Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Βαθμολογήστε το επεισόδιο
Τέλειο
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 I_vote_lcap17%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 17% [ 1 ]
Καλό
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 I_vote_lcap67%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 67% [ 4 ]
Μέτριο
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 I_vote_lcap16%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 16% [ 1 ]
Κακό
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 I_vote_lcap0%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Άθλιο
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 I_vote_lcap0%8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 6
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Απρ 25, 2019 5:30 pm

Eleni7 έγραψε:
ΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΒΑΛΤΕ ΜΑΣ ΟΛΟΥΣ ΦΥΛΑΚΗ

dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Κι εγώ έχω πορωθεί άσχημα.

Eleni7 έγραψε:

Επισης μετα απο ολα αυτα που εχουν γινει,
Σπόιλερ:

Γιατί το έχετε όλοι ως δεδομένο; lloradera Δεν θέλω. Sad Είναι, πλέον, και εμένα από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες.

Εν τω μεταξύ, άσχετο:

felia έγραψε:
Εχω μια απορια. Κουλη βεβαια....μην με παρεξηγησετε...

Ο Night King μετατρεπει σε ζομπι τους προσφατα πεθαμενους μονο; Η και τους πολυ καιρο θαμμενους; Γιατι στην δευτερη περιπτωση τους εχουν παει και τους εχουν βαλει για ασφαλεια και καλα ολους στις...νεκρικες κρυπτες Laughing

Αυτή η θεωρία παίζει σε όλο το διαδίκτυο! wtf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Απρ 25, 2019 7:45 pm

Παράθεση :
Η σκηνή με Arya - Gendry μου φάνηκε πολύ άχαρη. Μου ήταν άβολο να το παρακολουθώ. Δεν ξέρω αν φταίει που η ηθοποιός δεν φαίνεται, εμφανισιακά, να έχει μεγαλώσει ιδιαίτερα κι ήταν σαν να βλέπω το μικρό κοριτσάκι που ξέρω κι αγαπώ να βάζει κάτω τον άλλον.

+++++++++++++++++

παιδια εχω τη Σερσι λατρευω να την μισω ανυπομονω για τη δικη της μεγαλη στιγμηηηηη devil smiley devil smiley devil smiley

το επομενο επεισοδιο θα εχει τη μεγαλυτερη μαχη στην ιστορια του κινηματογραφου....80 λεπτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Απρ 25, 2019 10:15 pm

xezoulina έγραψε:


το επομενο επεισοδιο θα εχει τη μεγαλυτερη μαχη στην ιστορια του κινηματογραφου....80 λεπτα...

Οταν λες κινηματογραφο, μηπως εννοεις στην ιστορια των σειρων; Με την εννοια οτι μου φανταζει δυσκολο να μην υπαρχει αντιστοιχης χρονικης διαρκειας μαχη σε ταινια. Πχ μου ερχεται προχειρα στο μυαλο το Lord of The Rings. Μαζι με τις κομμενες σκηνες, η μαχη του Helm's Deep στο 2 ή η μαχη του Μινας Τιριθ στο 3 πρεπει να αγγιζουν αυτα τα λεπτα. Μιλαμε για ταινιες 3+ ωρες μαζι με τα deleted.

Αλλα και παλι, δεν το λες και μικρο κατορθωμα. Στις σειρες σιγουρα σπαει το ρεκορ. Το προηγουμενο ηταν παλι του GoT για το Battle of Bastards. Το 8x03 το γυριζαν 57 νυχτες. Αδιανοητα νουμερα για τηλεοπτικη σειρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Απρ 25, 2019 11:12 pm

Eleni7 έγραψε:
xezoulina έγραψε:


το επομενο επεισοδιο θα εχει τη μεγαλυτερη μαχη στην ιστορια του κινηματογραφου....80 λεπτα...

Οταν λες κινηματογραφο, μηπως εννοεις στην ιστορια των σειρων; Με την εννοια οτι μου φανταζει δυσκολο να μην υπαρχει αντιστοιχης χρονικης διαρκειας μαχη σε ταινια. Πχ μου ερχεται προχειρα στο μυαλο το Lord of The Rings. Μαζι με τις κομμενες σκηνες, η μαχη του Helm's Deep στο 2 ή η μαχη του Μινας Τιριθ στο 3 πρεπει να αγγιζουν αυτα τα λεπτα. Μιλαμε για ταινιες 3+ ωρες μαζι με τα deleted.

Αλλα και παλι, δεν το λες και μικρο κατορθωμα. Στις σειρες σιγουρα σπαει το ρεκορ. Το προηγουμενο ηταν παλι του GoT για το Battle of Bastards. Το 8x03 το γυριζαν 57 νυχτες. Αδιανοητα νουμερα για τηλεοπτικη σειρα.

μα δεν μπορεις να τις ενωσεις αλλο τριλογια και αλλο μια μονο ταινια....δλδ η μια ταινια εχει μαχη παραπανω απο 80 λεπτα? αν οχι τοτε το got παιζει να παρει τη πρωτια σ αυτο.... εχουμε δει ενα εκ πολυεμους σε ταινιες που αναφερονται αποκλειστικα σε πολεμικα γεγονοτα αλλα δεν ξερω αν υπαρχει πολεμος που να κανει uncut run τοσα λεπτα...πλακα πλακα θα χε ενδιαφερον να το ψαχναμε αυτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Απρ 25, 2019 11:42 pm

Παράθεση :
μα δεν μπορεις να τις ενωσεις αλλο τριλογια και αλλο μια μονο ταινια....δλδ η μια ταινια εχει μαχη παραπανω απο 80 λεπτα?

Οχι, δε λεω να τις ενωσω. Ξεχωριστα η καθε μια. Και οι 2 αυτες ταινιες ασχολουνται με μαχες οι οποιες καταλαμβανουν την μεγαλυτερη διαρκεια τους. Δεν ξερω με σιγουρια τους αριθμους, αλλα ευκολα και οι 2 ειναι εκει κοντα σε διαρκεια.

Οντως θα ειχε ενδιαφερον να το ψαχναμε. Παντως σιγουρα καμια αλλη σειρα δεν εχει τοσα λεπτα μαχης. Εκει η πρωτια ηταν του GoT και απλα την ξεπερασε. Απο ταινιες ειναι το θεμα. Αλλα μονο και μονο που παμε να κανουμε τετοια κουβεντα για επεισοδιο σειρας (να το βαζουμε δηλαδη διπλα σε κινηματογραφικες ταινιες) λεει πολλα για το που εφτασε τον πηχυ αυτη η σειρα απο αποψη παραγωγης. Αδιανοτητα πραγματα που δυσκολα θα επαναληφθουν νομιζω.


Παράθεση :
εχουμε δει ενα εκ πολυεμους σε ταινιες που αναφερονται αποκλειστικα σε πολεμικα γεγονοτα αλλα δεν ξερω αν υπαρχει πολεμος που να κανει uncut run τοσα λεπτα

Παντως και οι 2 μαχες του LOTR εκοβαν και πηγαιναν και σε αλλες σκηνες, σε διαφορετικες τοποθεσιες. Δηλαδη uncut ουτε εκει υπηρχε, γι αυτο δεν μπορω να σου πω με βεβαιοτητα τις διαρκειες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 12:04 am

Οταν λεμε ιστορια του κινηματογραφου εννοουμε στον δυτικο πολιτισμο μην ξεχνιομαστε. Και σιγουρα σε τηλεοπτικο επιπεδο προς το παρον. Το αν ειναι βεβαια η μαχη συνεχομενη χωρις να διακοπτεται απο αλλες σκηνες...μενει να το δουμε. Κοντοζυγωνει ετσι κι αλλιως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 12:30 am

Silv έγραψε:

Δεν το ήξερα, αλλά μπράβο του, αφού μπορεί. Laughing


Laughing 

Παράθεση :


Παράθεση :

Να οριστε...μολις σου εδωσα αλλη μια εικονα να σου φερνει εμετο οταν τους βλεπεις μαζι  dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Τέλεια. geek  dunato gelio



Για σενα δουλευω βρε lol! 



Παράθεση :
Πρώτον, με τη Σέρσεϊ δεν έχω απλώς αρνητική προδιάθεση. Είναι υπερμέγιστη σκύλα και την απεχθάνομαι. Απλά και ξεκάθαρα πράγματα. Laughing

Δεύτερον, ναι, κι εγώ το συνειδητοποίησα αυτό, και σκέφτηκα ότι ίσως τη φάμε πολύ στη μάπα στα μεθεπόμενα (στο επόμενο δεν νομίζω). Mad   



Laughing Laughing 

Καλα στα μελλοντικα επεισοδια που μενουν θα φαμε πολυ Σερσει στην μαπα αλλα πρωτον εγω την απολαμβανω και η ηθοποιος δινει ρεστα...αλλα εσυ μην συγχιζεσαι γιατι τα εφαγε και αυτη τα ψωμια της...κοντοζυγωνει το καλο Laughing
 
Παράθεση :
Μακάρι, ρε συ, εγώ αυτό θέλω. Αλλά η ιστορία του δεν έχει δείξει κάτι τέτοιο, δεν τα θέλει πολύ τα αξιώματα, πόσο μάλλον ΑΥΤΟ το αξίωμα. Εκτός κι αν ξαφνικά ξυπνήσει η φιλοδοξία μέσα του ή έστω η επιθυμία του να πάρει πίσω ό,τι θεωρητικά του ανήκει, τι να πω.

Πάντως, δεν μας έδειξαν καθόλου το πώς ο ίδιος το επεξεργάστηκε μέσα του όλο αυτό. Από εκεί που όλη σου τη ζωή είσαι ο "μπάσταρδος" της υπόθεσης, ξαφνικά όλος ο κόσμος σου ανατρέπεται, ο μπαμπάς σου είναι ο θείος σου, η θεία σου η μαμά σου, η αγαπητικιά σου η θεία σου και συνειδητοποιείς ότι δικαιούσαι πολλά παραπάνω από όσα πάντοτε πίστευες. Δηλαδή, για εμένα, ως fan του συγκεκριμένου χαρακτήρα (και της σειράς), θα είχε ενδιαφέρον έστω μία σκηνή που να εκφράζει τις σκέψεις και τα συναισθήματά του σχετικά με αυτήν την εξέλιξη. Ναι, ok, δεν υπάρχει χρόνος για τέτοια, αλλά άνθρωπος είναι, δεν γίνεται, δεν υπάρχει μια αντίδραση στη μεγαλύτερη ανατροπή της ζωής του; Δηλαδή, μία που το έμαθε και μία που το εμπέδωσε, το αποδέχθηκε και το διηγείται ως κάτι de facto; Ο Τζον είναι μεν λογικός, αλλά είναι και συναισθηματικός, δεν μου κολλάει. Μου φαίνεται εντελώς ξεπέταγμα.


Σου φανηκε ξεπεταγμα γιατι ηταν. Αλλα εμενα δεν μου εκανε και τοση εντυπωση γιατι τα περισσοτερα ουσιαστικα πραγματα στην σειρα τα περνανε επιφανειακα. Στις πρωτες σεζον εκαναν καλυτερη δουλεια αλλα εκει στηριζοταν στο γραψιμο αλλου. Και ακομα και τοτε σερνονταν σαν τα σαλιγκαρια γιατι ειχαν την εντυπωση πως 'ουσια και βαθος' σημαινει υπνηλια και βαρεμερα...ενω τωρα τα κανουν ολα πιο γρηγορα...πιο epic...πιο δραματικα και πιο σαπουνοπερικα μεχρι να μπουν στα επεισοδια με το ζουμι και το πολυ CGI. Και πολλα απλα τα ξεπετανε.



Βεβαια εδω μιλαγα γενικα... δεν το εννοουσα ακριβως για το αξιωμα. Αλλα ακομα και εκει μπορει να μην τα θελει πολυ τα αξιωματα αλλα ειναι ηγετικη φυσιογνωμια. Ουτε ο Rheagar τα ηθελε. Ουτε ο Νεντ. Αλλα το χρεος τους το εκαναν παντα οταν επρεπε.





Eleni7 έγραψε:
ΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΒΑΛΤΕ ΜΑΣ ΟΛΟΥΣ ΦΥΛΑΚΗ


dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Eleni7 έγραψε:
Παντως επειδη εχω τρομερο συναισθηματικο δεσιμο με την σειρα (βασικα οσοι εμειναν πλεον, τους αγαπαω, πλην Σερσει προφανως λολ), με εκανε λιγο κομματια το επεισοδιο. Ποσο πιο "ΤΕΛΟΣ" να γραφει στο κουτελο. Νομιζω δεν ειμαι ετοιμη για την Κυριακη. Θα πεσουν πολυ βαριες κασες και δεν το θελω. Αλλα δεν γινεται και αλλιως. Οποτε χαρηκα που εστω μια τελευταια φορα τους ειδα ολους μαζι.


υγ. Η θεια του Τζον θα τρελαθει στο τελος. Κανει κρα οτι παμε κατα εκει.

Επισης μετα απο ολα αυτα που εχουν γινει,
Σπόιλερ:


Ειναι αυτο που ειπα. Αυτο το επεισοδιο ηταν γραμμενο καθαρα για τους φανς που ειναι δεμενοι με την σειρα. Και γι' αυτο αλλα για να επαναφερουν πιο εντονα το συναισθηματικο δεσιμο για να θυμηθουν ολοι την ανθρωπινη ουσια των χαρακτηρων ωστε να εχει πιο πολυ νοημα αυτο που θα επακολουθησει ...και να πονεσει και περισσοτερο... Laughing 

Επισης αφου θα ξεπαστρεψουν πανω απο το μισο καστ και βαλε ειπαν ας δωσουμε και λιγο fanservice Laughing 
Καλοι ανθρωποι παιδι μου dunato gelio 


Υ.γ: Σιγουρα δινουν πολλους παραλληλισμους για ευνοητους λογους και σιγουρα θα αφηνουν το ερωτηματικο σε πολλα αλλα νομιζω πως στην Ντανι προοριζουν κασονι. Ειδικα αφου εχουμε ηδη την μια Mad Queen.

Μου αρεσει παντως που βαζει και σποιλερ για speculation λες και οι υποθεσεις που κανουμε ειναι σποιλερ και λες και δεν εχουμε δει ολοι τα επεισοδια dunato gelio 

Τεσπα

Σπόιλερ:


Silv έγραψε:

Γιατί το έχετε όλοι ως δεδομένο; lloradera Δεν θέλω. Sad Είναι, πλέον, και εμένα από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες.


Επειδη ειναι; dunato gelio 



Παράθεση :


Παράθεση :
Εχω μια απορια. Κουλη βεβαια....μην με παρεξηγησετε...

Ο Night King μετατρεπει σε ζομπι τους προσφατα πεθαμενους μονο; Η και τους πολυ καιρο θαμμενους; Γιατι στην δευτερη περιπτωση τους εχουν παει και τους εχουν βαλει για ασφαλεια και καλα ολους στις...νεκρικες κρυπτες Laughing

Αυτή η θεωρία παίζει σε όλο το διαδίκτυο! wtf

ΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ! Για να μην με λετε παραλογη!

Μα σε ολο το επεισοδιο μας επρηξαν σε καθε δευτερο διαλογο στις κρυπτες και στις κρυπτες και στις κρυπτες θα ειστε ασφαλεις. Το ελεγαν συνεχεια. Γιατι; Για να το εμπεδωσουμε καλυτερα; dunato gelio dunato gelio dunato gelio 


----


Παντως αυτο ειναι χειροτερο ετσι;

Να πρεπει να αντιμετωπισεις τα ζομπι των ανθρωπων που αγαπας dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Α ρε καημενε Νεντ τι σου μελλε να παθεις χαχαχαχα...που ξερεις μπορει και ο Τζον να γνωρισει και την μανουλα του. Ουδεν κακο αμιγες καλου δεν λενε...ευκαιρια και για γκεστς βρε dunato gelio ...ειπα εγω τωρα με το μακαβριο αποτυχημενο χιουμορακι dunato gelio dunato gelio dunato gelio 
Αλλα για καποιο λογο μια τετοια τροπη με κανει και λυσσαω στα γελια...δεν ξερω γιατι.

Παντως σε πιο σοβαρο τονο.

Σπόιλερ:

Και τωρα στην μαχη αυτη δεν ειναι μονο πως θα σκοτωσουν κοσμο και κοσμακι αλλα ΣΤΑΝΤΑΡ μερικους θα τους αλλαξουν και θα πρεπει αυτοι που τους αγαπουν να τους καψουν η ακομα χειροτερα να τους πολεμησουν για να τους ξανασκοτωσουν.
Μια ευτυχια κοινως Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 12:38 am

xezoulina έγραψε:
Παράθεση :
Η σκηνή με Arya - Gendry μου φάνηκε πολύ άχαρη. Μου ήταν άβολο να το παρακολουθώ. Δεν ξέρω αν φταίει που η ηθοποιός δεν φαίνεται, εμφανισιακά, να έχει μεγαλώσει ιδιαίτερα κι ήταν σαν να βλέπω το μικρό κοριτσάκι που ξέρω κι αγαπώ να βάζει κάτω τον άλλον.

+++++++++++++++++


Καλα για σενα σιγουρα ηταν πολυ χειροτερο...γιατι τρομαρα σου ειδες την σειρα σε binge watching σχετικα προσφατα οποτε στο μυαλο σου δεν εχει γινει καθολου η μεταβαση της Αρια απο παιδι σε ενηλικα. Ουτε καν σε αληθινο χρονο μιας και δεν ακολουθουσες τους ηθοποιους απο καμια αλλη τους δουλεια. Laughing 

Παντως μου αρεσει πολυ που οι περισσοτεροι ηταν...Α πα πα βλεπουμε την Αρια να κανει σεξ και να δειχνει γυμνο και μας θυμιζει πως ηταν παιδι αλλα οταν στην σειρα μας εδειχναν το παιδι σαν παιδι να δολοφονει και κανει τους αλλους κοκορετσι ουδεις ειχε θεμα...ισα ισα δηλαδη dunato gelio dunato gelio 

Περα απο τα αστεια ειναι κοινωνικο φαινομενο και το ποσο πιο εξοικειωμενοι ειμαστε με την βια συγκριτικα με αλλα θεματα. Και δεν ειναι πως οταν η Αρια σκοτωνε στις πρωτες σεζον εδειχναν τιποτα μεταφυσικο. Ηταν καθαρα φονικα που συμβαινουν και στην αληθινη ζωη και σε μερικα μερη του κοσμου απο παιδια που φανατιζουν και τα κανουν καμικαζι ακομα και τωρα. Αρα δεν ειναι κατι το φανταστικο. Οχι περισσοτερο απο οσο ειναι να βλεπουμε σεξουαλικες σκηνες κτλ.

Αυτη η σκηνη που θυμαμαι πως ειχα οντως θεμα ηταν οταν ειχαν προσπαθησει να βιασουν την Σανσα στο KL τοτε που ο κοσμος προσπαθησε να λιντσαρει τον σιχαμενο τον Τζοφρι. Και αυτο επειδη η ηθοποιος ηταν ανηλικη και η σκηνη αν και δεν ειχε γυμνο δεν ηταν ευκολη να γυριστει με ενα παιδι.

Και φυσικα σε αυτη την σειρα περιμενουν πως και πως να ενηλικιωθουν οι κοπελες για να τους δωσουν τετοιου περιεχομενου σκηνες. Και με την Σανσα και τον Ραμσι τα ιδια εκαναν και τοτε μαλιστα μετραγαν και αντιστροφα τον χρονο για να κλεισει τα 18.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 12:47 am

Eleni7 έγραψε:
xezoulina έγραψε:


το επομενο επεισοδιο θα εχει τη μεγαλυτερη μαχη στην ιστορια του κινηματογραφου....80 λεπτα...

 Πχ μου ερχεται προχειρα στο μυαλο το Lord of The Rings.


Παντως μιας και αναφερατε το LOTR το τραγουδι μου επαιξε στο προηγουμενο επεισοδιο ηταν παραλληλισμος και με το τραγουδι του Πιπιν το lotr.








Kαι η αρχη ειναι και η ιδια. Αν δεν κανω λαθος οι δυο πρωτες νοτες; Αν ακουω καλα δηλαδη Laughing 

Υ.γ:

Και το επισημο βιντεο απο την παραγωγη για το τραγουδι δειχνει στανταρ τις διαθεσεις και τις προθεσεις των σεναριογραφων και το πως βλεπουν την σειρα και που το πανε. Εχουν διαλεξει συγκεκριμενες σκηνες για συγκεκριμενα λογια και το κλεινουν με συγκεκριμενο τροπο. Δεν ειναι τυχαιο.



Kαι βασικα Edge of Night = Jenny of Oldstones. Οποτε καταλαβαινουμε ολοι τι ερχεται Laughing

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms   8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Απρ 26, 2019 1:28 am

Παράθεση :
Μα σε ολο το επεισοδιο μας επρηξαν σε καθε δευτερο διαλογο στις κρυπτες και στις κρυπτες και στις κρυπτες θα ειστε ασφαλεις. Το ελεγαν συνεχεια. Γιατι; Για να το εμπεδωσουμε καλυτερα;

Παράθεση :
Σπόιλερ:

Κοιτα, οι κρυπτες μαλλον αναφερονται για αλλους λογους. Στα βιβλια τουλαχιστον εχουν αφησει να εννοηθει οτι κατι υπαρχει εκει κατω. Ειναι κρυπτες που πανε πολυ βαθια στο εδαφος, ειναι ενας κανονικος λαβυρινθος, καποια κομματια εχουν καταρρευσει, και ο Μαρτιν ολο τις γυροφερνει στα βιβλια οταν αναφερεται στο Winterfell. Πολλα οραματα των παιδιων των Σταρκ τις αφορουν κτλ. Και στην λογικη οτι ο Μαρτιν δεν γραφει πραγματα στην τυχη, εχουν βγει διαφορες θεωριες:

Σπόιλερ:

Αυτα ειναι τα πιο δημοφιλη πανω στα οποια εχει πεσει το ματι μου. Αλλα και θεωριες να μην διαβαζεις, στα βιβλια καταλαβαινεις οτι κατι γινεται εκει κατω. Μενει να δουμε αν θα το χρησιμοποιησουν στην σειρα αυτο. Οποτε καθολου τυχαιο το spam σε αυτο επεισοδιο.

(οι κρυπτες btw ειναι και στους τιτλους αρχης)

Για να μην τα πολυλογω και κανω quotes απο τα βιβλια,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
8x02 - A Knight of the Seven Kingdoms
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: