Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 8x05 - The Bells

Πήγαινε κάτω 
+2
felia
Silv
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Βαθμολογήστε το επεισόδιο:
Τέλειο
8x05 - The Bells I_vote_lcap17%8x05 - The Bells I_vote_rcap
 17% [ 1 ]
Πολύ καλό
8x05 - The Bells I_vote_lcap17%8x05 - The Bells I_vote_rcap
 17% [ 1 ]
Καλό
8x05 - The Bells I_vote_lcap33%8x05 - The Bells I_vote_rcap
 33% [ 2 ]
Μέτριο
8x05 - The Bells I_vote_lcap0%8x05 - The Bells I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Κακό
8x05 - The Bells I_vote_lcap33%8x05 - The Bells I_vote_rcap
 33% [ 2 ]
Άθλιο
8x05 - The Bells I_vote_lcap0%8x05 - The Bells I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 6
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x05 - The Bells Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 8x05 - The Bells   8x05 - The Bells EmptyΔευ Μάης 13, 2019 6:22 am

The Bells

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x05 - The Bells Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x05 - The Bells   8x05 - The Bells EmptyΔευ Μάης 13, 2019 6:23 am

Οι fans της Ντάνυ κλαίνε; Περαστικά. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x05 - The Bells Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x05 - The Bells   8x05 - The Bells EmptyΔευ Μάης 13, 2019 12:53 pm

Silv έγραψε:
Οι fans της Ντάνυ κλαίνε; Περαστικά. Laughing


Συγκινηθηκα βρε παιδια! klaps Ο πατερουλης της θα ηταν τοσο περηφανος! Laughing

Υ.γ: Καλε ποιος σε εμαθε να ανοιγεις τοσο ωραια τοπικ;  Καλόπιασμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x05 - The Bells Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x05 - The Bells   8x05 - The Bells EmptyΔευ Μάης 13, 2019 3:28 pm

felia έγραψε:

Συγκινηθηκα βρε παιδια! klaps Ο πατερουλης της θα ηταν τοσο περηφανος! Laughing

dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio

felia έγραψε:

Υ.γ: Καλε ποιος σε εμαθε να ανοιγεις τοσο ωραια τοπικ;  Καλόπιασμα

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Είδες, όμως; Δεν χάλασα την ομοιομορφία των τόπικς.  Laughing

(Δουλεύω από το σπίτι σήμερα και έπρεπε να έχω έτοιμη το πρωί μία παρουσίαση, οπότε ξενύχτησα. Και λέω, αφού ξενύχτησα που ξενύχτησα, θα κάτσω να δω το επεισόδιο live - πρώτη φορά στα χρονικά Laughing - και μετά καθόμουν 6 το πρωί και έψαχνα αυτό το gif, για να ανοίξω τόπικ, αντί να κοιμηθώ. Πόσο καμένη πια; gelio gelio )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x05 - The Bells Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x05 - The Bells   8x05 - The Bells EmptyΔευ Μάης 13, 2019 4:02 pm

Εν τω μεταξύ, πάλι υστερία και οδυρμός στο διαδίκτυο. dunato gelio  Να πω την αλήθεια, περίμενα κάτι τελείως διαφορετικό (συνολικά στην απόδοση, όχι στην πλοκή, γιατί τα τελευταία leaks που είχα διαβάσει έπεσαν όλα μέσα, οπότε δεν εξεπλάγην ιδιαίτερα σε κάτι), αλλά πάλι δεν μου φάνηκε τόσο χάλια το επεισόδιο όσο λένε.  Δηλαδή, 1/10 στο imdb από άπειρους χρήστες. Ok, αράξτε λίγο. gelio

Σχετικά με την "τρέλα" (ή θολούρα; ) της Ντάνυ, μου άρεσε η εξέλιξη. Μπορεί να αποδόθηκε απότομα (αν και, αλήθεια, υπάρχει κατάλληλη στιγμή για να χτυπήσει η παράνοια κάποιον; ), αλλά πέραν του διαταραγμένου dna της, η τύπισσα έχει δράκο και μπορεί να κάψει το σύμπαν. Δηλαδή, από τη στιγμή που ΜΠΟΡΕΙ, είναι τόσο εύθραυστη η ισορροπία να μην περάσει τη γραμμή. Ειλικρινά, μου φαίνεται ρεαλιστικό. Είναι όπως στην πραγματική ζωή, όταν οι άνθρωποι αποκτούν δύναμη και εξουσία, μπορεί πολύ εύκολα να χάσουν το παιχνίδι/να αλλάξουν. Δεν ξέρω ποιο ήταν το κίνητρο των σεναριογράφων, εγώ έτσι το διαβάζω πάντως και μένω ήσυχη. Laughing

Επίσης, κάποιοι λένε (ο αντίλογος στον γενικό χαμό) ότι στα βιβλία φαίνεται περισσότερο ότι οδεύει προς τα εκεί, απλώς ότι στη σειρά δεν προετοιμάστηκε πολύ σωστά. Δεν ξέρω, νομίζω ότι και η σειρά κάποιες φορές μας έκανε να αμφιβάλλουμε για την εξέλιξή της, καθώς και κάποιες αναφορές που γίνονταν συγκρίνοντάς την με τον πατέρα της. Anyway.

- Ο Τζονάκος τι γλυκό κουταβάκι. I love you gelio Σε αυτό το σημείο, να σχολιάσω και τα 2 Χ που έριξε σε αυτό και στο προηγούμενο στη θεία Ντάνυ. gelio Έκανε και κάτι σωστό! Laughing Γενικώς, όμως, δεν έχει καθόλου την τιμητική του σε αυτή τη σεζόν, ελπίζω στο τελευταίο να του δοθεί περισσότερος χρόνος. Και δεν ελπίζω σε αίσιο τέλος για αυτόν, θέλω απλώς ένα τέλος που να του ταιριάζει.

- Εμένα το τέλος Τζέιμι - Σέρσεϊ μου άρεσε όλως περιέργως. Το ξέρω ότι είχα ευχηθεί πολλάκις να την καβουρνιάσει ο Ντρόγκον, αλλά όταν είδα την Ντάνυ να ξεκινάει προς Red Keep, ταράχτηκα (πόσο διπολική; gelio ). Θα προτιμούσα να τη σκοτώσει ο Τζέιμι κι όχι τελικά να τρέξει να τη σώσει, αλλά ας είναι. Μου βγάζει νόημα τύπου "από κάποια πάθη δεν μπορούμε να απαλλαγούμε ποτέ".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x05 - The Bells Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x05 - The Bells   8x05 - The Bells EmptyΔευ Μάης 13, 2019 5:13 pm

Silv έγραψε:


dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Είδες, όμως; Δεν χάλασα την ομοιομορφία των τόπικς.  Laughing


Εεεετσι Laughing




Παράθεση :

(Δουλεύω από το σπίτι σήμερα και έπρεπε να έχω έτοιμη το πρωί μία παρουσίαση, οπότε ξενύχτησα. Και λέω, αφού ξενύχτησα που ξενύχτησα, θα κάτσω να δω το επεισόδιο live - πρώτη φορά στα χρονικά Laughing - και μετά καθόμουν 6 το πρωί και έψαχνα αυτό το gif, για να ανοίξω τόπικ, αντί να κοιμηθώ. Πόσο καμένη πια; gelio gelio )


dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio 

Βασικα αυτο εκανα και εγω οσες φορες ανοιγα πρωι τα θεματα. Επειδη τον τελευταιο καιρο δουλευα σε κατι μεταφρασεις κατεληγα να ξενυχταω στον υπολογιστη και το πρωι εβλεπα το επεισοδιο στο καπακι και ανοιγα το θεμα μιας ετσι κι αλλιως ειχα υπερενταση απο το ξενυχτι.
Τωρα που δεν εχω να μεταφρασω κατι εφτιαξα ξανα τον υπνο μου και δεν βρυκολακιαζω για να ανοιγω ετσι τα τοπικ. Αλλα τωρα με νιωθεις και εσυ βλεπω gelio gelio

Silv έγραψε:
Εν τω μεταξύ, πάλι υστερία και οδυρμός στο διαδίκτυο. dunato gelio  Να πω την αλήθεια, περίμενα κάτι τελείως διαφορετικό (συνολικά στην απόδοση, όχι στην πλοκή, γιατί τα τελευταία leaks που είχα διαβάσει έπεσαν όλα μέσα, οπότε δεν εξεπλάγην ιδιαίτερα σε κάτι), αλλά πάλι δεν μου φάνηκε τόσο χάλια το επεισόδιο όσο λένε.  Δηλαδή, 1/10 στο imdb από άπειρους χρήστες. Ok, αράξτε λίγο. gelio


Βασικα εγω πλεον που δεν παιρνω τιποτα στα σοβαρα απο την σειρα μια χαρα το απολαμβανω.

Και βασικα το γραψιμο ειναι χαλια οποτε δεν δινω σημασια. Κραταω μονο τα θετικα. Μουσικη, εικονα, θεαμα και το να βλεπω τους χαρακτηρες και τους ηθοποιους. Win Win.

Αλλιως τι να σχολιασω;

Πως εβγαλαν τον Τυριον τον απολυτα ηλιθιο της παρεας; Αν εχει κανενα σχεδιο παλι καλα αλλα δεν το κοβω Laughing
Πως ουσιαστικα ο Βαρυς δεν προσφερε τιποτα σε ολη την σειρα; Ουτε στο παιχνιδι των Θρονων, ουτε στο να βρει καποιον διαδοχο που να στηριξει κτλ...ολο δολοπλοκιες και σκευωριες και να εκμεταλλευεται παιδακια για τις βρωμοδουλειες του και μας τον εβγαλαν την αγια περιστερα που την πατησε οπως την πατησε.
Πως ο Τζειμι ξαφνικα δεν νοιαζεται για τους κατοικους του KL ενω ολη του η ιστορια σαν Kingslayer ηταν εκει βασισμενη; Δεν θα μιλησω καν για το οποιο character development γιατι ...λα λα λα...
Στο οτι εδωσαν το Τζειμι-Μπριεν απλα για να σκοτωσουν τηλεοπτικο χρονο;
Οτι εδωσαν τον πιο anticlimactic θανατο στην Σερσει που στο τελος εβαλε και τα κλαμματα σαν την παιδουλα; Και βασικα φετος μια χαρα η ηθοποιος...πηρε τοσα εκατομυρια για τα επεισοδια της και απλα κοιταζε εξω απο το παραθυρο ειδικα στο τελευταιο της. Μια χαρα.
Που ενω σε ολη την σειρα εκαναν foreshadowing για το που θα κατεληγε η Ντανι αν δει κανεις το 8χ01, 8χ02 και ακομα και 8χ03 δεν βγαινει νοημα στο πως κατεληξαν να την μουρλανουν σε χρονο dt; Και με τις καμπανες στο ξεκαρφωτο; Γιατι με καμπανες συγκεκριμενα; Laughing
Οτι τα ιδια εκαναν και με τον Greyworm;
Στο οτι ο Τζον εξακολουθει να ειναι το χαιβανι της παρεας και βασικα για να γεννηθει ο σωτηρας (που τιποτα δεν εσωσε) εγιναν επαναστασεις, επεσε ο οικος των Ταργαριεν, εδωσαν προφητειες κτλ κτλ κτλ και ο Τζον στην ουσια δεν προσφερει τιποτα στην βασικη πλοκη; Ουτε με τον ΝΚ ουτε με το παιχνιδι των Θρονων ουσιαστικα που καθεται και χαζευει τους αλλους να δουλευουν την φανελα και αυτος εκει ...αθωοτητα μου ολα... gelio
κτλ κτλ κτλ

Δηλαδη ενταξει. Οτι να ναι. Στο τελος τι να πω. Ας δωσουν τον θρονο και σε κανα ξεμπαρκο σαν τον Μπρον η τον Μπραν να τελειωνουμε.

Θεωρω πως απλα οι σεναριογραφοι περα απο την αδυναμια τους να υποστηριξουν ποιοτικα την σειρα απο την στιγμη που δεν ειχαν αλλο υλικο απο τα βιβλια φετος απλα ηθελαν να ξεμπερδευουν και τα ξεπεταξαν ολα.

Τεχνικα τα επεισοδια ειναι αρτια αν εξαιρεσουμε κατι πλαστικα ποτηρακια καφε gelio ....αλλα ειναι καθαρα επιφανειακη η προσεγγιση στο γραψιμο και στο πως δινουν την ουσια.

Παράθεση :


   Σχετικά με την "τρέλα" (ή θολούρα; ) της Ντάνυ, μου άρεσε η εξέλιξη. Μπορεί να αποδόθηκε απότομα (αν και, αλήθεια, υπάρχει κατάλληλη στιγμή για να χτυπήσει η παράνοια κάποιον; ), αλλά πέραν του διαταραγμένου dna της, η τύπισσα έχει δράκο και μπορεί να κάψει το σύμπαν. Δηλαδή, από τη στιγμή που ΜΠΟΡΕΙ, είναι τόσο εύθραυστη η ισορροπία να μην περάσει τη γραμμή. Ειλικρινά, μου φαίνεται ρεαλιστικό. Είναι όπως στην πραγματική ζωή, όταν οι άνθρωποι αποκτούν δύναμη και εξουσία, μπορεί πολύ εύκολα να χάσουν το παιχνίδι/να αλλάξουν. Δεν ξέρω ποιο ήταν το κίνητρο των σεναριογράφων, εγώ έτσι το διαβάζω πάντως και μένω ήσυχη. Laughing

 

Αυτο βασικα.

Ρεαλιστικο ειναι. Και η Ντανι σε ολη την σειρα ειχε τις επικινδυνες στιγμες της. Αλλα σεναριακα η μεταβαση εγινε αλλοπροσαλλα.

Και αυτο φαινεται εντονα γιατι δεν ειναι μονο θεμα παρανοιας. Οταν εχουμε μια σειρα που εχει δειξει χαρακτηρες να περνανε την κοκκινη γραμμη αλλα το γραψιμο τους αντιμετωπισε με αλλη συμπεριφορα καποιος θα περιμενε το ιδιο και για την Ντανι.

Και ο Σταννις εκαιγε κοσμο αλλα το σεναριο τον παρουσιασε διαφορετικα για παραδειγμα και πηγαμε βημα βημα στην καταληξη του. Μεχρι το σημειο που εκαψε και την ιδια του την κορη. Που και παλι τρελο δεν τον ειπαν.

Και η Σερσει ειχε λασκαρισμενη βιδα αλλα εγινε σταδιακα.

Θεωρω πως αν ειχαν περισσοτερα επεισοδια φετος οπως ηθελε το καναλι αλλα αρνηθηκαν οι σεναριογραφοι (γιατι δεν κρατιονται βασικα να πανε στο SW franchise με τα νεα συμβολαια που εκλεισαν) και αν δεν ειχαν χαραμισει στην ουσια τα 2 πρωτα επεισοδια της σεζον χωρις να δειχνουν τιποτα και ειχαν δουλεψει πιο πολυ την μεταβαση απο την λογικη στην τρελα οσο αφορα την Ντανι και ομοιως ειχαν παρει τον χρονο τους να το δειξουν και περσι αυτο πιο εντονα απο την στιγμη που εχασε τον πρωτο της δρακο οι αντιδρασεις θα ηταν καθαρα λιγοτερες τωρα.

Θεωρω πως σαν ιδεα και στο χαρτι εχει βαση. Οδηγουσε εκει το πραγμα εδω και καιρο. Αλλα η εκτελεση ηταν προχειροδουλεια.

Παράθεση :
Επίσης, κάποιοι λένε (ο αντίλογος στον γενικό χαμό) ότι στα βιβλία φαίνεται περισσότερο ότι οδεύει προς τα εκεί, απλώς ότι στη σειρά δεν προετοιμάστηκε πολύ σωστά. Δεν ξέρω, νομίζω ότι και η σειρά κάποιες φορές μας έκανε να αμφιβάλλουμε για την εξέλιξή της, καθώς και κάποιες αναφορές που γίνονταν συγκρίνοντάς την με τον πατέρα της. Anyway..

Βασικα ειναι σαν να τους εδωσε ο Μαρτιν τα βασικα Bullet points για το τελος και αυτοι εκαναν τσεκ στο καθενα αλλα το χτισιμο δεν ηταν οτι καλυτερο. Σημασια δεν εχει μονο ο προορισμος αλλα και το ταξιδι και εδω απλα εστιασαν στην καταληξη και πολλοι χαρακτηρες και πολλες ιστοριες πληγωθηκαν στην πορεια. Βλεπε Μικροδαχτυλος, Τυριον, Βαρις και βασικα οσοι ηταν οι εξυπνοι της υποθεσης.

Και οι δυναμικες σχεσεων. Δες για παραδειγμα πως στην ουσια οι διαλογοι εχουν απλοποιηθει και πως κοβουν σκηνες που δεν θα επρεπε. Ο Τζον αποκαλυπτει στις αδερφες του ποιος ειναι αλλα στην ουσια γινεται Off screen και δεν βλεπουμε αντιδρασεις. Η Σανσα λεει στον Τυριον την αληθεια αλλα βλεπουμε την μιση σκηνη και η αποκαλυψη γινεται off screen.
Πανε για να πεθανουν με τον ΝΚ και δεν βλεπουμε τους Σταρκ σε σκηνη μαζι καθολου.

Χανει η Ντανι τοσο στρατο και τους Ντοθρακι και ουσιαστικα βλεπουμε στο σημερινο επεισοδιο και στο προμο για το επομενο παλι να εχει αμετρητο στρατο.

Θελουν να χασει η Ντανι και τον Ρεαγκαλ και μας λενε πως ξεχασε την υπαρξη του στολου του Γιουρον ενω μια σκηνη πιο πριν και μας εδειχναν να μιλανε για αυτο ακριβως το θεμα και να ενημερωνεται η Ντανι. Που και καλα το ξεχασε ενω ηταν στον αερα και θα τους εβλεπε ετσι κι αλλιως. Και τωρα ξαφνικα εδειξαν πως ουσιαστικα ο Ντρογκον ειναι αηττητος και ξεμπερδεψαν σε 5 λεπτα;...αρα ο Ραεγκαλ σκοτωθηκε απο...γκαφα;

Δηλαδη αν παμε γενικα να εφαρμοσουμε λιγο την νοημοσυνη μας σε αυτα που βλεπουμε...απλα δεν βγαινει νοημα.

Ομοιως και το πως ελυσαν την ιστορια του ΝΚ για παραδειγμα.
Αν τα προσθεσεις ολα μαζι δημιουργουν χαοτικο γραψιμο. Ολα τα πανε απο σεναριακη ευκολια σε σεναριακη ευκολια σε επιφανειακη διαχειριση κτλ


Παράθεση :


   - Ο Τζονάκος τι γλυκό κουταβάκι. I love you gelio Σε αυτό το σημείο, να σχολιάσω και τα 2 Χ που έριξε σε αυτό και στο προηγούμενο στη θεία Ντάνυ. gelio Έκανε και κάτι σωστό! Laughing Γενικώς, όμως, δεν έχει καθόλου την τιμητική του σε αυτή τη σεζόν, ελπίζω στο τελευταίο να του δοθεί περισσότερος χρόνος. Και δεν ελπίζω σε αίσιο τέλος για αυτόν, θέλω απλώς ένα τέλος που να του ταιριάζει.

   


Τι να πει κανεις για το γλυκο κουταβακι... gelio gelio gelio gelio

Τι τιμητικη να εχει. Σαν τον φυκο τον εχουν φετος να περιφερεται. gelio


Παράθεση :
- Εμένα το τέλος Τζέιμι - Σέρσεϊ μου άρεσε όλως περιέργως. Το ξέρω ότι είχα ευχηθεί πολλάκις να την καβουρνιάσει ο Ντρόγκον, αλλά όταν είδα την Ντάνυ να ξεκινάει προς Red Keep, ταράχτηκα (πόσο διπολική; gelio ). Θα προτιμούσα να τη σκοτώσει ο Τζέιμι κι όχι τελικά να τρέξει να τη σώσει, αλλά ας είναι. Μου βγάζει νόημα τύπου "από κάποια πάθη δεν μπορούμε να απαλλαγούμε ποτέ"


Εγω παλι απογοητευτηκα. Τοσους θανατους στην σειρα. Τον πιο forgetable της εδωσαν Laughing
Που βασικα ουτε που τον ειδαμε. Κατι τουβλα ειδαμε και ο θανατος ηταν Off screen.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την felia στις Δευ Μάης 13, 2019 5:35 pm, 5 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x05 - The Bells Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x05 - The Bells   8x05 - The Bells EmptyΔευ Μάης 13, 2019 5:19 pm

Παντως Σιλβ αν δεις και το προμο για το επομενο...

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x05 - The Bells Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x05 - The Bells   8x05 - The Bells EmptyΔευ Μάης 13, 2019 5:57 pm

Φελ, συμφωνώ μαζί σου σε αρκετά, ιδίως στο θέμα των αδύναμων διαλόγων και των λίγων επεισοδίων.

Θα συμφωνήσω απόλυτα για τον Τύριον. Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς κάνει. Laughing Και γιατί πήγε και έδωσε τον Βάρυς;  scratch  

Επίσης, για μένα ο Euron είναι η παραφωνία όλης της σειράς. Νομίζω, δεν ασχολήθηκα ποτέ μαζί του, οπότε ήθελα να το πω τώρα που ψόφησε πετώντας γελοίες ατάκες.

felia έγραψε:

Βασικα αυτο εκανα και εγω οσες φορες ανοιγα πρωι τα θεματα. Επειδη τον τελευταιο καιρο δουλευα σε κατι μεταφρασεις κατεληγα να ξενυχταω στον υπολογιστη και το πρωι εβλεπα το επεισοδιο στο καπακι και ανοιγα το θεμα μιας ετσι κι αλλιως ειχα υπερενταση απο το ξενυχτι.
Τωρα που δεν εχω να μεταφρασω κατι εφτιαξα ξανα τον υπνο μου και δεν βρυκολακιαζω για να ανοιγω ετσι τα τοπικ. Αλλα τωρα με νιωθεις και εσυ βλεπω gelio gelio

Ω, ναι.  Laughing

Παράθεση :
Βασικα εγω πλεον που δεν παιρνω τιποτα στα σοβαρα απο την σειρα μια χαρα το απολαμβανω.

Ρε συ, πάντως κι εγώ το απολαμβάνω, κι ας είμαι πιο πορωμένη με τη σειρά από σένα κι έχω συναισθηματικό δέσιμο, ενώ αναγνωρίζω αδυναμίες. Βασικά, το βλέπω ξεκάθαρα για να το απολαμβάνω, οπότε συνειδητά προσπερνώ διάφορες σεναριακές αδυναμίες.

Στις σειρές, γενικά, σχολιάζω αυτά που βλέπω και τέλος. Όχι συγκριτικά με τις προσδοκίες μου. Κι αν δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω, κλάιν, θα σταματήσω να το βλέπω. Δεν θα κάτσω να σκάσω ή να απογοητευτώ. Αυτά τα "χάσαμε 8 χρόνια από τη ζωή μας" με κάνουν να γελάω, όπως έχω ξαναπεί.  dunato gelio  dunato gelio

Συνήθως, ξενερώνω με μία σειρά/ταινία/παράσταση, όταν είναι μέτριες οι ερμηνείες, η σκηνοθεσία και το συνολικό αποτέλεσμα. Στο σενάριο, πάντα έχω την τάση να αναζητώ μία δικαιολογία για αυτά που διαδραματίζονται. Εκτός κι αν μου δίνει τελείως το μυαλό στο πιάτο.

Παράθεση :
Και βασικα το γραψιμο ειναι χαλια οποτε δεν δινω σημασια. Κραταω μονο τα θετικα. Μουσικη, εικονα, θεαμα και το να βλεπω τους χαρακτηρες και τους ηθοποιους. Win Win.

++++++

Παράθεση :
Οτι εδωσαν τον πιο anticlimactic θανατο στην Σερσει που στο τελος εβαλε και τα κλαμματα σαν την παιδουλα; Και βασικα φετος μια χαρα η ηθοποιος...πηρε τοσα εκατομυρια για τα επεισοδια της και απλα κοιταζε εξω απο το παραθυρο ειδικα στο τελευταιο της. Μια χαρα.

Καλά, είχε κάνει κι αυτή τα κουμάντα της με wildfire. Απλώς, την πρόλαβε η άλλη. Εμένα δεν με χάλασε το τέλος της, γιατί μας θύμισε και καλά την ανθρώπινη πλευρά της, με την αγάπη για τα παιδιά της κλπ.

Παράθεση :
Οτι τα ιδια εκαναν και με τον Greyworm;

Καλά, εκτός από το ότι τον έχω χ@σμένο, οπότε δεν με πολυνοιάζει, ας πούμε ότι είχε μίσος για τον θάνατο της αγαπημένης του. Αυτό δεν αναιρεί, βέβαια, πως πολέμησε άτιμα στην ουσία.

Παράθεση :
Στο οτι ο Τζον εξακολουθει να ειναι το χαιβανι της παρεας και βασικα για να γεννηθει ο σωτηρας (που τιποτα δεν εσωσε) εγιναν επαναστασεις, επεσε ο οικος των Ταργαριεν, εδωσαν προφητειες κτλ κτλ κτλ και ο Τζον στην ουσια δεν προσφερει τιποτα στην βασικη πλοκη; Ουτε με τον ΝΚ ουτε με το παιχνιδι των Θρονων ουσιαστικα που καθεται και χαζευει τους αλλους να δουλευουν την φανελα και αυτος εκει ...αθωοτητα μου ολα... gelio

Γενικά, έχει παίξει τον ρόλο του. Για σωτήρας δεν μοιάζει πάντως. Laughing

Εντάξει, Targaryen ήταν ο πατέρας του, πίστευε σε χαζοπροφητείες προφανώς, τι περιμένεις από το τρελόσογο;  gelio  gelio

Παράθεση :
Δηλαδη ενταξει. Οτι να ναι. Στο τελος τι να πω. Ας δωσουν τον θρονο και σε κανα ξεμπαρκο σαν τον Μπρον η τον Μπραν να τελειωνουμε.

Σπόιλερ:

Παράθεση :
Θεωρω πως αν ειχαν περισσοτερα επεισοδια φετος οπως ηθελε το καναλι αλλα αρνηθηκαν οι σεναριογραφοι (γιατι δεν κρατιονται βασικα να πανε στο SW franchise με τα νεα συμβολαια που εκλεισαν) και αν δεν ειχαν χαραμισει στην ουσια τα 2 πρωτα επεισοδια της σεζον χωρις να δειχνουν τιποτα και ειχαν δουλεψει πιο πολυ την μεταβαση απο την λογικη στην τρελα οσο αφορα την Ντανι και ομοιως ειχαν παρει τον χρονο τους να το δειξουν και περσι αυτο πιο εντονα απο την στιγμη που εχασε τον πρωτο της δρακο οι αντιδρασεις θα ηταν καθαρα λιγοτερες τωρα.

Θεωρω πως σαν ιδεα και στο χαρτι εχει βαση. Οδηγουσε εκει το πραγμα εδω και καιρο. Αλλα η εκτελεση ηταν προχειροδουλεια.

+++

Παράθεση :
Τι τιμητικη να εχει. Σαν τον φυκο τον εχουν φετος να περιφερεται. gelio

Πράγματι, γι' αυτό και ελπίζω στο τελευταίο.  Laughing
Πάντως, είναι από τους πιο συνεπείς χαρακτήρες και χαίρομαι που ήταν αυτός ο αγαπημένος μου κι όχι καμιά Ντάνι και κλαίγαμε τώρα.  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio

felia έγραψε:
Παντως Σιλβ αν δεις και το προμο για το επομενο...

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x05 - The Bells Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x05 - The Bells   8x05 - The Bells EmptyΔευ Μάης 13, 2019 6:55 pm

Silv έγραψε:


Επίσης, για μένα ο Euron είναι η παραφωνία όλης της σειράς. Νομίζω, δεν ασχολήθηκα ποτέ μαζί του, οπότε ήθελα να το πω τώρα που ψόφησε πετώντας γελοίες ατάκες.

Και ειναι κριμα. Γιατι λενε πως ο χαρακτηρας του στα βιβλια δεν εχει καμια σχεση αυτον της σειρας και ειναι ιδιαιτερα ενδιαφερον.

Παράθεση :
 

Ρε συ, πάντως κι εγώ το απολαμβάνω, κι ας είμαι πιο πορωμένη με τη σειρά από σένα κι έχω συναισθηματικό δέσιμο, ενώ αναγνωρίζω αδυναμίες. Βασικά, το βλέπω ξεκάθαρα για να το απολαμβάνω, οπότε συνειδητά προσπερνώ διάφορες σεναριακές αδυναμίες.

Στις σειρές, γενικά, σχολιάζω αυτά που βλέπω και τέλος. Όχι συγκριτικά με τις προσδοκίες μου. Κι αν δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω, κλάιν, θα σταματήσω να το βλέπω. Δεν θα κάτσω να σκάσω ή να απογοητευτώ. Αυτά τα "χάσαμε 8 χρόνια από τη ζωή μας" με κάνουν να γελάω, όπως έχω ξαναπεί.  dunato gelio  dunato gelio

Συνήθως, ξενερώνω με μία σειρά/ταινία/παράσταση, όταν είναι μέτριες οι ερμηνείες, η σκηνοθεσία και το συνολικό αποτέλεσμα. Στο σενάριο, πάντα έχω την τάση να αναζητώ μία δικαιολογία για αυτά που διαδραματίζονται. Εκτός κι αν μου δίνει τελείως το μυαλό στο πιάτο.


Κοιτα εγω καταλαβαινω τους φανς που παθιαζονται. Εως ενα σημειο βεβαια. Ειναι ωραιο να σε συνεπερνει μια σειρα και να σε πορωνει.
Αλλα καποιοι το παραπερνουν προσωπικα  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio

Προσωπικα εμενα με ενδιαφερει το σεναριο ισως γιατι το βλεπω απο πλευρα γραψιματος. Θελω να εχει συνοχη, ρεαλισμο, συνεπεια, βαθος κτλ. Αν κατανταει το γραψιμο κεφαλοτυρι απο τις τρυπες στο σεναριο και την μια ευκολια μετα την αλλη..ε, θελω λιγο και η ιστορια να εξιταρει την νοημοσυνη μου. Αν δω πως οι σεναριογραφοι το προσπαθουν και το παλευουν μπορω να δειξω ανοχη και να κανω τα στραβα ματια σε πολλα. Αλλα η επαρση και οι τσαπατσουλιες στο γραψιμο με ενοχλουν.

Κατα τα αλλα ειμαι ικανη να δω και το τελευταιο σκουπιδι στην τηλεοραση αρκει πχ να σιπαρω κατι η να δω κατι που να εχει χημεια κτλ...αλλα σπανια θα βρεις σειρες οπως αυτη με αξιοπρεπεις ερμηνειες, φοβερη σκηνοθεσια, τελεια μουσικη κτλ.
Απλα για μενα αυτη η σειρα ειναι το οτι γυαλιζει δεν ειναι χρυσος. Μου αρεσει που γυαλιζει τοσο και ειναι εφετζιδικη φαση και την απολαμβανω σαν να βλεπω μπλοκμπαστερια στο σινεμα αλλα ως εκει.

Και βασικα αυτο θεωρω πως ειναι το μεγα λαθος των σεναριογραφων εδω. Δεν χειριστηκαν την ιστορια σε επιπεδο γραψιματος σαν λογοτεχνια που το κατανοω πληρως ποσο μαλλον εφοσον ειχαν και τα βιβλια απο πισω να τους στηριζουν αλλα ταυτοχρονα την χειριστηκαν οχι σαν τηλεοπτικο προιον αλλα δουλεια μεγαλης οθονης. Εκαναν την μεταφορα απο τα βιβλια στην τηλεοραση σαν να την προετοιμαζαν για ταινια. Ειδικα απο το σημειο που επρεπε να το δουλεψουν μονοι τους χωρις τα βιβλια. Που οπτικα και τεχνικα καλα εκαναν αλλα το σεναριο για την τηλεοραση δεν λειτουργει ετσι. Αλλο το φορματ μιας ταινιας με περιορισμενο χρονο που πρεπει να δωσεις την ιστορια σε συμπτιξη και με συμπαγη τροπο χωρις να πλατιαζεις και αλλο οταν πρεπει να αναπτυξεις καποια πραγματα σε αλλο χρονο και με αλλη αναπτυξη. Δεν ειναι το ιδιο και εδω εγραφαν λες και θα βλεπαμε δυωρη ταινια στο σινεμα. Και οι διαλογοι, και οι σχεσεις, και η δυναμικη δουλευτηκε με αυτην την λογικη. Αν ηταν ταινια η εστω τριλογια ταινιων στο σινεμα θα το βλεπαμε αλλιως το θεμα σιγουρα.
Αλλα εδω μιλαμε για 8 χρονια πορειας και μια ολοκληρη σεζον που μοιαζει πλεον καθαρα τηλεγραφημενη. Κανουμε αυτο στοπ. Πρεπει ο χαρακτηρας να καταληξει εκει στοπ. Διακτινιζομαστε στις αποστασεις στοπ. Κλεινουμε πλοκη Α στοπ. Πλοκη Β στοπ. Και παει λεγοντας.
Το ολο mentality ειναι λαθος. Σιγουρα ειναι φιλοδοξο το οραμα τους για να δωσουν ενα αποτελεσμα που θα ξεχωριζει στα τηλεοπτικα δεδομενα αλλα μιλαμε ακομα για τηλεοπτικα δεδομενα κατι που δεν αντιλαμβανονται πληρως.



Παράθεση :




Καλά, είχε κάνει κι αυτή τα κουμάντα της με wildfire. Απλώς, την πρόλαβε η άλλη. Εμένα δεν με χάλασε το τέλος της, γιατί μας θύμισε και καλά την ανθρώπινη πλευρά της, με την αγάπη για τα παιδιά της κλπ.



Η Σερσι ειχε κανει τα κουμουντα της η ηταν τα ξεχασμενα wildfire που ειχε αφησει ο Mad King οταν σκοπευε να καψει την πολη που κανενας δεν τα βρηκε μετα; Η Σερσει βρηκε αρκετα αν δεν κανω λαθος τοτε που εκαψε τον ναο αλλα οχι ολα.
Και νομιζω τωρα με τον Ντρογκον και τις φωτιες εγιναν οι εκρηξεις.
Εκτος αν ηταν οντως της Σερσι.

Εμενα με χαλασε το τελος της. Μα να την βρει απο τα τουβλα και το ταβανι ρε φιλε; Ελεος dunato gelio 

Και οκ η ανθρωπινη πλευρα δεν λεω. Αλλα και παλι ηταν τοσο εκ διαμετρου αντιθετο με αυτα που εδειξαν τοσο καιρο οσο και οι καμπανες της Ντανι. dunato gelio

Γενικα απο τα μεταβατικα σταδια πασχει η σειρα.


Παράθεση :


Εντάξει, Targaryen ήταν ο πατέρας του, πίστευε σε χαζοπροφητείες προφανώς, τι περιμένεις από το τρελόσογο;  gelio  gelio


dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio


Το θεμα ειναι πως δεν ηταν καν χαζοπροφητειες...αλλα τα εκαναν τομπολα σε αυτη την σειρα οποτε και ο Ραεγκαρ καταστραφηκε...ολοι γενικα απο αυτη την οικογενεια ειναι στασου μυγδαλα...η θα εχεις την αστερω η θα εχεις τους αλαφροισκιωτους βρε παιδι μου dunato gelio 


Παράθεση :


Παράθεση :
Δηλαδη ενταξει. Οτι να ναι. Στο τελος τι να πω. Ας δωσουν τον θρονο και σε κανα ξεμπαρκο σαν τον Μπρον η τον Μπραν να τελειωνουμε.

Σπόιλερ:


Σπόιλερ:


Παράθεση :


Πράγματι, γι' αυτό και ελπίζω στο τελευταίο.  Laughing
Πάντως, είναι από τους πιο συνεπείς χαρακτήρες και χαίρομαι που ήταν αυτός ο αγαπημένος μου κι όχι καμιά Ντάνι και κλαίγαμε τώρα.  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio


dunato gelio dunato gelio dunato gelio


Σωστα ο Τζονακος στοκος ξεκινησε στοκος τελειωσε...μια συνεπεια την εχει οσο να πεις dunato gelio dunato gelio

Αλλα πραγματικα τον θεωρω ανεκμεταλλευτο χαρακτηρα στην ουσια. Ολο το χτισιμο γυρω απο τον χαρακτηρα τους για να περιμενουμε και να ελπιζουμε στο τελευταιο επεισοδιο γιατι αλλιως η ιστορια του απλα ξεφουσκωτο μπαλονι με βαση τουλαχιστον οσα ειχαν αφησει να εννοηθουν για την ουσια του χαρακτηρα του απο το πρωτο επεισοδιο της σειρας.

Δηλαδη προφητειες, επαναστασεις, κρυφες γεννες, κρυφη υπαρξη, ορκοι, νεκραναστασεις, θεωριες για τους γονεις του, αποκαλυψεις, δικαιωμα στον θρονο, η μαχη με τα ζομπι και τον ΝΚ...και ο Τζονακος απλα να ουρλιαζει σε εναν δρακο, να κοιταει σαν το χαιβανι, και να θελει στην ουσια να τον αφησουν στην ησυχια του να ριξει κανα υπνακο γιατι δεν αντεχει αλλο dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Δεν μπορω ρε φιλε  dunato gelio dunato gelio dunato gelio


Παράθεση :


Σπόιλερ:


.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x05 - The Bells Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x05 - The Bells   8x05 - The Bells EmptyΔευ Μάης 13, 2019 8:41 pm

felia έγραψε:

Κοιτα εγω καταλαβαινω τους φανς που παθιαζονται. Εως ενα σημειο βεβαια. Ειναι ωραιο να σε συνεπερνει μια σειρα και να σε πορωνει.
Αλλα καποιοι το παραπερνουν προσωπικα  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio

Προσωπικα εμενα με ενδιαφερει το σεναριο ισως γιατι το βλεπω απο πλευρα γραψιματος. Θελω να εχει συνοχη, ρεαλισμο, συνεπεια, βαθος κτλ. Αν κατανταει το γραψιμο κεφαλοτυρι απο τις τρυπες στο σεναριο και την μια ευκολια μετα την αλλη..ε, θελω λιγο και η ιστορια να εξιταρει την νοημοσυνη μου. Αν δω πως οι σεναριογραφοι το προσπαθουν και το παλευουν μπορω να δειξω ανοχη και να κανω τα στραβα ματια σε πολλα. Αλλα η επαρση και οι τσαπατσουλιες στο γραψιμο με ενοχλουν.

Κατα τα αλλα ειμαι ικανη να δω και το τελευταιο σκουπιδι στην τηλεοραση αρκει πχ να σιπαρω κατι η να δω κατι που να εχει χημεια κτλ...αλλα σπανια θα βρεις σειρες οπως αυτη με αξιοπρεπεις ερμηνειες, φοβερη σκηνοθεσια, τελεια μουσικη κτλ.
Απλα για μενα αυτη η σειρα ειναι το οτι γυαλιζει δεν ειναι χρυσος. Μου αρεσει που γυαλιζει τοσο και ειναι εφετζιδικη φαση και την απολαμβανω σαν να βλεπω μπλοκμπαστερια στο σινεμα αλλα ως εκει.

Και βασικα αυτο θεωρω πως ειναι το μεγα λαθος των σεναριογραφων εδω. Δεν χειριστηκαν την ιστορια σε επιπεδο γραψιματος σαν λογοτεχνια που το κατανοω πληρως ποσο μαλλον εφοσον ειχαν και τα βιβλια απο πισω να τους στηριζουν αλλα ταυτοχρονα την χειριστηκαν οχι σαν τηλεοπτικο προιον αλλα δουλεια μεγαλης οθονης. Εκαναν την μεταφορα απο τα βιβλια στην τηλεοραση σαν να την προετοιμαζαν για ταινια. Ειδικα απο το σημειο που επρεπε να το δουλεψουν μονοι τους χωρις τα βιβλια. Που οπτικα και τεχνικα καλα εκαναν αλλα το σεναριο για την τηλεοραση δεν λειτουργει ετσι. Αλλο το φορματ μιας ταινιας με περιορισμενο χρονο που πρεπει να δωσεις την ιστορια σε συμπτιξη και με συμπαγη τροπο χωρις να πλατιαζεις και αλλο οταν πρεπει να αναπτυξεις καποια πραγματα σε αλλο χρονο και με αλλη αναπτυξη. Δεν ειναι το ιδιο και εδω εγραφαν λες και θα βλεπαμε δυωρη ταινια στο σινεμα. Και οι διαλογοι, και οι σχεσεις, και η δυναμικη δουλευτηκε με αυτην την λογικη. Αν ηταν ταινια η εστω τριλογια ταινιων στο σινεμα θα το βλεπαμε αλλιως το θεμα σιγουρα.
Αλλα εδω μιλαμε για 8 χρονια πορειας και μια ολοκληρη σεζον που μοιαζει πλεον καθαρα τηλεγραφημενη. Κανουμε αυτο στοπ. Πρεπει ο χαρακτηρας να καταληξει εκει στοπ. Διακτινιζομαστε στις αποστασεις στοπ. Κλεινουμε πλοκη Α στοπ. Πλοκη Β στοπ. Και παει λεγοντας.
Το ολο mentality ειναι λαθος. Σιγουρα ειναι φιλοδοξο το οραμα τους για να δωσουν ενα αποτελεσμα που θα ξεχωριζει στα τηλεοπτικα δεδομενα αλλα μιλαμε ακομα για τηλεοπτικα δεδομενα κατι που δεν αντιλαμβανονται πληρως.

Ναι, ναι, καταλαβαίνω τι και πώς το λες και συμφωνώ σε πολλά.

Όμως, όπως λες, δεν είναι μόνο το σενάριο. Την αγαπώ τη σειρούλα και ακόμη δεν με έχει ξενερώσει, παρ' όλα αυτά που λες. gelio Και το τελευταίο επεισόδιο τώρα να μην μου αρέσει καθόλου, δεν με νοιάζει, δεν θα πω "μου ακύρωσαν τη σειρά".


Παράθεση :
Η Σερσι ειχε κανει τα κουμουντα της η ηταν τα ξεχασμενα wildfire που ειχε αφησει ο Mad King οταν σκοπευε να καψει την πολη που κανενας δεν τα βρηκε μετα; Η Σερσει βρηκε αρκετα αν δεν κανω λαθος τοτε που εκαψε τον ναο αλλα οχι ολα.
Και νομιζω τωρα με τον Ντρογκον και τις φωτιες εγιναν οι εκρηξεις.
Εκτος αν ηταν οντως της Σερσι.

scratch

Άλλο ένα ερώτημα που θα μείνει αναπάντητο μάλλον!  gelio

Παράθεση :
Εμενα με χαλασε το τελος της. Μα να την βρει απο τα τουβλα και το ταβανι ρε φιλε; Ελεος dunato gelio 

Και οκ η ανθρωπινη πλευρα δεν λεω. Αλλα και παλι ηταν τοσο εκ διαμετρου αντιθετο με αυτα που εδειξαν τοσο καιρο οσο και οι καμπανες της Ντανι. dunato gelio

Ε, το είχαν παρακάνει πια, όμως. Αυτή η πλευρά της μου θύμισε την παλιά Σέρσεϊ.

Δεν πειράζει μωρέ, καλύτερα από τούβλο, παραήταν brutal όλο το επεισόδιο, δεν ήθελα κι άλλες σφαγές. Χαλάλι της. gelio (Πού φτάσαμε; Laughing )

Σπόιλερ:

Παράθεση :
Σωστα ο Τζονακος στοκος ξεκινησε στοκος τελειωσε...μια συνεπεια την εχει οσο να πεις dunato gelio dunato gelio

Εντάξει, μην τον αδικούμε και τελείως. Δεν ξεκίνησε στόκος ο γλυκούλης.  gelio  Έχει κάνει αρκετούς λανθασμένους χειρισμούς, αλλά όχι και στόκος. Απλώς, η σειρά μας διδάσκει ότι με τον σταυρό στο χέρι δεν πας πουθενά (βλ. Ned κ.λπ.). Laughing

Παράθεση :
Αλλα πραγματικα τον θεωρω ανεκμεταλλευτο χαρακτηρα στην ουσια. Ολο το χτισιμο γυρω απο τον χαρακτηρα τους για να περιμενουμε και να ελπιζουμε στο τελευταιο επεισοδιο γιατι αλλιως η ιστορια του απλα ξεφουσκωτο μπαλονι με βαση τουλαχιστον οσα ειχαν αφησει να εννοηθουν για την ουσια του χαρακτηρα του απο το πρωτο επεισοδιο της σειρας.

++++++

Παράθεση :
Δηλαδη προφητειες, επαναστασεις, κρυφες γεννες, κρυφη υπαρξη, ορκοι, νεκραναστασεις, θεωριες για τους γονεις του, αποκαλυψεις, δικαιωμα στον θρονο, η μαχη με τα ζομπι και τον ΝΚ...και ο Τζονακος απλα να ουρλιαζει σε εναν δρακο, να κοιταει σαν το χαιβανι, και να θελει στην ουσια να τον αφησουν στην ησυχια του να ριξει κανα υπνακο γιατι δεν αντεχει αλλο dunato gelio dunato gelio dunato gelio

dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio

Τώρα, εδώ που τα λέμε, δεν έχει περάσει και λίγα 8 σεζόν τώρα. Όλα τα κακά της μοίρας του είναι το στόρι του. Λίγο να ξαποστάσει, δηλαδή. dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio


Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
8x05 - The Bells
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 7Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: