είναι φαν και να τους αρέσει, όπως συνέβη με τον αδελφό μου.
Θεωρώ πως ήταν πολύ καλή η επιλογή των δύο βασικών ηθοποιών, οι οποίοι είχαν χημεία και έπαιζαν και πολύ καλά.

'Οπως καταλαβαίνεις είμαι κάπως πιο ενθουσιασμένη από σένα με την ταινία Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

X-men:First Class - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class - Σελίδα 4 EmptyΤρι Ιουν 21, 2011 1:03 am

οχι συμφωνω μαζι σου ηταν καλη ταινια, απλα οταν επι 2 βδομαδες το rotten tomatoes της εχει βαλει 100% και μετα παραμενει στο 87(!!)% που ειναι τρομερο σκορ για τα δεδομενα του site, περιμενα οτι θα δω κατι πααααααααρα πολυ καλο, δηλαδη οτι θα φυγω απ το σινεμα και θα μου μεινει ως highlight...οποτε λογικα εχεις δικιο, εγω παραειχα υψηλες προσδοκιες Laughing

ενα δευτερο πραγμα που πιστευω οτι δεν αξιοποιησαν οσο θα μπορουσαν ειναι τη σχεση Μαγκνητο Εξεβιερ...θα μπορουσαν να την πανε ενα επιπεδο ακομα πιο μπροστα αφαιρωντας λιγο τα υπεραριθμα εφφε και προσθετωντας παραπανω διαλογο και την αντιδραση του απλου "χομο σαπιενς" κοσμου προς τους μεταλλαγμενους(ειδαμε μονο το μισος της κυβερνησης γι αυτους, θα μπορουσε να δειξει την ιδια τη κοινωνια , τη λαικη μαζα και τη συγκρουση γνωμων γενικα -πως γινεται τωρα καλη ωρα με την Ελλαδα και τις διαφορετικες αποψεις του κοσμου περι μνημονιου πτωχευσης?ε κατι αντιστοιχο...) Neutral scratch τωρα που το παρατηρω παραειχα υψηλες προσδοκιες! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

X-men:First Class - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class - Σελίδα 4 EmptyΤρι Ιουν 21, 2011 1:06 am

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Δεν λες κάτι παράλογο. Θα ήταν καλό να βλέπαμε και κάτι τέτοιο, απλά έβαλαν προτεραιότητες και αυτό δεν ήταν μέσα σ'αυτές. Δεν μπορούσαν να τα χωρέσουν και όλα στην ταινία. Πάντα κάτι θα λείπει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
X-men:First Class
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: