Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 7x02 - Stormborn

Πήγαινε κάτω 
+2
filareti
felia
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x02 - Stormborn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 7x02 - Stormborn   7x02 - Stormborn EmptyΤρι Ιουλ 25, 2017 3:43 am

Stormborn

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]




Έχει επεξεργασθεί από τον/την felia στις Τρι Αυγ 29, 2017 12:09 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x02 - Stormborn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x02 - Stormborn   7x02 - Stormborn EmptyΤρι Ιουλ 25, 2017 3:46 am

Aυτο που βαριομαστε να ανοιγουμε θεματα ομως Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

7x02 - Stormborn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x02 - Stormborn   7x02 - Stormborn EmptyΤρι Ιουλ 25, 2017 3:15 pm

Χεχεχε
Η σκηνη που βρεθηκαν Nymeria kai Aria cheers Το κοντινο στα ματια klaps Θα ηθελα να τον ξαναδουμε το λυκο καποια στιγμη,νομιζω μονο αυτη κι ο Γκοστ εμειναν.
Για τα Sand Snakes τι να πω. Οτι θα μου λειψουν δε θα μου λειψουν. Με νευριασε ομως απιστευτα ο χειρισμος των σεναριογραφων.Τα καναμε σκατα,βγαλαμε τους πιο σπουδαιους χαρακτηρες απο το στορι της Ντορν,δωσαμε σ'αυτους που κρατησαμε τις πιο γελοιες ατακες ever(bad pussy anyone? moutza ) κι αφου ειδαμε οτι ολοι το κραζουν το σκηνικο,θα τους ξεκανουμε ολους με συνοπτικες διαδικασιες λες και αυτο το κομματι της ιστοριας δεν υπηρξε ποτε. Κριμα,κριμα,κριμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

7x02 - Stormborn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x02 - Stormborn   7x02 - Stormborn EmptyΤρι Ιουλ 25, 2017 4:30 pm

Ναι, Nymeria enamor
Πιστεύω θα ξαναεμφανιστούν Nymeria & Ghost.

filareti έγραψε:
Για τα Sand Snakes τι να πω. Οτι θα μου λειψουν δε θα μου λειψουν.

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Θα συμφωνήσω στο ότι δεν θα μου λείψουν. Κατά τα άλλα, δεν έχω διαβάσει τα βιβλία, οπότε δεν μπορώ να πω κάτι για το στόρι της Ντορν, γιατί περνάει κάπως αδιάφορο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x02 - Stormborn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x02 - Stormborn   7x02 - Stormborn EmptyΤρι Ιουλ 25, 2017 7:54 pm

Την καταστρεψανε την Dorne αλλα εγω το περιμενα γιατι και τον Ομπεριν τον ξεπεταξαν τελειως. Ενας τοσο ενδιαφερον χαρακτηρας και τον αναλωσαν σε σεξοσκηνες και εναν φρικιαστικο θανατο για να τραβηξουν την προσοχη.

Και γενικα παντως η σειρα δεν εχει την λεπτομερεια και την λογικη και την ιδιοφυια των βιβλιων.

Για παραδειγμα στην Dorne πεταξαν εξω καθε ιδιαιτερο χαρακτηρα (που εδειχνε και μια καλυτερη θεση γυναικων) και μετα στην ουσια σκοτωσαν τους Μαρτελ και η Ελαρια η οποια δεν εχει καμια σχεση με τον θρονο ελεγχει τωρα την Dorne. Απο που και ως που. Ποσο μαλλον μετα απο αυτο που εκανε.
Το ιδιο και με το HighGarden. Απο την στιγμη που απεβιωσαν οι διαδοχοι η Ολενα δεν θα μπορουσε να κρατησει την ιδια εξουσια που ειχε πριν.

Υπαρχουν τρυπες πολλες στην σειρα αλλα αυτους τους χαρακτηρες γνωρισαμε και με αυτους θα πορευτουμε for better or worse.

Κτλ Κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

7x02 - Stormborn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x02 - Stormborn   7x02 - Stormborn EmptyΤετ Ιουλ 26, 2017 12:14 am

felia έγραψε:
αλλα αυτους τους χαρακτηρες γνωρισαμε και με αυτους θα πορευτουμε for better or worse.

Ακριβώς. Κάποια πράγματα που ενοχλούν όσους έχουν διαβάσει τα βιβλία, για τους υπόλοιπους είναι άγνωστα και, κατ'επέκταση, δεν κάνουν καμία διαφορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x02 - Stormborn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x02 - Stormborn   7x02 - Stormborn EmptyΤετ Ιουλ 26, 2017 6:56 am

Silv έγραψε:
felia έγραψε:
αλλα αυτους τους χαρακτηρες γνωρισαμε και με αυτους θα πορευτουμε for better or worse.

Ακριβώς. Κάποια πράγματα που ενοχλούν όσους έχουν διαβάσει τα βιβλία, για τους υπόλοιπους είναι άγνωστα και, κατ'επέκταση, δεν κάνουν καμία διαφορά.

Αυτο ομως δεν αλλαζει πως αυτο που βλεπουμε στην οθονη το κρινουμε κιολας. Ανεξαρτητα απο τα βιβλια η σειρα απετυχε στο θεμα παρουσιασης της Dorne. Απο τον Ομπεριν που παρολο που κινησε το ενδιαφερον απλα τον ξεπεταξαν. Απο τον τροπο που ανατραπηκε το καθεστως της Ντορν χωρις να υπαρχει λογικη στο να μπορει να κρατηθει η εξουσια απο την Ελαρια. Στις Sand Snakes που απλα ...δεν. Μπορει αυτα που γραφουν στα βιβλια να μην κανουν καμια διαφορα αλλα αυτο δεν αλλαζει το πως χειριστηκαν στην σειρα αυτο το θεμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

7x02 - Stormborn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x02 - Stormborn   7x02 - Stormborn EmptyΤετ Ιουλ 26, 2017 10:10 am

felia έγραψε:
Αυτο ομως δεν αλλαζει πως αυτο που βλεπουμε στην οθονη το κρινουμε κιολας. Ανεξαρτητα απο τα βιβλια η σειρα απετυχε στο θεμα παρουσιασης της Dorne. Απο τον Ομπεριν που παρολο που κινησε το ενδιαφερον απλα τον ξεπεταξαν. Απο τον τροπο που ανατραπηκε το καθεστως της Ντορν χωρις να υπαρχει λογικη στο να μπορει να κρατηθει η εξουσια απο την Ελαρια. Στις Sand Snakes που απλα ...δεν. Μπορει αυτα που γραφουν στα βιβλια να μην κανουν καμια διαφορα αλλα αυτο δεν αλλαζει το πως χειριστηκαν στην σειρα αυτο το θεμα.

Βασικά, νομίζω ότι το είπα κ παραπάνω. Για εμάς που δεν έχουμε διαβάσει τα βιβλία, το στόρι της Ντορν, έτσι όπως έχει παρουσιαστεί στη σειρά, περνάει μάλλον αδιάφορο.
Δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να το αναλύσω παραπάνω στο μυαλό μου, γιατί υπάρχουν άλλα να με απασχολήσουν περισσότερο στη σειρά. Για μένα, τα μόνα 2 ενδιαφέροντα σημεία ήταν ο Όμπεριν (ο οποίος ναι, πέθανε γρήγορα, όπως κ τόσοι άλλοι ομως) κ ο θάνατος της πριγκίπισσας λόγω Ελάρια. Κατά τα άλλα, η σειρά δεν μου αφήνει περιθώρια να ασχοληθώ ιδιαίτερα με τη Ντορν, ούτε μου παρακινεί το ενδιαφέρον. Κ εφόσον δεν έχω προσδοκίες από βιβλία, άλλες πηγές κλπ, απλά την προσπερνώ.
Δηλαδή, δεν με νοιάζει που δεν μου έδειξε παραπάνω γι'αυτό το στόρι, γιατί είναι σαν να μην προσπάθησε ποτέ ουσιαστικά να μου τραβήξει την προσοχή εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x02 - Stormborn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x02 - Stormborn   7x02 - Stormborn EmptyΤετ Ιουλ 26, 2017 6:12 pm

Βασικά το ίδιο λέμε πάνω κάτω. Απλά εμένα το θέμα ντορν στην σειρά με εκνευρισε άσχετα από τα βιβλία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

7x02 - Stormborn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x02 - Stormborn   7x02 - Stormborn EmptyΤετ Ιουλ 26, 2017 11:56 pm

Δεν εχω διαβασει τα βιβλια (ακομη) για να ξερω τι παιζει με το Ντορν. Στη σειρα παντως ψιλοαδιαφορο φανηκε (περα απο τα 2 κομματια που αναφερει η Ελενα), οποτε και εγω δεν ασχοληθηκα παραπανω. Ουτως ή αλλως νομιζω οτι δεν υπηρχε και χωρος-χρονος να ασχοληθουμε ΚΑΙ με αυτο. Ολα αυτα τα χρονια επαιζαν πολλοι χαρακτηρες, πολλες περιοχες κτλ που ηδη ειχαν κανει κλικ. Οποτε δε νιωθω οτι ηθελα κατι παραπανω και απο αυτο. Ισως σε καποιο spin-off της σειρας να δειξουν περισσοτερα και να μας κινησουν το ενδιαφερον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
7x02 - Stormborn
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 5Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 7x02 Selfish

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: