Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides

Πήγαινε κάτω 
+6
filareti
katroulina
Silv
marion
dorinaki
Eleni7
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides   Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 EmptyΣαβ Μάης 21, 2011 8:53 pm

xezoulina έγραψε:
Παράθεση :
Σορι,αλλα οτι περιλαμβανει παιδακια και γουτσου
γουτσου χαζομαρουλες πρεπει η να ειναι φοβερα δοσμενο ή να με τρελαινει
το ζευγαρι για να το δω με ενδιαφερον

λουκανορικο ντεζαβου! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

sfirizi sfirizi sfirizi lol!

Βασικα ομως κι εκει δεν ηθελα πολλα πολλα ροζουλι χαρωπα πραγματακια.Εκτος αν αυτο ακριβως εννοεις dunato gelio to kapelo tou gianni
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides   Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 EmptyΣαβ Μάης 21, 2011 8:57 pm

auto akrivws ennow!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides   Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 EmptyΤετ Μάης 25, 2011 5:12 pm

ψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψψιτ Ελεν' το ειδες ή οχι ακομα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides   Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 EmptyΤετ Μάης 25, 2011 5:47 pm

Δεν το χω δει ακομα.Παιζει να παμε σημερα αλλα ειναι λιγο δυσκολο.Αυριο εχει μπασκετακι Ολυμπιακος-Παο οποτε το κοβω για Παρασκευη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides   Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 EmptyΣαβ Ιουν 11, 2011 12:06 am

Αφου τελικα την ειδα,ας σχολιασω κιολας.

Καλη ηταν!Ενταξει,δεν περιμενα και ΤΟ αριστουργημα,αλλα οχι κι οτι πρεπει οπωσδηποτε να εχεις χαμηλες προσδοκιες για να την ευχαριστηθεις. Απο ο,τι μπλοκμπαστερ εχω δει τελευταια,εννοειται πως ηταν η καλυτερη.Ε Τζακ Σπαροου ειναι αυτος στο κατω κατω.
Τα ζομπι δεν επαιζαν τοσο κουλο ρολο οσο φοβομουνα,η Κρουζ καλη ητανε σε γενικες γραμμες -αν και οντως ειδικα στη σκηνη που παιρνει φορα εκανε λιγο μπαμ το πραγμα Laughing - το στορι συμπαθητικο,ο ιερεας κι η γοργονα καλουληδες επειδη δεν επικεντρωθηκε αρκετα πανω τους για να κουρασουν(απορια μιας εκ της παρεας μου:καλα αυτος δλδ τι εγινε,γοργόνος? gelio ) και οι δυο ας πουμε κακοι της υποθεσης Μαυρογενης και Μπαρμποσα τα σπαγανε.Και φυσικα ο Τζακ Σπαροου πετουσε μοναδικα μοναδικες ατακες.
Το βγαλανε να εχει και κατι καταχωνιασμενα αισθηματα το παλικαρι αν και τελικα
Σπόιλερ:
Laughing

Οποτε γενικα μια χαρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides   Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 EmptyΣαβ Ιουν 11, 2011 2:09 am

Μολις γυρισα απο το σινεμα,κανοντας ενα διαλλειμα απο την αλγεβρα και τον απειροστικο λογισμο,και λεω να κανω κ εγω τον σχολιασμο μου.Πηγα να δω την ταινια με υπερβολικη προκαταληψη,παρολα αυτα καλουλα την βρηλα.Οχι κατι το σπουδαιο,αλλα σε σχεση με την δευτερη που δεν μ αρεσε με τιποτα,αυτη μου φανηκε καλυτερη (η κλιμακα μου ειναι 1η-3η-4η-2η).

Ο Τζονυ Ντεπ για μια ακομη φορα κλασικος,αλλωστε πληρωνεις για να δεις Τζακ Σπαροου.Παντως,ιστορια γραμμενη πανω του δεν ειχε.Πολυ κακογραμμενος ηταν ο χαρακτηρας του σε αυτο.Σωθηκε μονο απο το παιξιμο του κ τιποτα αλλο.Η δε χημεια με την Κρουζ ZERO.Αλλωστε ο Τζακ δεν ειναι για ζευγαρωματα (ο Ντεπ παντως πρεπει να το κοιταξει αυτο.Στις ταινιες του σπανια βρισκει κοινα σημεια με τις συμπρωταγωνιστριες του)

Παμε στην Πενελοπε.Γι αυτην κ αν ειχα προκαταληψη,ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑ.Δεν μου αρεσε καθολου.Σαν πειρατινα δεν με επεισε με τιποτα.Με κουρασε αφανταστα ο σκηνοθετης με τα κοντινα στην μουρη της (δεν ξερανε οτι ειναι εγκυος?Τι την πηρανε?).Σε μαχες δεν την ειδαμε (κ πως να την δουμε),γενικα,ο νους μου πηγαινε στην Κιρα και η συγκριση δεν την ευνοουσε καθολου.Μα καθολου ομως....

Το ζευγαρακι μου φανηκε βαρετο.Το ιδιο βαρετο με το Γουιλ-Ελιζαμπεθ,απλα το καλο ηταν οτι δεν ειχαν πρωταγωνιστικο ρολο οπως οι αλλοι.Σχετικα μετριοι υποκριτικα κ οι 2 (παντως καλυτεροι του Μπλουμ,τον οποιον ουτε που καταλαβα την απουσια του,σε αντιθεση με την Κιρα)

Και παμε στον Μαυρογεννη.Γαματος ο Ιαν ΜακΣειν.Και μονο με το βλεμμα του σε καθηλωνε (εξου κ τα πολλα κοντινα.ΟΧΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Κ ΑΥΤΟΣ ΕΓΚΥΟΣ).Γενικοτερα αλλη κλαση,και ισως ο καλυτερος "κακος" υποκριτικα αλλα και σαν ρολος σε ολη την τετραλογια.

Τελειωνω με τον Ρας.Για μενα μακραν ο πιο ευνοημενος απο την απουσια των Μπλουμ-Ναιτλι.Επιτελους οι σεναριογραφοι πηραν τον ρολο του Μπαρμποσα στα σοβαρα κ δεν τον αντιμετωπισαν σαν εναν γκεστ σταρ που θα παιξει κανα 15λεπτο.Ωραιο στορυ γραμμενο πανω του,απο την αρχη μεχρι το τελος που τρωει πισωπλατα-πουστικα-πολυ πειρατικα ομως τον Μαυρογεννη.Ουσιαστικα,μοιραστηκε τον πρωταγωνιστικο ρολο με τον Σπαροου (επιτελους,βαρεθηκαμε να υποφερουμε τον τραγικο υποκριτικα Ορλαντο Μπλουμ επειδη ηταν σχετικα καλος σαν Λεγκολας) και πολλες φορες μου αρεσε περισσοτερο απο τον Ντεπ,μιας κ ο ρολος του ηταν πολυ πιο ουσιαστικος και καλογραμμενος.Ο δε Ρας,εχει δωσει κορυφαια ερμηνεια.Απο την αρχη που το παιζει ευγενης και φοραει περουκα κανοντας Αγγλικη προφορα,μεχρι που πινει ρουμι στις τσαγιερες με χαρη λες και ειναι Βρετανος βαρωνος που παιρνει το τσαι του,ως το τελος που γινεται επιτελους πειρατης.

Κατα τα αλλα πολυ κακο για το τιποτα.Τι ζομπι μας λεγανε,τι γοργονες κτλ.Αν εξαιρεσουμε τον ρολο της Σειρηνα (Χριστε μου τι ονομα,το σκεφτοντουσαν ωρες?Ειχαμε και αγορια στην παρεα και ολο για τις τσοντες της Σιρινα Productions μας λεγανε),εντελως ανουσια οι χρησιμοποιηση και των 2.Ειδικα τα ζομπι τι τα θελανε?Για να εχουν να λενε?

Γενικα,ωραια ταινια για να περασεις ενα ευχαριστο απογευμα με κοκα-κολα και ποπ κορν (aka πολλες θερμιδες,επειδη μετα τσακισαμε και κρεπα τα γουρουνια).

ΥΓ.Για τους φανς του Χαρι Ποτερ,ο Βασιλιας Γεωργιος,ηταν ο Θειος Βερνον (ποσο καμμενη ειμαι με τον HP?)

ΥΓ2.Τα ειχαμε παλι τα "λαθακια" μας.2 προχειρα που επιασα.Πρωτον,στην σκηνη στην αρχη που παλευει ο Σπαροου με την Αντζελικα,ειναι ακριβως ισουψεις και οταν γινεται η αποκαλυψη για το ποια ειναι,"κονταινει" 20 ποντους.Δευτερον,εντελως ακυρος ο τροπος που λυθηκε ο Τζακ στην σκηνη που τον ειχαν δεμενο γυρω γυρω στην καρυδια.Hello?Πως εφτασε πανω?Αφου το δεντρο ειχε κλωναρια και καρυδες.Γενικως,πολλες υπερβολες με τον χαρακτηρα του.Ουτε ο Τσακ Νορρις δεν κανει τετοια

ΥΓ3.Προσπαθω να καταλαβω,που ακριβως χρησιμοποιησαν 3D σε αυτη την ταινια.Ειχε τα λιγοτερα εφε απο ολες τις προηγουμενες.Συνεχιστε να παιρνετε τα λεφτα του κοσμακη για πλακα ,και τα σινεμα θα αδειασουν πριν το καταλαβετε.Το Pirate Bay να ειναι καλα....

ΥΓ4.ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΤΖΑΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΙΘ ΡΙΤΣΑΡΝΤΣ??!!! Shocked Shocked Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides   Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 EmptyΣαβ Ιουν 11, 2011 10:36 am

Παράθεση :
(ο Ντεπ παντως πρεπει να το κοιταξει αυτο.Στις ταινιες του σπανια βρισκει κοινα σημεια με τις συμπρωταγωνιστριες του)

στις παλιες χρυσες εποχες του 90, ειχε πολυ χημεια με τις συμπρωταγωνιστριες, τωρα με την Αντζελινα Ζολι κλπ εχει πεσει το επιπεδο.. Laughing Laughing Laughing

Εμενα και με την Κιρα μου εβγαζε πολυ χημεια, τωρα με την Πενελοπε δεν ξερω-δεν μου χαν φανει ασχημοι στο τρειλερ και σε κατι αποσπασματα που χα δει..

Παράθεση :
(Χριστε μου τι ονομα,το σκεφτοντουσαν ωρες?Ειχαμε και αγορια στην παρεα
και ολο για τις τσοντες της Σιρινα Productions μας λεγανε)

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Θεοι!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Παράθεση :
ΥΓ.Για τους φανς του Χαρι Ποτερ,ο Βασιλιας Γεωργιος,ηταν ο Θειος Βερνον (ποσο καμμενη ειμαι με τον HP?)

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Παράθεση :
ΥΓ4.ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΤΖΑΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΙΘ ΡΙΤΣΑΡΝΤΣ??!!! Shocked Shocked Shocked Shocked

Ναι ρε τον ειχαν δειξει και στο 3 δεν το θυμασαι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides   Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 EmptyΣαβ Ιουν 11, 2011 2:02 pm

Ναι ρε.Τον θυμαμαι και απο το 3,αλλα δεν ηξερα ποιος τον επαιζε.Και παλι κατα τυχη το εμαθα!

Οντως,ο Ντεπ στις αρχες των 90s ηταν οι μοναδικες φορες που εβγαλε καλη χημεια με τις συμπρωταγωνιστριες του (βλ Ψαλιδοχερης και Winona,αλλα αυτη δεν μετραει γιατι τα ειχανε χεχεχε).Μετα,το απολυτο μηδεν.


Δεν το χεις δει ακομα εσυ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides   Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 EmptyΣαβ Ιουν 11, 2011 2:14 pm

oχι δεν εχω αξιωθει ακομα, το χα κατεβασει καποια στιγμη και ειχα δει 2-3 σκηνες αλλα η ποιοτητα ηταν χαλια και το παρατησα οποτε δεν μετραει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides   Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides - Σελίδα 11 EmptyΣαβ Ιουν 11, 2011 2:16 pm

Ε αφου ειστε βλαμμενα (με το συμπαθειο) και πηγατε να δειτε εκεινο το ελεινο θριλερ αντι να μπειτε Πειρατες... gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Pirates of the Caribbean 4 : On stranger tides
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 11 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 6x04 - Book of the Stranger

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: