Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 4x03: Breaker of Chains

Πήγαινε κάτω 
+2
katroulina
felia
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x03: Breaker of Chains   4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 23, 2014 2:23 pm

Μα δεν μπορει να ξεκιναει κατι σαν βιασμος και μετα να γουσταρει αυτη,αυτο κι αν ειναι επικινδυνη προσεγγιση(εκτος αν μιλαμε για προσυμφωνημενα παιχνιδακια ζευγαριου). Απλα στα βιβλια
Σπόιλερ:
Αυτο δεν το λες βιασμο,αμα να φερω παραδειγμα η γυναικα πει ''μη οχι τωρα'' γιατι εχει μια σοβαρη δουλεια,ο αντρας επιμεινει λιγο φιλωντας και χαιδευοντας την μεχρι που αν και δυσανασχετωντας λιγο πειστει αυτη γιατι την αναψε,αυτο δεν το λες βιασμο,μη χασει και την εννοια ο ορος και μετα οταν υπαρχει πραγματικο εγκλημα βρισκουν πατημα οι διαφοροι να το μειωσουν. Και καπως ετσι το εξελαβα εγω αν κι εδω ειναι πιο σοβαρο λογω περιστασεων και ξαναβλεποντας τη σκηνη,τη μια κατανοω οσους το βλεπουν σαν βιασμο,την αλλη το βλεπω και λεω δε θα μου πηγαινε το μυαλο ποτε αν δεν εβλεπα τα σχολια.Τι να πω,σηκωνω τα χερια. Αυτο που με εξοργιζει ομως και θελω να το πω ειναι οσοι για να δικαιολογησουν τη φαση πετανε ενα''και να ηταν βιασμος,για τη Σερσει μιλαμε,τι σας νοιαζει'' Αυτο ειναι το πραγματικα απαραδεκτο,για πολλες ντοματες.
 
Απο κει και περα,εχοντας δει ολο το επεισοδιο τωρα να πω οτι:
-υπαρχει ανθρωπος που να μην ευχεται οποτε δινουν τοσο τηλεοπτικο χρονο σε Σαμ-Γκιλι να τον δινανε καπου αλλου? Αμφιβαλλω.
-ναιιι ο Μικροδαχτυλος αποκαλυφτηκε επιτελους! Αυτος κρυβοταν πισω απο τον τυπα που εσκασε μυτη απο το πουθενα,σε ενα εξυπνα σκηνοθετημενο σχεδιο οπως του ταιριαζει. Απο κει και περα η ταυτοτητα του δολοφονου παραμενει μυστηριο mpoxoxo ,εχουμε και τον Ταιγουιν που βγαζει λογο πανω απο το πτωμα-ακομα και για αυτον κι ακομα και για το τερας που υπηρξε ο μικρος,πολυ απανθρωπο παντως αυτο και κυριως για την κορη του,για τον πονο της οποιας αδιαφορησε επιδεικτικα.Θα μπορουσε να πει κανεις εχουμε και τον Τζειμι που ο μικρος ειχε βγαλει και πανω του κακια και θελει να κανει τη Σερσει να στραφει σ'αυτον για παρηγορια. Μ'αρεσει που οσο παει πυκνωνει και καλα το μυστηριο,εγω περιμενα οτι θα αρχιζε να ξεδιαλυνεται. Παντως η κινηση του Μικροδαχτυλου( στη σκηνη τους προσεξα παλι οτι η Σανσα ριχνει σε ολους κεφαλι ρε φιλε) να σπασει το πετραδι του κολιε πριν το πεταξει ηταν λιγο περιεργη.Και τα δυο ενδεχομενα προσωπικα οπως μας παρουσιαστηκε το θεμα βρισκω οτι φαινονται λογικα και να ηξερε απλα και να ηταν και ανακατεμενος. Μπορει να το κανει απο αγαπη στην Κατ,μπορει και για τους δικους του λογους,μπορει και μια μειξη.Μην ξεχναμε και τις σκηνες του με τον Βερις στο σιδερενιο θρονο και στην 1η σεζον και περσι-απο τις αγαπημενες μου και οι 2-που δειχνουν ποσο φιλοδοξος ειναι και ποσο βασιζεται στο οτι κανεις δεν τον υπολογιζει για σοβαρη απειλη. Chaos is a ladder ειπε στη μια-με κεινη τη μουσικη απο πισω να σου σηκωνεται η τριχα- και στην 1η θυμηθηκα τωρα εκεινο το πομπωδες ''a new King...long may he reign...''αν τελικα μας δειξουν οποιαδηποτε αναμειξη αυτο κι αν θα ειναι (κωμικο)τραγικη ειρωνεια.
-το Σκυλι για μενα παντα αυτος ηταν και παντα αυτος θα ειναι.Κατα καποιον τροπο κι αυτος διδασκει την Αρια οπως ο Μικροδαχτυλος τη Σανσα.Δεν υπαρχουν κωδικες τιμης και παραμυθια.Κι αν υπαρχουν αναπροσαρμοζονται.Με εξοργισε παντως εκει που χτυπησε τον ανθρωπο που τους βοηθησε και του εκλεψε το ασημι. Ψοφος!
-Ψοφος και στον αγριο/ανθρωποφαγο Περα απο το τειχος(η δεν ειναι περα αυτος τωρα που το σκεφτομαι?) Που να  σε κανουν μπαρμπεκιου ρε να δεις τη γλυκα! Κι η Υγριτ με νευριασε.
-Καλισι κλασικα δυνατες σκηνες αν και τα της μαχης των πρωταθλητων δε με τρελαναν.Αλλα ολο απο νικη σε νικη το παει,δεν πρεπει να υπαρξει και κανενα εμποδιο? παντως πολυ καλο το ευρημα με τα κολαρα που πετουσαν.
-Ομπεριν...αγορινα μου τα σπας γενικα δε λεω,αλλα μηπως να σταματουσαν να σε δειχνουν ΜΟΝΟ  σε οργια? Παλι καλα που εκανε τις αναφορες ο Ταιγουιν και φανηκε οτι γενικα ειναι χαρακτηρας ψαγμενος,εχει μελετησει διαφορα πραγματα, δεν επαναπαυεται στο πριγκιπιλικι και στα οργια.Δεν καταλαβα ακριβως περι εκδικησης αν ο Ταιγουιν παραδεχτηκε ευθυνη ο ιδιος η τα εριξε ολα στο Βουνο,θα το ξαναδω.
-Οσο για τον Τυριον...σκουρα τα πραγματα.Και διωχνει και τον υπασπιστη του,αντε να δουμε...
Σαν συνολο το επεισοδιο ειχε σημεια που μου αρεσαν και αλλα που οχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x03: Breaker of Chains   4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 23, 2014 2:42 pm

Στα βιβλια δεν ξερω ρε συ τι εχει γινει. Δεν τα εχω διαβασει. Εγω κρινω αυτο που βλεπω. Στο βιβλιο οντως μπορει να μην ειναι βιασμος. Αλλα στο επεισοδιο ηταν 100%. Ετσι το εξελαβα εγω τουλαχιστον.


Παράθεση :
-υπαρχει ανθρωπος που να μην ευχεται οποτε δινουν τοσο τηλεοπτικο χρονο σε Σαμ-Γκιλι να τον δινανε καπου αλλου? Αμφιβαλλω.

Συμφωνω. Υπνος.

Παράθεση :
-το Σκυλι για μενα παντα αυτος ηταν και παντα αυτος θα ειναι.Κατα καποιον τροπο κι αυτος διδασκει την Αρια οπως ο Μικροδαχτυλος τη Σανσα.Δεν υπαρχουν κωδικες τιμης και παραμυθια.Κι αν υπαρχουν αναπροσαρμοζονται.Με εξοργισε παντως εκει που χτυπησε τον ανθρωπο που τους βοηθησε και του εκλεψε το ασημι. Ψοφος!

Εγω γουσταρω Σκυλο. Ναι, δεν ηταν σωστο αυτο που εκανε αλλα οπως και λες και εσυ θελει προσαρμογη στις συνθηκες ακομη και αν απο ηθικης αποψης ειναι κοντρα στα πιστευω σου. Για μενα ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ η ατακα που πεταει στην Αρια. "Αυτο πιστεψε εσυ και στο τελος δεν θα μεινει Σταρκ χωρις να αποκεφαλιστει" ή καπως ετσι. Ποσο σωστο. Σε τετοιους καιρους χρειαζεται και σκληραδα. Να κανεις πραγματα κοντρα στην δικη σου ηθικη. Αλλιως σε φαγανε λαχανο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x03: Breaker of Chains   4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 23, 2014 2:49 pm

Eleni7 έγραψε:
Στα βιβλια δεν ξερω ρε συ τι εχει γινει. Δεν τα εχω διαβασει. Εγω κρινω αυτο που βλεπω. Στο βιβλιο οντως μπορει να μην ειναι βιασμος. Αλλα στο επεισοδιο ηταν 100%. Ετσι το εξελαβα εγω τουλαχιστον.


Παράθεση :
-το Σκυλι για μενα παντα αυτος ηταν και παντα αυτος θα ειναι.Κατα καποιον τροπο κι αυτος διδασκει την Αρια οπως ο Μικροδαχτυλος τη Σανσα.Δεν υπαρχουν κωδικες τιμης και παραμυθια.Κι αν υπαρχουν αναπροσαρμοζονται.Με εξοργισε παντως εκει που χτυπησε τον ανθρωπο που τους βοηθησε και του εκλεψε το ασημι. Ψοφος!

Εγω γουσταρω Σκυλο. Ναι, δεν ηταν σωστο αυτο που εκανε αλλα οπως και λες και εσυ θελει προσαρμογη στις συνθηκες ακομη και αν απο ηθικης αποψης ειναι κοντρα στα πιστευω σου. Για μενα ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ η ατακα που πεταει στην Αρια. "Αυτο πιστεψε εσυ και στο τελος δεν θα μεινει Σταρκ χωρις να αποκεφαλιστει" ή καπως ετσι. Ποσο σωστο. Σε τετοιους καιρους χρειαζεται και σκληραδα. Να κανεις πραγματα κοντρα στην δικη σου ηθικη. Αλλιως σε φαγανε λαχανο.
Ναι ενταξει,συνεισφερω γενικα σε οσα ειπωθηκαν στη συζητηση Laughing ,δε λεω με βαση τι εγινε στα βιβλια να κρινεις τη σειρα. Αν και ειναι πιθανο οποιος τα εχει διαβασει να επηρρεαζεται χωρις να το θελει.

Εγω δεν τον παω τον Σκυλο,αλλα δεν εχει εντελως αδικο ναι.Αλλα αμα ηταν μαγκας να εκλεβε απο τους δυνατους  που τα εχουν κι οχι απο το φτωχουλη και την κορη του που τους βοηθησαν.Αισχος για μενα και δε θεωρω οτι εχει πιστευω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x03: Breaker of Chains   4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 23, 2014 2:52 pm

Παράθεση :
Αισχος για μενα και δε θεωρω οτι εχει πιστευω.

Στην Αρια αναφερομουν οσον αφορα τα πιστευω. Το μοναδικο πιστευω του Σκυλου ειναι το "Fuck the King" Laughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x03: Breaker of Chains   4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 23, 2014 2:58 pm

Κι αυτο στα πλαισια της γενικοτερης κοσμοθεωριας γαμα τα ολα και κοιτα το τομαρι σου gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x03: Breaker of Chains   4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 23, 2014 3:09 pm

Πολυ γελιο.


Game of Thrones, “Breaker of Chains”: Brothers & Sisters



Παράθεση :
Οι εξελίξεις αυτής της σειράς σε ό,τι δεν αφορά το King’s Landing γίνονται πλέον κυριολεκτικά με ρυθμό:

   Επεισόδιο 1 - Τίποτα
   Επεισόδιο 2 - Παίζουν κι αυτοί
   Επεισόδιο 3 - Ένας έχει μια ιδέα
   Επεισόδιο 4 - [εικάζω] Αυτή ήταν η ιδέα

Λογικά σε καναδυό σεζόν θα κάνουν κάτι σημαντικό. Συνεχίζουμε!
 dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio 


Επισης:
Παράθεση :
Έκπληξη! Ποιος περίμενε ότι η διαφυγή της Σάνσα προς τη σωτηρία θα ήταν απλά παγίδα για να βρεθεί αιχμάλωτη (; ) του Μπέιλις; Εξυπηρετεί άλλα πράγματα αυτό; Όπως το να στηρίξει την ενοχή του Τύριον; Ή να χτίσει μια υπόθεση εναντίον της Σάνσα η οποία έτρεξε να διαφύγει μετά το φόνο του Τζόφρι δίχως προφανή λόγο; Υποθέτω. Υποθέτω.

Σωστο και αυτο. Γιατι σε αυτο το συμπερασμα φτανει και ο Τυριον. Οτι δηλαδη η φυγη της Σανσα επιβαρυνει ακομη περισσοτερο την θεση του επειδη ειναι σημαδι ενοχης.

Δεν ξερουμε ακομη σε ποιο στρατοπεδο ειναι ο Μικροδακτυλος και ποιος ηταν ο σκοπος της ενεργειας του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x03: Breaker of Chains   4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 23, 2014 3:26 pm

Ισχυει.Αλλα δεν ειναι περιεργο που αρπαξε την ευκαιρια να φυγει χωρις να υπολογισει καλα τις συνεπειες.Αν και ποιες συνεπειες...που θα την υποπτευθουν? Μπορει παλι να τις εριχναν παρεα με τον Τυριον ευθυνες. Εχει ηδη πληρωσει ακριβα το οτι εμεινε μια φορα,αναμενομενο να τρεξει τωρα.
Απο αυτο που εβαλες:
Παράθεση :
Τελοσπάντων, δεν έχει σημασία, το σημαντικό είναι πως επιτέλους φτάσαμε στην τελευταία όλη σκλάβων που έχει να αντιμετωπίσει η Ντενέρις κι ο στρατός της, οπότε ζούμε με την ελπίδα πως θα τη δούμε να κάνει και κάτι ενδιαφέρον πριν τελειώσει η σεζόν.

Σπόιλερ:
Δεν μπορεσα να αντισταθω lol!

Α και
Παράθεση :
- Δεν είσαι ασφαλής εδώ. Είσαι η μόνη γυναίκα ανάμεσα σε 100 ξελιγωμένους άντρες. Ανησυχώ για σένα.
- Και τι να κάνω; Που να πάω;
- Ξέρω ένα μπουρδέλο λίγο πιο κάτω..
 dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio Ελα ρε,σε τετοιο σπιτι την πηγε να κανει δουλειες? Δεν το ειχα καταλαβει gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x03: Breaker of Chains   4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 23, 2014 3:46 pm

Παράθεση :
- Δεν είσαι ασφαλής εδώ. Είσαι η μόνη γυναίκα ανάμεσα σε 100 ξελιγωμένους άντρες. Ανησυχώ για σένα.
- Και τι να κάνω; Που να πάω;
- Ξέρω ένα μπουρδέλο λίγο πιο κάτω..

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x03: Breaker of Chains   4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 23, 2014 3:48 pm

Σαμγουελ Ταρλι-οι εξυπνες λυσεις dunato gelio 

Πρεπει να ξαναδω το επεισοδιο τελικα,πολλα δεν προσεξα. Αλλη απορια που μου δημιουργηθηκε τωρα ειναι αν ειπε τιποτα ο Μικροδαχτυλος για την Κατ,τη μανα της Σανσα. Αν οχι,ελπιζω να το κανει συντομα.Περιμενα με ανυπομονησια αν θα βλεπαμε αντιδραση του στο ματωμενο γαμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x03: Breaker of Chains   4x03: Breaker of Chains - Σελίδα 3 EmptyΤετ Απρ 23, 2014 11:22 pm

Ασχετο. Μονο εμενα με χαλαει η φωνη του Μικροδαχτυλακια; Στην πρωτη σεζον ηταν μια χαρα αλλα σιγα σιγα ο ηθοποιος την αλλαξε. Δεν μπορω ρε φιλε γελαω με αυτο το γρασο στην φωνη  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
4x03: Breaker of Chains
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: