Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 X-men:First Class

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

X-men:First Class Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: X-men:First Class   X-men:First Class EmptyΠαρ Φεβ 11, 2011 5:52 pm

Πιστοι των κομικ προσελθετε!Το αναμενομενο prequel των X-men θα προβληθει στις κινηματογραφικες αιθουσες απο 2 Ιουνιου (σοβαρα τωρα,φετος θα χρειαστω εισιτηριο διαρκειας για το σινεμα, Μαη-Ιουνιο-Ιουλιο ερχονται τρελες μπλοκμπαστεριες!*).

Στην ταινια θα δουμε το περιφημο διδυμο Xavier-Magneto πριν γινουν Patrick Steaward και Ian McKEllen (πλακιτσα) και πως μια σχεση φιλιας εξελιχθηκε και σχεση μισους.Σιγουρα,οι φανς των κομικ θα εχουν απογοητευτει απο τις προηγουμενες αποπειρες (αυτοκτονιας) να μεταφερθει ο θρυλος των X-men στο πανι,εκτος ισως απο την πρωτη ταινια του 2000.Πιθανοτατα εδω να μιλαμε και για μια ακομη μπουρδα,αλλα ισως αξιζει μια δευτερη ευκαιρια μιας κ τον νεαρο Xavier θα τον παιξει ο πολλα υποσχομενος James McAvoy (απο τους αγαπημενους μου).

Εδω το τρειλερ



και η επισημη σελιδα στο imdb [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

*Oσον αφορα τις μπλοκμπαστεριες που γραφω παραπανω,παρτε χαρτι κ μολυβι και αδειαστε απο τωρα το προγραμμα σας:

- 6 Μαιου - Thor (παιζει η Ναταλι Πορτμαν,οτι πρεπει η ταινια για τους φαν των κομικ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] )

- 20 Μαιου - Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 26 Mαιου - The Hangover 2 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 27 Mαιου - Kung Fu Panda 2 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 3 Ιουνιου - X-men:First Class

- 17 Ioυνιου - The Green Latern (η χαρα του κομικοφιλου!) [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 23 Ιουνιου - Cars 2 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 1 Ioυλιου - Transformers: Dark of the Moon [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 15 Ιουλιου - Harry Potter and the Deathly Hallows 2 (Αχχχ enamor ) [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 22 Ιουλιου - Captain America (οι κομικοφιλοι ειναι πλεον νεκροι απο την εκσταση!) [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Μπλοκμπαστεριες για ολα τα γουστα,με τους φανς των κομικ και των Σουπερηρωων να τρεχουν κ να μην προλαβαινουν με συνολικα 4(!) ταινιες μεσα σε 3 μηνες.

Α ρε Odeon,ολα θα μου τα φας,απο τωρα κανω οικονομιες...

Plus,το τελος του Χαρυ Ποττερ lloradera κ ισως το ξεκινημα της νεας τριλογιας των Πειρατων...

Σας ευχομαι απο τωρα καλη διασκεδαση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

X-men:First Class Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class EmptyΠαρ Φεβ 11, 2011 6:22 pm

Eleni7 έγραψε:
*Oσον αφορα τις μπλοκμπαστεριες που γραφω παραπανω,παρτε χαρτι κ μολυβι και αδειαστε απο τωρα το προγραμμα σας:

- 6 Μαιου - Thor (παιζει η Ναταλι Πορτμαν,οτι πρεπει η ταινια για τους φαν των κομικ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] )

- 20 Μαιου - Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 26 Mαιου - The Hangover 2 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 27 Mαιου - Kung Fu Panda 2 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 3 Ιουνιου - X-men:First Class

- 17 Ioυνιου - The Green Latern (η χαρα του κομικοφιλου!) [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 23 Ιουνιου - Cars 2 [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 1 Ioυλιου - Transformers: Dark of the Moon [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 15 Ιουλιου - Harry Potter and the Deathly Hallows 2 (Αχχχ enamor ) [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

- 22 Ιουλιου - Captain America (οι κομικοφιλοι ειναι πλεον νεκροι απο την εκσταση!) [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Μπλοκμπαστεριες για ολα τα γουστα,με τους φανς των κομικ και των Σουπερηρωων να τρεχουν κ να μην προλαβαινουν με συνολικα 4(!) ταινιες μεσα σε 3 μηνες.

Α ρε Odeon,ολα θα μου τα φας,απο τωρα κανω οικονομιες...

Plus,το τελος του Χαρυ Ποττερ lloradera κ ισως το ξεκινημα της νεας τριλογιας των Πειρατων...

Σας ευχομαι απο τωρα καλη διασκεδαση
Από αυτά αδυμονώ για το Hangover 2 και το Harry Potter .
Γενικώς δεν είμαι τρελή fan των comic οπότε δεν γνωρίζω ιδιαίτερα πράγματα για τις άλλες ταινίες και δεν ξέρω αν θα τις δω. Το x-men αυτό παίζει να το δω γιατί φαίνεται ενδιαφέρον, παίζει ο Michael Fassbender και επίσης έχω δει και τα υπόλοιπα x-men και θα ήταν κρίμα να αφήσω αυτό στην απ'έξω.
Οι πειρατές επίσης με έχουν ξενερώσει και δεν κόβομαι και πολύ να δω το καινούργιο. Για χάρη του Johnny θα το δω, αν το δω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

X-men:First Class Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class EmptyΠαρ Φεβ 11, 2011 7:17 pm

xaxaxaxaxa EPIC FAIL!!!!!!!

Οσμιζομαι αλλο ενα κατεστραμμενο x-men...Εκτος απ το 1ο x-men, αααντε και το 2ο, το 3ο και το wolverine-origins δεν βλεποταν...Αλλα δεν στεναχωριεμαι διοτι γνωριζω τη καινουργια δουλεια του Αρονοφσκι....

Ετοιμαζει Wolverine με Jackman,απο τα comic series του frank miller που διαδραματιζονται Ιαπωνια......τον εμπιστευομαι με κλειστα ματια!!!!! cheers

Thor, Green Latern, Transformers κλπ με τη ΚΑΜΙΑ!

Την ξερουμε τη συνταγουλα, χορτασαμε πια....

Το μονο που ψηνομαι να δω κι αυτο επειδη ασχολειται με 2ο παγκοσμιο κλπ κλπ ειναι το Cap. america, αλλα η προπαγανδα και η αμερικανιλα του που θα βρωμανε απο χιλιομετρα με αποτρεπουν θανασιμα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Οποτες....

PIRATES OF THE CARIBBEAN & HARRY POTTER WIN! king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

X-men:First Class Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class EmptyΠαρ Φεβ 11, 2011 7:34 pm

Καλα,τους x-men τους εχουν γα^&σει.Αυτους κ τους Fantastic 4.Μιλαμε για καθαρη αλλοιωση της ιστοριας που εχουμε δει στα κομικ.Ειδικα το x-men 3 ειναι φρικτο (σκοτωνουν τον αρχηγο των X-men(!),σκοτωνουν τον Xavier(!),ο Γουλβεριν την εχει δει μαγκας κ κανει κωλοδακτυλα με τα νυχια(!)).ΕΛΕΟΣ!Το X-men Origins δεν μπηκα στο κοπο να το δω καν.Ισως στην ταινια του Αρονοφσκι να δωσω μια ευκαιρια.

Παντως,οπως γραφω κ παραπανω,οι φετινες μπλοκμπαστεριες ειναι για ολα τα γουστα.Διαλεγετε κ παιρνετε!Εγω σαν φαν των κομικ,θα "καταπιω" τα προπαγανδιστικα μηνυματα κ τις προηγουμενες απογοητευσεις που εχω φαει απο την Μαρβελ κ θα παω στο σινεμα κ για τις 4 ταινιες.Ελπιζω τουλαχιστον να μην ειναι ολες πατατες.


Να πω οτι φετος,περιμενουμε κ το Spiderman 4,στο οποιο εχει γινει reboot
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

X-men:First Class Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class EmptyΠαρ Φεβ 11, 2011 7:42 pm

Ουτε γω πηγα να το δω, το κατεβασα, καταλαβα ΠΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ειναι και το κανα delete! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

to last stand ηταν εκτρωμα!! Οταν το χα δει πρωτη φορα μ αρεσε γιατι ημουνα πιο μικρο αλλα στη πραγματικοτητα ειναι βι@σμος της κανονικης ιστοριας των κομικ! Τον Λογκαν τον μεταλλαξαν οντως, ο χαρακτηρας του δεν εχει καμια σχεση με τα κομικ!!!!!!
Eγω το μονο Spiderman που θελω να δω ειναι το Μιουζικαλ!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Χωρις πλακα ανετα θα πηγαινα!!!!!

Γενικα τις υπερηρωικες ταινιες τις εχω φαει με το κουταλι και τωρα πια δεν μου κανουν αισθηση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

X-men:First Class Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class EmptyΠαρ Φεβ 11, 2011 7:48 pm

Eleni7 έγραψε:
Καλα,τους x-men τους εχουν γα^&σει.Αυτους κ τους Fantastic 4.Μιλαμε για καθαρη αλλοιωση της ιστοριας που εχουμε δει στα κομικ.Ειδικα το x-men 3 ειναι φρικτο (σκοτωνουν τον αρχηγο των X-men(!),σκοτωνουν τον Xavier(!),ο Γουλβεριν την εχει δει μαγκας κ κανει κωλοδακτυλα με τα νυχια(!)).ΕΛΕΟΣ!Το X-men Origins δεν μπηκα στο κοπο να το δω καν.Ισως στην ταινια του Αρονοφσκι να δωσω μια ευκαιρια.
Συμφωνώ για τα x-men. Μεγάλη απόγοήτευση και ούτε γω έχω δει το X-men Origins γιατί υπέθεσα πως θα ήταν μέγιστη πατάτα. Τώρα για του Aronofsky δεν είχα ιδέα, αλλά υποθέτω πως για να το ανέλαβε κάτι θα είδε στο σενάριο και σκηνοθετικά σίγουρα θα αποδώσει φοβερά όπως πάντα.

Eleni7 έγραψε:
Να πω οτι φετος,περιμενουμε κ το Spiderman 4,στο οποιο εχει γινει reboot
Αυτό πάλι με το Spiderman 4 τι είναι? Είχα ακούσει εδώ και καιρό πως θα βγεί 4 και είδα πως δεν θα παίζει ο ίδιος πρωταγωνιστής και απόρησα. Τι είδους concept είναι αυτό? Στο imdb δεν λέει και τίποτα για να διευκρινιστεί τι θα πραγματεύεται η ταινία. Μήπως ξέρεις κάτι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

X-men:First Class Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class EmptyΠαρ Φεβ 11, 2011 7:52 pm

Βασικα,λιγες ειναι οι υπερηρωικες ταινιες που εχουν κρατησει καλη γραμμη απο τα κομικ.Γι'αυτο κ πολυς κοσμος δεν τις παει.Τελευταια ταινια με Σουπερηρωες που γουσταρα ηταν το Dark Knight,και αυτο για ιδιαιτερους λογους (τον Μπατμαν,να φανταστεις, δεν τον παω με την ΚΑΜΙΑ).

Τερψη,sequel θα ειναι.Απλα εκαναν reboot (αλλαξε δηλαδη ολο το καστ).Τωρα,ποια ιστορια του κομικ θα χρησιμοποιησουν,δεν εχω ιδεα.Παντως,εμενα μου αρεσε ο Maguire σαν Σπαιντερμαν.Ηταν ο ιδανικος Πιτερ Παρκερ.Κ γενικα σαν κονσεπτ,τα προηγουμενα 3 δεν ηταν κ τοσο ασχημα.Εχουμε δει πολυ χειροτερες ταινιες με Σουπερηρωες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

X-men:First Class Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class EmptyΠαρ Φεβ 11, 2011 8:00 pm

Eleni7 έγραψε:
Τερψη,sequel θα ειναι.Απλα εκαναν reboot (αλλαξε δηλαδη ολο το καστ).Τωρα,ποια ιστορια του κομικ θα χρησιμοποιησουν,δεν εχω ιδεα.Παντως,εμενα μου αρεσε ο Maguire σαν Σπαιντερμαν.Ηταν ο ιδανικος Πιτερ Παρκερ.Κ γενικα σαν κονσεπτ,τα προηγουμενα 3 δεν ηταν κ τοσο ασχημα.Εχουμε δει πολυ χειροτερες ταινιες με Σουπερηρωες.
Δυστυχώς μου φαίνεται γελοίο σαν ιδέα. Άλλαξαν το cast αλλά κατα τα άλλα θα είναι συνέχεια? Βλακώδες!
Πάντως εδώ θα διαφωνήσω για τον Tobey Maguire. Τον βρίσκω ίσως εμφανισιακά ταιριαστό μιας και έχει αυτό το κακομοιρέ που υποτίθεται πρέπει να σου βγάζει ο spider man ως Peter, αλλά σαν ηθοποιός είναι χείριστος! Και θα μου πεις σε μια τέτοια ταινία δεν λέει και πολλά η ερμηνεία, αλλά πχ σε στιγμές συγκινησιακές όπως
Σπόιλερ:
δεν μπορείς με τίποτα να πειστείς από την ερμηνεία του. Αντιθέτως σου χαλάει την σκηνή. Χάλιας!! Ούτε την Kirsten Dunst πήγαίνα εγώ πάντως.
Ο νέος spider man είναι σαφώς καλύτερος ηθοποιός και η κοπέλα επίσης πολύ καλύτερη, αλλά μου φαίνεται γελοίο γιατί δεν ήταν αυτός από την αρχή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

X-men:First Class Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class EmptyΠαρ Φεβ 11, 2011 8:03 pm

Παράθεση :
Τελευταια ταινια με Σουπερηρωες που γουσταρα ηταν το Dark Knight,και
αυτο για ιδιαιτερους λογους (τον Μπατμαν,να φανταστεις, δεν τον παω με
την ΚΑΜΙΑ).

Ουτε γω τον παω τον Νυχτεριδα....αλλα καραλατρευω τον Τζοκερ...RIP Χιθ....ησουν τρομερος.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Τωρα ετοιμαζουν το τριτο, αλλα θα βαλουν τη Χαθαγεη για Catwoman...αχ..σαν τη Φαιφερ καμια!!!!! No

Γενικα του Τιμ Μπαρτον ο Μπατμαν ηταν all the money for me....και του Τζοκερ το οριτζιν και του πιγκουινου.....

οχι οτι του Νολαν ηταν ασχημο, αλλα ελειπε η μαγεια του Μπαρτον..

Και κει που ειχαν οργιασει οι φημες οτι θα διαλεγε τον ΝΤΕΠ ο Νολαν για κακο, τωρα δεν ακουγεται τπτ!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Βαλτε τον Ντεπ να γινει πανικος λεμεεεεεεε!!!!!

ΜΟνο εχει παει και χει διαλεξει το μισο καστ που χε βαλει στο Inception....χεστε με!!!!!!!!!!

Like a Star @ heaven και τι δεν θα δινα να εκανε το ονειρο μου πραγματικοτητα και να βαζε come back, johnny depp , winona ryder-αντιπαλους villains- υστερα απο τοσα χρονια που εχουν να εμφανιστουν στο πανι μαζι!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Θα παιρνε φωτια η οθονη! Τι κι αν ειναι 40 h Winona, παραμενει θεα και sexy!

Αλλα σιγα μην τον αφηνε η Παραντις τον Τζονι να συνεργαστει με την πρωην του... No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

X-men:First Class Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: X-men:First Class   X-men:First Class EmptyΠαρ Φεβ 11, 2011 8:10 pm

Καλα σαν ηθοποιος gtp ηταν ο Μαγκουαιρ.Αλλα σε καμια τετοια ταινια με Σουπερηρωες δεν ειχαμε καλες ερμηνιες (πλην του Λετζερ,οπως σωστα ειπε η Κατρου).Σαν εμφανιση ηταν ιδανικος Πιτερ Παρκερ.

Καλα,το νεο Μπατμαν το κοβω για πατατα.Κ η Χαθαγουει Κατγουμαν?Ελεος.Με την καμια δεν της παει ο ρολος.Ο Μπειλ παλι,ειναι καλος σαν Μπατμαν.

Ο Ντεπ,που να προλαβει ο καψερος?Αν περιλαβει παλι 3-4 εργα Πειρατων,ειναι κλεισμενος για την 10ετια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
X-men:First Class
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 5Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: