Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 7x03 - The Queen's Justice

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 31, 2017 1:23 pm

Ο Μπραν γυρισε(αν και ειναι λιγο...καπως...meh οπως συνηθως) και ειχαμε και δευτερο Stark reunion!
Κι ο Τζορα θεραπευτηκε! cheers cheers cheers
Τοσες χαρες μαζεμενες στο got καταντανε υποπτες! Περιμενω την καταστροφη απο ωρα σε ωρα gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 31, 2017 3:06 pm

Ωραίο επεισόδιο, αλλά μου ανέβασε την πίεση. Δεν θυμάμαι από ποιο επεισόδιο έχω να ξαναεκνευριστώ τόσο. Από πού να το πιάσω;

1) Από την (επιτηδευμένη θα έλεγα) αλαζονεία της Daenerys απέναντι στον Τζονάκο στην αρχή;;; Ήθελα να μπουκάρω στη σκηνή και να την αρχίσω στα απανωτά χαστούκια. Γενικά, έχω κουραστεί εδώ και πολλές σεζόν με την αλαζονεία της Daenerys, αν και ναι, έως ένα βαθμό, την δικαιολογώ. Αλλά πρώτον, ως γνωστόν, ο Τζονάκος είναι η αδυναμία μου. Και δεύτερον, έχω αρχίσει να την βρίσκω κολλημένη. Το θετικό της είναι ότι ξέρει να ακούει. Τον Τύριον ευτυχώς. Laughing

2) Από τον pathetic πια Τζέιμι, που μου προκαλεί λύπη με το πόσο μ!#%νόδουλος είναι και το πόσο η Σέρσεϊ τον έχει στο βρακί της; Κάποτε, μου είχε δώσει ελπίδες ότι θα ανακάμψει. Αλλά, ώχου, με κούρασε κι αυτός. Είναι άξιος της μοίρας του.

3) Από τον creepy Λιτλφίνγκερ που δεν αφήνει σε ησυχία τη Σάνσα κι όλο ψουψουψου και ψουψουψου;

4) Από την εκνευριστική απάθεια του Μπραντ; Ok, μάλλον αυτό είναι το κόσνεπτ, αλλά πειράζει που με εκνευρίζει ο τρόπος που μιλάει, κοιτάει, αναπνέει, κλπ;

5) Από το τέλος της γιαγιάς Ολένα; Crying or Very sad Ε, όχι. Μετά και τη Margaery (την οποία παραδόξως συμπαθούσα), αυτό ήταν μαχαιριά στην καρδιά.

6) Από την Σέρσεϊ που υπάρχει ακόμη στη σειρά και αρκεί μόνο ένα πλάνο με αυτό το χαιρέκακο βλέμμα της για να αφηνιάσω;;; Που κ@υλωσε με το που πήρε την εκδίκησή της; dunato gelio emetos

Νομίζω ήταν κι άλλα, αλλά μου διαφεύγουν τώρα.

felia έγραψε:
Υ.γ: Επισης.... δεν μου αρεσει καθολου που μου αρεσει η φαση με την θεια και τον ανηψιο What a Face

Ναι, ούτε εμένα μου αρέσει που σου αρέσει. Και, γενικά, δεν μου αρέσει.

filareti έγραψε:

Η φαση με τη θεια και τον ανηψιο σαν ιδεα δεν ειναι κακη.

Δεν είναι κακή. Είναι φρικτή.

filareti έγραψε:

Αλλα πρωτον ειναι φοβερα κλισε αυτο με τη φωτια και τον παγο και το ''ηταν μοιραιο''Rolling Eyes και δευτερον αυτοι οι δυο ηθοποιοι σαν ζευγαρι ,που φαινεται για εκει τους προοριζουν,δε μου κολλανε.

Ναι, είναι φοβερά κλισέ, φοβερά προβλέψιμο στην προκειμένη και δεν με πείθει και για μοιραίο. Άσε που παραείναι εύκολη λύση σεναριακά. Παρ' όλα αυτά, στα δικά μου μάτια μοιάζει κάπως αλλόκοτο. Οι ηθοποιοί μου ταιριάζουν, δεν με χαλάει αυτό. Αλλά ως χαρακτήρες στη σειρά θα ήθελα να είναι απλά σύμμαχοι, με διαφορετική πορεία ο καθένας. Επίσης, όχι άλλη αιμομίξια, ίου δηλαδή. Και δεδομένου ότι ο Τζονάκος είναι η αδυναμία μου, περιμένω κάτι καλύτερο από το να του τα φτιάξουν με τη θεία του. Rolling Eyes

filareti έγραψε:
Ναι ρε Σερσει,την πηρες την εκδικηση για τη Μυρσελα! Ηταν πολυ σκληρη σκηνη,αλλά οταν το εκαναν οι αλλες ηταν καλα ε? Δεν μπορει να πει κανεις οτι δεν ειναι δικαιη τιμωρια.

Μπορώ να το πω εγώ; Κρίμα για τη Μυρσέλα, δεν έφταιγε σε τίποτα η κοπέλα. Αλλά μιλάμε για τη Σέρσεϊ. Που όσο κι αν θαυμάζουμε το ότι είναι μία δυναμική, πανέξυπνη και πολύ ανθεκτική γυναίκα, δεν παύει να είναι ένας αδίστακτος και μαυρόψυχος άνθρωπος. Η Σέρσεϊ αξίζει να απονείμει δικαιοσύνη; Σ' αυτήν πότε θα απονεμηθεί δικαιοσύνη, να ησυχάσουμε; Laughing

filareti έγραψε:

Γενικα η Σερσει εχει αγριεψει to kapelo tou gianni

Γενικά, ας πάει στα τσακίδια επιτέλους Laughing

filareti έγραψε:

Κι ο Τζορα θεραπευτηκε! cheers cheers cheers

Ω, ναι. Η μόνη στιγμή του επεισοδίου που ένιωσα ένα ψήγμα χαράς και ικανοποίησης.


Χρόνια είχα να σχολιάσω έτσι. Τα είπα και ξαλάφρωσα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 31, 2017 4:36 pm

Παω για μπανιο οποτε δεν μπορω να σχολιασω τωρα το rage-σεντονι της Σιλβ χαχα

Παντως ειχε τα θεματακια του το επεισοδιο. Με την εννοια οτι εδειξε ωραια πραγματα στο μεγαλυτερο κομματι (πλεον οι κινησεις στην σκακιερα αλλαζουν με πολυ μεγαλες ταχυτητες). Αυτο που εχω να παρατηρησηω ειναι οτι σε Casterly Rock και Highgardens τπ πηγαν πολυ γρηγορα. 2 καστρα αλωθηκαν σε 5 λεπτα τηλεοπτικου χρονου. Εδω βεβαια δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι τοσο θεμα επεισοδιου οσο της σεζον. Εν τελει φαινεται να σηκωνε χαλαρα τα 10 επεισοδια. Απλα εχω και επιφυλλαξεις επειδη η λογικη λεει οτι περιμενουμε 2 μεγαλες μαχες οποτε ισως ηταν υπερβολη (τηλεοπτικη αλλα φυσικα και χρηματικη) να δειξουν αλλες 2 μαχες επιπλεον. Θα δουμε. Τα αλλα μετα τη βουτια.


υγ. Ποσο σκηναρα οταν ο Τζον ανεβαινει στο Dragonstone και καπου λεει "I am a Stark" και στο καπακι περναει απο πανω του ο Drogon και τον ριχνει κατω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 31, 2017 9:23 pm

filareti έγραψε:
Το βλεπω τωρα. Αχαχαχα τον εστειλε τον Βερις η Κοκκινη dunato gelio
Η φαση με τη θεια και τον ανηψιο σαν ιδεα δεν ειναι κακη. Αλλα πρωτον ειναι φοβερα κλισε αυτο με τη φωτια και τον παγο και το ''ηταν μοιραιο''Rolling Eyes και δευτερον αυτοι οι δυο ηθοποιοι σαν ζευγαρι ,που φαινεται για εκει τους προοριζουν,δε μου κολλανε. Μου φαινεται λιγοτερο κακο απο οσο φοβομουνα ομως,κατι ειναι κι αυτο.

Eμενα μου αρεσει η φαση με το "μοιραιο" ακριβως επειδη εκει εχει βασιστει ολη η ταυτοτητα του Jon ετσι κι αλλιως και παντα εδιναν κατι μυθικο στους Targaryen οποτε δεν με χαλαει που ακολουθουνε αυτη την γραμμη.

Κατα τα αλλα οι ηθοποιοι σαν χημεια δεν με χαλανε. Δεν εχουν καμια ιδιαιτερα εκρηκτικη χημεια αλλα κατι υπαρχει.

Παντως η Εμιλια ρε φιλε οταν θελει να δειξει θυμο η σοβαροτητα η ενταση στο προσωπο της δεν βλεφαριζει καθολου και εχει τα ματια μονιμα γουρλωμενα ανοιχτα και εκει ολο γελαω Laughing


filareti έγραψε:
Ναι ρε Σερσει,την πηρες την εκδικηση για τη Μυρσελα! Ηταν πολυ σκληρη σκηνη,αλλά οταν το εκαναν οι αλλες ηταν καλα ε? Δεν μπορει να πει κανεις οτι δεν ειναι δικαιη τιμωρια.
Γενικα η Σερσει εχει αγριεψει to kapelo tou gianni Κριμα που το τελος ειναι προδιαγεγραμενο-γιατι κακα τα ψεματα,αληθινο σασπενς για την εκβαση αυτου του πολεμου δεν υπαρχει,ποσο πιθανο ειναι να μη νικησουν στο τελος Ντανιερις και σια? Απλα σε τι βαθμο θα τους κατασπαραξουν τα ζομπι δεν ξερουμε. Θα εντυπωσιαστω πολυ αν γινει καποια ανατροπη σ'αυτο το κομματι,οπως προσπαθουν να δειξουν τωρα.


Βαζω ερωτηματικο. Γιατι ποτε δεν ξερεις ποιος θα πεθανει σε αυτη την σειρα ετσι κι αλλιως Laughing


filareti έγραψε:
Ο Μπραν γυρισε(αν και ειναι λιγο...καπως...meh οπως συνηθως) και ειχαμε και δευτερο Stark reunion!
Κι ο Τζορα θεραπευτηκε! cheers cheers cheers
Τοσες χαρες μαζεμενες στο got καταντανε υποπτες! Περιμενω την καταστροφη απο ωρα σε ωρα gelio

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Αν και εμενα η φαση με τον Τζορα με αφηνει παγερα αδιαφορη να πω την αληθεια μου. Και ουτε για τον Μπραν καιγομαι που τωρα που την εχει δει και ο προφητης κορακι ειναι πιο πολυ κουτσουρο απο οτι ηταν στην οθονη Laughing

Αναμενω την επανασυνδεση με την Αρια πιο πολυ.


Eleni7 έγραψε:
Παω για μπανιο οποτε δεν μπορω να σχολιασω τωρα το rage-σεντονι της Σιλβ χαχα

Παντως ειχε τα θεματακια του το επεισοδιο. Με την εννοια οτι εδειξε ωραια πραγματα στο μεγαλυτερο κομματι (πλεον οι κινησεις στην σκακιερα αλλαζουν με πολυ μεγαλες ταχυτητες). Αυτο που εχω να παρατηρησηω ειναι οτι σε Casterly Rock και Highgardens τπ πηγαν πολυ γρηγορα. 2 καστρα αλωθηκαν σε 5 λεπτα τηλεοπτικου χρονου. Εδω βεβαια δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι τοσο θεμα επεισοδιου οσο της σεζον. Εν τελει φαινεται να σηκωνε χαλαρα τα 10 επεισοδια. Απλα εχω και επιφυλλαξεις επειδη η λογικη λεει οτι περιμενουμε 2 μεγαλες μαχες οποτε ισως ηταν υπερβολη (τηλεοπτικη αλλα φυσικα και χρηματικη) να δειξουν αλλες 2 μαχες επιπλεον. Θα δουμε. Τα αλλα μετα τη βουτια.


Βασικα ειναι αυτα που λεγαμε και την Φιλ. Αυτα τα μερη ετσι κι αλλιως τα εχουν ξεπαταξει τοσα χρονια μεσα στην σειρα. Οποτε λογικο να το κανουν και τωρα εφοσον για σεζον δεν τα ειχαν δειξει και δεν ειχαν ασχοληθει.


Παράθεση :


υγ. Ποσο σκηναρα οταν ο Τζον ανεβαινει στο Dragonstone και καπου λεει "I am a Stark" και στο καπακι περναει απο πανω του ο Drogon και τον ριχνει κατω.

 
+++++++++++++++++++++ Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 31, 2017 9:50 pm

Μεγαλο review αξιζει ξεχωριστη απαντηση  lol!


Silv έγραψε:
Ωραίο επεισόδιο, αλλά μου ανέβασε την πίεση. Δεν θυμάμαι από ποιο επεισόδιο έχω να ξαναεκνευριστώ τόσο. Από πού να το πιάσω;

Ελα ρε συ. Εγω το απολαυσα παρα πολυ.


Παράθεση :
1) Από την (επιτηδευμένη θα έλεγα) αλαζονεία της Daenerys απέναντι στον Τζονάκο στην αρχή;;; Ήθελα να μπουκάρω στη σκηνή και να την αρχίσω στα απανωτά χαστούκια. Γενικά, έχω κουραστεί εδώ και πολλές σεζόν με την αλαζονεία της Daenerys, αν και ναι, έως ένα βαθμό, την δικαιολογώ. Αλλά πρώτον, ως γνωστόν, ο Τζονάκος είναι η αδυναμία μου. Και δεύτερον, έχω αρχίσει να την βρίσκω κολλημένη. Το θετικό της είναι ότι ξέρει να ακούει. Τον Τύριον ευτυχώς. Laughing


Εμενα μου φανηκε σχετικα λογικη η αντιδραση της Ντανι. Δεν εχει παει εκει για τσαι και συμπαθεια. Για να κατακτησει τα 7 βασιλεια εχει παει και να ανακτησει τον θρονο. Λογικο να ειναι και αλαζονας και φιλοδοξη. Αν δεν ηταν δεν θα μπορουσε να παιξει αυτον τον ρολο. Και ο Τζον πηγε εκει ως Βασιλιας. Οχι σαν συμμαχος η υποτακτικος. Αλλα σαν Βασιλιας ενος Βασιλειου που θελει να υποταξει και δεν εν δυναμη αντιπαλος.

Και ειναι λογικο να ειναι και κολλημενη. Αυτος ηταν ο σκοπος ολης της ζωης απο την στιγμη που γεννηθηκε. Εμμονη ειναι και ονειρο ζωης. Δεν εχει αλλη σκεψη απο αυτο.

Εγω δεν εχω ιδιαιτερη αδυναμια ουτε στον Τζον ουτε στην Ντανι. Οποτε δεν συντασσομαι προσωπικα με καμια πλευρα αλλα αυτη την σκηνη την απολαυσα γιατι ακομα και δεν το ξερουν ειναι επιτελους δυο Targaryen που βρισκονται ξανα κοντα και οπως ειχε και ο Αεμον "A Targaryen alone in the world is a terrible thing"

Οποτε αυτη την συναντηση την περιμενα πως και πως ισως και οσο περιμενω και τις συναντησεις των Stark. Η Ντανι και ο Τζον ειναι οι μονοι εν ζωη συγγενεις απο την πλευρα των Targaryens αυτη την στιγμη ακομα και αν δεν το ξερουν. Τους ξεριζωσαν και η μια εζησε στην εξορια κηνηγημενη και ο αλλος σαν το μπασταρδο του Βορρα χωρις να ξερει την αληθινη του ιστορια.

Οποτε εγω δεν εκνευριστικα καθολου. Ισα ισα. Απο το υποβαθρο της ιστοριας τους και μονο.


Παράθεση :
2) Από τον pathetic πια Τζέιμι, που μου προκαλεί λύπη με το πόσο μ!#%νόδουλος είναι και το πόσο η Σέρσεϊ τον έχει στο βρακί της; Κάποτε, μου είχε δώσει ελπίδες ότι θα ανακάμψει. Αλλά, ώχου, με κούρασε κι αυτός. Είναι άξιος της μοίρας του.

Εχω ελπιδες Laughing

Παράθεση :
3) Από τον creepy Λιτλφίνγκερ που δεν αφήνει σε ησυχία τη Σάνσα κι όλο ψουψουψου και ψουψουψου;

Εχω ελπιδες Laughing


Παράθεση :

4) Από την εκνευριστική απάθεια του Μπραντ; Ok, μάλλον αυτό είναι το κόσνεπτ, αλλά πειράζει που με εκνευρίζει ο τρόπος που μιλάει, κοιτάει, αναπνέει, κλπ;


Το κονσεπτ ειναι και το παρακανει και ο ηθοποιος και ερχεται και δενει.


Παράθεση :

5) Από το τέλος της γιαγιάς Ολένα; Crying or Very sad Ε, όχι. Μετά και τη Margaery (την οποία παραδόξως συμπαθούσα), αυτό ήταν μαχαιριά στην καρδιά.


ΡΙΣΠΕΚΤ ομως για τον τροπο που εφυγε!

Και στο τελος οταν συνειδητοποιεις πως ακριβως επειδη οι Λανιστερ ξεκληρισαν αλλο εναν Οικο εβαλαν μουσικη υποκρουση στο τελος το Rains of Castamere. Crying or Very sad

Τωρα η Σερσει εχει και συμφωνια με την τραπεζα αλλα και τα πλουτη των Τυρελ οποτε ξανανεβαινει ο πλουτος των Λανιστερ.


Παράθεση :
6) Από την Σέρσεϊ που υπάρχει ακόμη στη σειρά και αρκεί μόνο ένα πλάνο με αυτό το χαιρέκακο βλέμμα της για να αφηνιάσω;;; Που κ@υλωσε με το που πήρε την εκδίκησή της; dunato gelio emetos

Νομίζω ήταν κι άλλα, αλλά μου διαφεύγουν τώρα.


dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Μα GoT χωρις σιχαμενους villains δεν γινεται ρε Laughing




Παράθεση :
Παράθεση :
Υ.γ: Επισης.... δεν μου αρεσει καθολου που μου αρεσει η φαση με την θεια και τον ανηψιο What a Face

Ναι, ούτε εμένα μου αρέσει που σου αρέσει. Και, γενικά, δεν μου αρέσει.


dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Μα ουτε και εμενα μου αρεσει που μου αρεσει dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Ειμαι αναμεσα στο mmm...interesting και στο θελω να ξερασω ενα πραγμα dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio



Παράθεση :
Παράθεση :

Η φαση με τη θεια και τον ανηψιο σαν ιδεα δεν ειναι κακη.

Δεν είναι κακή. Είναι φρικτή.


GoT χωρις αιμομιξια δεν γινεται dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Και ποσο δεν μαλλον αν μιλαμε για τους Targaryen. Σιλβακι ετοιμασου γιατι μπορει τον Τζονακο να τον λατρευεις αλλα προς τα εκει παει το πραγμα. Το βλεπω να ερχεται dunato gelio dunato gelio dunato gelio


Παράθεση :

Παράθεση :

Αλλα πρωτον ειναι φοβερα κλισε αυτο με τη φωτια και τον παγο και το ''ηταν μοιραιο''Rolling Eyes και δευτερον αυτοι οι δυο ηθοποιοι σαν ζευγαρι ,που φαινεται για εκει τους προοριζουν,δε μου κολλανε.

Ναι, είναι φοβερά κλισέ, φοβερά προβλέψιμο στην προκειμένη και δεν με πείθει και για μοιραίο. Άσε που παραείναι εύκολη λύση σεναριακά. Παρ' όλα αυτά, στα δικά μου μάτια μοιάζει κάπως αλλόκοτο. Οι ηθοποιοί μου ταιριάζουν, δεν με χαλάει αυτό. Αλλά ως χαρακτήρες στη σειρά θα ήθελα να είναι απλά σύμμαχοι, με διαφορετική πορεία ο καθένας. Επίσης, όχι άλλη αιμομίξια, ίου δηλαδή. Και δεδομένου ότι ο Τζονάκος είναι η αδυναμία μου, περιμένω κάτι καλύτερο από το να του τα φτιάξουν με τη θεία του. Rolling Eyes



Παιδια εμενα οι κεραιες μου δεν με γελανε. Εκει το πανε με χιλια φαινεται απο την αρχη το πραγμα dunato gelio dunato gelio


Παράθεση :
Παράθεση :
Ναι ρε Σερσει,την πηρες την εκδικηση για τη Μυρσελα! Ηταν πολυ σκληρη σκηνη,αλλά οταν το εκαναν οι αλλες ηταν καλα ε? Δεν μπορει να πει κανεις οτι δεν ειναι δικαιη τιμωρια.

Μπορώ να το πω εγώ; Κρίμα για τη Μυρσέλα, δεν έφταιγε σε τίποτα η κοπέλα. Αλλά μιλάμε για τη Σέρσεϊ. Που όσο κι αν θαυμάζουμε το ότι είναι μία δυναμική, πανέξυπνη και πολύ ανθεκτική γυναίκα, δεν παύει να είναι ένας αδίστακτος και μαυρόψυχος άνθρωπος. Η Σέρσεϊ αξίζει να απονείμει δικαιοσύνη; Σ' αυτήν πότε θα απονεμηθεί δικαιοσύνη, να ησυχάσουμε; Laughing


Δεν ειναι θεμα δικαιοσυνης. Ποτε δεν ηταν με το GoT. Αλλα το γεγονος πως η Σερσει ειναι σκατανθρωπος δεν σημαινει πως και η Ελαρια δεν ηταν. Για μενα και οι δυο τους αξιζει να εχουν τραγικο τελος. Οτι εχει κανει η Σερσει στην ουσια τα ιδια ακριβως εκανε και η Ελαρια.
Ανεξαρτητα απο το που θα το βρει δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα στο τελος. Τραγικο μεν. Απανθρωπο σιγουρα. Αλλα ηταν καθοδον αυτη η εξελιξη. Η Ελαρια δεν σκοτωσε μονο την Μυρσελα που ηταν αθωα. Ξεκληρισε ολο το Βασιλειο της Ντορν. Δεν ηθελε ειρηνη. Ηθελε εξουσια και πολεμο. Σκοτωσε τους ηγετες μιας χωρας που ηθελαν το καλο του Βασιλειου της για να παρει την εξουσια και μαζι με αυτους σκοτωσε και οποιον θεωρησε εμποδιο απο εμμονη για εκδικηση ηταν μιλαμε για αθωους η οχι. Οποτε δεν βλεπω και μεγαλες διαφορες απο την Σερσει. Απλα οσο ζουσε ο Ομπεριν της εβαζε χαλιναρι που με το που πεθανε του ξεφτιλισε ακομα και την μνημη με το να καταπατησει τις αξιες του (we don't hurt little girls in Dorne) και με το να του σκοτωσει την οικογενεια του παρολο που στην ουσια αυτος πεθανε για φερει δικαιοσυνη για την αδερφη του και την οικογενεια του.
Βεβαια μιλαμε για την κορη του Ομπεριν τωρα αλλα και αυτη αθωα δεν ηταν.

Οποτε ελα ενας ενας να παιρνει σειρα.

Βασικα οπως δεν με ενδιεφερε απο που θα το εβρισκε ο Τζοφρι και ο Ραμσει το ιδιο ενιωθα και για την Ελαρια πλεον και το ιδιο νιωθω για την Σερσι και τον Μικροδαχτυλο.

Ξεσκαρταρισμα να ειναι και οτι να ναι Laughing


Παράθεση :
Γενικα η Σερσει εχει αγριεψει to kapelo tou gianni

Γενικά, ας πάει στα τσακίδια επιτέλους Laughing

Εχω ελπιδες Laughing

Αλλα δεν ξερω αν θα την ξεφορτωθουμε φετος η του χρονου Laughing

Παράθεση :
Κι ο Τζορα θεραπευτηκε! cheers cheers cheers

Ω, ναι. Η μόνη στιγμή του επεισοδίου που ένιωσα ένα ψήγμα χαράς και ικανοποίησης.


Εγω ενα πραγμα ρε παιδι μου...να χασμουριεμαι παντα με τον Τζορα Laughing


Παράθεση :

Χρόνια είχα να σχολιάσω έτσι. Τα είπα και ξαλάφρωσα Laughing



dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 31, 2017 9:55 pm

Επισης παιδια γελασα πολυ και στην φαση που οταν ο Τζον πηγε στην Ντανι αρχισαν να λενε τους βασιλικους και τιμητικους τιτλους της και τελειωμο δεν ειχαν και ο Νταβος ηταν στο στυλ....ε ναι...αυτος ειναι ο Τζον λοιπον dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Εκλαψα μιλαμε  dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 31, 2017 9:57 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

.

.

.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 31, 2017 10:23 pm

Eν το μεταξυ ολο το λογυδριο της Σερσει για την Μυρσελα και ολο το πενθος και ο θρηνος και η μητρικη αγαπη και η αναγκη για δικαιοσυνη και ομοιως κλαμα και οδυρμος για τον σιχαμενο τον Τζοφρι αλλα κατα τα αλλα....

....Ο Τομμεν με προδωσε και ενταξει πεθανε και τον αγαπουσα δεν λεω αλλα ουτε κηδεια ουτε δευτερη σκεψη ουτε κλαμα και παμε παρακατω και πολυ ασχοληθηκαμε dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 31, 2017 11:33 pm

Παράθεση :
"Sir Barriston: Rhaegar never like killing.

Jon doesn't enjoy killing either, that's called a solid reference."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 7x03 - The Queen's Justice   7x03 - The Queen's Justice - Σελίδα 2 EmptyΤρι Αυγ 01, 2017 12:14 am

Eν το μεταξυ εκει που ξεκιναει η σκηνη με την Σερσει και την Ελαρια και βλεπεις την Σερσει με το ροζ λιπγκλος κραγιονακι απλα ξερεις τι θα επακολουθησει Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
7x03 - The Queen's Justice
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 7x03- Unwritten

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: