Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Castle Season 4 General Discussion

Πήγαινε κάτω 
+7
Τέρψη
filareti
Eleni7
MariaS
Maria
Mik
katroulina
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 61 ... 100  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 4 General Discussion   Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 3:40 am

ΜΗΝ δεις το 15 αστο γι αυριο....

τρεχα για το BB.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 4 General Discussion   Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 4:01 am

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 3



Έχω μείνει πίσω, αλλά είναι η μαμά μου εδώ και δεν έχω χρόνο καθόλου την υπόλοιπη μέρα.

Υπερβολικό ήταν το επεισόδιο και σχετικά μέτριο.
Επίσης ήταν δολοφονία της μόδας και ωδή στην καγκουριά! Τι σακάκι φόραγε ο πρώτος τύπος, ο λιγδιάρης εμέτουλας? Σαν κακός γύφτουλας ήταν. Γιατί το λεοπάρ ή δεν ξέρω και γω πως λέγεται πουκάμισο της Kate? Shocked

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 4 General Discussion   Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 4:07 am

Τέρψη έγραψε:

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 3



Έχω μείνει πίσω, αλλά είναι η μαμά μου εδώ και δεν έχω χρόνο καθόλου την υπόλοιπη μέρα.

Υπερβολικό ήταν το επεισόδιο και σχετικά μέτριο.
Επίσης ήταν δολοφονία της μόδας και ωδή στην καγκουριά! Τι σακάκι φόραγε ο πρώτος τύπος, ο λιγδιάρης εμέτουλας? Σαν κακός γύφτουλας ήταν. Γιατί το λεοπάρ ή δεν ξέρω και γω πως λέγεται πουκάμισο της Kate? Shocked


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ισχυει το 3 κατα τη γνωμη μου ειναι το χειροτερο επεισοδιο της 4 σεζον... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Ιωάννινα

Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 4 General Discussion   Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 4:35 am

4x14


Παρα πολυ καλο το επεισοδιο.ΜΑΜΗΣΕ η υποθεση.Δεν το περιμενα με ΤΙΠΟΤΑ οτι το ζευγαρι θα ζουσε και θα ειχε σκηνοθετησει τον θανατο του.Επισης τρομερο το twist που εκρυψαν την πεταλουδα.Ειδαμε και φιλι στο τελος (αν και δεν ηταν original).Το always παντως το προσεθεσαν Laughing

Πολυ καλο ολο το τιμ στις εναλλακτικες εκδοσεις του.Πανεμορφη η Katic,γοητευτικος ο Neithan (με πολυ αστεια προφορα ομως Laughing ),πολυ φαση ο Ραιαν και ο Εσπο,φωναρα η Λεινι.

Η Κειτ ειναι ΤΟΣΟ βιβλιοφαγος.Μολις της διαβασε ο Ρικ απο το ημερολογιο τσαντιστηκε που δεν υπηρχε συνεχεια Laughing .Και φυσικα,παλι πηγε να "τσιμπησει" στο "i can't give you anything but love" Laughing

Αντε 1 επεισοδιο εμεινε!Μαραθωνιος και επισημα ΤΕΛΟΣ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 4 General Discussion   Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 4:50 am

Ρε το Blue Butterfly ειναι το επεισοδιο με τους περισσοτερους συμβολισμους.

Ολη η ιστορια με την Βερα που θελει να αποδρασει, με την Πεταλουδα που την νιωθει σαν βαρος με τον Joe( που σημαινει χαρα στα αγγλικα-->συμβολιζει τη χαρα που εφερε στη ζωη της ο Καστλ) που ηρθε να τη σωσει απ αυτην τη κατασταση ειναι συμβολικα...

He is the CREAM OF MY COFFEE...ολο το επεισοδιο εκριβε Kate/Rick στιγμες...

Το μενταγιον στης Βερας συμβολιζει το Δαχτυλιδι της Μπεκετ απ τη δολοφονια της μανας της...στη τελευταια σκηνη που θελει να το πεταξει μας δειχνει την αναγκη της Μπεκετ να απαλλαγει επιτελους απτο παρελθον και να παει μπροστα...ΜΕΧΡΙ και το ΤΟΥΒΛΟ που ριχνει ο Τζο/Καστλ και κανει τρυπα στο τοιχο ειναι η νικη του Καστλ να ριξει επιτελους αυτο το τοιχο που εχει δημιουργησει τριγυρω της η Μπεκετ..

Και φυσικα ενω ολες οι σκηνες του 40 ειναι αφηγηση και γεγονοτα που εγιναν στο παρελθον η τελευταια τελευταια σκηνη δεν ειναι ουτε αφηγηση ουτε φαντασια μονο του Καστλ....λεει ο Καστλ

"thats what dreams are made of" και στους δειχνει να χαμογελανε που σημαινει οτι επλασαν το δικο τους τελος στην ιστορια εξου και το

"Tell me you love me" (προοικονομια στο μυστικο της Μπεκετ?Οτι θελει να το ξανακουσει?Οτι θελει να τον κανει να της το ξαναπει?) και φυσικα το κλασσικο πλεον "Always"....

Οι προφορες ηταν επιτηδες ετσι....υποτιθεται οτι ηθελαν να μιμηθουν τη νουαρ εποχη και ομιλια και μ αρεσε που δεν χρησιμοποιησαν την κλασσικη αμερικανικη προφορα...

η Ταμαλα ειχε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ φωνη, και επαιξε γενικα καταπληκτικα...το "good lord" στο τελος ηταν απιστευτο... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ραιαν Εσποζιτο εξισου πολυ καλοι και οι Ιρλανδικες/Κουβανεζικες αντιστοιχα προφορες τους...

η παραγωγη προσεγμενη και το σεναριο ευρηματικοτατο...η Μαρθα κανει cockblocking ακομα και στα 40s.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Το φιλι στο τελος ηταν πιστο στην νουαρ ατμοσφαιρα,μην ξεχναμε οτι ειναι φαντασιωση κιολας..η μουσικη για μενα καταπληκτικη και γενικα ισως το πιο προσεγμενο απο αποψη παραγωγης επεισοδιο...μπραβο σε ολους..

και κυριως μπραβο σε Στανα Φιλλιον που καταφεραν και μας περασαν την αισθηση Τζο/Βερας και οχι Καστλ/Μπεκετ σε αποκριατικο reunion...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Ιωάννινα

Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 4 General Discussion   Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 4:57 am

Παράθεση :
Ρε το Blue Butterfly ειναι το επεισοδιο με τους περισσοτερους συμβολισμους.

Ολη η ιστορια με την Βερα που θελει να αποδρασει, με την Πεταλουδα που την νιωθει σαν βαρος με τον Joe( που σημαινει χαρα στα αγγλικα-->συμβολιζει τη χαρα που εφερε στη ζωη της ο Καστλ) που ηρθε να τη σωσει απ αυτην τη κατασταση ειναι συμβολικα...

He is the CREAM OF MY COFFEE...ολο το επεισοδιο εκριβε Kate/Rick στιγμες...

Το μενταγιον στης Βερας συμβολιζει το Δαχτυλιδι της Μπεκετ απ τη δολοφονια της μανας της...στη τελευταια σκηνη που θελει να το πεταξει μας δειχνει την αναγκη της Μπεκετ να απαλλαγει επιτελους απτο παρελθον και να παει μπροστα...ΜΕΧΡΙ και το ΤΟΥΒΛΟ που ριχνει ο Τζο/Καστλ και κανει τρυπα στο τοιχο ειναι η νικη του Καστλ να ριξει επιτελους αυτο το τοιχο που εχει δημιουργησει τριγυρω της η Μπεκετ..

Και φυσικα ενω ολες οι σκηνες του 40 ειναι αφηγηση και γεγονοτα που εγιναν στο παρελθον η τελευταια τελευταια σκηνη δεν ειναι ουτε αφηγηση ουτε φαντασια μονο του Καστλ....λεει ο Καστλ "thats what dreams are made of" και στους δειχνει να χαμογελανε που σημαινει οτι επλασαν το δικο τους τελος στην ιστορια εξου και το

Ουαου.Νυσταζω υπερβολικα για να τα σκεφτω ΟΛΑ αυτα Laughing .Αλλα τωρα που τα διαβαζω βγαζουν νοημα

Παράθεση :
και κυριως μπραβο σε Στανα Φιλλιον που καταφεραν και μας περασαν την αισθηση Τζο/Βερας και οχι Καστλ/Μπεκετ σε αποκριατικο reunion...

Ισχυει 10000000%.Παιξανε εντελως διαφορετικους χαρακτηρες.Καμια σχεση με Ρικ/Κειτ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 4 General Discussion   Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 5:03 am

EΠΕΙΣΟΔΙΟ 4



Μ'άρεσε το επεισόδιο. Στην αρχή νόμιζα πως θα έχει καθαρά να κάνει με τον σχιζοφρενή αλλά στην πορεία κατάλαβα πως απλά σχετίζεται μέσω του όπλου που είχε κλέψει.
Το στόρυ πολύ λυπηρό και η σκηνή στο τέλος που πυροβολείται ο κινεζούλης ήταν πολύ δραματική, πολύ καλή και η μουσική. Ευτυχώς ήταν φτιαχτό και δεν πέθανε.

Μα σε κάθε επεισόδιο πρέπει να υπάρχει ένας λιγδιάρης? Στο προηγούμενο ο τσιγγάνος με το φρικτό σακάκι και τώρα ο undercover μπάτσος, με την κάκιστη φωνή, που ήταν σαν ποντικομαμή και την είπε και στον Ryan! Χαλάρωσε μάγκα μου tourtastamoutra
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Ιωάννινα

Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 4 General Discussion   Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 5:07 am

Παράθεση :
Μ'άρεσε το επεισόδιο. Στην αρχή νόμιζα πως θα έχει καθαρά να κάνει με τον σχιζοφρενή αλλά στην πορεία κατάλαβα πως απλά σχετίζεται μέσω του όπλου που είχε κλέψει.

Και εγω ετσι υπεθεσα στην αρχη.Αλλα δυστυχως ειδαμε αλλα.Παντως,τον 3xk θα τον ξαναδουμε,και ανυπομονω γι αυτη την συναντηση οταν και οποτε γινει mpoxoxo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 4 General Discussion   Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 5:08 am

Παράθεση :
Ουαου.Νυσταζω υπερβολικα για να τα σκεφτω ΟΛΑ αυτα Laughing .Αλλα τωρα που τα διαβαζω βγαζουν νοημα

καλα μην φανταστεις οτι τα σκεφτηκα τωρα ολα αυτα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ασε που εγω εχω δει και 437264018764 φορες το επεισοδιο! Laughing

λοιπον αυριο για μενα θα ναι μια δυσκολη μερα.....αμα θες κατσε δες το 15, θα μπω για comment αλλα δεν προλαβαινω και πολλα πραγματα..εγω θελω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να το ξαναδω μια τριτη φορα πριν το 4χ16..αυριο δεν προλαβαινω οποτε παιζει τη Τριτη....

θα δουμε πως θα το κανουμε να συγχρονιστουμε...προς το παρον δες αυριο 15 και βλεπουμε..

σε καληνυχτω τσουπρααααααααα...ειμια κι εγω κομματια.... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Ιωάννινα

Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Castle Season 4 General Discussion   Castle Season 4 General Discussion - Σελίδα 22 EmptyΔευ Φεβ 20, 2012 5:10 am

Τα λεμε ρε.Θα το συζητησουμε αυριο το πλανο.Καλο ξημερωμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Castle Season 4 General Discussion
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 22 από 100Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 61 ... 100  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Castle Season 5 General Discussion
» Castle Season 6 General Discussion
» Castle Season 8 General Discussion
» Castle Season 5 General Discussion
» Castle Season 8 General Discussion

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Castle-
Μετάβαση σε: