Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Guerra dos Sexos

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Guerra dos Sexos   Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Απρ 18, 2013 6:47 pm

Γλιτώσατε τελικά από τον Gianecchini; Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Guerra dos Sexos   Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Απρ 18, 2013 7:56 pm

Παράθεση :
Γλιτώσατε τελικά από τον Gianecchini;

Ναιιιιιιιιιιιιιι, Δόξα το Θεό, επιτέλους!!! Πω πω, νομίζω ότι ήταν ένα από τα χειρότερα ζευγάρια στην ιστορία της βραζιλιάνικης τηλεόρασης!! Με τον Celulari είναι άλλο πράγμα οι σκηνές τους. Έτη φωτός ανώτερες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lorizza

lorizza


Αριθμός μηνυμάτων : 624
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2010

Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Guerra dos Sexos   Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Απρ 18, 2013 10:55 pm

Είναι υπέροχοι μαζί. Κατά την γνώμη μου είναι το ζευγάρι που έσωσε την σειρά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Guerra dos Sexos   Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 EmptyΠεμ Απρ 18, 2013 11:08 pm

Παράθεση :
Είναι υπέροχοι μαζί. Κατά την γνώμη μου είναι το ζευγάρι που έσωσε την σειρά!

Συμφωνώ! Αν και γενικότερα η σειρά μου αρέσει, σίγουρα αυτοί οι δύο είναι το δυνατό της σημείο. Και ο Felipe είναι ένας απ' τους καλύτερους χαρακτήρες που έχω δει. Είναι πιο πολύπλοκος απ' ότι φαίνεται αρχικά. Πού βρίσκεσαι εσύ, Ρίτα, με την σειρά; Τελειώνει την επόμενη Παρασκευή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lorizza

lorizza


Αριθμός μηνυμάτων : 624
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2010

Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Guerra dos Sexos   Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 EmptyΔευ Απρ 22, 2013 12:41 am

Η σειρά γενικότερα είναι καλή αλλά της λείπει αυτό το "κάτι". Η κεντρική πλοκή και οι περισσότεροι απο τους κύριους ρόλους είναι καλοπαιγμένοι και καλογραμμένοι αλλά για κάποιο λόγο δεν έχουν προκαλέσει ιδιαίτερη αίσθηση. Με εξαίρεση το ζευγάρι, τουλάχιστον. Κι εδώ μιλάω καθαρά για μένα γιατί δεν ξέρω ακριβώς τι απήχηση έχουν.
Πολλοί θεωρούν πως φταίει η original version για το ότι αυτή δεν έκανε το μπαμ αλλά εγώ δεν την έχω δει εκείνη. Οπότε, κάτι άλλο είναι.
Δεν ξέρω και με τι προσδοκίες την έγραψε ο Silvio. Οι απογευματινές νουβέλες συνήθως είναι νουβέλες που βλέπει κανείς για να περάσει η ώρα όταν είναι σπίτι. Τουλάχιστον τα τελευταία χρόνια. Ίσως και να την έφτιαξε έτσι. Αυτό δεν τους αφαιρεί ποιότητα αλλά τις κάνει λίγο βαρετές για κάποιον που δεν χάνει επεισόδιο. Κι αυτό είναι ένα απο τα κατά του να βλέπουμε όλες τις σειρές στον υπολογιστή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Guerra dos Sexos   Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 EmptyΔευ Απρ 22, 2013 6:17 pm

Παράθεση :
Κι εδώ μιλάω καθαρά για μένα γιατί δεν ξέρω ακριβώς τι απήχηση έχουν.

Γενικά έχουν μεγάλη απήχηση τα δύο ζευγάρια, Felipe-Roberta και Nando-Juliana. Για μένα το δυνατό σημείο της σειράς είναι η Roberta και ο Felipe, από κάθε άποψη. Ως χαρακτήρες, ως ζευγάρι, ως ιστορία. Χωρίς αυτούς η σειρά θα ήταν απλά καλή αλλά χωρίς αυτό το κάτι παραπάνω. Ο Gianecchini με τη Mariana Ximenes παραδέχομαι ότι έχουν περισσότερη χημεία απ' ότι εκείνος με την Gloria (βοηθάει και το ότι είναι κολλητοί φίλοι στην πραγματικότητα), αλλά εγώ δε θα μπορούσα να ταυτιστώ ποτέ με κανένα ζευγάρι που το ένα του μισό είναι αυτός ο "ηθοποιός", λυπάμαι. Πέρα απ' αυτό, κι ως ιστορία δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει ιδιαίτερα. Δεν μπορώ να ταυτιστώ με το γεγονός ότι ο Nando και η Juliana είναι ερωτευμένοι αλλά σε όλη την νουβέλα δουλεύουν την Roberta μες στα μούτρα της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lorizza

lorizza


Αριθμός μηνυμάτων : 624
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2010

Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Guerra dos Sexos   Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 EmptyΤρι Απρ 23, 2013 2:30 am

Παράθεση :
αλλά εγώ δε θα μπορούσα να ταυτιστώ ποτέ με κανένα ζευγάρι που το ένα του μισό είναι αυτός ο "ηθοποιός", λυπάμαι.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Και ούτε πιστεύω πως μιλάμε για κάποια τρομερή χημεία. Αλλά ούτε κι αυτή θα βοηθούσε, νομίζω. Άμα ο άλλος είναι μοντέλο και δεν ξέρει τίποτα απο υποκριτική κι ούτε κι έχει κάποια κλίση προς αυτή, δεν μπορεί να τον σώσει ούτε χημεία, ούτε σενάριο, ούτε σκηνοθεσία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Guerra dos Sexos   Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 EmptyΤρι Απρ 23, 2013 11:40 pm

Παράθεση :
Και ούτε πιστεύω πως μιλάμε για κάποια τρομερή χημεία.

Με τη Ximenes εννοείς; Ούτε κι εγώ μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι αλλά γενικά στον κόσμο αρέσει πολύ το ζευγάρι. Γενικά ο Gianecchini είναι συμπαθής στο κοινό ως άνθρωπος, παρόλο που οι περισσότεροι παραδέχονται ότι ως ηθοποιός είναι χάλια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lorizza

lorizza


Αριθμός μηνυμάτων : 624
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2010

Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Guerra dos Sexos   Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 EmptyΤρι Απρ 30, 2013 10:34 pm

Ναι, με την Ximenes. O Gianecchini γενικά πουλάει παρόλο που κατά γενική ομολογία, δεν το έχει. Το κακό όμως είναι πως παίζει ρόλους πολύ καλούς. Που σε άλλα χέρια θα ήταν σκέτη απόλαυση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Guerra dos Sexos   Guerra dos Sexos - Σελίδα 8 EmptyΤρι Απρ 30, 2013 11:07 pm

Τελείωσε η σειρά την Παρασκευή. Πρέπει η Gloria να κάνει κι άλλες συνεργασίες με τον Celulari οπωσδήποτε!! Πως έπαιξε με τον Tony 4 φορές; Ένα τέτοιο πράγμα. Μην το αφήσουν οι επόμενοι σεναριογράφοι μετά τον Abreu ανεκμετάλευτο αυτό το δίδυμο!! Ήταν φοβερή ανακάλυψη οι δυό τους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Guerra dos Sexos
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» La Guerra de las Rosas
» El Cartel 2, La guerra total: Σχολιασμός επεισοδίων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές-
Μετάβαση σε: