Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Η τηλενουβέλα με...

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kalymera_george
παχυδερμο καλαμάρι
kalymera_george


Αριθμός μηνυμάτων : 1097
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 40

Η τηλενουβέλα με... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η τηλενουβέλα με...   Η τηλενουβέλα με... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Δεκ 10, 2010 12:11 am

Εγράψα για όσες είδα εδώ στην Ελλάδα
Την καλύτερη ερωτική ιστορία: Ντολόρες Φράνκο Verano 98
Την καλύτερη ΜΗ ερωτική ιστορία: --- όσες εχώ δει εδώ στο Ελλαδίσταν έχουν ερωτικές ιστορίες
Την καλύτερη ιστορία εκδίκησης: Μαρίμαρ δεν το συζητώ
Την καλύτερη cult ιστορία: οι Ροναλντ (αυτή με την τραβεστί που ακουγόταν να ελληνοποιηθεί στο Mega)
Τους πιο πολύπλοκους και καλογραμμένους χαρακτήρες: Ρούμπι (Rubi)
Τους πιο αγαπημένους χαρακτήρες: Ρούμπι (Rubi)
Το καλύτερο μυστήριο: Πακίτα μήλμε ακώμα δεν εχώ καταλάβει γιατι τόσο θανατίκο σε αυτή την σείρα χαθήκε λίγο τόσο δα με τον αέρα να έρθει και στην Εδέμ;
Τον καλύτερο ρυθμό εξελίξεων: Όλες μα όλες εκάναν κοίλια μην πω Μπύροκυλο αλλα θα γράψω 2 σείρες η Μια είναι οι Ρούμπι η άλλη η Αίμε Αγάπη μου
Τους καλύτερους ηθοποιούς: Ολες είχαν τα αγγούρια τους άλλα σε σύνολο μου αρέσε το Αίμε αγάπη μου
Τη καλύτερη μουσική:
Τους καλύτερους τίτλους αρχής: η Παουλίνα
Το καλύτερο τραγούδι: Της Παουλίνα όταν ακύγα το Λα σουπαντόρα δεν ξέρω με επιανε ενα σπαστίκο γελίο
Τη καλύτερη σκηνοθεσία: Αίμε αγάπη μου και Αλόντρα
Τη καλύτερη παραγωγή:Αίμε αγάπη μου και Αλόντρα
Τα καλύτερα εξωτερικά γυρίσματα: Δεν θυμάμαι σειρά που ήρθε στην Ελλάδα και να χε συγκλωνίστικα εξωτερικά γυρίσματα
Τα καλύτερα γυρίσματα εποχής: Αλόντρα
Το καλύτερο κοινωνικό κομμάτι: Μαρία της γειτονίας μη γελάτε μολίς είδα πως ζούν οι "φτωχοί" του Μεξίκου έπαθα σόκ
Το καλύτερο αστυνομικό κομμάτι: Βασίκα λογικά θα επρέπε να είναι της Πακίτα αλλα δεν θυμάμαι η μαύρη χήρα να απασχόλησε τα μπλέ ανθρωπάκια
Τους ομορφότερους ηθοποιούς: Ρούμπι ήτο όλοι φωτογενής άνθρωποι
Το καλύτερο δραματικό κομμάτι: Ρούμπι
Το καλύτερο κωμικό: Μαρία της γειτωνίας όλες οι σκηνές της Ταλίας προκαλούν έντονο γέλιο και του Κολούνγκα μην σας πω
Τις καλύτερες ερωτικές σκηνές: Της Ρούμπι και με τον ξανθό και με τον μελαχρινό παρτενέρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediaries.do-forum.com/forum.htm
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Η τηλενουβέλα με... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η τηλενουβέλα με...   Η τηλενουβέλα με... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Δεκ 10, 2010 12:19 am

Παράθεση :
Το καλύτερο αστυνομικό κομμάτι: Βασίκα λογικά θα επρέπε να είναι της Πακίτα αλλα δεν θυμάμαι η μαύρη χήρα να απασχόλησε τα μπλέ ανθρωπάκια

Φυσικά και ναι, ρε. Ως και συνεργασία με ντετέκτιβ είχε σε κάποια φάση.

Όσο για τους φτωχούς στο Μεξικό... σκατά είδες στη Μαρία gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
kalymera_george
παχυδερμο καλαμάρι
kalymera_george


Αριθμός μηνυμάτων : 1097
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 40

Η τηλενουβέλα με... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η τηλενουβέλα με...   Η τηλενουβέλα με... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Δεκ 10, 2010 12:33 am

Κάτι λίγα στο πρώτο επεισόδιο στην Μαρία // όσο για την Πακίτα έχουν περάσει και αιώνες που να θυμάμαι τον ντετέκτιβ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediaries.do-forum.com/forum.htm
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Η τηλενουβέλα με... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η τηλενουβέλα με...   Η τηλενουβέλα με... - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Δεκ 10, 2010 12:36 am

Ναι, έδειξε φτωχογειτονιές κτλπ. Αλλά οι φτωχοί δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τους παρουσίασε dunato gelio

Αν θες να δεις σε σειρά πως ζει γενικότερα αυτή η τάξη στη Λατινή Αμερική, ρίξε μια ματιά στη Rosario Tijeras ή το Sin tetas no hay Paraiso. Ή Alguna vez tendremos alas, Belissima και άλλες τέτοιες νουβέλες που δεν κάνουν και διατριβή πάνω σ'αυτό αλλά δείχνουν κάποια ρεαλιστικά πράγματα. Όχι πάντως Μαρία της γειτονιάς gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Η τηλενουβέλα με... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η τηλενουβέλα με...   Η τηλενουβέλα με... - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Δεκ 11, 2010 5:17 am

@ lorriza

Με το Καρτέλ τι παίζει; Το είχα στο νου μου καιρό λόγω τηλεθέασης ΑΛΛΑ υπήρχαν τρία βασικά εμπόδια: 1) Caracol που δεν μ'άρεσαν οι σειρές της με εξαίρεση το Sin tetas no hay Paraiso, 2) Το ότι είχα δει Χήρα, Καταλίνα και Protegidos με μαφία κτλπ και ήθελα να δω και Rosario και 3) το ότι ήταν πρωταγωνιστής ο Cardona που τον ήξερα σαν tele(in)mundiko ηθοποιό και με ξενέρωνε. Μετά το mesa para tres όμως είμαι ανοιχτός να δω οτιδήποτε θεωρείται καλό από τη Caracol, μετά τη Rosario Tijeras την οποία άργησα να την δω για τον ίδιο λόγο δεν έχω πλέον ενδοιασμούς για ακόμα μια σειρά τέτοιου τύπου και μετά το Por que diablos και ταινίες που έχω δει με Cardona, είναι λόγος για να δω τη σειρά και όχι να μην τη δω. Σε 2 με 3 μήνες τελειώνω το Por que diablos και μάλλον θα δω αυτό. Ρωτάω γιατί οι κριτικές με μπερδεύουν... Κάποιοι λένε ότι είναι Η σειρά και άξιζε τα νούμερα, άλλοι πως έγινε μόνο γιατί πουλάει το θέμα και δεν έχει κάτι να πει, άλλοι πως είναι πολύ καλή σαν σειρά δράσης αλλά δεν είναι ρεαλιστική γιατί στη πραγματική ζωή δεν είναι τόσο υπερβολικά τα πράγματα. Άλλοι πάλι πως στη πραγματική ζωή είναι πολύ χειρότερα. Δηλαδή δεν βγάζω άκρη gelio Το ότι η δεύτερη σαιζόν πάντως έφτασε να κάνει 4% σε personas ενώ η πρώτη πάνω από 30% σε hogares (!) με προβληματίζει. Αναρωτιέμαι αν έγινε γιατί έλειπε ο Cardona, γιατί χάλασε το σενάριο ή και για τα 2 μαζί. Γιατί αν έγινε μόνο για το πρώτο... αμφιβάλω και για το καλό αποτέλεσμα της πρώτης σαιζόν σεναριακά. Από την άλλη όμως τώρα θα το κάνουν και ταινία και είναι η πιο πολυαναμενόμενη ταινία... Θα το δω πάντως και κάποια στιγμή θα δω και το El Capo του RCN με Marlon Moreno, Maria Adelaida Puerta, Marcela Mar, Natalia Jerez και Jose Manuel Chavez (simon-pura sangre). Αυτό που δε νομίζω να δω ποτέ είναι το las munecas de la mafia παρά τα νούμερα που έκανε. Μου φαίνεται ΠΟΛΥ χυδαία σειρά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
 
Η τηλενουβέλα με...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» Καλύτερη τηλενουβέλα
» Καλύτερη τηλενουβέλα αυτής της περιόδου
» Καλύτερη τηλενουβέλα
» Καλύτερη τηλενουβέλα [Τελικός]
» Quiz: Ποια τηλενουβέλα;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές-
Μετάβαση σε: