Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 5x10 - Mother's Mercy - Season finale

Πήγαινε κάτω 
+3
Maria
Eleni7
filareti
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x10 - Mother's Mercy - Season finale   5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιουν 24, 2015 9:43 pm

Τέρψη έγραψε:
Τώρα είδα ότι είχαμε σχολιασμούς, αλλά πιθανότατα δεν είχε και νόημα γτ τα είδα μαζεμένα εγώ τα επεισόδια, αν και κατάφεραν να μου σποιλεριάσουν το τέλος grrrrr  Έριξα καλό τσακωμό και ήταν και φίλη μου γαμώτο, αλλά δεν αντέχω να μην εκφράσω τα νεύρα μου επί τέτοιων θεμάτων.


Συμπερασματικά για τη σεζόν, θεωρώ πως ήταν από τις καλύτερες. Για μένα δλδ, μετά την πρώτη που πάντα έχει την πρωτιά στην καρδιά μου, νομίζω πως ειναι η δεύτερη αγαπημένη μου. Έβλεπα τα επεισόδια σαν τρελή και δεν βαρέθηκα λεπτό.
Το τέλος του τελευταίου ήταν απάλευτο και παρά το σπόιλερ έκλαψα, φαντάσου να μην το ήξερα κιόλας.
Ποιος περιμένει τώρα πάλι!

Αρα μηπως δεν επρεπε να ριξεις τετοιο καβγα με τη φιλη σου? Σου εκανε κι ενα καλο τουλαχιστον (γυρευοντας παω,τρεχω να κρυφτω Laughing )

Και γω μαζεμενα τα ειδα τα μισα,μην κοιτας που ανοιγα και θεματα Laughing

Παντως και μενα μου αρεσε η σεζον γενικα και μου αρεσε και το φιναλε ειδικα.Μου κανει εντυπωση που διαβασα αρκετα αρνητικα σχολια. Αλλα νομιζω οτι επηρρεαζονται απο την απογοητευση για το Γιαννακη Laughing
Τα τρια τελευταια επεισοδια ειδικα μου αρεσαν πολυ,σε αντιθεση με περσι που τα τελευταια δε με συνεπηραν και τοσο.
Προσθετες σκεψεις για το φιναλε:
-το στορι της Σανσα τελικα ΗΤΑΝ οντως βλακεια.Ολα αυτα για να ξυπνησει ο Θιον,λες και ειναι πιο βασικος χαρακτηρας Rolling Eyes Μη σχολιασω οτι κανονικα επρεπε εννοειται να τους χασουμε απο τετοιο υψος.Να δω αν βρουν αληθοφανη εξηγηση.
-Ο Αρχισπουργιτης λεει στη Σερσει οτι οι αμαρτιες του Ρομπερτ δε δικαιολογουν τις δικες της,αλλα αμφιβαλλω αν θα επιαναν ποτε τον Ρομπερτ να τον εξευτελισουν ετσι. Ψοφος και εδω tourtastamoutra
-Τζακεν εσυ? Cool Αυτος ο 3ος Τζακεν σαν να ειναι επιτελους ιδιος με τον πρωτο gelio Αν και...ποτε δεν ξερεις με αυτους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x10 - Mother's Mercy - Season finale   5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιουν 24, 2015 10:10 pm

Και εμενα μου αρεσε παρα πολυ η σεζον. Ειδικα τα 3 τελευταια επεισοδια ηταν μπομπα. Καλα το φιναλε ειχε 15 κλιφ αχαχαχαχαχαχαχ. Απο το 1' λεπτο γινοταν της πουτανας.

Νομιζω οτι μεγαλο ποσοστο γκρινιας οφειλεται στο γεγονος οτι εχουν αλλαξει πραγματα απο τα βιβλια. Και κακως υπαρχει γκρινια εξαιτιας αυτου οπως εχω ξαναπει. Αλλο βιβλιο αλλο σειρα/ταινια. Καλυτερα καποιος να τα βλεπει σαν ανεξαρτητα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x10 - Mother's Mercy - Season finale   5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιουν 24, 2015 10:17 pm

Δεν ξερω αν ειναι μονο για αυτο.Εγω εχω διαβασει τα βιβλια και δε με πειραζουν οι αλλαγες. ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΗ ΝΤΟΡΝ ΑΝΑΘΕΜΑ ΣΑΣ ΗΛΙΘΙΟΙ τοσες γαματες ευκαιριες για χαρακτηρες και αποκαλυψεις εχετε πεταξει απο το παραθυρο!! kostas Πηγαν κι οι αλλες οι πανηλιθιες και σκοτωσανε τη Μυρσελα-φοβαμαι πως δεν τη γλιτωνει-και στελνουν τον Τρισταν στο στομα του λυκου και δεν εχουμε δει κι αδερφια,α ρε Ντοραν,α ρε Ομπεριν που τις βρηκες ρε? Mα να βγαινουν ηλιθιες ολες οι βασικες γυναικες στη Ντορν που υποτιθεται ειναι κατ΄εξοχην το μερος που θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο?! /enragedfanmodeoff
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x10 - Mother's Mercy - Season finale   5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιουν 24, 2015 10:27 pm

Δε νομιζω να ζησει η Μυρσελα. Ποιος θα εχει αντιδοτο στο καραβι; Και μαλλον το στορυ απο εδω και κατω θα εχει να κανει με το γεγονος οτι θα παει αυτος ο πριγκιπας στο King's Landing ενω ολοι θα γνωριζουν οτι οι δικοι του φαγανε την αδερφη του βασιλια. Συν την ενταση που φανταζομαι οτι θα υπαρχει μεταξυ Σερσει-Τζειμι καθως ο τελευταιος απετυχε να φερει πισω ζωντανη την κορη τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x10 - Mother's Mercy - Season finale   5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Ιουν 25, 2015 12:27 am

filareti έγραψε:
Τέρψη έγραψε:
Τώρα είδα ότι είχαμε σχολιασμούς, αλλά πιθανότατα δεν είχε και νόημα γτ τα είδα μαζεμένα εγώ τα επεισόδια, αν και κατάφεραν να μου σποιλεριάσουν το τέλος grrrrr  Έριξα καλό τσακωμό και ήταν και φίλη μου γαμώτο, αλλά δεν αντέχω να μην εκφράσω τα νεύρα μου επί τέτοιων θεμάτων.


Συμπερασματικά για τη σεζόν, θεωρώ πως ήταν από τις καλύτερες. Για μένα δλδ, μετά την πρώτη που πάντα έχει την πρωτιά στην καρδιά μου, νομίζω πως ειναι η δεύτερη αγαπημένη μου. Έβλεπα τα επεισόδια σαν τρελή και δεν βαρέθηκα λεπτό.
Το τέλος του τελευταίου ήταν απάλευτο και παρά το σπόιλερ έκλαψα, φαντάσου να μην το ήξερα κιόλας.
Ποιος περιμένει τώρα πάλι!

Αρα μηπως δεν επρεπε να ριξεις τετοιο καβγα με τη φιλη σου? Σου εκανε κι ενα καλο τουλαχιστον (γυρευοντας παω,τρεχω να κρυφτω Laughing )
Δεν γινόταν να μην την κατσαδιάσω ρε. Αυτά τα κοροιδεύουμε και πάει και τα κάνει? Ποτέ δεν κατάλαβα τι ευχαριστιέται κάποιος που το κάνει αυτό.

Πάντως και γω άκουσα πολλά παράπονα και τα περισσότερα είναι για τις αλλαγές όπως είπατε και εσείς, αλλά πραγματικά θεωρώ πως είναι βλακώδες αυτό. Άλλο βιβλία και άλλο σειρά, σε αυτά βασίζεται δεν είναι πιστή αντιγραφή τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x10 - Mother's Mercy - Season finale   5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Ιουν 25, 2015 12:28 am

Απορω πως δεν την ξεμαλλιασες. Αμα εμεινες μονο στο κατσαδιασμα τοτε θαυμαζω την ψυχραιμια σου  Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x10 - Mother's Mercy - Season finale   5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Ιουν 25, 2015 11:12 am

Συμφωνώ μαζί σας για τη σεζόν, κι εμένα μου άρεσε. Ειδικά τα τρία τελευταία την απογείωσαν τη σειρά.

filareti έγραψε:
Και λεω οτι ειναι τοσο καλο ακριβως γιατι τον Στανις που ποτε δεν τον συμπαθησα ιδιαιτερα,που εφριξα με αυτο που εκανε στην ιδια του την κορη,τον συμπονεσα στη μαχη.Και αν ειναι δυνατον να χανει απο το μαλακισμενο τον Ραμσει ρε φουστη.

Κι εγώ τον Στάνις δεν τον συμπάθησα ποτέ ιδιαίτερα, αλλά εδώ μου έμοιασε πολύ τραγική φιγούρα ο κακόμοιρος Razz
Και να χάσει κι από αυτόν τον μπλιάξ Evil or Very Mad

filareti έγραψε:
Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι παει κι ο Μερυν Τραντ,παει το καθικι,ναιιιιιι ρε Αρια !  cheers  afro  Γλεντιαααα,χανουμε που χανουμε κοσμο,τουλαχιστον να φευγουν και μερικα ψυχανωμαλα τερατα απο τη μεση!

Χαχαχα όντως περίμενα πώς κ πώς να γίνει αυτό, αν και η σκηνή με φρίκαρε κάπως..What a Face

filareti έγραψε:
Και τι της εκαναν ρε φουστη? Σκροφα Ελαρια,εσυ εισαι πισω απο αυτο,μπα που να ανακαλυψεις οτι σκηνοθετησε το θανατο του για να σε ξεφορτωθει ο Ομπεριν μωρη καριολα και συ! Ψοφος μαζι με τη Μελισαντρα,μονο αθωα θυματα ξερετε να βρισκετε. Και οι αλλες οι καριολιτσες να πατε στο διαολο.Ετσι ξερει η καθε γυναικουλα να το παιζει πολεμιστρια,μπραβο moutza

dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio

+++++++++++++++++++++++++++++

filareti έγραψε:
Βοηθηστε με λιγο,τι εβγαλε η Ντανι απο το χερι της μολις ειδε το καλασαρ? And guess what...another cliffhanger!

Και δική μου απορία ήταν αυτό..  Ίσως κάτι που έδειχνε ότι είναι Βασίλισσα/Καλίσι.. Question

filareti έγραψε:
Οχι ρε γαμωτο,οχι ρε Σερσει,εγω ετσι κι αλλιως σε υποστηριζω παρα τις μαλακιες σου,αλλα κι αλλιως να το παρουμε,πολυς κοσμος τσαντιστηκε με τους φανατισμενους που το παιζουν κριτες των παντων.  

Πρέπει να ήμουν η μόνη που δε λυπήθηκε καθόλου μα καθόλου μα καθόλου τη Σέρσει.. Razz

filareti έγραψε:

-Τζακεν εσυ? Cool  Αυτος ο 3ος Τζακεν σαν να ειναι επιτελους ιδιος με τον πρωτο gelio Αν και...ποτε δεν ξερεις με αυτους!

gelio  gelio  gelio  gelio  gelio

Τέρψη έγραψε:

Το τέλος του τελευταίου ήταν απάλευτο και παρά το σπόιλερ έκλαψα, φαντάσου να μην το ήξερα κιόλας.
Ποιος περιμένει τώρα πάλι!

klaps
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x10 - Mother's Mercy - Season finale   5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Ιουν 25, 2015 11:33 pm

Eleni7 έγραψε:
Δε νομιζω να ζησει η Μυρσελα. Ποιος θα εχει αντιδοτο στο καραβι; Και μαλλον το στορυ απο εδω και κατω θα εχει να κανει με το γεγονος οτι θα παει αυτος ο πριγκιπας στο King's Landing ενω ολοι θα γνωριζουν οτι οι δικοι του φαγανε την αδερφη του βασιλια. Συν την ενταση που φανταζομαι οτι θα υπαρχει μεταξυ Σερσει-Τζειμι καθως ο τελευταιος απετυχε να φερει πισω ζωντανη την κορη τους.

Κι απο την αλλη αυτη παραδεχθηκε τα του Λανσελ σωστα? Δε βλεπω να το παιρνει καλα ο Τζειμι ups

Παράθεση :
Και δική μου απορία ήταν αυτό..  Ίσως κάτι που έδειχνε ότι είναι Βασίλισσα/Καλίσι.. Question
Τελικα οι επικρατεστερες εξηγησεις ειναι:
α. το παιζει Πιπιν απο τον Αρχοντα και το εριξε για να τη βρει οποιος τυχον την ψαχνει
β. το δαχτυλιδι του αρραβωνα της για να μην καταλαβουν οτι θα ξαναπαντρευοταν μετα τον ντρογκο.
Κανενα απο τα δυο δεν ειναι και τοσο λογικο,αλλα και τα δυο θα μπορουσαν να σταθουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x10 - Mother's Mercy - Season finale   5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Ιουν 25, 2015 11:36 pm

Πιπιν το παιζει. Αυτο μου ηρθε στο μυαλο μολις ειδα τη σκηνη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x10 - Mother's Mercy - Season finale   5x10 - Mother's Mercy - Season finale - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Ιουν 26, 2015 12:47 am

Παράθεση :
There are 3 types of writers:

   1. Writers that unrealistically don’t kill anyone.

   2. The right amount of death.

   3. LETS JUST FUCKIN KILL THEM ALL BANG BANG BANG

so, in order, stephenie meyer, jk rowling, george rr martin
.

gelio Ρε σπασανε ρεκορ με το φιναλε πλακα πλακα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
5x10 - Mother's Mercy - Season finale
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 3x10 _ Mysha / Season 3 Finale. 2013
»  Castle's Season 6 Finale - "For Better Or Worse"
» 4x10 - The Children ~ Season Finale
» Castle's Season 5 Finale - "Watershed"
» 7x07 - The Dragon and the Wolf - Season 7 Finale

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: