Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Βαθμολογήστε το επεισόδιο
Τέλειο
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 I_vote_lcap17%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 17% [ 1 ]
Καλό
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 I_vote_lcap67%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 67% [ 4 ]
Μέτριο
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 I_vote_lcap16%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 16% [ 1 ]
Κακό
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Άθλιο
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 6
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 23, 2019 9:18 am

Εχω μια απορια. Κουλη βεβαια....μην με παρεξηγησετε...

Ο Night King μετατρεπει σε ζομπι τους προσφατα πεθαμενους μονο; Η και τους πολυ καιρο θαμμενους; Γιατι στην δευτερη περιπτωση τους εχουν παει και τους εχουν βαλει για ασφαλεια και καλα ολους στις...νεκρικες κρυπτες Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 23, 2019 9:29 am

felia έγραψε:
Εχω μια απορια. Κουλη βεβαια....μην με παρεξηγησετε...

Ο Night King μετατρεπει σε ζομπι τους προσφατα πεθαμενους μονο; Η και τους πολυ καιρο θαμμενους; Γιατι στην δευτερη περιπτωση τους εχουν παει και τους εχουν βαλει για ασφαλεια και καλα ολους στις...νεκρικες κρυπτες Laughing

χαχαχαχαχαχα ασε μας χρυση μου αυτο και τους σεναριογραφους να ρωταγες θα σου λεγανε "καλε συ ισχυει δεν το χα παρατηρησει!" dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 23, 2019 10:35 am

Καλά ντε... Μια παρατήρηση είπα να κάνω και εγώ αχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 23, 2019 1:44 pm

felia έγραψε:
Εχω μια απορια. Κουλη βεβαια....μην με παρεξηγησετε...

Ο Night King μετατρεπει σε ζομπι τους προσφατα πεθαμενους μονο; Η και τους πολυ καιρο θαμμενους; Γιατι στην δευτερη περιπτωση τους εχουν παει και τους εχουν βαλει για ασφαλεια και καλα ολους στις...νεκρικες κρυπτες Laughing

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Ε, όχι ρε, δεν παίζει. Αν και θα ήταν τρελή τρολιά. gelio gelio

Λοιπόν, σχετικά με το επεισόδιο, ψήφισα μέτριο. Εάν υπήρχε και ενδιάμεση επιλογή ανάμεσα στο "τέλειο" και το "καλό" (π.χ. πολύ καλό gelio), θα ψήφιζα καλό, αλλά τώρα δεν το θεωρώ ένα επίπεδο πριν το τέλειο. Κι ήταν λίγο υποτονικό, παρότι έγιναν διάφορα. Βασικά, το επεισόδιο ήταν η νηνεμία πριν την καταιγίδα. Laughing

Πολύ συνοπτικά και διάσπαρτα:

- Χάρηκα που ο Τζόρα απέκτησε ξίφος με valyrian steel. Αισθάνθηκα ότι ήταν σαν δικαίωση και "άφεση των αμαρτιών" του, μιας και θα είχε κληρονομήσει αυτό του πατέρα του, που τώρα έχει ο Τζον, εάν δεν είχε κάνει τις βλακείες του στα νιάτα του.

- Το κοριτσάκι με τα σημάδια στο πρόσωπο έχει κάποια σύνδεση με τη μικρή πριγκίπισσα (Σιρίν); Suspect

- Στη σκηνή Σάνσα - Ντάνυ, ήμουν ξεκάθαρα με τη Σάνσα. Laughing

- Ωραία η σκηνή με τη Μπριέν που χρίζεται ιππότης. Ο Τόρμουντ σε όλη τη φάση δίπλα από το τζάκι ήταν όλα τα λεφτά. gelio

- Η σκηνή με Arya - Gendry μου φάνηκε πολύ άχαρη. Μου ήταν άβολο να το παρακολουθώ. Δεν ξέρω αν φταίει που η ηθοποιός δεν φαίνεται, εμφανισιακά, να έχει μεγαλώσει ιδιαίτερα κι ήταν σαν να βλέπω το μικρό κοριτσάκι που ξέρω κι αγαπώ να βάζει κάτω τον άλλον.

- Sansa και Theon. Λοιπόν, πρόκειται για δύο φιγούρες που έχουν πολύ ενδιαφέρον character development στη σειρά. Ήταν ωραία η σκηνή της επανένωσης. Αλλά, βρε, παιδιά, πείτε με τρελή, τα βλέμματά τους κατά τη διάρκεια του τραγουδιού δεν είχαν ερωτική σπίθα; Μόνο εγώ αισθάνθηκα ότι κοιτάζονταν σαν να γουστάρονται; Υπάρχει romance τόσο καιρό και δεν έχω καταλάβει τίποτα; gelio Θα είναι λίγο παράξενο, δεδομένου ότι έχουν μεγαλώσει ως αδέλφια (γνωρίζοντας, ωστόσο, εξ αρχής ότι δεν είναι αδέλφια, οπότε κλάιν  Laughing ). Ξαναπείτε με τρελή, αλλά για κάποιο λόγο, θα μου άρεσε αυτό το ειδύλλιο. gelio Βέβαια, δεν έχει κανένα νόημα μάλλον να το συζητάμε, διότι βλέπω τον Θίον να πηγαίνει άκλαυτος στα επόμενα υπερασπιζόμενος τον Μπραν.

- Στη σκηνή της αποκάλυψης, στην Καλήσι έπεσαν τα μούτρα, αλλά το υφάκι υφάκι. Η φάση ήταν "Αγάπη μου, είσαι η θεία μου", "Χέστηκα, μην τολμήσεις να έχεις αξιώσεις για τον Iron Throne". gelio gelio gelio
Σπόιλερ:

- Φοβούμαι για το επόμενο. What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 23, 2019 9:59 pm

Silv έγραψε:

Ε, όχι ρε, δεν παίζει. Αν και θα ήταν τρελή τρολιά. gelio gelio

Λοιπόν, σχετικά με το επεισόδιο, ψήφισα μέτριο. Εάν υπήρχε και ενδιάμεση επιλογή ανάμεσα στο "τέλειο" και το "καλό" (π.χ. πολύ καλό gelio), θα ψήφιζα καλό, αλλά τώρα δεν το θεωρώ ένα επίπεδο πριν το τέλειο.

Να βαζουμε απο την επομενη και το πολυ καλο. Laughing

Παράθεση :
Κι ήταν λίγο υποτονικό, παρότι έγιναν διάφορα. Βασικά, το επεισόδιο ήταν η νηνεμία πριν την καταιγίδα. Laughing


Αναμενομενο.

Και βασικα εδωσαν σε φανς συναισθηματικα πραγματα που ηθελαν να δουν. Σαν farewell και fanfiction.  Πραγμα που σημαινει πως πανε για μαζικο ξεσκαρταρισμα πλεον Laughing

Και βασικα για αυτο το ψηφισα καλο. Αντικειμενικα μετριο ηταν αλλα μιας και το εκαναν στην ουσια για τους φανς παω πασο. Δεν τρελαινομαι ιδιαιτερα για την σειρα αλλα για τους κολλημενους φανς και ειδικα τωρα που τελειωνει η σειρα αυτο ηταν ανεκτιμητο δωρακι.
Αν και εγω εκνευριστηκα που δεν μπηκαν στην διαδικασια να δωσουν και ουσιαστικες σκηνες με τους Σταρκ. Απλα εβγαλαν απο την μεση τις σκηνες που ξαναβρισκονταν και μετα του αγνοησαν στις μεταξυ τους σχεσεις. Ουτε να αναπολησουν, ουτε να θυμηθουν, ουτε να δεθουν. Ουτε να παει ο Τζον στα αδερφια του μετα απο αυτα που εμαθε. Ουτε μια σκηνη φετος καν με Αρια και Σανσα πχ. Και το ιδιο μοτιβο ακολουθουν για ολους του Σταρκ.

Οποτε στο Tumblr που με ρωτησαν με αριστα το 10 εβαλα "6 με honorable exceptions" Laughing


Παράθεση :

- Χάρηκα που ο Τζόρα απέκτησε ξίφος με valyrian steel. Αισθάνθηκα ότι ήταν σαν δικαίωση και "άφεση των αμαρτιών" του, μιας και θα είχε κληρονομήσει αυτό του πατέρα του, που τώρα έχει ο Τζον, εάν δεν είχε κάνει τις βλακείες του στα νιάτα του.


Μιας και εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου ο Τζορα (ειλικρινα ακομα δεν εχω καταλαβει τον λογο υπαρξης του. Αντε στην αρχη ηταν σπιουνος. Μετα τον κρατησαν μονο και μονο για να εχει η Καλισι καποιον και καλα δικο της ανθρωπο μιας και ηταν ορφανη. Αλλα στην ουσια τηλεοπτικο χρονο ετρωγε χωρις να προσφερει και τιποτα) οποτε το μονο που με συγκινησε ηταν ο Σαμ και η αναμνηση του Commander Mormont.

Τεσπα. Οπου βλεπεις δικαιωση και αφεση αμαρτιων να προετοιμαζεσαι καταλληλα... βασικα οποιος τους εκλεισε τους λογαριασμους του θα τον φαει το μαυρο χωμα. Laughing


Παράθεση :
- Το κοριτσάκι με τα σημάδια στο πρόσωπο έχει κάποια σύνδεση με τη μικρή πριγκίπισσα (Σιρίν); [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ναι σαν εικονα αλλα οχι πως εχουν καμια σχεση η συγγενεια στην πλοκη. Το εκαναν για να δωσουν το αναλογο συναισθημα οπτικα. Για να θυμηθουν και ο Νταβος και η Γκιλι την Σιριν.


Παράθεση :
Στη σκηνή Σάνσα - Ντάνυ, ήμουν ξεκάθαρα με τη Σάνσα. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ας το καλο! Οποια εκπληξης dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Παράθεση :
- Ωραία η σκηνή με τη Μπριέν που χρίζεται ιππότης. Ο Τόρμουντ σε όλη τη φάση δίπλα από το τζάκι ήταν όλα τα λεφτά. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Ο Τορμουντ ηταν κλασσικη αξια παντα!

Και παντα μου αρεσουν οι σκηνες της Μπριεν με τον Τζειμι οποτε ολες τις σκηνες τους τις απολαυσα αλλα ειδικα αυτη που την εχρισε ιπποτη. Μονο και μονο για το χαμογελο της στο τελος δηλαδη αξιζε.

Παράθεση :
- Η σκηνή με Arya - Gendry μου φάνηκε πολύ άχαρη. Μου ήταν άβολο να το παρακολουθώ. Δεν ξέρω αν φταίει που η ηθοποιός δεν φαίνεται, εμφανισιακά, να έχει μεγαλώσει ιδιαίτερα κι ήταν σαν να βλέπω το μικρό κοριτσάκι που ξέρω κι αγαπώ να βάζει κάτω τον άλλον.
Βασικα η σκηνη ηταν λιγο βεβιασμενη αλλα δεν βαριεσαι...εγω  λατρευω Gendrya οποτε εγω ημουν σε φαση βαλτον κατω Αρυα  cheers to kapelo tou gianni 

Και καταλαβαινω πως η Αρυα και η ηθοποιος μεγαλωσαν μπροστα στα ματια μας αλλα πλεον ειναι ενηλικη και σαν χαρακτηρας και η ηθοποιος οποτε δεν ειχα καποιο θεμα.

Παράθεση :
- Sansa και Theon. Λοιπόν, πρόκειται για δύο φιγούρες που έχουν πολύ ενδιαφέρον character development στη σειρά. Ήταν ωραία η σκηνή της επανένωσης. Αλλά, βρε, παιδιά, πείτε με τρελή, τα βλέμματά τους κατά τη διάρκεια του τραγουδιού δεν είχαν ερωτική σπίθα; Μόνο εγώ αισθάνθηκα ότι κοιτάζονταν σαν να γουστάρονται; Υπάρχει romance τόσο καιρό και δεν έχω καταλάβει τίποτα; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Θα είναι λίγο παράξενο, δεδομένου ότι έχουν μεγαλώσει ως αδέλφια (γνωρίζοντας, ωστόσο, εξ αρχής ότι δεν είναι αδέλφια, οπότε κλάιν  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ). Ξαναπείτε με τρελή, αλλά για κάποιο λόγο, θα μου άρεσε αυτό το ειδύλλιο. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Βέβαια, δεν έχει κανένα νόημα μάλλον να το συζητάμε, διότι βλέπω τον Θίον να πηγαίνει άκλαυτος στα επόμενα υπερασπιζόμενος τον Μπραν.


Ενταξει ο Θιον δεν ηταν αγαγνωρισμενος ποτε σαν οικογενεια. Σαν 'φιλοξενουμενο' τον ειχαν εκει στην καλυτερη οποτε αντε να τον πεις παιδικο φιλο και οχι αδερφο. Αλλα ναι. Τα βλεμμα τους ειχαν ερωτικη σπιθα.
Εκει ειναι που ερχεται η χημεια που ειτε υπαρχει ειτε δεν υπαρχει. Και δεν ελεγχεται αν υπαρχει.

Αν ειχαν ο Κιτ και η Εμιλια την ιδια χημεια για παραδειγμα τωρα θα μιλουσαμε σε αλλη βαση για την αιμομιξια θειας και ανηψιου Laughing

Μπορει το γραψιμο να μην τους υποστηριζει...μπορει πολλοι να ανατσουτσουριαζουν με την αιμομιξια αλλα για την συγκεκριμενη φαση πως να το κανουμε...χρειαζεται χημεια Laughing

Και ναι. Και ο Θιον ακλαφτος θα παει.

Καλα ενταξει ολο και καποιος θα τον κλαψει αλλα τα ραδικια θα τα δει αναποδα  Laughing

Βεβαια και τον Μπραν δεν το κοβω να την γλυτωνει dunato gelio

Παράθεση :
- Στη σκηνή της αποκάλυψης, στην Καλήσι έπεσαν τα μούτρα, αλλά το υφάκι υφάκι. Η φάση ήταν "Αγάπη μου, είσαι η θεία μου", "Χέστηκα, μην τολμήσεις να έχεις αξιώσεις για τον Iron Throne". [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio


Παντως οπως τον κοβω μεχρι στιγμης τον Τζονακο δεν φαινεται να του καιγεται και κανενα ιδιαιτερο καρφακι που κουτουπωσε την θεια του  dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Πιο πολυ εχει σοκαριστει που δεν ηταν ο Νεντ πατερας του παρα για ολα τα αλλα. Και λιγο και ο θρονος βεβαια αλλα μια χαρα φαινεται να την γουσταρει ακομα dunato gelio
Αφου στο τελος πιο πολυ φανηκε να πειραζεται που η αλλη αντι να νοιαστει για αυτον (και αυτους) νοιαστηκε για τον θρονο dunato gelio


Επισης το εχουμε καταλαβει ολοι πως την ιδια σχεση συγγενειας που ειχε με τον Νεντ εχει και με την Ντανυ ετσι dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Putting that one in perspective lol!

Παράθεση :
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Παράθεση :
Φοβούμαι για το επόμενο. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Και καλα κανεις Laughing

Παντως ενταξει. Ειναι νωρις για να πεθανει ο Τζον ακομα. Οποτε μην αγχωνεσαι απο τωρα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 23, 2019 11:19 pm

felia έγραψε:

Αν και εγω εκνευριστηκα που δεν μπηκαν στην διαδικασια να δωσουν και ουσιαστικες σκηνες με τους Σταρκ. Απλα εβγαλαν απο την μεση τις σκηνες που ξαναβρισκονταν και μετα του αγνοησαν στις μεταξυ τους σχεσεις. Ουτε να αναπολησουν, ουτε να θυμηθουν, ουτε να δεθουν. Ουτε να παει ο Τζον στα αδερφια του μετα απο αυτα που εμαθε. Ουτε μια σκηνη φετος καν με Αρια και Σανσα πχ. Και το ιδιο μοτιβο ακολουθουν για ολους του Σταρκ.

Έχεις απόλυτο δίκιο. Μα, προσπαθούν μέσα σε λίγα επεισόδια να καλύψουν πολλά. Όταν σε προηγούμενες σεζόν, πήγαιναν και πήγαιναν και πήγαιναν.  Sleep

felia έγραψε:

Μιας και εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου ο Τζορα (ειλικρινα ακομα δεν εχω καταλαβει τον λογο υπαρξης του. Αντε στην αρχη ηταν σπιουνος. Μετα τον κρατησαν μονο και μονο για να εχει η Καλισι καποιον και καλα δικο της ανθρωπο μιας και ηταν ορφανη. Αλλα στην ουσια τηλεοπτικο χρονο ετρωγε χωρις να προσφερει και τιποτα) οποτε το μονο που με συγκινησε ηταν ο Σαμ και η αναμνηση του Commander Mormont.

dunato gelio

Έλα, ρε, είναι συμπαθητικούλης. Αλλά ισχύει, δεν έχει κάποιο λόγο ύπαρξης πλέον. Αν και μέχρι και σε αυτό το επεισόδιο, συμβούλευσε σωστά την Ντάνυ.

felia έγραψε:

Τεσπα. Οπου βλεπεις δικαιωση και αφεση αμαρτιων να προετοιμαζεσαι καταλληλα... βασικα οποιος τους εκλεισε τους λογαριασμους του θα τον φαει το μαυρο χωμα. Laughing

No

felia έγραψε:

Ναι σαν εικονα αλλα οχι πως εχουν καμια σχεση η συγγενεια στην πλοκη. Το εκαναν για να δωσουν το αναλογο συναισθημα οπτικα. Για να θυμηθουν και ο Νταβος και η Γκιλι την Σιριν.

Βασικά, προς στιγμήν, σκέφτηκα ότι ήταν μετενσάρκωσή της, μιας και όλα τα έχουμε δει στη σειρά πλέον. gelio

Παράθεση :

Ας το καλο! Οποια εκπληξης dunato gelio dunato gelio dunato gelio

dunato gelio

felia έγραψε:

Και παντα μου αρεσουν οι σκηνες της Μπριεν με τον Τζειμι οποτε ολες τις σκηνες τους τις απολαυσα αλλα ειδικα αυτη που την εχρισε ιπποτη. Μονο και μονο για το χαμογελο της στο τελος δηλαδη αξιζε.

Χαχαχα, ισχύει για το χαμόγελό της. Εκείνη τη στιγμή, γύρισα και κοίταξα τον φίλο μου και είχε εξίσου χαζοχαρούμενο χαμόγελο και τον κορόιδευα μετά.  gelio

felia έγραψε:

Ενταξει ο Θιον δεν ηταν αγαγνωρισμενος ποτε σαν οικογενεια. Σαν 'φιλοξενουμενο' τον ειχαν εκει στην καλυτερη οποτε αντε να τον πεις παιδικο φιλο και οχι αδερφο. Αλλα ναι. Τα βλεμμα τους ειχαν ερωτικη σπιθα.
Εκει ειναι που ερχεται η χημεια που ειτε υπαρχει ειτε δεν υπαρχει. Και δεν ελεγχεται αν υπαρχει.

Αν ειχαν ο Κιτ και η Εμιλια την ιδια χημεια για παραδειγμα τωρα θα μιλουσαμε σε αλλη βαση για την αιμομιξια θειας και ανηψιου Laughing

Μπορει το γραψιμο να μην τους υποστηριζει...μπορει πολλοι να ανατσουτσουριαζουν με την αιμομιξια αλλα για την συγκεκριμενη φαση πως να το κανουμε...χρειαζεται χημεια Laughing

Ναι σε όλα.

felia έγραψε:

Παντως οπως τον κοβω μεχρι στιγμης τον Τζονακο δεν φαινεται να του καιγεται και κανενα ιδιαιτερο καρφακι που κουτουπωσε την θεια του  dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Πιο πολυ εχει σοκαριστει που δεν ηταν ο Νεντ πατερας του παρα για ολα τα αλλα. Και λιγο και ο θρονος βεβαια αλλα μια χαρα φαινεται να την γουσταρει ακομα dunato gelio
Αφου στο τελος πιο πολυ φανηκε να πειραζεται που η αλλη αντι να νοιαστει για αυτον (και αυτους) νοιαστηκε για τον θρονο dunato gelio

dunato gelio

Του έχουν πέσει πολλά μαζεμένα, δεν ξέρει πού να πρωτοεστιάσει.  Laughing

felia έγραψε:

Επισης το εχουμε καταλαβει ολοι πως την ιδια σχεση συγγενειας που ειχε με τον Νεντ εχει και με την Ντανυ ετσι dunato gelio dunato gelio dunato gelio

What a Face

felia έγραψε:

Σπόιλερ:

Πιο πιθανό αυτό το σενάριο, αλλά είναι που είμαι πλέον λίγο αρνητικά προδιατεθειμένη απέναντί της.  Laughing

felia έγραψε:

Παντως ενταξει. Ειναι νωρις για να πεθανει ο Τζον ακομα. Οποτε μην αγχωνεσαι απο τωρα Laughing

Δεν φοβάμαι μόνο για τον Τζονάκο στη σειρά, ρε. gelio
Θα στεναχωρηθώ και για άλλες απώλειες. Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 EmptyΤετ Απρ 24, 2019 2:13 am

Silv έγραψε:

Έχεις απόλυτο δίκιο. Μα, προσπαθούν μέσα σε λίγα επεισόδια να καλύψουν πολλά. Όταν σε προηγούμενες σεζόν, πήγαιναν και πήγαιναν και πήγαιναν.  Sleep 
dunato gelio

Δεν εχουν μετρο ρε συ. Η ολα η τιποτα. Και πολλες φορες για τις προτεραιοτητες τους μην το συζητησουμε καλυτερα  Laughing

Παράθεση :

Έλα, ρε, είναι συμπαθητικούλης. Αλλά ισχύει, δεν έχει κάποιο λόγο ύπαρξης πλέον. Αν και μέχρι και σε αυτό το επεισόδιο, συμβούλευσε σωστά την Ντάνυ.

Σωστα. Μιλαμε για ΤΗΝ ανατροπη παλι  Laughing

Εν το μεταξυ το ξερεις πως επειδη αυτος ο ηθοποιος ηταν γνωστος και ειχε καλο μανατζερ εχει κανει απο τα καλυτερα συμβολαια στην σειρα;
Και στις πρωτες σεζον επαιρνε περισσοτερα και απο τους βασικους;
Νομιζω πως ακομα συναγωνιζεται σε απολαβες και ισως και παιρνει πιο πολλα απο τις ηθοποιους που παιζουν την Σανσα, την Αρια κτλ κτλ.

Παράθεση :

Του έχουν πέσει πολλά μαζεμένα, δεν ξέρει πού να πρωτοεστιάσει.  Laughing 

Κοιτα δεν ξερω για σενα αλλα ο περισσοτερος κοσμος θα πρωτοεστιαζε ΚΑΙ ΕΚΕΙ Laughing

Μην τον κοιτας ετσι αθωο και εσυ...την εχει και αυτος την Targaryen φλεβιτσα του dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Παράθεση :
Παράθεση :


felia έγραψε:

Επισης το εχουμε καταλαβει ολοι πως την ιδια σχεση συγγενειας που ειχε με τον Νεντ εχει και με την Ντανυ ετσι dunato gelio dunato gelio dunato gelio

What a Face 

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Φρικαρουν λιγο τα συγκριτικα μεγεθη η αληθεια ειναι  dunato gelio dunato gelio

Να οριστε...μολις σου εδωσα αλλη μια εικονα να σου φερνει εμετο οταν τους βλεπεις μαζι  dunato gelio dunato gelio dunato gelio


Παράθεση :
Πιο πιθανό αυτό το σενάριο, αλλά είναι που είμαι πλέον λίγο αρνητικά προδιατεθειμένη απέναντί της.  Laughing 


Αντε καλε...φημες  dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Παντως μιας και μιλαμε για αρνητικη προδιαθεση...αυτο το επεισοδιο δεν ειχε ΚΑΘΟΛΟΥ Σερσει...τουλαχιστον γι αυτο και μονο επρεπε να το ψηφισεις τελειο  dunato gelio dunato gelio

Παράθεση :
Δεν φοβάμαι μόνο για τον Τζονάκο στη σειρά, ρε. gelio 
Θα στεναχωρηθώ και για άλλες απώλειες. Sad

Ειναι που 'σαι καλος ανθρωπος...μην κοιτας εμενα  Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 EmptyΤετ Απρ 24, 2019 9:01 pm

felia έγραψε:

Εν το μεταξυ το ξερεις πως επειδη αυτος ο ηθοποιος ηταν γνωστος και ειχε καλο μανατζερ εχει κανει απο τα καλυτερα συμβολαια στην σειρα;
Και στις πρωτες σεζον επαιρνε περισσοτερα και απο τους βασικους;
Νομιζω πως ακομα συναγωνιζεται σε απολαβες και ισως και παιρνει πιο πολλα απο τις ηθοποιους που παιζουν την Σανσα, την Αρια κτλ κτλ.

Δεν το ήξερα, αλλά μπράβο του, αφού μπορεί. Laughing

felia έγραψε:

Μην τον κοιτας ετσι αθωο και εσυ...την εχει και αυτος την Targaryen φλεβιτσα του dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Μακάρι, ρε συ, εγώ αυτό θέλω. Αλλά η ιστορία του δεν έχει δείξει κάτι τέτοιο, δεν τα θέλει πολύ τα αξιώματα, πόσο μάλλον ΑΥΤΟ το αξίωμα. Εκτός κι αν ξαφνικά ξυπνήσει η φιλοδοξία μέσα του ή έστω η επιθυμία του να πάρει πίσω ό,τι θεωρητικά του ανήκει, τι να πω.

Πάντως, δεν μας έδειξαν καθόλου το πώς ο ίδιος το επεξεργάστηκε μέσα του όλο αυτό. Από εκεί που όλη σου τη ζωή είσαι ο "μπάσταρδος" της υπόθεσης, ξαφνικά όλος ο κόσμος σου ανατρέπεται, ο μπαμπάς σου είναι ο θείος σου, η θεία σου η μαμά σου, η αγαπητικιά σου η θεία σου και συνειδητοποιείς ότι δικαιούσαι πολλά παραπάνω από όσα πάντοτε πίστευες. Δηλαδή, για εμένα, ως fan του συγκεκριμένου χαρακτήρα (και της σειράς), θα είχε ενδιαφέρον έστω μία σκηνή που να εκφράζει τις σκέψεις και τα συναισθήματά του σχετικά με αυτήν την εξέλιξη. Ναι, ok, δεν υπάρχει χρόνος για τέτοια, αλλά άνθρωπος είναι, δεν γίνεται, δεν υπάρχει μια αντίδραση στη μεγαλύτερη ανατροπή της ζωής του; Δηλαδή, μία που το έμαθε και μία που το εμπέδωσε, το αποδέχθηκε και το διηγείται ως κάτι de facto; Ο Τζον είναι μεν λογικός, αλλά είναι και συναισθηματικός, δεν μου κολλάει. Μου φαίνεται εντελώς ξεπέταγμα.

felia έγραψε:

Να οριστε...μολις σου εδωσα αλλη μια εικονα να σου φερνει εμετο οταν τους βλεπεις μαζι  dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Τέλεια. geek dunato gelio

felia έγραψε:

Παντως μιας και μιλαμε για αρνητικη προδιαθεση...αυτο το επεισοδιο δεν ειχε ΚΑΘΟΛΟΥ Σερσει...τουλαχιστον γι αυτο και μονο επρεπε να το ψηφισεις τελειο  dunato gelio dunato gelio

Πρώτον, με τη Σέρσεϊ δεν έχω απλώς αρνητική προδιάθεση. Είναι υπερμέγιστη σκύλα και την απεχθάνομαι. Απλά και ξεκάθαρα πράγματα. Laughing

Δεύτερον, ναι, κι εγώ το συνειδητοποίησα αυτό, και σκέφτηκα ότι ίσως τη φάμε πολύ στη μάπα στα μεθεπόμενα (στο επόμενο δεν νομίζω). Mad    

felia έγραψε:

Ειναι που 'σαι καλος ανθρωπος...μην κοιτας εμενα  Laughing

dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Απρ 25, 2019 3:52 pm

ΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΒΑΛΤΕ ΜΑΣ ΟΛΟΥΣ ΦΥΛΑΚΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Απρ 25, 2019 4:09 pm

Παντως επειδη εχω τρομερο συναισθηματικο δεσιμο με την σειρα (βασικα οσοι εμειναν πλεον, τους αγαπαω, πλην Σερσει προφανως λολ), με εκανε λιγο κομματια το επεισοδιο. Ποσο πιο "ΤΕΛΟΣ" να γραφει στο κουτελο. Νομιζω δεν ειμαι ετοιμη για την Κυριακη. Θα πεσουν πολυ βαριες κασες και δεν το θελω. Αλλα δεν γινεται και αλλιως. Οποτε χαρηκα που εστω μια τελευταια φορα τους ειδα ολους μαζι.


υγ. Η θεια του Τζον θα τρελαθει στο τελος. Κανει κρα οτι παμε κατα εκει.

Επισης μετα απο ολα αυτα που εχουν γινει,
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: