Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 8x01 - Winterfell - Final Season Premiere

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x01 - Winterfell - Final Season Premiere   8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 15, 2019 11:32 pm

Eleni7 έγραψε:
Παράθεση :
Ειχε φαση ομως το οτι περιμενε ολη νυχτα τον παλιο του φιλο

Αυτον ρε τον ειχαν ξεχασει σε ολο το επεισοδιο εκει στην πυλη. Κανεις δεν πηγε να τον μαζεψει τον φουκαρα; dunato gelio

Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x01 - Winterfell - Final Season Premiere   8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 15, 2019 11:53 pm

Ο ΤΥΡΙΟΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΚΑΡΩΣΕΙ... ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΤΖΕΙΜΙ ΣΑΝ PAYBACK ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΣΩΣΕ ΤΗ ΖΩΗ

Ο ΜΠΡΟΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΑΕΙ

Η ΖΑΡΤΑΛΟΥΔΗ ΜΙΛΗΣΕ

μαλακα ειδα πιλοτο αλα τσαμπιονς λινγκ φαση χαχαχαχ μαζευτηκαμε 10 ατομα στησαμε σε σαλονι πανι 5 μετρα με πιτσες και μπυρες ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙΙΙΙΙ

καλα η ατακα της θειας καλισης "ΑΧ ΝΑ ΜΕΝΑΜΕ ΕΔΩ ΧΙΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ " μου θυμησε παπαμιχαλη βουγιου "απο ποτε οι νεραιδες βγαινουν στη στερια" και διπλα ο δρακος ζηλιες λες και ειναι το κανις της γειτονιας

η Σερσει θα τους γλεντησει παλι ΞΥΠΝΑΤΕ ΖΩΝΤΟΒΟΛΑΑΑ

ο σνοου δεν προκειται να πει τπτ για righful king θα περιμενει να γινει πρωτα ο πολεμος με τους απεθαντους και μετα θα ανοιξει το στομα του τη πιο ακυρη στιγμη

να δεις στο τελος που θα το κανουν απαγορευμενη αγαπη και το παιδι της Σερσει θα ερωτευτει το παιδι της καλισι και του τζον αλλα δεν θα ταφτιαξουν γιατι θα ναι απο διαφορετικες ταξεις dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x01 - Winterfell - Final Season Premiere   8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 16, 2019 12:15 am

xezoulina έγραψε:
Ο ΤΥΡΙΟΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΚΑΡΩΣΕΙ... ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΤΖΕΙΜΙ ΣΑΝ PAYBACK ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΣΩΣΕ ΤΗ ΖΩΗ

Ο ΜΠΡΟΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΑΕΙ

Η ΖΑΡΤΑΛΟΥΔΗ ΜΙΛΗΣΕ

Κατι ειπες τωρα. Σιγα την προβλεψη. Αφου ετσι κι αλλιως το 80% του καστ θα τα εχει κακαρωσει μεχρι το τελος Laughing

Παράθεση :
μαλακα ειδα πιλοτο αλα τσαμπιονς λινγκ φαση χαχαχαχ μαζευτηκαμε 10 ατομα στησαμε σε σαλονι πανι 5 μετρα με πιτσες και μπυρες ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙΙΙΙΙ

Βασικα αυτη την φαση εσυ δεν ηθελες να χασεις...γι' αυτο και μονο καθισες και ειδες την σειρα. Τουλαχιστον οι πιτσες και οι μπυρες ελεγαν; Laughing


Παράθεση :

καλα η ατακα της θειας καλισης "ΑΧ ΝΑ ΜΕΝΑΜΕ ΕΔΩ ΧΙΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ " μου θυμησε παπαμιχαλη βουγιου "απο ποτε οι νεραιδες βγαινουν στη στερια" και διπλα ο δρακος ζηλιες λες και ειναι το κανις της γειτονιας




dunato geliodunato geliodunato geliodunato gelio 

Πραγματικα το romance σε αυτη την σειρα απλα δεν υπαρχει gelio gelio gelio gelio 


Παράθεση :
η Σερσει θα τους γλεντησει παλι ΞΥΠΝΑΤΕ ΖΩΝΤΟΒΟΛΑΑΑ

ο σνοου δεν προκειται να πει τπτ για righful king θα περιμενει να γινει πρωτα ο πολεμος με τους απεθαντους και μετα θα ανοιξει το στομα του τη πιο ακυρη στιγμη

Ρε μπες στο κλιμα λεμε. Οι περισσοτεροι θα ψοφησουν ετσι και αλλιως.
Οι μελλοθανατοι μας χαιρετουν ειναι αυτα τα επεισοδια. Η Σερσει σιγουρα θα ψοφησει. Και ο Τζον παιζει. Η να ψοφησει η να την κανει με ελαφρα στο τελος.

Βλεπω τον θρονο να μενει στο αιμομικτικο τεκνο του Τζον με την θεια του gelio 
Και καμια Σανσα να παιρνει τον θρονο μεχρι να ενηλικιωθει gelio 

Ετσι κι αλλιως το Winterfell δεν το προβλεπεται να σωθει. Θα πρεπει να κανουν ανακαινιση στο τελος μετα απο την φαση με τα ζομπι και μαλλον θα ειναι απο τα θεμελια.


Παράθεση :

να δεις στο τελος που θα το κανουν απαγορευμενη αγαπη και το παιδι της Σερσει θα ερωτευτει το παιδι της καλισι και του τζον αλλα δεν θα ταφτιαξουν γιατι θα ναι απο διαφορετικες ταξεις dunato gelio dunato gelio dunato gelio


gelio gelio gelio gelio 

Δεν θα μου εκανε εντυπωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x01 - Winterfell - Final Season Premiere   8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 16, 2019 12:43 am

Παράθεση :
Ο ΤΥΡΙΟΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΚΑΡΩΣΕΙ... ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΤΖΕΙΜΙ ΣΑΝ PAYBACK ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΣΩΣΕ ΤΗ ΖΩΗ

Δεν ξερω ρε. Ουτε τον Τζειμι τον βλεπω να την γλυτωνει. Περα απο το γεγονος οτι θα τον κυνηγησει ο Μπρον, πιστευω οτι μπορει να φαει κασα και στην μαχη του Γουιντερφελ. Σε αλλη περιπτωση, ισως γινει αυτο που λες. Αλλα και παλι, το εχω δεδομενο οτι θα πεθανει ο Τζειμι. Ισως παιξει το αλλο σεναριο που εχω στο μυαλο του, το οποιο ειναι να γινει ο Τζειμι ξανα βασιλοσφαγεας επειδη το απαιτει η περισταση και μετα να αυτοκτονησει ή κατι τετοιο. Αλλιως την Σερσει θα την φαει η Αρυα.

(μπορει να γινει και συνδυασμος βεβαια, να την φαει η Αρυα φορωντας την φατσα του Τζειμι. Ξερω το χω καψει λολ)

Παντως δεν ειμαι βεβαιη οτι θα πεθανει ο κοντος. Ο οποιος κοντος ή ειναι εκτος φορμας απο περυσι (πηγε να ηρεμισει το πληθος στο συμβουλιο και σκεφτηκε να πει οτι ερχονται οι Λανιστερ για βοηθεια, μπραβο μεγαλε, το πετυχες, μεσα στην αιθουσα του θρονου στο Γουιντερφελ λεμε για τους Λανιστερ. Ειναι σα να παω εγω με φανελα Ολυμπιακου στην Λεωφορο Αλεξανδρας και φωναζω "Γαμιεται ο Παο και η Λεωφορος") ή ειναι διαβολικα πανεξυπνος και κατι προετοιμαζει. Θα δουμε που το πανε. Γιατι μην ξεχναμε οτι μενει η 3η προδοσια για την Ντεναιρυς συμφωνα με την προφητεια στον Οικο των Αθανατων.


Παράθεση :
η Σερσει θα τους γλεντησει παλι ΞΥΠΝΑΤΕ ΖΩΝΤΟΒΟΛΑΑΑ

Ναι ρε, τι τουβλα ειναι αυτα; Πλακιτσα τους κανει η αλλη. Μονο η Σανσα την εχει μυριστει τη δουλεια.

Παράθεση :
ο σνοου δεν προκειται να πει τπτ για righful king θα περιμενει να γινει πρωτα ο πολεμος με τους απεθαντους και μετα θα ανοιξει το στομα του τη πιο ακυρη στιγμη

Το παιδι ειναι ζαβο. Σιγουρα δε θα πει τιποτα προς το παρον. Εναλλακτικα, δε θα το πει καν. Απλα θα της το ξεφουρνισει καποιο απο τα 1353599 ατομα που εχει καταφερει να εκνευρισει η αλλη στο Γουιντερφελ. Μετα να δεις τι Βουγιουκλακη-Παπαμιχαηλ θα εχουμε να δουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x01 - Winterfell - Final Season Premiere   8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 16, 2019 1:36 am

Eleni7 έγραψε:


(μπορει να γινει και συνδυασμος βεβαια, να την φαει η Αρυα φορωντας την φατσα του Τζειμι. Ξερω το χω καψει λολ)


Aυτο παιζει. Το εχω σκεφτει και εγω.

Και βασικα εχουν και στα βιβλια μια προφητεια με τον μικρο αδερφο που θα φαει λαχανο την Σερσι οποτε αναμονη για να δουμε πως θα το χειριστουν στην σειρα. Αλλα και την Σερσι και τον Τζειμι στανταρ θα τους σκοτωσουν στο τελος. Ο Τυριον παιζεται ακομα. Και αν ζησει θα ειναι αυτος που θα συνεχισει το ονομα των Λανιστερ ετσι μονο και μονο για να τριζουν τα κοκκαλα του πατηρ φαμιλια στον ταφο.

Παράθεση :
Ο οποιος κοντος ή ειναι εκτος φορμας απο περυσι

Ελπιζω να ειναι σχεδιο γιατι απο περσι απλα χαλια μαυρα. Ελπιζω να μην ειναι απλα το γραψιμο που το γραφει σαν χαζο.

Παράθεση :
(πηγε να ηρεμισει το πληθος στο συμβουλιο και σκεφτηκε να πει οτι ερχονται οι Λανιστερ για βοηθεια, μπραβο μεγαλε, το πετυχες, μεσα στην αιθουσα του θρονου στο Γουιντερφελ λεμε για τους Λανιστερ. Ειναι σα να παω εγω με φανελα Ολυμπιακου στην Λεωφορο Αλεξανδρας και φωναζω "Γαμιεται ο Παο και η Λεωφορος")


dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Παράθεση :
Γιατι μην ξεχναμε οτι μενει η 3η προδοσια για την Ντεναιρυς συμφωνα με την προφητεια στον Οικο των Αθανατων.


Θα μπορουσε να ειναι ο Τυριον αν και τωρα με τον Τζον υπαρχουν και αλλες εναλλακτικες αλλα μην ξεχναμε πως υπαρχουν και κατι δευτεραγωνιστες που για καποιο λογο τους κρατανε στην σειρα μεχρι το τελος και δεν τους εχουν φαει ακομα λαχανο. Βλεπε missandei και greyworm.
Την βλεπω εγω την δουλεια. Τουρλουμπουκι θα γινει dunato gelio 

Και μην δεις να το πανε και για κανενα full circle για ολους.

Η Σερσει και ο Τζειμι να αλληλοσκοτωθουν με κεντρικη πλοκη τον θανασιμο ερωτα τους. Η κατι που θα εχει σχεση με αυτο.
Η Ντανι να πεθανει σε καμια γεννα οπως η μητερα της οταν την γενναγε.
Ο Τζον να ακολουθησει τα χναρια του τυφλου θειου και στο τελος να την κανει.
Το παιδι του Τζον και της Ντανυ να κληρονομει τον θρονο με καποιον αντιβασιλεα ...ΑΝ μεινει θρονος βεβαια.
Τον Τυριον αν ζησει να παρει οτι δικαιουται σαν ειρωνεια προς τον Τυγουιν.
Το Wintefell σιγα μην επιβιωσει. Οποτε μετα θα πρεπει να ξαναχτισουν τα παντα απο την αρχη οσοι επιβιωσουν.
Η Σανσα θα ζει θεωρω στανταρακι.
Η Αρυα παιζει και μπορει να ειναι και αυτη που θα σκοτωσει την Σερσει γιατι μην ξεχναμε την λιστα.
Η Μπριαν να δουμε τι θα κανει. Σιγουρα κατι με τον Τζειμι θα εχει σχεση στο τελος.
Ο Γκεντρι μαλλον θα ζησει.
Ποντρικ, Τορμουντ, και λοιποι θα μας αφησουν χρονους. Και ο Βαρυς μιας και του το ειχε προφητευσει η κοκκινη ιερεια.
κτλ κτλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x01 - Winterfell - Final Season Premiere   8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 16, 2019 1:52 am

Eleni7 έγραψε:

Παράθεση :
- Που να καταλαβει η Daenarys. Γιατι ο Τζον παει πισω; Ζαβα παιδι μου. Βεβαια δεν υπαρχει και χρονο για να γραψουν οι σεναριογραφοι και τιποτα ενδιαφερον αυτου του ειδους γιατι εχουμε και το αρλεκιν στην μεση. Απλα ηθελαν να ξεμπερδευουν γρηγορα με τον Τζον να ανεβαινει στον Ραεγκαλ χωρις να θυσιασουν και καλα την δραματικη αποκαλυψη στο μελλον αλλα ταυτοχρονα να τον εχουν ετοιμο για οταν θα χρειαστει να καβαλησει τον Δρακο για να πολεμησει τον NK.

Να δεις το προβλημα δεν το εχει μονο το Σταρκαιικο. Το εχει και το Ταργκαρυανεικο. Παντως τωρα ναι, το εχουμε δεδομενο οτι θα γινει μαχη στον αερα.

Καπου εδω να προσθεσω πως ο Τυριον και ο Βαρυς ειδαν τον Τζον να καβαλαει τον Δρακο και μπορει η Ντανι και ο Τζον να καινε μαζουτ αλλα αυτοι εχουν ακομα εγκεφαλικα κυτταρα. Ειδες πως κοιταξαν την ολη φαση;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x01 - Winterfell - Final Season Premiere   8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 16, 2019 1:53 am

Εν το μεταξυ περιμενω πως και πως να δω την αντιδραση της Σιλβ στις σκηνες της Ντανι με τον Τζον Laughing...Περσι ηταν απο τα Highlight της σεζον  Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x01 - Winterfell - Final Season Premiere   8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 16, 2019 3:11 am

Αχ, τι να πρωτοσχολιάσω από αυτά που έχετε σχολιάσει.

Αρχικά, θα σχολιάσω κάτι άλλο.

Η υπεροψία της Καλήσι με έχει φέρει στα όριά μου. Μας τα έπρηξε στην προηγούμενη σεζόν με το "bend the knee" και "bend the knee" στον Τζονάκο (στον rightful king, πώς τολμάει, δηλαδή; Razz ), και φέτος συνεχίζει τόσο με το αλαζονικό υφάκι της, όταν πετάνε οι δράκοι της κι ο κόσμος του Winterfell τρομάζει, όσο και με το ότι λέει μέσα στα μούτρα του Τζον ότι "αν δεν δείξει σεβασμό η αδερφή σου στην πραγματική queen" και μπλα μπλα μπλα. Μέχρι και στη σκηνή που φιλήθηκαν, είπε "keep your queen warm". Ε, άσε μας πια, κουκλίτσα μου. tourtastamoutra Και προβλέπω ότι και στο επόμενο με το υφάκι της απέναντι στον Τζέιμι, πάλι θα με εξοργίσει.

Ειλικρινά, θα ευχαριστηθώ πάρα πολύ τη στιγμή που θα μάθει πως δεν είναι είναι αυτή η rightful heir to the Iron Throne, μόνο και μόνο επειδή μας τα έχει κάνει τσουρέκια τόσα χρόνια με τους τίτλους της και την υποταγή προς το πρόσωπό της.

(Τη συμπαθώ κατά βάθος, απλώς με εκνευρίζει. Laughing )

Επίσης, περίμενα πώς και πώς πόσες σεζόν τη σκηνή επανένωσης Τζον και Άρια, και ok, η Άρια ήταν πολύ πιο θερμή σε σχέση με άλλους, αλλά δεν ενθουσιάστηκα. Μήπως είχα πολύ υψηλές προσδοκίες; Γενικώς, στις σκηνές επανένωσης μένω λίγο απογοητευμένη στις τελευταίες σεζόν της σειράς.

Eleni7 έγραψε:

- Παντως η Σανσα ειναι πιο ξυπνια απο ολο το Σταρκαιικο. Οι τυποι παιζει να κερδιζαν τον NK και μετα να ανοιγαν απλα τις πορτες στην Σερσει. Μονο αυτη εχει καταλαβει τι παιζει, οι αλλοι περιμενουν ακομη να ερθει στρατος.  

Ω, ναι. Αν κι η Σάνσα δεν είναι η αδυναμία μου, έχει βάλει τα γυαλιά σε όλους.

felia έγραψε:

- Και ναι. Η Σανσα κληρονομησε το μυαλο της οικογενειας. Δεν ξερω απο ποιον το πηρε μιας και δεν φημιζονται οι Σταρκ για την νοημοσυνη τους αλλα ναι. Ειναι η πιο ξυπνια.

Είχε καλή δασκάλα.

felia έγραψε:

Επισης μπατζετ για ελεφαντες μπορει να μην χαλασαν αλλα αντε να ξαναδουμε τον Ghost και εγω θελω και την Nymeria!

Κι εγώ θέλω!

felia έγραψε:

- Εγω γελασα πολυ και με τον Τορμουντ και τα μπλε του ματια Laughing

Κι εγώ, ήταν από τις αγαπημένες μου σκηνές στο επεισόδιο. Γενικά, αγαπώ Τόρμουντ.

Βέβαια, στη σκιαχτική σκηνή που ακολούθησε, δεν κατάλαβα απόλυτα τον συμβολισμό των White Walkers.

felia έγραψε:

Απο ερωτικη χημεια οι ηθοποιοι (Κιτ και Εμιλια) απλα δεν...και ερχεται και δεν δενει.

emetos emetos emetos

felia έγραψε:

Παντως τρελο γελιο που ο Τζον φιλαγε την θεια του με το ενα ματι ανοιχτο με τον Ντρογκον να τον κοιταει.


emetosemetosemetos

Το ότι έβαλαν τον αγαπημένο μου χαρακτήρα να ερωτευτεί τη θεία του δεν ξέρω αν θα το χωνέψω ποτέ.

Βέβαια, την έχουν στο αίμα τους την αιμομιξία αυτοί οι Targaryen, οπότε τι να περιμένει κανείς. Laughing

felia έγραψε:

Ειχε φαση ομως το οτι περιμενε ολη νυχτα τον παλιο του φιλο Laughing 

Όντως. Laughing  Laughing  Laughing

Eleni7 έγραψε:

Η αληθεια ειναι οτι παραηταν awkward οι 2 ηθοποιοι σε αυτη τη σκηνη. Και δεν ξερω αν φταιει και τοσο η σειρα σε αυτο. Θελω να πω, και οταν ειχαν δειξει την Ντεναιρυς με τον Ντρογκο ή τον Τζον με την Υγκριτ, ηταν περισσοτερο φυσικο αυτο που εβλεπες, ας ηταν ελαφρως cheesy. Τωρα κατι τους πηγε λαθος.

Τι κάτι, όλο είναι ένα λάθος. Neutral ooxi

xezoulina έγραψε:

να δεις στο τελος που θα το κανουν απαγορευμενη αγαπη και το παιδι της Σερσει θα ερωτευτει το παιδι της καλισι και του τζον αλλα δεν θα ταφτιαξουν γιατι θα ναι απο διαφορετικες ταξεις dunato gelio dunato gelio dunato gelio

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Eleni7 έγραψε:

Παράθεση :
ο σνοου δεν προκειται να πει τπτ για righful king θα περιμενει να γινει πρωτα ο πολεμος με τους απεθαντους και μετα θα ανοιξει το στομα του τη πιο ακυρη στιγμη

Το παιδι ειναι ζαβο. Σιγουρα δε θα πει τιποτα προς το παρον. Εναλλακτικα, δε θα το πει καν. Απλα θα της το ξεφουρνισει καποιο απο τα 1353599 ατομα που εχει καταφερει να εκνευρισει η αλλη στο Γουιντερφελ. Μετα να δεις τι Βουγιουκλακη-Παπαμιχαηλ θα εχουμε να δουμε.

Άλλος που με έχει εξοργίσει τελείως εδώ και δύο σεζόν. Του έχω αδυναμία, αλλά είναι μία μόνιμη απογοήτευση. Από όταν, δε, έπεσε στον έρωτα της Ντάνυ, αποβλακώθηκε τελείως.

Αγόρι μου γλυκό, σου λένε ότι είσαι ο ένας και μοναδικός νόμιμος διάδοχος του θρόνου και η ΠΡΩΤΗ σου σκέψη είναι πώς θα το πάρει η Καλήσι; grrrrr grrrrr grrrrr grrrrr grrrrr grrrrr

felia έγραψε:
Eleni7 έγραψε:


(μπορει να γινει και συνδυασμος βεβαια, να την φαει η Αρυα φορωντας την φατσα του Τζειμι. Ξερω το χω καψει λολ)

Aυτο παιζει. Το εχω σκεφτει και εγω.

Αυτό, φίλε, θα ήταν ενδιαφέρουσα εξέλιξη. Αν και πλέον συμπαθώ τον Τζέιμι και, ιδανικά, δεν θα ήθελα να πεθάνει.

felia έγραψε:

Η Σερσει και ο Τζειμι να αλληλοσκοτωθουν με κεντρικη πλοκη τον θανασιμο ερωτα τους.

Άλλος emetos από εκεί. Συγγνώμη, μόνο εγώ δεν βλέπω κανέναν έρωτα από την πλευρά της Σέρσεϊ;

felia έγραψε:

Το παιδι του Τζον και της Ντανυ να κληρονομει τον θρονο με καποιον αντιβασιλεα ...ΑΝ μεινει θρονος βεβαια.

emetos emetos emetos

Πέρα από την πλάκα, θεωρώ κι εγώ σχεδόν δεδομένο ότι θα υπάρξει παιδί, το οποίο θα έχει κομβικό ρόλο στο τέλος. Έχει μια λογική όλο αυτό.

felia έγραψε:

Τον Τυριον αν ζησει να παρει οτι δικαιουται σαν ειρωνεια προς τον Τυγουιν.

Btw, ο Τύριον έχει γίνει αρκετά αδιάφορος ή είναι η ιδέα μου; Ίσως, όντως κάτι να ετοιμάζει που κάπου είπατε.

felia έγραψε:

Η Αρυα παιζει και μπορει να ειναι και αυτη που θα σκοτωσει την Σερσει γιατι μην ξεχναμε την λιστα.

Επιβάλλεται να είναι αυτή, για να πάρω και καμιά χαρά σε αυτή τη σειρά! Laughing

felia έγραψε:
Εν το μεταξυ περιμενω πως και πως να δω την αντιδραση της Σιλβ στις σκηνες της Ντανι με τον Τζον Laughing...Περσι ηταν απο τα Highlight της σεζον  Laughing

Νομίζω ότι την είδες ήδη: emetos emetos emetos emetos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x01 - Winterfell - Final Season Premiere   8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 16, 2019 10:18 pm

Silv έγραψε:

Η υπεροψία της Καλήσι με έχει φέρει στα όριά μου. Μας τα έπρηξε στην προηγούμενη σεζόν με το "bend the knee" και "bend the knee" στον Τζονάκο (στον rightful king, πώς τολμάει, δηλαδή; Razz ), και φέτος συνεχίζει τόσο με το αλαζονικό υφάκι της, όταν πετάνε οι δράκοι της κι ο κόσμος του Winterfell τρομάζει, όσο και με το ότι λέει μέσα στα μούτρα του Τζον ότι "αν δεν δείξει σεβασμό η αδερφή σου στην πραγματική queen" και μπλα μπλα μπλα. Μέχρι και στη σκηνή που φιλήθηκαν, είπε "keep your queen warm". Ε, άσε μας πια, κουκλίτσα μου. tourtastamoutra Και προβλέπω ότι και στο επόμενο με το υφάκι της απέναντι στον Τζέιμι, πάλι θα με εξοργίσει.

Ενταξει βρε παιδια. Κατακτητρια δυναμη ειναι. Αν δεν εχει θρασος δεν γινεται η δουλεια. Πως θα συμπεριφερθει ο κατακτητης δηλαδη; Γεια σας ηρθα ελατε να ριξουμε ψηφο Laughing

Αλλα πραγματικα εχει στηριξει ολη της την ζωη και την εκστρατεια στην απολυτη πιστη οτι ειναι η νομιμη διαδοχος του Θρονου. Που να μαθει πως ερχεται δευτερη και καταιδρωμενη...εκει θα γελασουμε.
Και απο την πλευρα της Ντανι ο Τζον ειναι ο μονος εν ζωη συγγενης που της εχει απομεινει. Αλλη οικογενεια δεν εχει. Αλλα και παλι το θεμα του Θρονου ειναι ενα θεμα.
Και δεν την βλεπω να ενδιαφερεται για την συγγενεια τους ετσι κι αλλιως. Αυτο που θα την καψει ασχημα ειναι το αξιωμα του Θρονου.
Ενω ο Τζον θα κολλησει λιγο και στην αιμομιξια. Αρχικα τουλαχιστον.
Γιατι σε εκεινες τις εποχες ειδικα στις βασιλικες οικογενειες θειες και ανηψια, ανηψιες και θειοι και πρωτα ξαδερφια κτλ κτλ παντρευονταν μεταξυ τους και για συμμαχιες και για να κρατησουν τον οικο τους δυνατο. Και σε βαθος χρονου εξαλειφθηκαν μιας και η αιμομιξια τους ξεπαστρεψε με διαφορους τροπους Laughing 



Παράθεση :


Ειλικρινά, θα ευχαριστηθώ πάρα πολύ τη στιγμή που θα μάθει πως δεν είναι είναι αυτή η rightful heir to the Iron Throne, μόνο και μόνο επειδή μας τα έχει κάνει τσουρέκια τόσα χρόνια με τους τίτλους της και την υποταγή προς το πρόσωπό της.

(Τη συμπαθώ κατά βάθος, απλώς με εκνευρίζει. Laughing )


Laughing Laughing Laughing

Παράθεση :
Επίσης, περίμενα πώς και πώς πόσες σεζόν τη σκηνή επανένωσης Τζον και Άρια, και ok, η Άρια ήταν πολύ πιο θερμή σε σχέση με άλλους, αλλά δεν ενθουσιάστηκα. Μήπως είχα πολύ υψηλές προσδοκίες; Γενικώς, στις σκηνές επανένωσης μένω λίγο απογοητευμένη στις τελευταίες σεζόν της σειράς.

Ειναι υποτονικες οι σκηνες ενω δεν θα επρεπε.

Μετα τον Τζον και την Σανσα ολες τις αλλες δεν τις δουλεψαν ιδιαιτερα. Ισως επειδη ο κοσμος το περιμενε πως και πως συνηθως οταν περιμενεις κατι τοσο πολυ και το μεγενθυνεις στο μυαλο σου το αποτελεσμα ποτε δεν ειναι τοσο καλο; Δεν ξερω. Μου φαινεται λιγο προχειροκατασταση η αληθεια ειναι. Ειδικα για Τζον και Αρια περιμενα αλλα πραγματα.

Παράθεση :

felia έγραψε:

- Και ναι. Η Σανσα κληρονομησε το μυαλο της οικογενειας. Δεν ξερω απο ποιον το πηρε μιας και δεν φημιζονται οι Σταρκ για την νοημοσυνη τους αλλα ναι. Ειναι η πιο ξυπνια.

Είχε καλή δασκάλα.

Ολοκληρο team ειχε καλε Laughing
Πηρε και διδακτορικο με καθηγητες εναν και εναν Laughing

Παράθεση :


Βέβαια, στη σκιαχτική σκηνή που ακολούθησε, δεν κατάλαβα απόλυτα τον συμβολισμό των White Walkers.



Εχουν ξαναδειξει διαφορα συμβολα. Λογικα κατι θα σημαινει.






Παράθεση :

felia έγραψε:

Απο ερωτικη χημεια οι ηθοποιοι (Κιτ και Εμιλια) απλα δεν...και ερχεται και δεν δενει.

emetos emetos emetos

felia έγραψε:

Παντως τρελο γελιο που ο Τζον φιλαγε την θεια του με το ενα ματι ανοιχτο με τον Ντρογκον να τον κοιταει.


emetos emetos emetos

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Παράθεση :


Το ότι έβαλαν τον αγαπημένο μου χαρακτήρα να ερωτευτεί τη θεία του δεν ξέρω αν θα το χωνέψω ποτέ.

Βέβαια, την έχουν στο αίμα τους την αιμομιξία αυτοί οι Targaryen, οπότε τι να περιμένει κανείς. Laughing

.

Εμενα μου κανει εντυπωση που εκανε σε πολλους εντυπωση. Σχετικα αναμενομενη φαση ηταν εξαρχης.

Παράθεση :


Eleni7 έγραψε:

Η αληθεια ειναι οτι παραηταν awkward οι 2 ηθοποιοι σε αυτη τη σκηνη. Και δεν ξερω αν φταιει και τοσο η σειρα σε αυτο. Θελω να πω, και οταν ειχαν δειξει την Ντεναιρυς με τον Ντρογκο ή τον Τζον με την Υγκριτ, ηταν περισσοτερο φυσικο αυτο που εβλεπες, ας ηταν ελαφρως cheesy. Τωρα κατι τους πηγε λαθος.

Τι κάτι, όλο είναι ένα λάθος. Neutral ooxi

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio 

Τουλαχιστον αν ηταν καπως καλυτερο το γραψιμο και ειχαν πιο πολυ χημεια οι ηθοποιοι θα ηταν πιο ανεκτο το αποτελεσμα αλλα τωρα απλα δεν λειτουργει.

Και στους Borgias ειχαν αιμομιξια και μεταξυ αδερφων αλλα οι ηθοποιοι ειχαν χημεια.
Και ο Τζειμι και η Σερσει εχουν αιμομικτικη σχεση αλλα ανεξαρτητα απο το ποσο συμπαθουμε η αντιπαθουμε τους χαρακτηρες και ασχετα απο την τοξικη τους σχεση οι ηθοποιοι το υποστηριξαν πολυ καλυτερα γενικα.

Δεν θεωρω βεβαια πως η Εμιλια και ο Κιτ δεν βλεπονται καν σαν ντουετο. Αλλα ιδιαιτερη χημεια απλα δεν εχουν. Δεν τους βγαινει. Και ερχεται και το τοσο 'διακριτικο' γραψιμο και δενει Laughing

Παράθεση :



Άλλος που με έχει εξοργίσει τελείως εδώ και δύο σεζόν. Του έχω αδυναμία, αλλά είναι μία μόνιμη απογοήτευση. Από όταν, δε, έπεσε στον έρωτα της Ντάνυ, αποβλακώθηκε τελείως.

Αγόρι μου γλυκό, σου λένε ότι είσαι ο ένας και μοναδικός νόμιμος διάδοχος του θρόνου και η ΠΡΩΤΗ σου σκέψη είναι πώς θα το πάρει η Καλήσι; grrrrr grrrrr grrrrr grrrrr grrrrr grrrrr




Καλα ποτε ο Τζον δεν ηταν και το πρωτο μυαλο. Αλλα δεν ειχε αδικο να το σκεφτει αυτο. Το πρωτο πραγμα που ειπε ηταν "It's treason". Ξερει πως θα γινουν μυλος και πως η Ντανι δεν θα το παρει καλα και την χρειαζεται. Δεν ειναι μονο το ερωτικο. Ειναι και ο στρατος της, ειναι και οι δρακοι της, ειναι και ο Night King. Και φυσικα ειναι το σοκ που επαθε.
Αλλα ο Τζον απο παντα ετσι ηταν. Ολα τα αξιωματα του επεφταν στα ποδια του και ζοριζοταν ανεκαθεν. Lord Commander, King in the North κτλ κτλ...δηλαδη αλλοι προσπαθουν να τα αποκτησουν και αυτος που δεν τα θελει τα παιρνει δωρακι εκπληξη Laughing 

Αλλα μην ξεχναμε πως ο Τζον εχει και δικιο σε μερικα πραγματα και δεν του αναγνωριζει κανεις.
Ναι οκ. Εξυπνη η Σανσα στο πολιτικο παιχνιδι, και ναι να μιλησουμε για συμμαχιες και εγω δεν ξερω τι αλλα η Σανσα δεν εχει δει τα ζομπι να ερχονται. Ουτε μπορουν οι στρατηγικες κινησεις στην σκακιερα να τα αντιμετωπισουν αμεσα. Ο Τζον ξερει πολυ καλα το τι ερχεται κατα πανω τους.
Ολοι παιζουν παιχνιδια εξουσιας αλλα στο τελος δεν θα μεινει τιποτα ορθιο και τον Τζον αυτο ειναι το μονο πραγμα που τον νοιαζει και κακα τα ψεμματα αυτος ειναι και ο αμεσος κινδυνος. Καιγεται η Σανσα μην χασει το Winterfell και τον Βορρα για παραδειγμα αλλα δεν το βλεπω το Wintefell να στεκεται. Ουτε πετρα δεν θα μεινει.
Και ναι η Σερσει τους παιζει κανονικα γιατι βλεπει μακρια και σιγουρα ο Θρονος ειναι που τους καιει ολους αλλα ο Τζον ειναι στην φαση αποκαλυψη τωρα Laughing 


Παράθεση :



Αυτό, φίλε, θα ήταν ενδιαφέρουσα εξέλιξη. Αν και πλέον συμπαθώ τον Τζέιμι και, ιδανικά, δεν θα ήθελα να πεθάνει.





.


Αυτη η σειρα δεν ειναι για συμπαθειες Laughing 


Παράθεση :


Παράθεση :

Η Σερσει και ο Τζειμι να αλληλοσκοτωθουν με κεντρικη πλοκη τον θανασιμο ερωτα τους.

Άλλος emetos από εκεί. Συγγνώμη, μόνο εγώ δεν βλέπω κανέναν έρωτα από την πλευρά της Σέρσεϊ;

Ειναι villain γι' αυτο. Η Σερσι ειναι στην φαση που ειναι ικανη να βασανισει και να σκοτωσει τον Τζειμι και μετα να τον θρηνει για την υπολοιπη ζωη της. Πλεον μια συναισθηματικη αναπηρια την εχει. Παντα σκυλα ηταν δηλαδη αλλα πλεον το εχει τερματισει Laughing 


Παράθεση :


Παράθεση :

Το παιδι του Τζον και της Ντανυ να κληρονομει τον θρονο με καποιον αντιβασιλεα ...ΑΝ μεινει θρονος βεβαια.

emetos emetos emetos

Πέρα από την πλάκα, θεωρώ κι εγώ σχεδόν δεδομένο ότι θα υπάρξει παιδί, το οποίο θα έχει κομβικό ρόλο στο τέλος. Έχει μια λογική όλο αυτό.




Εγω απο περσι τα ελεγα. Πλεον το twist για μενα θα ειναι να μην υπαρξει παιδι Laughing 



Παράθεση :



Παράθεση :

Η Αρυα παιζει και μπορει να ειναι και αυτη που θα σκοτωσει την Σερσει γιατι μην ξεχναμε την λιστα.

Επιβάλλεται να είναι αυτή, για να πάρω και καμιά χαρά σε αυτή τη σειρά! Laughing


Laughing Laughing Laughing 

Παράθεση :


Παράθεση :
Εν το μεταξυ περιμενω πως και πως να δω την αντιδραση της Σιλβ στις σκηνες της Ντανι με τον Τζον Laughing...Περσι ηταν απο τα Highlight της σεζον  Laughing

Νομίζω ότι την είδες ήδη: emetos emetos emetos emetos

Αυτα ειναι! Και μου ειχαν λειψει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8x01 - Winterfell - Final Season Premiere   8x01 - Winterfell - Final Season Premiere - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 16, 2019 11:01 pm

felia έγραψε:

Ενταξει βρε παιδια. Κατακτητρια δυναμη ειναι. Αν δεν εχει θρασος δεν γινεται η δουλεια. Πως θα συμπεριφερθει ο κατακτητης δηλαδη; Γεια σας ηρθα ελατε να ριξουμε ψηφο Laughing

Δεν διαφωνώ, δεν παύει ωστόσο να με εκνευρίζει. Και, μάλλον, φταίει το γεγονός ότι το κάνει με έπαρση δίπλα στον πραγματικό νόμιμο διάδοχο. Αυτή θα μου πεις δεν το ξέρει, το ξέρω εγώ, όμως, και μου αρκεί. Laughing

felia έγραψε:

Αλλα πραγματικα εχει στηριξει ολη της την ζωη και την εκστρατεια στην απολυτη πιστη οτι ειναι η νομιμη διαδοχος του Θρονου. Που να μαθει πως ερχεται δευτερη και καταιδρωμενη...εκει θα γελασουμε.

Twisted Evil  Twisted Evil

felia έγραψε:

Ειναι υποτονικες οι σκηνες ενω δεν θα επρεπε.


Μετα τον Τζον και την Σανσα ολες τις αλλες δεν τις δουλεψαν ιδιαιτερα. Ισως επειδη ο κοσμος το περιμενε πως και πως συνηθως οταν περιμενεις κατι τοσο πολυ και το μεγενθυνεις στο μυαλο σου το αποτελεσμα ποτε δεν ειναι τοσο καλο; Δεν ξερω. Μου φαινεται λιγο προχειροκατασταση η αληθεια ειναι. Ειδικα για Τζον και Αρια περιμενα αλλα πραγματα.

Ακριβώς αυτά!

felia έγραψε:

Ολοκληρο team ειχε καλε Laughing
Πηρε και διδακτορικο με καθηγητες εναν και εναν Laughing

Ναι, δίκιο έχεις. Όμως, νομίζω ότι το πρότυπό της είναι η Σέρσεϊ. Laughing

felia έγραψε:

Εμενα μου κανει εντυπωση που εκανε σε πολλους εντυπωση. Σχετικα αναμενομενη φαση ηταν εξαρχης.

Το είχα σκεφτεί από τις πρώτες σεζόν, αγνοώντας όμως τη συγγένεια. Οπότε, δεν με ενοχλούσε.

felia έγραψε:

Και ο Τζειμι και η Σερσει εχουν αιμομικτικη σχεση αλλα ανεξαρτητα απο το ποσο συμπαθουμε η αντιπαθουμε τους χαρακτηρες και ασχετα απο την τοξικη τους σχεση οι ηθοποιοι το υποστηριξαν πολυ καλυτερα γενικα. 

Πράγματι, οι ηθοποιοί το έχουν υποστηρίξει πολύ καλύτερα. Όμως, παρουσιάζεται ακριβώς όπως λες, σαν μία τοξική σχέση. Δεν πάνε να μας το πλασάρουν ως ρομαντικό και γούτσου γούτσου love story.  silent

felia έγραψε:

Δεν θεωρω βεβαια πως η Εμιλια και ο Κιτ δεν βλεπονται καν σαν ντουετο. Αλλα ιδιαιτερη χημεια απλα δεν εχουν. Δεν τους βγαινει. Και ερχεται και το τοσο 'διακριτικο' γραψιμο και δενει Laughing

Γλυκούληδες είναι, μωρέ, αλλά παρά είναι γλυκανάλατο όλο. Δηλαδή, και πέρα από τη συγγένεια, ΔΕΝ. Και κάπως άγαρμπα έγινε όλο, και κάποιο ιδιαίτερο υπόβαθρο δεν έχει η σχέση. Τίποτα, ξενέρωτα πράγματα. Razz

felia έγραψε:

Αλλα μην ξεχναμε πως ο Τζον εχει και δικιο σε μερικα πραγματα και δεν του αναγνωριζει κανεις.

Του το αναγνωρίζω εγώ κατά βάθος και γι' αυτό τον αγαπώ. enamor  enamor  dunato gelio

Βασικά, δεν το αγαπώ γι' αυτό. Η αλήθεια είναι ότι τον αγαπώ επειδή είναι έντιμος, καλόκαρδος και δίκαιος μέχρι αηδίας και βλακείας (αυτό δεν θα έπρεπε να μου αρέσει κανονικά, αλλά του το δίνω ως συν, επειδή είναι από τους ελάχιστους που έχει αποδείξει ότι έχει κάποιες ηθικές αξίες γενικά. Άσχετο αν παρέβη τον όρκο του και κουτούπωσε την Ίνγκριντ, βέβαια gelio ). Α, και επειδή είναι γλυκούλης. gelio

felia έγραψε:

Ειναι villain γι' αυτο. Η Σερσι ειναι στην φαση που ειναι ικανη να βασανισει και να σκοτωσει τον Τζειμι και μετα να τον θρηνει για την υπολοιπη ζωη της. Πλεον μια συναισθηματικη αναπηρια την εχει. Παντα σκυλα ηταν δηλαδη αλλα πλεον το εχει τερματισει Laughing 

Σιγά μην τον θρηνήσει κιόλας, έχει πάθει ανοσία πλέον. Εδώ δεν θρήνησε το τρίτο παιδί της (πέρα από τον εσωτερικό πόνο που εικάζουμε ότι υφίσταται). Laughing

felia έγραψε:

Εγω απο περσι τα ελεγα. Πλεον το twist για μενα θα ειναι να μην υπαρξει παιδι Laughing 

Μην μου δίνεις ελπίδες. dunato gelio

felia έγραψε:

Αυτα ειναι! Και μου ειχαν λειψει!

Αλίμονο Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
8x01 - Winterfell - Final Season Premiere
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Season 7 Premiere
» House md season 7 premiere-Now What?
» Season 6 Premiere - The Red Woman
»  Castle's Season 7 Premiere - "Driven"
» Castle's Season 5 Premiere - "After The Storm"

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: