Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 House md season 7 premiere-Now What?

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Πώς σας φανηκε η πρεμιερα?
Φανταστικη
House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Πολυ καλη
House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 I_vote_lcap100%House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 100% [ 3 ]
Καλουτσικη
House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Μετρια
House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
(Ψιλο)μαπα
House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 3
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Maria
Slasher
Maria


Αριθμός μηνυμάτων : 2717
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 37

House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House md season 7 premiere-Now What?   House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 EmptyΔευ Σεπ 27, 2010 12:34 am

Παράθεση :
Εννοεις τις αναφορες στο παρελθον η με αυτα που τους εβαλε να κανουν και να λενε εκει?
Και με τα 2. Η σκηνή καλούτσικη ήταν, ο διάλογος με χάλασε λίγο, αλλά δεν γαμιέται... Όσο για τις αναφορές στο παρελθόν, σόρι, αλλά ακολουθεί σεντόνι:

Καταρχάς μέχρι τότε ξέραμε ότι τον Χάουζ τον έδιωξαν απ'το Χόπκινς. Η Ιατρική του Χόπκινς είναι από τις καλύτερες, οπότε οι φανς υπέθεσαν ότι τον έδιωξαν από'κει και πήγε στο Μίσιγκαν, απ'όπου αποφοίτησε η Κάντι. Αλλά σ'αυτό το επεισόδιο είπαν ότι τον έδιωξαν απ'το Μίσιγκαν. Το οποίο δεν κολλάει. Μετά πήγε να το διορθώσει στο lj της, αλλά και μόνο το γεγονός ότι αναγκάστηκε να μπει στον κόπο να δώσει εξηγήσεις (και μάλιστα γελοίες εξηγήσεις: Σύγκρινε τον Χάουζ με τον ΛΕΞ ΛΟΥΘΟΡ, ffs και είπε ότι δεν κάνει timeline errors επειδή δεν της το επιτρέπουν τα παιδικά της τραύματα. bang head ), για μένα σημαίνει ότι τα σκάτωσε. Την θεωρούσα από τους καλύτερους εκεί μέσα και μ'αυτό ξενέρωσα άγρια.

Ένα από τα πράγματα που με ενοχλούν στον Χάουζ -και δεν ξέρω κατά πόσο είναι φυσιολογικό, επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί τόσο με αμερικάνικη σειρά- είναι ότι ο κάθε συγγραφέας ερμηνεύει τους χαρακτήρες και τις σχέσεις τους διαφορετικά. Έχουν πει αρκετές φορές ότι διαφωνούν μεταξύ τους. Εμένα αυτό μου φαίνεται λίγο κουφό. Θα περίμενα ότι θα τους τα έχει πει αυτά ο Σορ. Δεν θα έπρεπε να έχει αυτή το ελεύθερο να γράφει επεισόδιο που πρέπει να είναι Χάντι και να τους επισκιάζει το Χίλσον, επειδή είναι ξεκάθαρο ότι αυτήν είναι πορωμένη με τον ΡΣΛ! grrrrr Πέρα από το ότι ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΚΑΝΤΙ ΑΠ'ΟΤΙ Ο ΑΥΤΟΣ Ο ΞΕΝΕΡΩΤΟΣ, Ο ΧΕΣΤΗΣ, Ο ΣΜΙΧΤΟΦΡΥΔΗΣ ^%#^%$^&%&#$^&$%, είναι άκυρο να κάνει έτσι του κεφαλιού του ο κάθε συγγραφέας... Σ'αυτό το επεισόδιο ξενέρωσα άγρια με την Ίγκαν, βασικά. Μέχρι τότε μου άρεσε πολύ. Και με αποτέλειωσε αργότερα, όταν μία καινούργια σεναριογράφος έκανε ένα λάθος στην χρονολογία και βγήκε και την έδωσε στεγνά. Τότε δεν είχε φωτογραφίες των σκυλιών της να ποστάρει, σε μία άθλια προσπάθεια να αλλάξει θέμα. Τι θέλουν και μπαίνουν στο ίντερνετ, ρε πούτη μου;

Έχουν τόσα χρόνια που πετάνε διάφορα για τότε που γνωρίστηκαν στο Πανεπιστήμιο και έχουν κάνει -κυρίως σε συνεντεύξεις- αναφορές στο ότι η Κάντι είναι ουσιαστικά το μόνο άτομο που έχει κρατήσει στην ζωή του τόσα χρόνια, ότι τον ήξερε κυρίως πριν από την ιστορία με το πόδι κτλ που οι περισσότεροι είχαν φτιάξει διάφορες ιστορίες στο μυαλό τους. Ειδικά στο φάντομ του Χάουζ, με τόσο φικ που υπάρχει... Οι πιο φυσιολογικοί θεωρούσαν ότι γνωρίζονταν 1-2 χρόνια και ότι ήταν ψιλοφίλοι. Μετά η Ίγκαν είπε ότι την γάμησε και εξαφανίστηκε... Επίσης άκυρο είναι να υπάρχουν φικς που είναι απείρως καλύτερα από το σενάριο. Razz Κι εδώ προκύπτει και ένα άλλο θέμα, το οποίο προέκυψε και με το πρώτο επεισόδιο φέτος: Το τράβηξαν τόσα χρόνια που οι φανς έχουν σκεφτεί (συζητήσει, γράψει, ζωγραφίσει ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο) τα πάντα. Δεν υπάρχει τίποτα καινούργιο ή διαφορετικό που θα μπορούσαν να σκεφτούν οι σεναριογράφοι. Και όταν φτάνεις σε σημείο να θέλεις να ξεχάσεις το κάνον για να μπορεί έστω να απολαύσει τα φικς, ε, είναι πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House md season 7 premiere-Now What?   House md season 7 premiere-Now What? - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 28, 2010 9:35 pm

Αυτο με τα φικς ειναι αληθεια γενικα παντως.
Διαβασα μερικα μες στο καλοκαιρι,μετα απο κατι σχολια που ειχαμε κανει τοτε κι επαθα ακριβως αυτο που φοβομουν gelio

Τωρα για τις ανακριβειες και την ιστορια τους οπως αποκαλυφτηκε δεν ξερω,δε με ενοχλησαν τοσο πολυ.Ισως γιατι παλιοτερα δεν την παρακολουθουσα τοσο συστηματικα τη σειρα.
Σ'αυτο το επεισοδιο πρεπει να ημουν πολυ απασχολημενη με το να στεναχωριεμαι για τον Χαουζ στη σκηνη στο τραπεζι και να νευριαζω με την Καντι και τον Λουκας για την αναφορα στα hallucinations για να προσεξω λεπτομερειες.tourtastamoutra
Το να επισκιαζει η ενασχοληση με Χιλσον το Χαντι με ειχε ενοχλησει αλλου βεβαια,αλλα μερικες φορες το χειριζονταν τοσο αθλια το Χαντι που ελεγα ασε καλυτερα.
Δεν μπορω π.χ. να αποφασισω ακομα τι εντυπωση μου εκανε οταν τον εστειλε μες στο χιονι στις Ευχαριστιες σε ενα αδειο σπιτι.Αρνητικη οσον αφορα την Καντι σιγουρα...οσο κι αν προσπαθουσα να το δω απο την πλευρα της γιατι τη συμπαθουσα απο παλια και στην τελικη δεν ηταν υποχρεωμενη για κατι,για μενα ηταν απαραδεκτο, περνουσε τα ορια απο τα συνηθισμενα παιχνιδακια τους,οσο κι αν δεν ηταν και κανενα αγγελουδι Χαουζ. Δεν ξερω ποσο εξυπηρετουσε η σκηνη σεναριογραφικα,παντως τον ειχα λυπηθει πολυ τοτε και το γεγονος οτι μου εχει μεινει ιδιαιτερα ισως ειναι και καλο...αν και οταν το ειδα αυτο ηξερα ηδη το τελος της 6ης σεζον,οποτε μισες δουλειες ηταν οι εντυπωσεις μου.
Παντως χαιρομαι που περασαν αυτα Razz


@Παω να δω το καινουριο bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
House md season 7 premiere-Now What?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Season 7 Premiere
» House
»  Castle's Season 7 Premiere - "Driven"
» Castle's Season 5 Premiere - "After The Storm"
» 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές :: House MD-
Μετάβαση σε: