Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Tudors

Πήγαινε κάτω 
+8
filareti
Silv
felia
dorinaki
marion
Τέρψη
mkostas
kalymera_george
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kalymera_george
παχυδερμο καλαμάρι
kalymera_george


Αριθμός μηνυμάτων : 1097
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 40

Tudors Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Tudors   Tudors EmptyΣαβ Ιαν 22, 2011 11:32 pm

Η Ιστορία του Βασιλιά Ερρίκου βαριέμαι να γράψω περίληψη έχω δει τα πρώτα 5 επεισόδια

Σχολίασμος Χαρακτήρων για τα πρώτα 5 επεισοδία

Ερρίκος--> ένας εγωκεντρικός γόης που νομίζει ότι κυβέρνα αντ αυτού όμως κυβέρνα ο καρδινάλιος Γουελεί
βασίλισσα Αικατερίνη--> Νομίζω Αικατερίνη την λένε άλλα ο τίτλος που θα μπορούσα να της αποδώσω είναι θλημένη βασίλισσα
Καρδινάλιος Γουεσλεί--> Ένας αδίστακτος ιερωμένος που για να πετύχει τα σχέδια του χειραγωγεί τον νεαρό βασιλιά
Λαίδη Μπλάουντ --> τραγική φιγούρα γέννησε τον εξώγαμο γιο του βασιλιά οπού πεθάνε σε ηλίκια γύρω στα 3 με 4 Tudors 338108
Μαίρη Μπολείν--> στην σείρα δεν έχει την θέση που έχει στην ταινία η άλλη ερωμένη του Βασιλιά αδιάφορη παρουσία
Ανν Μπολείν --> είναι αδίστακτη ξέρει πως να κάνει τον άντρα να την θέλει και να την πόθει
Ο Τσάρλς --> δεν θυμάμαι επίθετο ο έμπιστος φίλος του Ερρίκου διαφέρει ωστόσο αρκετά στον τρόπο με τον οποίο λειτουργεί ο Βασιλιάς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediaries.do-forum.com/forum.htm
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Tudors Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors EmptyΣαβ Ιαν 22, 2011 11:33 pm

Τι δουλειά έχει ο Μπουγιούρης με το Tudors; gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
kalymera_george
παχυδερμο καλαμάρι
kalymera_george


Αριθμός μηνυμάτων : 1097
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 40

Tudors Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors EmptyΣαβ Ιαν 22, 2011 11:42 pm

Μπερδεύτηκα βάλτο στο σωστό υποφόρουμ σε παρακαλώ πολύShocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediaries.do-forum.com/forum.htm
kalymera_george
παχυδερμο καλαμάρι
kalymera_george


Αριθμός μηνυμάτων : 1097
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 40

Tudors Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors EmptyΠεμ Ιαν 27, 2011 12:37 am

Όπως καταλάβατε το αγαπημένο μου κόλλημα έγινε το Tudors έχω τελειώσει της τρεις πρώτες season και μου μένει το season finale που από ότι είδα στο Youtube θα είναι και η ποίο φοβερή από όλες ας πάμε στον γενικό σχολιασμό τώρα

Αγαπημένη Βασίλισσα Άννα Μπολέυν και ναι τώρα η σκύλα Βασίλισσα δικαιώνεται παθιάρα ζηλιάρα ερωτευμένη με τον εαυτό της πρωτίστως και μετά με τον άντρα της η Άννα Μπολέυν είναι ή πρώτη (σταντάρ ήταν η πρώτη δεν ξέρω αν ήταν και η μοναδική) Βασίλισσα που εκτελέστηκε για μοιχεία και μάλιστα για αιμομιξία (Το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι ο αδερφός της ήταν ομοφυλόφιλος) η αλήθεια είναι ότι θανατώθηκε γιατί δεν του κάνε του βασιλεία αγόρι

Ερρίκος ο 8ος ο βασιλιάς ο τύπος ήταν έρμαιο δεν έκανε πότε κάτι για τον λαό του άλλα ότι έκανε ( διαχωρισμός της Αγγλόσαξονικης εκκλησίας από την καθολική Εκκλησία) και ήταν ερμαίο στα σχεδία τον συμβούλων του θύμα και θύτης ταυτόχρονα

Τσάρλς ο Τσάρλς όντως διαφέρει απο τον Ερρίκο βλέπουμε τα δηλλίματα του και την εσωτερική μάχη που δίνει για να ακολουθήσει τον Ερρίκο
ο Πατέρας Μπολέυν ο χειρότερος άνθρωπος ακόμα και από τον Ερρίκο στην σειρά μαστροπός (είμαι σκληρός το ξέρω) αλλά δεν έχω λογία να χαρακτηρίσω έναν άνθρωπο ερήξε και της δύο κόρες του στα χεριά του Ερρίκου ο οποίος ηταν παντρεμένος με την Αικατερίνη της Αραγωνίας grrrrr
Κρόμγουελ ο τύπας ήταν ο πιο φιλόδοξος και έξυπνος άνθρωπος αλλά ωστόσο πάντα υπάρχει εξυπνότερος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediaries.do-forum.com/forum.htm
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Tudors Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors EmptyΠεμ Ιαν 27, 2011 12:41 am

Είχα δει λίγο όταν το είχε το MEGA και μ'άρεσε αρκετά. Αν και κάποια σημεία ήταν λίγο κουλά. Η Anne Boleyn μ'άρεσε και μένα. Επίσης νομίζω ο Charles μ'άρεσε περισσότερο από τον Henry. Razz

Τον αληθινό βασιλιά τον έχεις δει; Πως ήταν εμφανισιακά εννοώ gelio Από αυτό και μόνο καταλαβαίνει κανείς πόση σχέση έχει η σειρά με τη πραγματική ιστορία lmao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Tudors Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors EmptyΠεμ Ιαν 27, 2011 12:45 am

Btw, την Anne Boleyn δεν θυμάμαι αν την είχα πετύχει στο MEGA και μ'άρεσε ή αν ήταν απ'αυτά που μου έδειχνε η αδερφή μου gelio gelio gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
kalymera_george
παχυδερμο καλαμάρι
kalymera_george


Αριθμός μηνυμάτων : 1097
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 40

Tudors Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors EmptyΠεμ Ιαν 27, 2011 1:04 am

Ο Βασιλιάς ήτο παχύσαρκος αλλά αυτά στης βασιλικές οικογένειες ήταν ψιλά γράμματα αν σκεφτείς ότι οι γάμοι ήταν συμφέροντος δεν διέφερε τόσο από την σειρά στην σειρά τώρα δεν μπορούσαν να βάλουν έναν παχύσαρκο πως θα μπορούσαν να τραβήξουν κόσμο δίχως ο πρωταγωνιστής να είναι ωραίος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vampirediaries.do-forum.com/forum.htm
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Tudors Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors EmptyΠεμ Ιαν 27, 2011 1:13 pm

Την σειρά την έχω δει όλη εκτός του τελευταίου κύκλου. Βασικά πωρώθηκα με κάποια βιντεάκια, την κατέβασα και έβλεπα με μεγάλη συνέπεια έως και τον τρίτο κύκλο, που αν δεν κάνω λάθος είναι και ο προτελευταίος. Τον τελευταίο όμως δεν τον έχω δει, δεν ξέρω καν αν έχει βγεί. Έχω ξεχάσει την ύπαρξη της σειράς γιατί έχασα και το μεγάλο μου ενδιαφέρον μετά τον θάνατο της Anne. Οι δύο πρώτοι κύκλοι ήταν και οι κορυφαίοι και έχει περάσει πολύς καιρός που τους έχω δει, γι'αυτό και την έχω ψιλοαφήσει πίσω μου την σειρά.


Ο Ερρίκος όντως ουδεμίας σχέση με τον Meyers έχει. Ήταν χοντρός, κοκκινομάλλης (όπως άλλωστε και η κόρη του η Elizabeth) και λέγεται πως είχε και θέματα με την καρδιά του γι'αυτό και δεν μπορούσε να σταυρώσει παιδί με τις γυναίκες του παρα σπανίως και όταν ακόμη έκανε παιδί αυτό δύσκολα ήταν υγιές. Βέβαια αυτός κατηγορούσε τις γυναίκες (κλασική τακτική) μιας και δεν μπορούσε να αποδειχθεί τότε ότι εκείνος ήταν υπαίτιος.
Η Anne ήταν η αγαπημένη μου παρουσία στο σόου. Η Natalie Dormer ήταν φοβερή στο ρόλο της, παθιασμένη στην αρχή, είχε του χεριού της τον Ερρίκο και στο δεύτερο κύκλο μια ανασφαλής γυναίκα που φοβάται πως θα χάσει τον άντρα της αφου δεν κατάφερε να του κάνει γιό και εκείνος αφου πλέον την έχει δική του έχει χάσει κάθε ενδιαφέρον.
Για τον Κώστα, αυτή είναι η ηθοποιός που διερωτάσαι αν ήταν αυτή που είχες δει και σου άρεσε:
Tudors Natalie-natalie-dormer-13289198-395-500
δεν είναι η αντικειμενικά όμορφη κατα την γνώμη μου, αλλά στην πορεία του ρόλου σε κερδίζει και με το παραπάνω, όταν αποκεφαλίστηκε εγώ το πήρα κατάκαρδα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Tudors Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors EmptyΠεμ Ιαν 27, 2011 1:22 pm

Τη θυμάμαι. Απλά δεν θυμάμαι αν την είχα πετύχει στο MEGA ή απ'αυτά που μου έδειχνε η Μαρία geek

Γιώργο, υπάρχουν και σειρές που έκαναν επιτυχία και χωρίς να έχουν ωραίο πρωταγωνιστή. Και σε αυτή εδώ τη περίπτωση νομίζω ότι η απόσταση ανάμεσα στον πραγματικό Ερρίκο και τον ηθοποιό είναι λιγάκι μεγαλύτερη από αυτή που υπάρχει συνήθως gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
marion

marion


Αριθμός μηνυμάτων : 1135
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 45

Tudors Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tudors   Tudors EmptyΠεμ Ιαν 27, 2011 3:04 pm

Υπαρχει και η ταινια που ο Λεοναρντο Ντι Καπριο υποδυεται τον Λουδοβικο τον 14ο!Εκει να δεις αποσταση! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Tudors
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 8Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: