Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Tudors

Πήγαινε κάτω 
+8
filareti
Silv
felia
dorinaki
marion
Τέρψη
mkostas
kalymera_george
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dorinaki
Πορνίδιο
dorinaki


Αριθμός μηνυμάτων : 5608
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 28

Tudors - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 27, 2011 4:31 pm

To έβλεπα στο Mega
Aααααα εγώ δεν την συμπαθούσα καθόλου την Ανν Μπολευν..Ήμουν με την Αικατερίνη klaps klaps klaps Καιιιιιιιι ναιιιιι..Ορίστε μπούφε η περίπτωση που είμαι με το μέρος της παιδεράστριας..Για να μην λές ότι τις λιντσάρω επειδή μου αρέσουν οι άντρες τους ooxi ooxi
Στο θέμα μας..Όμως όταν κατάλαβα ότι πάει και η Ανν και γούσταρε άλλη..Και μόλις είδα στο wikipedia ότι συνολικά είχε 7 γυναίκες dunato gelio Πήρα το μέρος της....Εγώ όμως Γιώργο θυμάμαι οτι την αποκεφάλισε γιατί ήθελε να την ξεφορτωθεί..Δεν θυμάμαι καθολου αυτό με την αιμομιξία

Πωωω συνειδητοποιώ ότι αυτό το έργο μαζί με το nip tuck ήταν η αρχή της κατηφόρας dunato gelio dunato gelio dunato gelio Με έχουν σημαδεψει αυτές οι τολμηρές σκηνές τα βράδυα του καλοκαιριού ενώ ήμουν τοσο μικρουλα..Πρέπει να ήμουν ή εκτη προς πρωτη ή πρώτη προς δευτέρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Tudors - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 27, 2011 4:42 pm

Ρε Δορίνα πρόσεχε πως τα πετάς αυτά γιατί δεν αντέχω dunato gelio

Αυτός ο κάφρος ο χοντρέλας την αποκεφάλισε γιατί ήθελε να την ξεφορτωθεί όπως καλά θυμάσαι. Τα περι αιμομιξίας και τα λοιπά ήταν προφάσεις. Έπρεπε να βρεί κάτι για να την κατηγορήσει και όντως η Anne είχε πολύ στενές σχέσεις με τον αδελφό της. Γενικώς πάντως ο Ερρίκος πρέπει να ήταν ένα τέρας. Άλλαζε της γυναίκες σαν τα πουκάμισα, αμφιβάλλω αν αγάπησε ποτέ καμιά τους.
Η Αικατερίνη πάντως Δορίνα όντως ήταν φοβερή μορφή και συμπαθέστατη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marion

marion


Αριθμός μηνυμάτων : 1135
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 45

Tudors - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 27, 2011 5:28 pm

Τις αγαπουσε μωρε,απλα ηταν λιγο κυκλοθυμικουλης! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dorinaki
Πορνίδιο
dorinaki


Αριθμός μηνυμάτων : 5608
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 28

Tudors - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 27, 2011 5:31 pm

Τέρψη έγραψε:
Ρε Δορίνα πρόσεχε πως τα πετάς αυτά γιατί δεν αντέχω dunato gelio

Ποια??pppppppp pppppppp pppppppp pppppppp
[/quote]
Αυτός ο κάφρος ο χοντρέλας την αποκεφάλισε γιατί ήθελε να την ξεφορτωθεί όπως καλά θυμάσαι. Τα περι αιμομιξίας και τα λοιπά ήταν προφάσεις. Έπρεπε να βρεί κάτι για να την κατηγορήσει και όντως η Anne είχε πολύ στενές σχέσεις με τον αδελφό της. Γενικώς πάντως ο Ερρίκος πρέπει να ήταν ένα τέρας. Άλλαζε της γυναίκες σαν τα πουκάμισα, αμφιβάλλω αν αγάπησε ποτέ καμιά τους.
Η Αικατερίνη πάντως Δορίνα όντως ήταν φοβερή μορφή και συμπαθέστατη. [/quote]
Ναιιιιι..Μου έβγαζε πάρα πολυ καλοσύνη το πρόσωπο και η έκρφραση της...Και την κορούλα συμπαθούσα cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Tudors - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Απρ 10, 2011 2:16 am

και ναι την ειδα ολη τη σειρα επιτελους!
ειχα μεινει στους 2 πρωτους κυκλους...
ηταν μια αρκετα καλη σειρα...κριμα που δεν την τελειωσαν στην ελλαδα...

ο ερρικος βασικα στα νιατα του ηταν μια χαρα παιδι(ιστορικα μιλωντας)..μετα απο ενα ατυχημα που ειχε αρχισε η παχυσαρκια και το ελκος στο ποδι και βαλε και την ποδαγρα..γενικα ηταν αστα να πανε Laughing ειχε και την ταση να αποκεφαλιζει συζυγους και εδενε το στορυ και βασικα ειμαι απολυτα πεπεισμενη πως η 6 συζυγος του επιβιωσε επειδη αυτος πεθανε και δεν προλαβε να την ξεκανει Laughing
η σειρα λογικο ειναι να θελει να κανει νουμερα οποτε ο πρωταγωνιστης ειχε μεγαλη αποκλιση ιδιαιτερα εμφανισιακη απο το ιστορικο προσωπο ..ομως επαιζε καλα και ειδικα στους 2 πρωτους κυκλους ηταν πολυ καλος..
αυτος που επαιζε τον τσαρλς επισης πολυ καλος..
τα σκηνικα..τα κουστουμια..γενικοτερα οι λεπτομερειες της σειρας μου αρεσαν παρα πολυ...
η μουσικη υπεροχη..καθε θεματικο φοβερο!
τωρα απο τις 6 συζυγους οντως η anne εκλεβε την παρασταση ισως επειδη ηταν ιδιαιτερα πολυπλοκος χαρακτηρας..
απο τις ιστορικες αναφορες στην πραγματικοτητα η anne boleyn δεν ηταν και τοσο ομορφη αλλα ειχε πολυ κοφτερο μυαλο και για μια περιοδο εκανε τον βασιλια οτι ηθελε οπως εδειξε και στην σειρα..αργοτερα ιντριγκες και η αδυναμια της να δωσει αρσενικο απογονο οδηγησαν στον αποκεφαλισμο της ομως οι περισσοτεροι υποστηριζουν πως οι κατηγοριες (μεσα σε αυτες και η αιμομιξια με τον αδερφο της) ηταν κατασκευασμενες σε αντιθεση με την 5 γυναικα του ερρικου την katherine howard που οντως ηταν εφηβη και οντως ειχε εξωσυζυγικες σχεσεις...
μαλιστα το πτωμα της anne boleyn το πηραν μετα οι υπηρετριες της με ενα σεντονι γιατι ο ερρικος δεν ειχε καμια προθεση ουτε καν να την θαψει.. σε ενα καρο την ειχαν πεταξει..και μετα την εθαψαν στον περιβολο μιας εκκλησιας η ενος αβαειου αν θυμαμαι καλα..παντως η σειρα αν και δραματοποιημενη σε αρκετα σημεια ηταν ακριβης..
η ειρωνεια βεβαια ειναι πως η anne δεν εδωσε γιο αλλα εδωσε την ελισαβετ που ηταν απο τις μεγαλυτερες ηγετικες μορφες της αγγλιας λυνοντας το προβλημα με τις θρησκευτικες αναταραχες ουσιαστικα δεχομομενη το οτι ο καθε υπηκοος της μπορουσε να πιστευει οτι θελει αρκει να ηταν πιστος σε εκεινη (αυτο θα πει ειρωνια της τυχης ερρικο Tudors - Σελίδα 2 876291 ..)..
η ηθοποιος που υποδυοταν την πρωτη βασιλισσα ηταν αρκετα καλη στον ρολο της και πολυ συμπαθητικη φιγουρα αν και τελικα παρατηρωντας το απο αποσταση ειχε μεγαλη θεληση και πεισμα..αν ηταν πιο νεα μπορει και να ειχε κρατησει τον ερρικο και φυσικα αν του ειχε δωσει τον πολυποθητο γιο..και η κορη της ετσι βγηκε στη σειρα σαν συμπαθητικη κοπελα ασχετα αν στην ουσια και την πραγματικοτητα μετα εγινε η βασιλισσα που εκαιγε ανθρωπους που ονομαζε αιρετικους επειδη δεν συμφωνουσαν με τα θρησκευτικα φρονηματα της και ονομαστηκε bloody mary οπως επισης εκτελεσε και την διαδοχο του θρονου που ειχε ορισει ο αδερφος της πριν πεθανει και αργοτερα φυλακισε και την ελισαβετ στον πυργο του λονδινου, γενικοτερα ηταν πολυ σκληρη γυναικα..αλλα στη σειρα ισα ισα φαινοταν και πολυ γλυκια Laughing ..

τελικα αν και στην αρχη προτιμουσα την πρωτη ηθοποιο που επαιζε την jane seymour η δευτερη με κερδισε πιο πολυ..

αυτο που ηταν ωραιο ειναι πως η καθε βασιλισσα ειχε κατι διαφορετικο να δωσει στη σειρα και τελικα εβγαλαν την jane αγια οταν στην ουσια εκανε στην anne οτι εκανε η anne στην πρωτη βασιλισσα του ερρικου..μονο που η jane ηταν πιο σιγανο ποταμακι ενω η anne προασπιζοταν ανοιχτα την γνωμη της και το δικαιωμα της να την εκφραζει ελευθερα και να εχει λογο στην πολιτικη κατι που ισχυε και στην πραγματικοτητα..
η jane ηταν η μονη που ελαβε οντως κηδεια βασιλισσας απο ολες τις συζυγους του ερρικου και ο ερρικος ειναι θαμμενος διπλα της..φυσικα αφου του χαρισε τον γιο ο οποιος πεθανε γυρω στα 15 και μαλλον τον δηλητηριασαν αν και λεγεται πως ειχε φυματιωση...και μαλιστα πριν πεθανει ειχε φροντισει να μην ανεβουν στον θρονο οι αδερφες του που δεν ειχαν καθολου καλες σχεσεις αλλα η ξαδερφη του ..τελικα η ξαδερφη ηταν η επομενη στην διαδοχη για καποιες μερες..μετα ακολουθησε η mary (η οποια και παντρευτηκε τελικα οσο ηταν βασιλισσα αλλα δεν εκανε παιδια, νομιζω ειχε μια αποβολη) και μετα η elisabeth η οποια ηταν και η τελευταια της δυναστειας των tudors που ανεβηκε στον θρονο και η πιο γνωστη και ισχυρη...

η τελευταια συζυγος του ερρικου οσο αφορα τη σειρα τουλαχιστον ηταν για μενα αχρωμη αλλα μαλλον την διαλεξε γιατι του θυμιζε την jane και πως θα ηταν αν ειχε ζησει..

ο βασιλιας ηταν γενικα αβουλος απο την μια αλλα απο την αλλη ειχε κανει αρκετες μεταρρυθμισεις στην αγγλια και ιδιαιτερα την αποσταση της αγγλιας απο την καθολικη εκκλησια και την ιδρυση της αγγλοσαξωνικης..
αλλα γενικα μιζερος ανθρωπος που τα ηθελε ολα οπως τα ηθελε εκεινος..
δυσκολες εποχες για γυναικες και εκεινος εκμεταλλευοταν και την εποχη και την θεση του στο επακρο με αποτελεσμα να μαζευονται κομμενα κεφαλια Razz

στη σειρα παντως επισης μου αρεσαν και πολυ αλλοι ηθοποιοι που επαιζαν απο αυτον που επαιζε τον tomas seymour (στους 2 πρωτους κυκλους) και αυτος που επαιζε τον cromwell και τον woolsey φυσικα..γενικοτερα ειχαν πολυ καλο καστινγκ..

παντως τη σειρα (αν και υπαρχουν καποιες ανακριβειες αλλα γενικα κρατιεται σε αξιοπρεπη επιπεδα) αξιζει να την δει κανεις..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

Tudors - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Δεκ 04, 2011 8:19 pm

Επιτέλους, είδα κι εγώ τη σειρά μέχρι τέλους!
Μου άρεσε πάρα πολύ, μια πολύ αξιόλογη δουλειά κατά τη γνώμη μου...
Ερμηνείες, μουσική, σκηνικά, κοστούμια, φωτογραφία, με κέρδισαν όλα..
Η αδυναμία μου γνωστή στον Cavill οπότε προφανώς και - πολύ αντικειμενικά ( gelio ) - ξεχώρισα αυτόν, αλλά κι ο Meyers μου άρεσε σε γενικές γραμμές πολύ, και σε κάποια σημεία πάρα πολύ μπορώ να πω..

Ουφ... Βασικά έχω πάθει μια μίνι κατάθλιψη μετά το τελευταίο επεισόδιο που μόλις είδα... No Πάει κι αυτή η σειρούλα, και μου άρεσε τόσο.. No

ps. Ενδεχομένως, κάποια στιγμή που θα έχω διάθεση να επιστρέψω με θάψιμο προς τις βασίλισσες.. Laughing Και προς τον βασιλιά φυσικά.. Laughing Και προς άλλους εκλεκτούς βεβαίως βεβαίως... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Tudors - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Δεκ 04, 2011 8:23 pm

Πως και δεν έβριζες τόσο καιρό; gelio Μιας και αυτή η σειρά δίνει αρκετή τροφή για μπινελίκωμα dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

Tudors - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Δεκ 04, 2011 8:30 pm

Ε, γιατί μόνη μου θα τα έγραφα, μόνη μου θα τα διάβαζα... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Tudors - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Δεκ 04, 2011 8:31 pm

Ούτε πρώτη φορά θα το έκανες ούτε η μόνη που το έκανες θα ήσουν gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Tudors - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Δεκ 04, 2011 9:00 pm

gelio

Το παθαινω και γω αυτο οταν θελω να σχολιασω για κατι,αλλα ξερω οτι μονη μου θα τα λεω μονη μου θα τα ακουω gelio Αυτη τη σειρα δεν την ειδα ποτε συστηματικα γιατι απο οσο ειχα πετυχει με εκνευριζαν ολοι οι χαρακτηρες και οι καταστασεις και θα συγχυζομουν συνεχεια.Αλλα απο την αλλη ,κατι τετοιες σειρες προσφερονται για αφθονο και διασκεδαστικο θαψιμο gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Tudors
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: