Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Original VS Remake

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Original VS Remake - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Original VS Remake   Original VS Remake - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Αυγ 25, 2013 3:38 am

Παράθεση :
Ηθοποιούς με ταλέντο η Televisa, δυστυχώς, έχει
Έτσι ακριβώς όπως το λες... Δυστυχώς... Κι είναι κρίμα να τους βλέπεις να χαραμίζονται γαμώτο...

Το Amarte Es Mi Pecado εμένα μου φαινόταν τόσο σκοτεινή σειρά... Δεν ξέρω θυμάμαι ότι είχα καταφέρει να το δω πολύ λίγο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Original VS Remake - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Original VS Remake   Original VS Remake - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Αυγ 25, 2013 3:44 am

Είναι όντως κρίμα αλλά είναι επιλογή τους...

Για το Amarte es mi Pecado ισχύει. Μέχρι τη μέση περίπου ήταν υπερβολική μαυρίλα. Μια περίοδο επεισοδίων ειδικά τη πήγα τελείως στο γρήγορο... Στο αμεταγλώττιστο το πράγμα δεν ήταν τόσο σοβαρό αλλά γενικά είχε πολύ καταθλιπτική ατμόσφαιρα, με πολύ κλάμα κτλπ. Ως ενός σημείου ήταν έτσι και το AVTA αλλά αυτό ήταν πιο μαζεμένο. Οι σκηνές με κλάματα κτλπ ήταν πολλές αλλά πιο λιτές και δεν έπεφτε τόσο βαρύ. Παρόλα αυτά, συγκριτικά με άλλα παρόμοια δράματα της Televisa όπως το La Otra, το AEMP βλεπόταν πολύ πιο εύκολα. Γενικά το "dark drama" είναι δύσκολο είδος, πέρα από τη Saga δεν έχω καταφέρει να δω χωρίς ff καμιά τέτοια σειρά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Original VS Remake - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Original VS Remake   Original VS Remake - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Αυγ 25, 2013 3:53 am

Καλά το La Otra δε βλεπόταν με την καμία. Θυμάμαι απ' όσο είχα δει δε μου φαινόταν απλά βαρύ, μου φαίνονταν κακιές και οι ερμηνείες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Original VS Remake - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Original VS Remake   Original VS Remake - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Αυγ 25, 2013 4:04 am

Και η ιστορία ήταν τρομακτικά γελοία. Ξεκίνησε καλά, για δεδομένα μεξικάνικου, αλλά άντεξε μόνο 20 επεισόδια. Μετά ήταν αίσχος!! Και τη θεωρούν και διαμάντι livan
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Original VS Remake - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Original VS Remake   Original VS Remake - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Αυγ 29, 2013 2:56 pm



7:15. Μια από τις σκηνές στις οποίες πιο σπαστική έγινε η Paulina με τις υπόλοιπες πρωταγωνίστριες. Και σε τέτοια επίπεδα κινήθηκε η κόντρα ανάμεσά τους.



Κι εδώ μπορείτε να δείτε πως κάνανε τη Paulina (Maite) στο μεξικάνικο και πως κάνανε τη σχέση της με τις άλλες!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Original VS Remake - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Original VS Remake   Original VS Remake - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Αυγ 30, 2013 12:03 am

Καλά καμία σχέση, την κάνανε μια αντιπαθητική υστέρω απλά. Και ούτε καλά μου φάνηκε να παίζει, γιατί είχα ακούσει λέει για την Sophie Alexander ότι είναι καταπληκτική ηθοποιός. Μπαρούφες. Αυτή που μου άρεσε πάρα πολύ στην σκηνή είναι η Rebecca Jones. Κι όσο σκέφτομαι ότι το 2010 της πήρε το βραβείο Καλύτερης Ηθοποιού η Boyer για την Teresa... Μας δουλεύουνε, έτσι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Original VS Remake - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Original VS Remake   Original VS Remake - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Αυγ 30, 2013 11:21 am

Χειρότερα απ'αυτό... Τη βάλανε να κάνει συνωμοσίες, να συμμαχεί με τους κακούς κατά των πρωταγωνιστριών και ποιος ξέρει πόσα άλλα. Καμιά σχέση με το τι γινόταν στο original. Είδα και το τέλος και ΕΦΡΙΞΑ. Και το χειρότερο... Για τους περισσότερους αυτή είναι η καλύτερη σειρά της Televisa!! Και το ακόμα χειρότερο... Αν δεν τη δεις συγκριτικά με το original, μπορεί και να είναι!!

Η Sophia Alexander καταπληκτική; Κραυγαλέα μου φάνηκε. Καμιά σχέση με τη Campuzano που είναι πάντα πολύ φυσική. Και η ξανθιά πολύ κατώτερη της Torres μου φάνηκε. Η Jones όμως μ'άρεσε και μένα. Και εδώ και στο Pasion Prohibida που την είδα λίγο. Η σκηνή όμως κατώτερη απ'ότι στο original... Την έκαναν μελόδραμα και έβγαλαν out of character την Antonia. Μόνο χαρτομάντιλο δεν έβγαλε ακούγοντας την ιστορία της Camila... Έλεος!! Η Antonia σε όλη τη σειρά έκλαψε 3-4 φορές μόνο. Δεν είναι άτομο που κλαίει, απεχθάνεται να τη βλέπουν ευάλωτη ή αδύναμη.

Γενικά η διασκευή ήταν πολύ μα πολύ μέτρια, δε κατάλαβαν καν τους περισσότερους χαρακτήρες, απλοποίησαν τα πάντα και αντικατέστησαν τον ρεαλισμό και το χιούμορ με το βαρύ μεξικάνικο μελόδραμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Original VS Remake - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Original VS Remake   Original VS Remake - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Αυγ 30, 2013 11:49 pm

Η ξανθιά είναι η Nailea Norvid. Και ναι γενικά είναι μέτρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Original VS Remake - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Original VS Remake   Original VS Remake - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Αυγ 31, 2013 11:42 am



Η αντίστοιχη σκηνή ανάμεσα σε Antonia-Camila στο original. Manuel=Braulio, Emilio=Marcial, Paulina=Maite. Είναι η πρώτη με συνέχεια στο 6. Αρκετά διαφορετική. Χωρίς τόσα κλάματα και τόσο μελόδραμα γιατί πολύ απλά η σχέση ανάμεσα στους 2 χαρακτήρες ίσια που επιτρέπει να της πει η Camila την ιστορία της.

Επίσης, κάτι που ρίχνει τη Jones συγκριτικά με τη Borrero, είναι πως δεν έκοψε τα μαλλιά της όταν άρχισε τις χημειοθεραπείες. Και η παραγωγή απ'τη πλευρά της δεν έκανε τίποτα ώστε να φαίνεται πως μόλις συνήλθε από καρκίνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Original VS Remake - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Original VS Remake   Original VS Remake - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Σεπ 01, 2013 3:51 pm

Όντως είναι πιο ήπια η σκηνή, κυρίως από την πλευρά της Camila που δεν αρχίζει αμέσως να κλαίει με λυγμούς όπως η μεξικάνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Original VS Remake
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Έχει ξεπεράσει κάποιο remake το original;
» Έρχεται το remake;;
» Μεξικάνικο remake
» Remake του Καρτέλ στη Βραζιλία
» Η Sony Pictures Television και η Teleset ετοιμάζουν remake

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές-
Μετάβαση σε: