Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Βαθμολογήστε το επεισόδιο
Τέλειο
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 I_vote_lcap17%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 I_vote_rcap
 17% [ 1 ]
Καλό
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 I_vote_lcap67%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 I_vote_rcap
 67% [ 4 ]
Μέτριο
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 I_vote_lcap16%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 I_vote_rcap
 16% [ 1 ]
Κακό
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 I_vote_lcap0%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Άθλιο
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 I_vote_lcap0%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 6
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 2:02 am

felia έγραψε:

Laughing Laughing 

Καλα στα μελλοντικα επεισοδια που μενουν θα φαμε πολυ Σερσει στην μαπα αλλα πρωτον εγω την απολαμβανω και η ηθοποιος δινει ρεστα...αλλα εσυ μην συγχιζεσαι γιατι τα εφαγε και αυτη τα ψωμια της...κοντοζυγωνει το καλο Laughing

Ε, άμα είναι να ψοφήσει (προ)τελευταία, τι να το κάνω. Laughing
 
felia έγραψε:

Σου φανηκε ξεπεταγμα γιατι ηταν. Αλλα εμενα δεν μου εκανε και τοση εντυπωση γιατι τα περισσοτερα ουσιαστικα πραγματα στην σειρα τα περνανε επιφανειακα. Στις πρωτες σεζον εκαναν καλυτερη δουλεια αλλα εκει στηριζοταν στο γραψιμο αλλου. Και ακομα και τοτε σερνονταν σαν τα σαλιγκαρια γιατι ειχαν την εντυπωση πως 'ουσια και βαθος' σημαινει υπνηλια και βαρεμερα...ενω τωρα τα κανουν ολα πιο γρηγορα...πιο epic...πιο δραματικα και πιο σαπουνοπερικα μεχρι να μπουν στα επεισοδια με το ζουμι και το πολυ CGI. Και πολλα απλα τα ξεπετανε.

++++++++++

Ελπίζω να μην με απογοητεύσει η σειρά. Έχουν κάνει ξεκάθαρα κακή διαχείριση τηλεοπτικού χρόνου. Δεν θέλω να ξεπετάξουν σημαντικά γεγονότα ή να αφήσουν πολλά ερωτηματικά στο τέλος.

felia έγραψε:

Βεβαια εδω μιλαγα γενικα... δεν το εννοουσα ακριβως για το αξιωμα. Αλλα ακομα και εκει μπορει να μην τα θελει πολυ τα αξιωματα αλλα ειναι ηγετικη φυσιογνωμια. Ουτε ο Rheagar τα ηθελε. Ουτε ο Νεντ. Αλλα το χρεος τους το εκαναν παντα οταν επρεπε.

Το έκαναν και πρόκοψαν.

felia έγραψε:

Υ.γ: Σιγουρα δινουν πολλους παραλληλισμους για ευνοητους λογους και σιγουρα θα αφηνουν το ερωτηματικο σε πολλα αλλα νομιζω πως στην Ντανι προοριζουν κασονι. Ειδικα αφου εχουμε ηδη την μια Mad Queen.

Ώρα της καλή, αν είναι να συνεχίσει το ίδιο τροπάρι.

felia έγραψε:

Μου αρεσει παντως που βαζει και σποιλερ για speculation λες και οι υποθεσεις που κανουμε ειναι σποιλερ και λες και δεν εχουμε δει ολοι τα επεισοδια dunato gelio 

dunato gelio  dunato gelio

felia έγραψε:

Σπόιλερ:

Ω ναι  gelio

felia έγραψε:

Silv έγραψε:

Γιατί το έχετε όλοι ως δεδομένο; lloradera Δεν θέλω. Sad Είναι, πλέον, και εμένα από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες.


Επειδη ειναι; dunato gelio 

No Laughing

felia έγραψε:

Μα σε ολο το επεισοδιο μας επρηξαν σε καθε δευτερο διαλογο στις κρυπτες και στις κρυπτες και στις κρυπτες θα ειστε ασφαλεις. Το ελεγαν συνεχεια. Γιατι; Για να το εμπεδωσουμε καλυτερα; dunato gelio dunato gelio dunato gelio 

Ναι, το επιχείρημα όλων αυτό είναι. gelio

felia έγραψε:

Παντως αυτο ειναι χειροτερο ετσι;

Να πρεπει να αντιμετωπισεις τα ζομπι των ανθρωπων που αγαπας dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Α ρε καημενε Νεντ τι σου μελλε να παθεις χαχαχαχα...που ξερεις μπορει και ο Τζον να γνωρισει και την μανουλα του. Ουδεν κακο αμιγες καλου δεν λενε...ευκαιρια και για γκεστς βρε dunato gelio ...ειπα εγω τωρα με το μακαβριο αποτυχημενο χιουμορακι dunato gelio dunato gelio dunato gelio 
Αλλα για καποιο λογο μια τετοια τροπη με κανει και λυσσαω στα γελια...δεν ξερω γιατι.

Επειδή είναι γελοίο. Και τελείως φρικιαστικό και αλλόκοτο. Μου μοιάζει με παρωδία, χωρίς πλάκα. gelio Δεν θα μου αρέσει μία τέτοια εξέλιξη.

felia έγραψε:

Σπόιλερ:

What a Face  What a Face  What a Face


Eleni7 έγραψε:

Σπόιλερ:

Πιθανότερα και πιο νορμάλ (όσο γίνεται νορμάλ, δηλαδή dunato gelio ) μου φαίνονται αυτά τα σενάρια.

felia έγραψε:

Περα απο τα αστεια ειναι κοινωνικο φαινομενο και το ποσο πιο εξοικειωμενοι ειμαστε με την βια συγκριτικα με αλλα θεματα. Και δεν ειναι πως οταν η Αρια σκοτωνε στις πρωτες σεζον εδειχναν τιποτα μεταφυσικο. Ηταν καθαρα φονικα που συμβαινουν και στην αληθινη ζωη και σε μερικα μερη του κοσμου απο παιδια που φανατιζουν και τα κανουν καμικαζι ακομα και τωρα. Αρα δεν ειναι κατι το φανταστικο. Οχι περισσοτερο απο οσο ειναι να βλεπουμε σεξουαλικες σκηνες κτλ.

Δυστυχώς, ισχύει ότι είμαστε εξοικειωμένοι με τη βία. Αλλά, π.χ. εν προκειμένω, νομίζω ότι παρότι θέλαμε η Άρυα να εκδικείται, όλοι σκεφτόμασταν λίγο πολύ ότι είναι θλιβερό το ότι ένα μικρό παιδί έχει καταλήξει να γίνει μία στυγνή δολοφόνος και μάλιστα να σκοτώνει με τόση απάθεια και μίσος. Τουλάχιστον εγώ το έχω σκεφτεί αρκετές φορές (και δεν ευχαριστιόμουν τις σκηνές δολοφονίας αυτές καθαυτές, παρά μόνο το αποτέλεσμα Laughing ). Θέλω να πω ότι δεν πιστεύω ότι απενοχοποιούμε τελείως τις εικόνες βίας, ακόμη κι αν προέρχονται από τους "καλούς" της υπόθεσης.

felia έγραψε:

Kαι βασικα Edge of Night = Jenny of Oldstones. Οποτε καταλαβαινουμε ολοι τι ερχεται Laughing
Εγώ που δεν έχω δει LOTR, δεν καταλαβαίνω όμως  dunato gelio

felia έγραψε:

Και το επισημο βιντεο απο την παραγωγη για το τραγουδι δειχνει στανταρ τις διαθεσεις και τις προθεσεις των σεναριογραφων και το πως βλεπουν την σειρα και που το πανε. Εχουν διαλεξει συγκεκριμενες σκηνες για συγκεκριμενα λογια και το κλεινουν με συγκεκριμενο τροπο. Δεν ειναι τυχαιο.

Εγώ δεν μπορώ να βγάλω ξεκάθαρα συμπεράσματα, ιδίως για τον τρόπο που κλείνει. Ίσως καίω μαζούτ κι εγώ, μαζί με αυτούς τους δύο. Laughing

Σχετικά με το τραγούδι πάντως, διάβασα μια θεωρία που δεν μου άρεσε καθόλου:

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 3:06 am

Παράθεση :
Σπόιλερ:

Το ενα στοιχειο ειναι αυτο που λες.

Συμπληρωματικα,
Σπόιλερ:


Το δευτερο στοιχειο ειναι η αλλη συνδεση της Jenny με την ολη ιστορια:

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 3:18 am

Eleni7 έγραψε:

Σπόιλερ:

dunato gelio

Για να δούμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 7:07 am

felia έγραψε:
xezoulina έγραψε:
Παράθεση :
Η σκηνή με Arya - Gendry μου φάνηκε πολύ άχαρη. Μου ήταν άβολο να το παρακολουθώ. Δεν ξέρω αν φταίει που η ηθοποιός δεν φαίνεται, εμφανισιακά, να έχει μεγαλώσει ιδιαίτερα κι ήταν σαν να βλέπω το μικρό κοριτσάκι που ξέρω κι αγαπώ να βάζει κάτω τον άλλον.

+++++++++++++++++


Καλα για σενα σιγουρα ηταν πολυ χειροτερο...γιατι τρομαρα σου ειδες την σειρα σε binge watching σχετικα προσφατα οποτε στο μυαλο σου δεν εχει γινει καθολου η μεταβαση της Αρια απο παιδι σε ενηλικα. Ουτε καν σε αληθινο χρονο μιας και δεν ακολουθουσες τους ηθοποιους απο καμια αλλη τους δουλεια. Laughing 

Παντως μου αρεσει πολυ που οι περισσοτεροι ηταν...Α πα πα βλεπουμε την Αρια να κανει σεξ και να δειχνει γυμνο και μας θυμιζει πως ηταν παιδι αλλα οταν στην σειρα μας εδειχναν το παιδι σαν παιδι να δολοφονει και κανει τους αλλους κοκορετσι ουδεις ειχε θεμα...ισα ισα δηλαδη dunato gelio dunato gelio 

Περα απο τα αστεια ειναι κοινωνικο φαινομενο και το ποσο πιο εξοικειωμενοι ειμαστε με την βια συγκριτικα με αλλα θεματα. Και δεν ειναι πως οταν η Αρια σκοτωνε στις πρωτες σεζον εδειχναν τιποτα μεταφυσικο. Ηταν καθαρα φονικα που συμβαινουν και στην αληθινη ζωη και σε μερικα μερη του κοσμου απο παιδια που φανατιζουν και τα κανουν καμικαζι ακομα και τωρα. Αρα δεν ειναι κατι το φανταστικο. Οχι περισσοτερο απο οσο ειναι να βλεπουμε σεξουαλικες σκηνες κτλ.

Αυτη η σκηνη που θυμαμαι πως ειχα οντως θεμα ηταν οταν ειχαν προσπαθησει να βιασουν την Σανσα στο KL τοτε που ο κοσμος προσπαθησε να λιντσαρει τον σιχαμενο τον Τζοφρι. Και αυτο επειδη η ηθοποιος ηταν ανηλικη και η σκηνη αν και δεν ειχε γυμνο δεν ηταν ευκολη να γυριστει με ενα παιδι.

Και φυσικα σε αυτη την σειρα περιμενουν πως και πως να ενηλικιωθουν οι κοπελες για να τους δωσουν τετοιου περιεχομενου σκηνες. Και με την Σανσα και τον Ραμσι τα ιδια εκαναν και τοτε μαλιστα μετραγαν και αντιστροφα τον χρονο για να κλεισει τα 18.

καλα εμενα η Αρια μου αρεσε μονο οσο ηταν παιδακι...απο τοτε που ξεκινησε το αρκ με το μοναστηρι κλπ τα γαμησαν ολα...το βρηκα ασκοπο και βαρετο και δεν με επειθαν ουτε τα θανατικα ουτε τπτ οποτε δεν μπορω να πω οτι μου αρεσαν οι δολοφονιες της Laughing Laughing Laughing 

μου αρεσε η μαχη της με τη Μπριαν οταν γυρισε στο winterfell αλλα γενικα ενω ξεκινησε πολυ αγαπημενος χαρακτηρας στη πορεια με ξενερωσε...και η ροματζαδα με τον αλλον παλι forced βγηκε οπως καθε ροματζαδα στη σειρα dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 7:12 am

Παράθεση :
Παντως αυτο ειναι χειροτερο ετσι;

Να πρεπει να αντιμετωπισεις τα ζομπι των ανθρωπων που αγαπας [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Α ρε καημενε Νεντ τι σου μελλε να παθεις χαχαχαχα...που ξερεις μπορει και ο Τζον να γνωρισει και την μανουλα του. Ουδεν κακο αμιγες καλου δεν λενε...ευκαιρια και για γκεστς βρε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ...ειπα εγω τωρα με το μακαβριο αποτυχημενο χιουμορακι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] 
Αλλα για καποιο λογο μια τετοια τροπη με κανει και λυσσαω στα γελια...δεν ξερω γιατι.

εγω ψηνομαι ΑΠΕΙΡΑ να γινει αυτο...θα ειναι κλασσικο spectacle αλα game of thrones που ολοι θα λεμε "ω ρε φιλεεεεεεεεε" οπως ακριβως αρμοζει σε αυτη τη σειρα dunato gelio

παντως δεν εχω ξαναδει περισσοτερο σειρα champions league οσο το got....δεν ειναι τυχαιο που -περα απο το budget που εχει πεσει- εχει τοση επιτυχια..και το γεγονος οτι ο γερος δεν προλαβε να γραψει το τελος μονο καλο εχει κανει γιατι κυριολεκτικα ολοι παρακολουθουν λες και ειναι ματσ ή eurovision gelio gelio gelio

ειναι σειρα της παρεας και του καναπε και των ποπ κορν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 10:22 am

xezoulina έγραψε:
και το γεγονος οτι ο γερος δεν προλαβε να γραψει το τελος μονο καλο εχει κανει γιατι κυριολεκτικα ολοι παρακολουθουν λες και ειναι ματσ ή eurovision gelio gelio gelio


Καλα δεν ισχυει αυτο.

Γιατι και στο Red Wedding τα πραγματα ηταν σε ιδια φαση μην σου πω και χειροτερη. Αλλο επιπεδο το γραψιμο του γερου ρε μην βλεπεις που αυτος γραφει πιο αργα και απο μενα Laughing Laughing Laughing 

Και σε θεματα επικης φαντασιας ο κοσμος πορωνεται. Βλεπε LOTR κτλ. Και ποσο μαλλον εδω που εχει πεσει τρελο χρημα και ειναι σαν να βλεπεις ταινια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 10:58 am

Παράθεση :
παντως δεν εχω ξαναδει περισσοτερο σειρα champions league οσο το got....δεν ειναι τυχαιο που -περα απο το budget που εχει πεσει- εχει τοση επιτυχια..και το γεγονος οτι ο γερος δεν προλαβε να γραψει το τελος μονο καλο εχει κανει γιατι κυριολεκτικα ολοι παρακολουθουν λες και ειναι ματσ ή eurovision


Γιατι μαρη, βλεπεις Τσαμπιονς Λιγκ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 11:24 am

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: