Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 7x03 - The Queen's Justice

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 EmptyΤρι Αυγ 01, 2017 1:41 pm

felia έγραψε:
Ελα ρε συ. Εγω το απολαυσα παρα πολυ.

Κοίτα, συμφωνώ με όσα λες σχετικά με τη συνάντηση και όντως η σκηνή ήταν ωραία, αν την δω αποστασιοποιημένα. ΟΜΩΣ υπερτερεί η συμπάθεια μου στον Τζον Laughing και η Khaleesi με κουράζει με το στυλάκι της (αν και, γενικά, την συμπαθώ).

felia έγραψε:
Εχω ελπιδες Laughing

felia έγραψε:
Εχω ελπιδες Laughing

felia έγραψε:
Εχω ελπιδες Laughing

dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio

felia έγραψε:
Τωρα η Σερσει εχει και συμφωνια με την τραπεζα αλλα και τα πλουτη των Τυρελ οποτε ξανανεβαινει ο πλουτος των Λανιστερ.

Ναι, η άτιμη. Mad  Mad  Mad

felia έγραψε:
Σιλβακι ετοιμασου γιατι μπορει τον Τζονακο να τον λατρευεις αλλα προς τα εκει παει το πραγμα. Το βλεπω να ερχεται dunato gelio dunato gelio dunato gelio

No  No  No

Θα το υποστώ μόνο και μόνο επειδή μ'αρέσει η Clarke. Laughing

felia έγραψε:
Δεν ειναι θεμα δικαιοσυνης. Ποτε δεν ηταν με το GoT. Αλλα το γεγονος πως η Σερσει ειναι σκατανθρωπος δεν σημαινει πως και η Ελαρια δεν ηταν. Για μενα και οι δυο τους αξιζει να εχουν τραγικο τελος. Οτι εχει κανει η Σερσει στην ουσια τα ιδια ακριβως εκανε και η Ελαρια.
Ανεξαρτητα απο το που θα το βρει δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα στο τελος. Τραγικο μεν. Απανθρωπο σιγουρα. Αλλα ηταν καθοδον αυτη η εξελιξη. Η Ελαρια δεν σκοτωσε μονο την Μυρσελα που ηταν αθωα. Ξεκληρισε ολο το Βασιλειο της Ντορν. Δεν ηθελε ειρηνη. Ηθελε εξουσια και πολεμο. Σκοτωσε τους ηγετες μιας χωρας που ηθελαν το καλο του Βασιλειου της για να παρει την εξουσια και μαζι με αυτους σκοτωσε και οποιον θεωρησε εμποδιο απο εμμονη για εκδικηση ηταν μιλαμε για αθωους η οχι. Οποτε δεν βλεπω και μεγαλες διαφορες απο την Σερσει. Απλα οσο ζουσε ο Ομπεριν της εβαζε χαλιναρι που με το που πεθανε του ξεφτιλισε ακομα και την μνημη με το να καταπατησει τις αξιες του (we don't hurt little girls in Dorne) και με το να του σκοτωσει την οικογενεια του παρολο που στην ουσια αυτος πεθανε για φερει δικαιοσυνη για την αδερφη του και την οικογενεια του.

Eleni7 έγραψε:

- Οσο σκληρο και αν ηταν αυτο που εκανε η Σερσι, δεν παυει να ηταν εξισου σκληρο αυτο που ειχαν κανει στην Μυρσελα. Ειναι απο τις λιγες λογικες-ανθρωπινες αντιδρασεις της Σερσι εδω και 5-6 σεζον. Οκ, ο τροπος δειχνει μια παρανοια (εχει δειξει τετοια δειγματα αλλωστε), αλλα νομιζω οτι η Ελαρια δεν ειναι αμοιρη ευθυνων. Πρωτα και κυρια απεναντι στον δικο της λαο και στις αρχες του οικου της.

Λοιπόν, για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι έπαθε η Ελάρια. Ούτε την λυπήθηκα, ούτε τίποτα. Κενό. Laughing Δεν την είχα συμπαθήσει σε ολόκληρη τη σειρά ούτε για ένα δευτερόλεπτο νομίζω. Laughing Και συμφωνώ απόλυτα με όσα λέτε σχετικά με το ότι έπρεπε να τιμωρηθεί. Η ΜΟΝΗ μου ένσταση είναι ότι πήρε την ηθική ικανοποίηση η Σέρσεϊ, ότι ευχαριστήθηκε που πήρε μόνη της την εκδίκησή της. Αυτό δεν γούσταρα, να την βλέπω να το απολαμβάνει. Laughing  

Κατά τα άλλα, η σκηνή ήταν πολύ ωραία.

Eleni7 έγραψε:

Εννοειται κορυφαια ερμηνεια απο την συγκεκρμενη ηθοποιο σε αυτη τη σκηνη.

Συμφωνώ και επαυξάνω. Φοβερή!

filareti έγραψε:

3. Ο Λιτλφινγκερ εμενα παλι με κουραζει που καθεται τοσο ησυχος. Ειχα μεγαλες προσδοκιες απο το ατομο του κι αυτος εχει γινει Τζορα νο2,ετσι που κοιταει τη Σανσα(οσο κι αν συμπαθω τον Τζορακο,ελπιζω να κανει και τιποτα αλλο φετος απο το να κοιταει στα ματια την Καλισι). Πού ειναι οι δολοπλοκιες οεο?

Μα, θυμάσαι ότι κι εμένα με ιντρίγκαρε στην αρχή. Αλλά πια έχει καταντήσει εντελώς ερπετό. Δεν τον μπορώ έτσι, μου τη σπάει.

filareti έγραψε:
5. Η γιαγια Ολενα ηταν απολαυστικη,αλλά ρε παιδια μονο εμενα μου την εδωσε αγρια που κοιτουσε υπεροπτικα τον Τζειμι τη στιγμη που αυτος προσπαθησε να κανει το τελος της ανωδυνο?

Να την σκοτώσει πήγε, μαρή. dunato gelio Τι ήθελες; Να του πει κι ευχαριστώ για το ανώδυνο τέλος; lol!
Δεν τον λυπήθηκα, καλά να πάθει κι αυτός.

filareti έγραψε:
Η Σερσει ζει,αυτη μας οδηγει! Τε-λος. Θα πουλησει πολυ ακριβα το τομαρι της και θα σας σπασει τα νευρα ολωνων πριν αποσυρθει απο το προσκηνιο Laughing

Φιλ, βλέπω το τέλος της μακροχρόνιας συγκλίνουσας πορείας μας να κοντοζυγώνει, για χάρη της Σέρσεϊ! Ποιος να μας το έλεγε; Laughing

She's a disease! Μόνο αυτό έχω να πω. dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio

filareti έγραψε:
Δυο καστρα-μυθοι,σπιτια των πλουσιοτερων οικων,τα βλεπουμε πρωτη φορα μετα απο τοσες σεζον και τα ξεπετανε σε πλανα των δυο λεπτων. Rolling Eyes Κι αυτα και τις μαχες για την κατακητηση τους. Ειπαμε να τρεξουν λιγο οι εξελιξεις,αλλά το παραχ@σανε..

Μα, ναι. Κι εμένα με ξένισε λίγο αυτό. Πότε πήγαν στο Highgarden, πότε το κατέκτησαν, πότε έφτασε ο Τζέιμι στην Ολένα; Μέσα σε 30'' ας πούμε; Το παράκαναν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 EmptyΤρι Αυγ 01, 2017 3:49 pm

Παράθεση :
Φιλ, βλέπω το τέλος της μακροχρόνιας συγκλίνουσας πορείας μας να κοντοζυγώνει, για χάρη της Σέρσεϊ! Ποιος να μας το έλεγε; Laughing

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio


Παράθεση :
Λοιπόν, για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι έπαθε η Ελάρια. Ούτε την λυπήθηκα, ούτε τίποτα. Κενό. Laughing Δεν την είχα συμπαθήσει σε ολόκληρη τη σειρά ούτε για ένα δευτερόλεπτο νομίζω. Laughing Και συμφωνώ απόλυτα με όσα λέτε σχετικά με το ότι έπρεπε να τιμωρηθεί. Η ΜΟΝΗ μου ένσταση είναι ότι πήρε την ηθική ικανοποίηση η Σέρσεϊ, ότι ευχαριστήθηκε που πήρε μόνη της την εκδίκησή της. Αυτό δεν γούσταρα, να την βλέπω να το απολαμβάνει
Εγω η αληθεια ειναι και την Ελαρια λυπηθηκα και για τη Σερσει χαρηκα.  lmao

Παράθεση :
Να την σκοτώσει πήγε, μαρή. dunato gelio Τι ήθελες; Να του πει κι ευχαριστώ για το ανώδυνο τέλος;

Σωστο κι αυτο Laughing ,αλλά πρωτον ολοι προσπαθουν να ξεκανουν ο ενας τον αλλον και δευτερον γενικα η Ολενα μου τη σπαει με αυτο το θεμα απο τοτε που κατηγορουσε τη Σερσει οτι εγινε αιτια να συλλαβουν τον εγγονο της,τη στιγμη που η ιδια δηλητηριασε το γιο της Σερσει. Και τωρα αυτο. Καλα ολοι πανηγυρισαμε οταν τα κακαρωσε ο Τζεφρι,αλλά μη μου το παιζεις ανωτερη μωρη γρια νυφιτσα.

Λοιπον στο μεταξυ βρηκα τι με απογοητευει εμενα στη σειρα. Ειναι ωραιο να δικαιωνονται οι προσδοκιες των θεατων,αλλα ρε παιδια,πλεον νιωθω οτι δεν υπαρχει κανενα βασικο plot twist που να σ'αφηνει με το στομα ανοιχτο,απο αυτα που κανανε διασημο το got. Δλδ υπαρχουν καποια πραγματα που ολοι λιγο πολυ περιμενουν(μη διαβασετε την παραγραφο αν δε θελετε να ξερετε ουτε θεωριες) πχ τo ρομαντσο Καλισι-Τζον,το να βρει ο Λιτλφινγκερ το δασκαλο του στη Σανσα,το να εγκαταλειψει ο Τζειμι τη Σερσει και πιθανον να γινει αιτια να πεθανει,το να ηττηθουν οι Λανιστερς,το να επανενωθουν οι δυο αδερφες Σταρκ,το να ειναι κατα καποιον τροπο διαδοχος του θρονου ο Τζον,το να αγωνιστει η Ντανι με τους δρακους εναντια στους white walkers κλπ. Ε εχω την αι,σθηση οτι αρχιζουν ολα αυτα να εκτυλισσονται χωρις εκπληξεις. και δεν ειμαι ανθρωπος που θελει συνεχεια να σοκαρεται,αλλα αμα προσθεσεις και τον τροπο που μαζευουν την σκακιερα ειτε με θανατους ειτε αλλιως,μενουν μονο τα πολυ χοντρα της ιστοριας και χανονται οι οποιες λεπτες αποχρωσεις. Νιωθω οτι δεν ειναι η σειρα που ηταν.Τα επεισοδια μεμονωμενα μ'αρεσουν πολυ,αλλα αμα κατσω να σκεφτω τις εξελιξεις μετα ξενερωνω καπως.

Παράθεση :

Ασε που απο το ελαχιστο που το εδειξαν το Highgarden το παρουσιασαν και ασχημο!
Αμ το Καστερλι Ροκ? Eλεος δηλαδη.

Επισης ειδα το βιντεακι με τον Euron κι εχω να παρατηρησω πρωτον,τι τραγικος που ειναι ο οπου-φυσαει-ο-ανεμος οχλος και δευτερον:
Παράθεση :
Where the fuck was Euron when the Sand Snakes were tarnishing the Dorne plot line in Season 5?
Αυτο ξαναπες το αγνωστε σχολιαστη!cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 EmptyΤρι Αυγ 01, 2017 4:21 pm

filareti έγραψε:

Εγω η αληθεια ειναι και την Ελαρια λυπηθηκα και για τη Σερσει χαρηκα.  lmao

Το λες και διαταραχή. Laughing dunato gelio

Παράθεση :
Να την σκοτώσει πήγε, μαρή. dunato gelio Τι ήθελες; Να του πει κι ευχαριστώ για το ανώδυνο τέλος;

filareti έγραψε:

Σωστο κι αυτο Laughing ,αλλά πρωτον ολοι προσπαθουν να ξεκανουν ο ενας τον αλλον και δευτερον γενικα η Ολενα μου τη σπαει με αυτο το θεμα απο τοτε που κατηγορουσε τη Σερσει οτι εγινε αιτια να συλλαβουν τον εγγονο της,τη στιγμη που η ιδια δηλητηριασε το γιο της Σερσει. Και τωρα αυτο. Καλα ολοι πανηγυρισαμε οταν τα κακαρωσε ο Τζεφρι,αλλά μη μου το παιζεις ανωτερη μωρη γρια νυφιτσα.

Μια χαρά ανώτερη ήταν. Laughing Σε Αγία έπρεπε να είχε ανακηρυχθεί που απάλλαξε το Γουέστερος από τον Joffrey. gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 EmptyΤρι Αυγ 01, 2017 9:08 pm

Απλα λατρευω την αντιπαθεια που εχει η Σιλβ για την Σερσει Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 EmptyΤρι Αυγ 01, 2017 9:12 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Φοβερο καστινγκ και ανατριχιαστικη ομοιοτητα παντως. Καλλιστα θα μπορουσαν να ειναι γιαγια και εγγονη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 EmptyΤρι Αυγ 01, 2017 9:13 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 EmptyΤρι Αυγ 01, 2017 9:14 pm

Παράθεση :
Επισης ειδα το βιντεακι με τον Euron κι εχω να παρατηρησω πρωτον,τι τραγικος που ειναι ο οπου-φυσαει-ο-ανεμος οχλος

Ισως οτι πιο ρεαλιστικο εχει δειξει ποτε η σειρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 EmptyΤρι Αυγ 01, 2017 9:19 pm

Eleni7 έγραψε:
Παράθεση :
Επισης ειδα το βιντεακι με τον Euron κι εχω να παρατηρησω πρωτον,τι τραγικος που ειναι ο οπου-φυσαει-ο-ανεμος οχλος

Ισως οτι πιο ρεαλιστικο εχει δειξει ποτε η σειρα.


Εγω πολυ τον απολαμβανω παντως. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 EmptyΤρι Αυγ 01, 2017 9:21 pm

Eleni7 έγραψε:
Παράθεση :
Επισης ειδα το βιντεακι με τον Euron κι εχω να παρατηρησω πρωτον,τι τραγικος που ειναι ο οπου-φυσαει-ο-ανεμος οχλος

Ισως οτι πιο ρεαλιστικο εχει δειξει ποτε η σειρα.

Μεγαλη αληθεια δυστυχως.

Παράθεση :
Το λες και διαταραχή Laughing



Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 4 EmptyΤρι Αυγ 01, 2017 9:28 pm

Βεβαια παιδια τα εχουν κανει *&^%$%^&^%$ με τα χρονικα διαστηματα και το πως περναει ο χρονος στη σειρα.

Ο τροπος που διαχειριζονται τις αποστασεις ειναι τελειως λαθος.

Περα απο οτι φαινεται σαν να διακτινιζονται απο το ενα μερος στο αλλο εχουν κανει και λαθος editing.

Στο φιναλε της 6ης αντε και δεχεσαι πως απλα δεν εδειχναν τα ταξιδια του Βαρυς και εβαζαν μεσα και τον χρονο που περναγε αλλα εδω τωρα τα εχουν μπλεξει τελειως.

Στην μια σκηνη ο Τζειμι ειναι στο King's Landing και το κανει με την αδερφη του.
Στην επομενη σκηνη εχει παρει το στρατο του και εχει φτασει στο Highgarden. Και καλα πες περασε καιρος off screen.

Ελα μου ομως που σου χωνουν στην μεση και την σκηνη με τον Τζορα που ο αρχιδασκαλος του ειχε δωσει περιθωριο να μεινει στο δωματιο μια μονο μερα και μεσα σε μια νυχτα ο Σαμ τον θεραπευσε. Και προλαβε το σωμα του μεσα σε μια νυχτα να επουλωθει αρκετα και τον εξετασαν και τον βρηκαν θεραπευμενο και μεσα σε 24-48 ωρες βλεπουμε τον Τζορα να ειναι καλα, τον Euron να κανει ναυμαχια και να πηγαινει τους αιχμαλωτους στην πρωτευουσα και τον Τζειμι να διακτινιζεται στο Highgarden.

Και οι μαχες φυσικα του Casterly Rock και του Highgarden απλα στο τρεξιμο για να ξεμπερδευουμε γρηγορα.

Ειπαμε οντως να τρεξουν τις εξελιξεις αλλα εδω τα κανανε ^&%$#%%^%$#$
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
7x03 - The Queen's Justice
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 7x03- Unwritten

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: