Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 House md season 7 premiere-Now What?

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πώς σας φανηκε η πρεμιερα?
Φανταστικη
House md season 7 premiere-Now What? I_vote_lcap0%House md season 7 premiere-Now What? I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Πολυ καλη
House md season 7 premiere-Now What? I_vote_lcap100%House md season 7 premiere-Now What? I_vote_rcap
 100% [ 3 ]
Καλουτσικη
House md season 7 premiere-Now What? I_vote_lcap0%House md season 7 premiere-Now What? I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Μετρια
House md season 7 premiere-Now What? I_vote_lcap0%House md season 7 premiere-Now What? I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
(Ψιλο)μαπα
House md season 7 premiere-Now What? I_vote_lcap0%House md season 7 premiere-Now What? I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 3
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

House md season 7 premiere-Now What? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: House md season 7 premiere-Now What?   House md season 7 premiere-Now What? EmptyΤρι Σεπ 21, 2010 4:01 pm

Λοιπον...για μια φορα αποφασισα να ακολουθησω τις υποδειξεις του χανου και να ανοιξω τοπικ για το επεισοδιο του Χαουζ. Ειμαι περιεργη αν θα καταφερουμε να μαζευτουμε εστω οι 3 κι ο κουκος για να σχολιασουμε gelio
Θα κανω αντιγραφη το σχολιασμο μου απο το αλλο τοπικ...
Τωρα θελετε και περιληψη?
Αυτοσχεδια:Ο Χαουζ κι η Καντι προσπαθουν να εξερευνησουν τη σχεση τους,ενω η ελλειψη νευροχειρουργου στο νοσοκομειο δημιουργει προβληματα και δινει στην ομαδα του Χαουζ νεο ασθενη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

House md season 7 premiere-Now What? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House md season 7 premiere-Now What?   House md season 7 premiere-Now What? EmptyΤρι Σεπ 21, 2010 4:05 pm

Ιδου κι ο σχολιασμος:

Χμ το ειδα...λοιπον...καλο ηταν,αλλα πειραζει που περιμενα κατι παραπανω?
Ηταν λιγο...υποτονικο.
Οταν το πιο διασκεδαστικο σημειο που θυμαμαι ηταν ο Γουιλσον στο παραθυρο...κι ουτε καν τρελαινομαι για Γουιλσον.
Νομιζω οτι φταινε εν μερει οι μεγαλες προσδοκιες που ειχα απο το 'finally some Huddy' θεμα. Επισης φταιει και το επιτυχες μονταρισμα των τρειλερ,το σεξακι φαινοταν πιο hot απο ο,τι αφησαν να φανει...χαχα τωρα που το σκεφτομαι ρε αφου τους ξεγυμνωσανε ουτως η αλλως, στις περισσοτερες σκηνες,δεν μπορουσαν να το αξιοποιησουν λιγο παραπανω?
Βεβαια ηταν γλυκο με την καλη εννοια-οχι ξενερωτο-σε αρκετα σημεια,εκει που φιλιοντουσαν στην αρχη πιστευω οτι θα πανηγυριζα αν δεν ειχα δει ολες τις σκηνες σε τρειλερ απο πριν(Btw η Καντι φορουσε ενα χαρωπο τιρκουαζ η ειναι ιδεα μου?),αλλα οπως ειπα υποτονικο...και δεν ειναι οτι θελω συνεχη δραση και γρηγορη εναλλαγη σκηνων-για την ακριβεια η εναλλαγη καπου με ενοχλουσε.
Πολυ ηρεμο γενικα ρε παιδι μου...δεν ξερω,η πρεμιερα νομιζω οτι καλο θα ηταν να ειναι λιγο πιο εντονη.Και δεν εννοω απο δραματικη πλευρα που ουτως η αλλως θα ερθει...λιγο ενθουσιασμο-εστω μουδιασμενο-δεν μπορουσαν να βαλουν?
Τελος παντων,περα απο τη γκρινια...μερικα στιγμιοτυπα ειχαν πολλη πλακα(Χαουζ ως αυτοματος τηλεφωνητης,Γουιλσον ως επιδοξος διαρρηκτης)ο Χαους με την Καντι λαχανιασμενοι ειχαν ενδιαφερον ,το θεμα της 13 γενικα δοθηκε καλα,χωρις υπερβολες και η τελευταια σκηνη μου αρεσε.
Για να δουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

House md season 7 premiere-Now What? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House md season 7 premiere-Now What?   House md season 7 premiere-Now What? EmptyΤρι Σεπ 21, 2010 9:23 pm

Το είδα το πολυαναμενόμενο!!
Ψήφισα πολύ καλό γιατί είχε κάποιες σκηνές,κάποιες ατάκες και κάποιες ερμηνείες που θα το καθιστούσαν για μένα τέλειο,αλλά η παράλληλη πλοκή στην κλινηκή ήταν αρκετά φτωχή για να θεωρηθεί το επεισόδιο υπέροχο ας πούμε.

Η σκηνή που του περιποιείται το τραύμα και του φιλάει την πληγή,αλλά και ο τρόπος που του απαντάει με ένα σ'αγαπώ όταν αυτός κάνει να αντισταθεί είναι υπέροχη! enamor
Και η πρώτη τους φορά είναι απίστευτη!Τόσο ρομαντική!Πόσο καιρό την περίμενα!!

Γέλασα αρκετά με τον Wilson όταν προσπάθησε να μπεί από το παράθυρο!Θεός!! dunato gelio

Το παράλληλο θέμα του νοσοκομείου και η έξοδος της 13,με άφησαν αδιάφορη.Πολύ άτονες σκηνές.

Τέλος η σκηνή που του λέει πόσο incredible είναι και ο τρόπος που την κοιτάει και της λέει σ'αγαπώ με αποτελείωσαν! enamor

HUDDY
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

House md season 7 premiere-Now What? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House md season 7 premiere-Now What?   House md season 7 premiere-Now What? EmptyΤρι Σεπ 21, 2010 10:46 pm

Αχ καποιος σχολιασε,τι χαρα! cheers gelio
Και γω πολυ καλο ψηφισα...φανταστικο δεν το ελεγα,αλλα ουτε και καλο σκετο...ολοκληρο επεισοδιο με Huddy ηταν οπως και να το κανουμε to kapelo tou gianni
Αυτο με το incredible νομιζω οτι ειναι το αγαπημενο μου κομματι απο τις τρυφερες σκηνες του επεισοδιου enamor
Θα ηταν και η αρχη με το φιλι στην ουλη,αλλα δεν ξερω...ειναι που του ειχε πει και μολις πριν λιγα λεπτα παλι οτι τον αγαπουσε και καπως αποτομα μου πεσανε,μου χτυπησε καπως περιεργα σε κεινο το σημειο...οχι πως παραπονιεμαι βεβαια Cool ,να το πει και να το ξαναπει η γυναικα να το εμπεδωσουμε,δεν καταπιεζω κοσμο εγω(οποιος εχει επειχειρηματα για το αντιθετο σιωπη gelio ).Αλλα μου αρεσαν κιολας οι πρωτες σκηνες...αυτη η μουσικη δεν μπορω να καταληξω αν τις εκανε πιο ρομαντικες η αν μου χαλουσε την ατμοσφαιρα,αλλα ας μην το υπεραναλυω.
Παντως το επεισοδιο μου εδωσε καπου την εντυπωση οτι προσπαθησε να απαντησει σε οσους φοβουνται οτι ο Χαουζ θα αλλαξει λογω της Καντι ...κι ενω αυτο ταιριαζε μια χαρα στο τελος,νομιζω οτι συνεισεφερε στο να δειχνουν καποιες αλλες σκηνες λιγο αμηχανες...ή απλως αυτος που εκανε το μονταζ θελει επανεκπαιδευση Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maria
Slasher
Maria


Αριθμός μηνυμάτων : 2717
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 37

House md season 7 premiere-Now What? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House md season 7 premiere-Now What?   House md season 7 premiere-Now What? EmptyΤετ Σεπ 22, 2010 2:36 am

Αυτός που έκανε το μοντάζ, κρέμασμα στην πλατεία θέλει! angry Χωρίς πλάκα! Έκοψαν πολλά από τα τρέιλερς και ήταν και καλά αυτά που έκοψαν. Επίσης, ήταν κάπως απότομο και άνευρο... Παλιοχοντρέλα! grrrrr

Επίσης, είχα το ίδιο θέμα που έχω πάντα: Έτσι που είχαν χεσμένη την Κάντι, ήταν λίγο lolwhut το χθεσινό... Ενώ θέλω να τα φτιάξουν και ξέρω τι ακριβώς παίζει κτλ, αν το είχαν *δείξει* κιόλας, θα ήταν πολύ καλύτερο... Επίσης, θα μπορούσαν να μας πουν που είναι η Ρέιτσελ και ότι πχ, η Κάντι πήρε τηλ να ρωτήσει τι κάνει, έστω. Τεσπα και έτσι καλό ήταν. Άλλο ένα θέμα -αν και μαλακία δικιά μου είναι το συγκεκριμένο- είναι ότι ήθελα αφού έφυγε ο Γουΐλσον, να της πει ότι νόμισε πως είχε παραισθήσεις και να το... συζητήσουν; Δεν ξέρω, αλλά ήθελα να το αναφέρουν αυτό.

Η πρώτη σκηνή μου άρεσε περισσότερο σαν μεταφορά: Η ουλή αντιπροσωπεύει όλα τα στραβά που έχει ο Χάουζ και η Κάντι φιλώντας το, ήταν σαν να του λέει ότι ξέρει ποιος είναι και τον δέχεται, έτσι όπως είναι. Κι όταν αυτός την σήκωσε αγκαλιά, ήταν σαν να λέει ότι όσο screwed up και να είναι, θέλει -και κάποιες φορές μπορεί- να είναι ο άντρας που αξίζει να έχει στο πλευρό της.

Στο τέλος, όταν της είπε πως δεν θα πετύχει η σχέση τους, ήταν η πρώτη φορά που ένοιωσα ότι ακυρώνουν την Στέισι. Όταν είπε το ίδιο στην Στέισι, εκείνη έφυγε. Η Κάντι, ξανά, ξέρει ποιος είναι και για τι είναι ικανός και τον θέλει έτσι όπως είναι. Δεν μπορώ να αποφασίσω πώς μου φάνηκε αυτό...

Μου άρεσε που είναι τόσο... ζευγάρι ήδη. Πχ η σκηνή που μίλαγαν για εκείνο το φρούριο (σε αντίθεση με το Παρίσι, που ήθελε να επισκεφτεί η Στέισι και 6567853768753272675465 άλλοι) και ήταν γυμνοί στο κρεβάτι, ήταν λες και είναι χρόνια μαζί. Που είναι, βέβαια. Αλλά, πάλι, θα ήθελα να είχαν ασχοληθεί περισσότερο με την Κάντι σε προηγούμενες σαιζόν. Θα φαινόταν πολύ πιο φυσικό...

Ο νευροχειρουργός ήταν επίσης γαμάτος. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να συγκεντρωθώ σε οποιαδήποτε άλλη υπόθεση, αλλά αυτός με τράβηξε.

Γάμα το, έχω κι άλλα πολλά να πω, αλλά δεν το έχω δει 2η φορά ακόμα και είμαι όλο άυπνη και αφηρημένη και έχω εδώ τον νενε. Οπότε θα πω ένα τελευταίο για να κλείσω προσωρινά και θα επιστρέψω.

FUCK YEAH, CEILING!SECKS! cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

House md season 7 premiere-Now What? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House md season 7 premiere-Now What?   House md season 7 premiere-Now What? EmptyΤετ Σεπ 22, 2010 10:27 am

+1 για το μονταζ devil
Για τη Ρειτσελ δεν μπορω να πω οτι με ενδιεφερε κιολας να δω που ειναι κι αν ρωταει η Καντι τι κανει κλπ.Αλλα συμφωνω οτι θα ηταν πολυ καλυτερα αν ειχαν δειξει απο πριν πώς εφτασαν σ'αυτο το σημειο.Επισης οταν ο Χαουζ ελεγε για ολα τα απαισια πραγματα που της εχει κανει,μου φανηκε περιεργο με το οτι φαινοταν σαν η Καντι να ηταν παντα αψογη απεναντι του.Γιατι δεν ηταν.Αλλο αν τον εχει ξελασπωσει τοσες φορες απο τις βλακειες του, δεν πληγωσε παντως συνειδητα τα αισθηματα της περισσοτερο απο ο,τι αυτη τα δικα του..

Η αναλυση για τη μεταφορα της 1ης σκηνης μου αρεσε,δεν το σκεφτηκα ετσι.

Αυτο με τη Στέισι μαλλον δεν το ειχα δει,αλλα δε με εκπλησσει τοσο...απο οσο θυμαμαι ειχα τις ενστασεις μου για το ατομο της.

Επισης μολις ειδα μια συνεντευξη του Λορι για τη σκηνη που γυρισανε γυμνοι στο κρεβατι dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

House md season 7 premiere-Now What? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House md season 7 premiere-Now What?   House md season 7 premiere-Now What? EmptyΤετ Σεπ 22, 2010 2:35 pm

filareti έγραψε:
Επισης μολις ειδα μια συνεντευξη του Λορι για τη σκηνη που γυρισανε γυμνοι στο κρεβατι dunato gelio

Και τι λέει επ'αυτού??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

House md season 7 premiere-Now What? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House md season 7 premiere-Now What?   House md season 7 premiere-Now What? EmptyΠεμ Σεπ 23, 2010 1:47 am

Τέρψη έγραψε:
filareti έγραψε:
Επισης μολις ειδα μια συνεντευξη του Λορι για τη σκηνη που γυρισανε γυμνοι στο κρεβατι dunato gelio

Και τι λέει επ'αυτού??

Χαχα οχι κατι το ιδιαιτερο,απλως ηταν περισσοτερο ο τροπος που τα ελεγε.Π.χ. ελεγε ποσο αβολα ενιωθε στη σκηνη που ηταν γυμνοι κι αυτος ειχε αγκαλια το λαπτοπ το οποιο ειχε κιολας υπερθερμανθει sfirizi dunato gelio και του κανει αυτη που επαιρνε τη συνενευξη'θα μπορουσες να εχεις πει οχι,να ζητησεις να φορεσεις κατι ας πουμε' και της λεει 'μαλλον...αλλα ειμαι Αγγλος,δεν ξερουμε να λεμε οχι'-κατι τετοιο.
Και μετα ελεγε οτι ηταν ηδη αρκετα αμηχανο να ειναι γυμνος στο ιδιο δωματιο with the other person,never mind 30 guys in pairs of jeans saying <is that really how you do it?>.Kαπως ετσι στο περιπου,δεν εχω το λινκ τωρα προχειρο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maria
Slasher
Maria


Αριθμός μηνυμάτων : 2717
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 37

House md season 7 premiere-Now What? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House md season 7 premiere-Now What?   House md season 7 premiere-Now What? EmptyΠεμ Σεπ 23, 2010 10:29 am

Φιλαρέτη, λες για την συνέντευξη που έδωσε στην Ellen Degeneres την Τρίτη. Να ανοίξω τόπικ με συνεντεύξεις; Βασικά άμα είναι να έχουμε ολόκληρο φόρουμ, να μην τα λέμε όλα στο ίδιο τόπικ. Razz Αρχίζω και φορτώνω. tsk

Στην περίληψη του επεισοδίου που έβαλαν στο σάιτ του φοξ, λέει ότι η Κάντι έμαθε για τον νευροχειρουργό και πήγε να φύγει, αλλά ο Χάουζ είχε πάρει κάτι από το αυτοκίνητό της για να μην μπορέσει. Τελικά της το έδωσε πίσω κι αυτή αποφάσισε να μείνει.
Δεν ξέρω γιατί το έκοψαν... Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο αν το έδειχνε. Δεν μου άρεσε που έγινε κάτι τόσο σημαντικό στο νοσοκομείο και της το έκρυψε... Τελικά μάλλον όντως έκαναν μαλακία που το έδωσαν στην Egan. Αυτήν είχε γαμήσει ολόκληρη την ιστορία τους στο Knowns Unknowns.

Ο Χάουζ και η Στέισι το είχαν κάνει ένα επεισόδιο πριν φύγει αυτή. Όταν την ρώτησε ο Χάουζ -ο οποίος υπέθεσε ότι τα είχαν ξαναφτιάξει- αν το είπε στον άντρα της, αυτή του απάντησε ότι μπορεί να μην χρειάζεται καν να του το πει. Βασικά, απλά δεν ήξερε τι να κάνει, δεν νομίζω ότι ήθελε να κερατώνει τον άντρα της με τον Χάουζ. Τεσπα, μετά απ'αυτό αποφάσισε να του το πει, αλλά ο Χάουζ πήγε και της είπε ότι δεν θα αλλάξει κι ότι δεν μπορεί να την κάνει ευτυχισμένη και ότι καλύτερα να μείνει με τον άντρα της. Οπότε αυτή παραιτήθηκε και έφυγε ξανά.

Ρε πουτη μου, με τον νενε εδώ τόσες μέρες δεν έχω καταφέρει ακόμα να δω το επεισόδιο! grrrrr Θα δω πρώτα το 2ο και μετά αυτό έτσι όπως πάμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

House md season 7 premiere-Now What? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: House md season 7 premiere-Now What?   House md season 7 premiere-Now What? EmptyΠεμ Σεπ 23, 2010 11:38 am

Ναι,αυτην πρεπει να λεω και αμα θες να ανοιξεις ανοιξε,μη συγχυζεσαι to kapelo tou gianni Razz

Παράθεση :
Αυτήν είχε γαμήσει ολόκληρη την ιστορία τους στο Knowns Unknowns.

Εννοεις τις αναφορες στο παρελθον η με αυτα που τους εβαλε να κανουν και να λενε εκει? Παντως ναι,θα μπορουσε και καλυτερα σεναριακα η πρεμιερα.Οχι στο γενικο,αλλα στις λεπτομερειες.

Ναι τα ξερω αυτα με το Χαουζ και τη Στεισι στο περιπου,αλλα δεν εχω δει τη σκηνη οποτε ακριβως τι ειχαν πει για να κανω τον παραλληλισμο με την Καντι δεν ηξερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
House md season 7 premiere-Now What?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Season 7 Premiere
» House
»  Castle's Season 7 Premiere - "Driven"
» Castle's Season 5 Premiere - "After The Storm"
» 4x01: Two Swords _ Season 4 Premiere

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές :: House MD-
Μετάβαση σε: