Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !

Πήγαινε κάτω 
+2
MariaS
vagvard
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Mik




Αριθμός μηνυμάτων : 578
Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2010

Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !    Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιουλ 09, 2011 4:11 pm

mkostas έγραψε:
Εγώ γενικά σειρές αυτοτελών επεισοδίων δεν πολυκατεβάζω. Ακόμα και Tiempo final ή 10η εντολή που είναι από τις καλύτερες του είδους δεν τις έχω δει ολόκληρες. Τη πρώτη γιατί δεν έχω Nova για να τη βλέπω όπως η σκατού [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] και τη δεύτερη γιατί εδώ και μερικά χρόνια έχω ξεχάσει να βλέπω σειρές στη τηλεόραση [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Ακόμα κι όσες έβλεπα κάααποτε στην ελληνική tv τις κατέβαζα κι έκανα και ff.
Oλο και κάπου μπορείς να βρεις τα επεισόδια με υπότιτλους, δεν νομίζω οτι μπορείς μόνο μέσω nova, ε?
Παράθεση :


Αυτό με τα τούρκικα απλά δεν παλεύεται. Πλέον έχει ξεπεράσει τα όρια. Ο ANT1 επιμένει παρόλο που κάθε φορά πέφτουν. Το Ezel πχ κάνει χαμηλότερα νούμερα από κάθε άλλη. Το χειρότερο όμως είναι με τον ALPHA. Του πατώνουν και οι δύο και όχι μόνο τις κρατάει αλλά έχει γεμίσει και το πρόγραμμά του με τούρκικες ταινίες. Μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα και κατάντια ενός καναλιού που ακριβώς τη χρονιά πριν το πιάσουν στα χέρια τους η χαζοβιόλα η Μαραγκουδάκη και οι Γερμανοί είχε καταφέρει ύστερα από χρόνια προσπάθειας να είναι το κανάλι με τις καλύτερες ελληνικές σειρές.
Αυτό ακριβώς! Και άντε το ΑΝτ1 πότε δεν το είχα σε εκτίμηση, και δεν περίμενα κάτι καλύτερο, αλλα το άλφα έχει ξεφτυλιστεί. Είχε ένα πολύ ωραίο πρόγραμμα, με συμπαθητικές ή και καλές σειρές, σε γενικές γραμμές ίσως το καλύτερο απο άλλα κανάλια (Το αχ και να ξερες, τι μου το θύμισες? Λάτρευα Γαργαμπίκα ''γαμώ το ξεσταύρι μου'') , ή τα υπέροχα πλάσματα, ή και τις σειρές που ανέφερες. Εστω σε επανάληψη ας βάλει κάποιες σειρές. Χίλιες φορές επανάληψη σε Ελληνικές, παρά Τούρκικες.
Και να σου πω κάτι, αντε να δεχτώ μία, έστω 2 Τούρκικες γιατί και καλά μπορεί να θεωρούνται καλές ή με υψηλά νούμερα, αλλα αυτοί φέρνουν την κάθε παπαριά που βγαίνει στην Τουρκία.

Πλάκα, πλάκα, μου φαίνεται το πιο έξυπνο πρόγραμμα το κάνει το σταρ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Παράθεση :
Ξένες σειρές πάντως θα μπορούσαν να βρουν ΑΠΕΙΡΕΣ. Δεν λέω απαραίτητα κολομβιανές ή αμερικάνικες που αρέσουν στο δικό μας το φόρουμ... εν μέρει καταλαβαίνω να μην παίρνουν τέτοιες. Το περιεχόμενό τους είναι κατάλληλο μόνο για το prime-time είτε λόγω ερωτικών σκηνών ή βίας είτε λόγω ιστοριών που δεν κάνουν για μεσημέρι-απόγευμα. Και τώρα μέσα στο κατακαλόκαιρο ο κόσμος το βράδυ θέλει κάτι που θα το βλέπει που και που. Δηλαδή όταν θα ναι μέσα, όχι κάτι δυνατό που δεν θα μπορεί να χάνει επεισόδιο. Αλλά ας ψάξουν κάπου αλλού. Ας ρίξουν μια ματιά στα ινδικά, ας φέρουν βραζιλιάνικα, ρώσικα, στην ανάγκη και μεξικάνικα ή κι αλαμπουρνέζικα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ΑΛΛΑ ΤΟΥΚΡΙΚΑ;;;;;;
Να σου πω κάτι, ακόμα και στα της Λατινικής Αμερικής, υπάρχουν διάφορων ειδών, όχι μόνο με βία ή έντονες ερωτικές σκηνές. Και στο φινάλε, προτιμώ την Χουάνα την Παρθένα απο τους Τουρκαλάδες, που εντελώς τυχαία όλοι ζουν σε κάτι τρελές σπιταρόνες, ενώ στην πραγματικότητα, τα υπόλοιπα 70.000.000 δεν ζεί έτσι .

Και αν θέλουν απο γείτονο χώρα, η Ιταλία έχει αρκετές αστυνομικές σειρές, αλλα όπως είπες και συ, ας φέρουν Ρώσικα, Ινδικά ή και αλαμπουρνέζικα ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !    Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιουλ 09, 2011 4:31 pm

Παιδια πλακα κανουμε?Εδω το Αντ1 θα βαλει Bollywood το πρωι.Μα καλα,για ΤΕΛΕΙΩΣ ζωα μας περνανε?Υπαρχουν σειρες με το κιλο και αυτοι ειναι τοσο τεμπελιδες που ουτε καν μπαινουν στο τρυπακι να ψαξουν.Οτι τους δινουν απο Τουρκια,Βουλγαρια,Ινδια το παιζουν.Υπαρχουν ενα εκατομυριο σειρες.Και σχεδον τσαμπα.Ειδικα το CW που εχει μερικες αξιολογες δεν απαιτει τρελα ποσα για δικαιωματα.Το Σταρ τις εχει αγορασει σχεδον ολες.Μεγαλοι μαγκες.Για εμενα το καλυτερο ελληνικο καναλι αυτη την στιγμη με βαση το προγραμμα.Καθε βραδυ δειχνουν πολυ καλες ταινιες και επισης πολυ καλες σειρες.

Καλες και οικονομικες σειρες δειχνει και το BBC.

Αλλα,πες οτι δεν εχουν τα προσοντα να ψαξουν για ξενες σειρες,ας βαλουν καμια επαναληψη με παλιες ελληνικες.Ας πουμε,το Αλφα ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ που δεν δειχνει καθε βραδυ στις 11 την 10η Εντολη ή τον Κοκκινο Κυκλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !    Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιουλ 09, 2011 4:42 pm

Με υπότιτλους μόνο ένα που έβαλα στα βραβεία, από αμερικάνικο κανάλι. Τα άλλα είναι χωρίς υπότιτλους. Έχω δει πάρα πολλά αλλά όχι όλα. Είδα όσα παίζουν αγαπημένοι μου ηθοποιοί και κάποια άλλα που μου πρότειναν αλλά τα υπόλοιπα τα έχω υπόψιν εδώ και πολλούς μήνες να τα δω αλλά ξεχνάω gelio Αυτό το παθαίνω με αυτοτελείς ιστορίες γιατί δεν έχω αγωνία για κάτι.

Τα Υπέροχα πλάσματα τα έβαλε πέρυσι επανάληψη και έκαναν μονοψήφια. Εκεί φταίει και το ελληνικό κοινό αλλά φταίει και ο ALPHA γιατί πολλοί τον έχουμε ξεγράψει παντελώς. Και πως να μην το κάνουμε; Ξεφτιλισμένα real life, ξεφτιλισμένες ΚΑΙ πατωμένες εκπομπές τύπου Χέστε τους, Κους Κους, Πάνω στην ώρα που δεν λένε να τελειώσουν και ότι καλό βάζει, δηλαδή 10η εντολή και Κόκκινο κύκλο, τα έχει ξημερώματα.

Από Λατινική Αμερική μπορούν να βάλουν απόγευμα μόνο βραζιλιάνικα ή μεξικάνικα. Κατά προτίμηση βραζιλιάνικα gelio Και από Βενεζουέλα, Χιλή κτλπ. Κολομβία που έχει τη καλύτερη παραγωγή δεν γίνεται γιατί με εξαίρεση κάποιες που είναι τελείως σαπουνόπερες όλες οι άλλες παίζονται βράδυ. Οπότε αν μέσα από το σενάριο προκύψει κάποια έντονη ερωτική σκηνή, γυμνό ή οτιδήποτε άλλο, το βάζουν άνετα. Βέβαια είναι κάτι που θα το δεις σε 2 άντε σε 3 επεισόδια της κάθε σειράς, δηλαδή δεν είναι σε ΚΑΘΕ επεισόδιο (βλ. True blood) αλλά οι θεματικές των καλών σειρών τουλάχιστον δεν είναι για απόγευμα. Όχι απαραίτητα γιατί είναι ακατάλληλες αλλά γιατί ο κόσμος ουσιαστικά κυρίως το μεσημέρι αλλά και τις πιο απογευματινές ώρες χαζομάρες για να περάσει η ώρα θέλει να δει. Δεν θα θελήσει να δει σειρές που θα του δώσουν τροφή για σκέψη, που θα τον κάνουν να προβληματιστεί ή να πωρωθεί. Βέβαια καλύτερα να έπαιρναν ακόμα και κακές ή σαπουνόπερες από εκεί (πχ αυτή τη Merlina που βλέπω ότι στα βραβεία σκίζει) παρά τούρκικα. Δηλαδή πάει πολύ.

Ποια τούρκικα ακριβώς ήταν καλά; Δύο μόνο... Κισμέτ κι ένα παλιό που είχε βάλει ο ALPHA. Και όχι καλά... απλά μπορείς να τα δεις για ένα δεκάλεπτο χωρίς να αισθανθείς ότι καίγεται ο εγκέφαλός σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Mik




Αριθμός μηνυμάτων : 578
Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2010

Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !    Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιουλ 09, 2011 4:54 pm

mkostas έγραψε:
Με υπότιτλους μόνο ένα που έβαλα στα βραβεία, από αμερικάνικο κανάλι. Τα άλλα είναι χωρίς υπότιτλους. Έχω δει πάρα πολλά αλλά όχι όλα. Είδα όσα παίζουν αγαπημένοι μου ηθοποιοί και κάποια άλλα που μου πρότειναν αλλά τα υπόλοιπα τα έχω υπόψιν εδώ και πολλούς μήνες να τα δω αλλά ξεχνάω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Αυτό το παθαίνω με αυτοτελείς ιστορίες γιατί δεν έχω αγωνία για κάτι.
Το Viki.com έχει κάποια ψιλομεταφρασμένα πάντως (στα Αγγλικά) ρίξε μια ματιά μπας και...
Παράθεση :

Τα Υπέροχα πλάσματα τα έβαλε πέρυσι επανάληψη και έκαναν μονοψήφια. Εκεί φταίει και το ελληνικό κοινό αλλά φταίει και ο ALPHA γιατί πολλοί τον έχουμε ξεγράψει παντελώς. Και πως να μην το κάνουμε; Ξεφτιλισμένα real life, ξεφτιλισμένες ΚΑΙ πατωμένες εκπομπές τύπου Χέστε τους, Κους Κους, Πάνω στην ώρα που δεν λένε να τελειώσουν και ότι καλό βάζει, δηλαδή 10η εντολή και Κόκκινο κύκλο, τα έχει ξημερώματα.
Ακριβώς αυτό, έχει πήξει στα κουτσομπολίστικα, και ο κόσμος έχει ξενερώσει. Περυσι ειδικά ή κουτσομπολιά ή BB έβλεπες...

Παράθεση :

Από Λατινική Αμερική μπορούν να βάλουν απόγευμα μόνο βραζιλιάνικα ή μεξικάνικα. Κατά προτίμηση βραζιλιάνικα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Και από Βενεζουέλα, Χιλή κτλπ. Κολομβία που έχει τη καλύτερη παραγωγή δεν γίνεται γιατί με εξαίρεση κάποιες που είναι τελείως σαπουνόπερες όλες οι άλλες παίζονται βράδυ.
Ας βάλουν και σαπουνόπερες. So what? Οι νυκοκοιρούλες που βαριούνται, θα της δούνε. Απο το να βλέπουν τους Τουρκαλούς, καλύτερα η Εζμεράλντα και η Μαριμάρ (έκαναν και τρελά νούμερα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] )
Παράθεση :

Ποια τούρκικα ακριβώς ήταν καλά; Δύο μόνο... Κισμέτ κι ένα παλιό που είχε βάλει ο ALPHA. Και όχι καλά... απλά μπορείς να τα δεις για ένα δεκάλεπτο χωρίς να αισθανθείς ότι καίγεται ο εγκέφαλός σου.
Εγώ δεν έχω δει κανένα. Αποσπασματικά και μόνο, για να δω τι ακριβώς παίζει και γιατί γίνεται ντόρος.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !    Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιουλ 09, 2011 5:05 pm

Δεν έχει το Tiempo final. Βασικά το πρόβλημα δεν είναι οι υπότιτλοι, τα ισπανικά μου είναι πάρα πολύ καλά. Απλά βλέπω σειρές συνέχειας κι όταν θέλω να δω κάτι βάζω κάποια απ'αυτές.

Χαχαχαχαχαχαχαχα αυτές έκαναν και μεγαλύτερα νούμερα απ'ότι τα τούρκικα dunato gelio Τουλάχιστον αυτές ρε δεν παίρνουν στα σοβαρά τον εαυτό τους. Είναι γελοίες και το φωνάζουν από παντού. Αυτή είναι η πρόθεση. Τα τούρκικα είναι και σοβαροφανή. Δεν αντιλαμβάνονται οι δημιουργοί τους ότι δημιουργούν τερατουργήματα. Μιλάμε τελείως Εδέμ-Βέρα. Ούτε εγώ έχω δει κάποια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Mik




Αριθμός μηνυμάτων : 578
Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2010

Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !    Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιουλ 09, 2011 5:17 pm

mkostas έγραψε:
Δεν έχει το Tiempo final. Βασικά το πρόβλημα δεν είναι οι υπότιτλοι, τα ισπανικά μου είναι πάρα πολύ καλά. Απλά βλέπω σειρές συνέχειας κι όταν θέλω να δω κάτι βάζω κάποια απ'αυτές.
Streaming tv δεν παίζει? (να βλέπεις live εννοώ)

Παράθεση :
χαχαχαχαχαχαχα αυτές έκαναν και μεγαλύτερα νούμερα απ'ότι τα τούρκικα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Τουλάχιστον αυτές ρε δεν παίρνουν στα σοβαρά τον εαυτό τους. Είναι γελοίες και το φωνάζουν από παντού. Αυτή είναι η πρόθεση. Τα τούρκικα είναι και σοβαροφανή. Δεν αντιλαμβάνονται οι δημιουργοί τους ότι δημιουργούν τερατουργήματα. Μιλάμε τελείως Εδέμ-Βέρα. Ούτε εγώ έχω δει κάποια.
Eνα point είναι αυτό. Οτι τα πασάρουν για αριστουργήματα, ενώ δεν είναι.
Εμένα όμως δεν με χαλάει μόνο αυτό, αλλα η προπαγάνδα που κάνουν μέσω των σειρών.
Οι ''φτωχοί'' Τουρκοί εκεί ζουν καλύτερα απο τον μέσο Ευρωπαίο, οι πλούσιου ζουν σαν μεγιστάνες και δεν υπάρχει ίχνος απο Ισλάμ,μετανάστες ή μαντίλες. Ακόμα και στην Κωνσταντινούπολη, που είναι το Ευρωπαικό κομμάτι, δεν είναι έτσι τα πράγματα.
Προσπαθούν να μας το παίξουν πιο φιλελεύθεροι απο τους φιλελεύθερους.
Και είμαστε τόσο χαιβάνια, που το χάφτουμε κιόλας.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω
1) Γιατί δίνουμε χρήματα στην Τουρκία για μια σειρά, αντί να δώσουμε οπουδήποτε αλλού.
2) Γιατί προβάλουμε την Τουρκία και την διαφημίζουμε (έστω και ως τουριστικό μέρος, γιατί μην μου πεις οτι δεν υπάρχει κόσμος που θα γούσταρε να πάει, βλέποντας της σπιταρόνες στον Βόσπορο)
3) Πως μπορεί άνθρωπος να ακούει αυτή τη γλώσσα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !    Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιουλ 09, 2011 5:23 pm

Mik έγραψε:

3) Πως μπορεί άνθρωπος να ακούει αυτή τη γλώσσα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio Πραγματικά όμως, δεν παλευεται!!! gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !    Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιουλ 09, 2011 5:23 pm

Να βλέπω live; Από που; Έχει τελειώσει. Εκτός κι αν έχει live ελληνική Nova που δε νομίζω gelio

Για τη προπαγάνδα το είχα σχολιάσει κι εγώ παλιότερα. Όπως και το ότι αυτές οι σειρές ουσιαστικά είναι κατευθείαν φτιαγμένες για το εξωτερικό και ακριβώς για αυτόν τον λόγο. Γι'αυτό και μου φαίνεται τραγική μην πω και πολύ ανησυχητική η επιτυχία αυτών των σειρών στις βαλκανικές χώρες. Γιατί μόνο εκεί κάνουν επιτυχία, στις υπόλοιπες χώρες προφανώς το τηλεοπτικό κοινό θέλει να δει πιο σοβαρά πράγματα.

Και όντως είναι γελοίο να δίνουμε λεφτά στη Τουρκία και να της κάνουμε διαφήμιση. Όταν η μοναδική ελληνική σειρά που πήραν αυτοί ήταν δυσφήμιση και τη κάνανε και remake. Η γλώσσα είναι κι αυτή ένα θέμα. Ίσως η χειρότερη γλώσσα που έχω ακούσει ποτέ livan Τα γερμανικά μπροστά σ'αυτή είναι υπέροχα lmao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !    Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιουλ 09, 2011 5:33 pm

Παντως χθες που το ειδα βιαστικα το προγραμμα δεν ειχε Τiempo Final...πρεπει να ξαναδω μηπως εκανα λαθος. Γιατι το ειδα και ξημερωματα, και αργεί να ενημερωθεί.
Ελεος αυτο το καναλι, αρχιζει και κόβει, ξαναρχίζει, ξανακόβει.... ooxi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mik




Αριθμός μηνυμάτων : 578
Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2010

Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !    Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !  - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιουλ 09, 2011 5:34 pm

MariaS έγραψε:
Mik έγραψε:

3) Πως μπορεί άνθρωπος να ακούει αυτή τη γλώσσα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Πραγματικά όμως, δεν παλευεται!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Noμίζω οτι είναι απο τις πιο άσχημες ακουστικά γλώσσες. Δεν την μπορώ καθόλου.
mkostas έγραψε:
Να βλέπω live; Από που; Έχει τελειώσει. Εκτός κι αν έχει live ελληνική Nova που δε νομίζω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Δεν το ξερα οτι έχει τελειώσει καλέ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
(Τελικά δεν κατάλαβα, αυτό δεν μπορείς να το βρεις ή δεν μπορείς να το βρείς με υπότιτλους?)
Παράθεση :

Και όντως είναι γελοίο να δίνουμε λεφτά στη Τουρκία και να
της κάνουμε διαφήμιση. Όταν η μοναδική ελληνική σειρά που πήραν αυτοί
ήταν δυσφήμιση και τη κάνανε και remake.
Ακριβώς. Μπορεί η Εδέμ να είναι τρελό σαπούνι, αλλα δεν παύει να είναι
μια ελληνική παραγωγή. Ας την παίρνανε και ας την μεταγλωτίζανε.Ουτε
καν αυτό δεν κάνανε...
Παράθεση :
Ίσως η χειρότερη γλώσσα που έχω ακούσει ποτέ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Τα γερμανικά μπροστά σ'αυτή είναι υπέροχα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Τα Γερμανικά είναι μελωδία μπροστά της! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Τα Γερμανικά ή πχ. Τα Ρώσικα (που δεν μαρέσουν καθόλου) είναι απλώς πιο
''αγριες'' (στο αυτί) γλώσσες, ενώ τα Τούρκικα, είναι σαν να μιλάει
κάποιος με το στόμα μισόκλειστο, και με την αναγούλα έτοιμη.
Το Turkey, δεν είναι τυχαίο, σαν ονομασία [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Ολο ''γλου-γλου-γλου'' είναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Όαση στην τηλεοπτική ξηρασία του καλοκαιριού, οι ξένες σειρές !
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Παλιότερες σειρές
» Οι χειρότερες σειρές
» Κομμένες σειρές
» Η χώρα με τις καλύτερες σειρές!
» Ηθοποιοί που τραγουδάνε σε σειρές...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Γενικές συζητήσεις-
Μετάβαση σε: