Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο;

Πήγαινε κάτω 
+8
filareti
Eleni7
MariaS
Mik
marion
GIOTA
Τέρψη
mkostas
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο;   Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Οκτ 18, 2012 10:10 pm

Μπα, για σενα δεν είναι, πιστεύω θα τη βαρεθείς. Έχει και μια βαριά ατμόσφαιρα.. Και μια μουσικούλα κάπως..άστο..Laughing
Αυτή που είδες εσύ είναι πολεμική, επανάσταση κι έτσι, τι συγκρίνεις? gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο;   Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Οκτ 18, 2012 10:12 pm

Επίσης, με την ποίηση τι σχέση έχεις? gelio Αν τα βαριέσαι αυτά ΑΠΛΑ ΔΕΝ.. Laughing Γιατί ακούγονται αρκετά ποιήματα στη σειρά και γενικώς χρησιμοποιούνται αρκετές "ποιητικές" εκφράσεις.. Laughing

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο;   Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Οκτ 18, 2012 10:22 pm

Ποιος σου είπε ότι με χαλάει εμένα η βαριά ατμόσφαιρα; geek Κάποιες φορές μ'αρέσει κιόλας. Το παν είναι να μ'αρέσει η ιστορία.

Δεν ήταν 100% πολεμική, η ιστορία ξεκινάει 4 χρόνια πριν την επανάσταση. Εγώ όταν άρχισε αυτή λύσαξα βέβαια αλλά από την αρχή μου άρεσε.

Αυτό που με ξενερώνει συνήθως στις σειρές εποχής είναι πως έχουν βαρύγδουπους διαλόγους, πολύ αργό ρυθμό και ελάχιστη ένταση. Και καθόλου ρεαλιστικές ερμηνείες. Κοιτάζουν να κάνουν κάτι πολύ κουλτουριάρικο και σε ορισμένες περιπτώσεις τους βγαίνει ΨΕΥΤΟκουλτουριάρικο Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο;   Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 EmptyΠεμ Οκτ 18, 2012 10:22 pm

Α... Αν πετάνε ποιητικές φράσεις στο άκυρο, πάλι καλά που μου το πες, να μη κατεβάζω τζάμπα dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο;   Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Οκτ 19, 2012 12:10 am

mkostas έγραψε:
Αυτό που με ξενερώνει συνήθως στις σειρές εποχής είναι πως έχουν βαρύγδουπους διαλόγους, πολύ αργό ρυθμό και ελάχιστη ένταση. Και καθόλου ρεαλιστικές ερμηνείες.

Tα έχει όλα αυτά.. Εκτός από τις ερμηνείες που τις βρίσκω πολύ καλές.. Αλλά εμένα δε με ενοχλούν αυτά σε μια σειρά εποχής, αν με ενδιαφέρει η θεματολογία.. Laughing

Εμ, όταν σου λέω ότι δεν είναι για σένα! ooxi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο;   Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Οκτ 19, 2012 12:17 am

Ούτε εσωτερική ένταση έχει; Γιατί τότε όντως ΔΕΝ είναι για μένα gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο;   Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Οκτ 19, 2012 12:20 am

Παράθεση :
Και αυτή την άλλη ευκαιρία, θα προτιμήσω να τη δώσω με το Downton Abbey

Μεταξυ των δυο μαλλον αυτο σου παει περισσοτερο.Οχι οτι εχω δει τον Καρυωτακη,αλλα απο οσα ξερω.Πρεπει να ειναι καλη σειρα,αλλα και μενα που μ'αρεσουν τα σχετικα μου φανηκε λιγο βαρετη και δεν ασχοληθηκα.Αλλα μπορει να εκανα λαθος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο;   Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Οκτ 19, 2012 1:02 pm

Τι να πω, η σειρά καλή και προσεγμένη είναι, αλλά ίσως όντως να είναι βαρετή για τους περισσότερους.

Αλλά πέραν του ότι για μένα είναι ενδιαφέρον, όπως προείπα, το ότι προβάλλονται οι κοινωνικές/πολιτικές/πολεμικές εξελίξεις της εποχής (που μου θυμίζουν αυτά που έκανα στην ιστορία κατεύθυνσης Laughing ), ανέκαθεν με ιντριγκαραν οι ζωές ορισμένων λογοτεχνών και ποιητών, όπως του Καρυωτάκη και της Πολυδούρη εν προκειμένω (που τους έκανα στη λογοτεχνία κατεύθυνσης dunato gelio )..

Θέμα γούστου κι ενδιαφερόντων είναι όλα.. Laughing

Btw, κάπου διάβασα ότι θα αρχίσει στη ΝΕΤ τα Σάββατα στις 7 επανάληψη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maria
Slasher
Maria


Αριθμός μηνυμάτων : 2717
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 36

Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο;   Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο; - Σελίδα 10 EmptyΠαρ Οκτ 19, 2012 1:03 pm

Nashville και 666 Park Avenue έχει δει κανένας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι βλέπετε αυτή τη περίοδο;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 10 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Παρόμοια θέματα
-
» Πόσες σειρές έχετε αυτή τη περίοδο και πόσες για το Χειμώνα;
» Τι βλέπετε αυτόν τον καιρό...
» Ποιες σειρές βλέπετε φέτος;
» Πόσα επεισόδια βλέπετε την ημέρα;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Γενικές συζητήσεις-
Μετάβαση σε: