Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 3χ08

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

3χ08 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 3χ08   3χ08 EmptyΤρι Μάης 21, 2013 3:39 pm

Λοιπον,ενα πραγμα μονο για αρχη ή μαλλον δυο,ενα καλο,ενα κακο.Το κακο...ειδαμε τον Ντααριο.Δεν μπορω να αποφασισω αν ηταν καλη επιλογη καστιγκ η οχι.Απο τη μια οι αλλαγες που εκαναν απο το βιβλιο θα λειτουργησουν υπερ του απο ο,τι φαινεται.Απο την αλλη αυτο ακριβως με εκνευριζει αφορητα. Βαζω στο πρωτο σποιλερ αποκλειστικα μια περιγραφη της εξωτερικης εμφανισης του Ντααριο απο τα βιβλια,κανονικα κι η Ελενη μπορει να το ανοιξει,αλλα καλου κακου
Σπόιλερ:
Με λιγα λογια η απολυτη γελοιοτητα για το 95% του πληθυσμου Laughing Τωρα κανονικο σποιλερ
Σπόιλερ:
Στη σειρα διαλεξανε εναν αρκετα ωραιο ηθοποιο χωρις παλαβη εμφανιση κι η περουκα τον βελτιωνει κιολας σε σχεση με κανονικες του φωτο και νομιζω ειναι αρκετα προφανες οτι το πανε να δημιουργησουν ερωτικο ενδιαφερον για την Καλισι κι αντιζηλια με τον σερ Τζορα Πραγμα που φυσικα με στεναχωρει εξτρα γιατι ο αγαπητος μου Τζορακος μαλλον θα εχει αξιο λογου ανταγωνισμο και ηδη φανταζομαι φανς να σιπαρουν με Ντανι.Παντως πρεπει να παραδεχτω οτι αν τον εβλεπα πρωτη φορα τωρα δε θα ειχα σοβαρο λογο να τον αντιπαθησω-δλδ θα ειχα γιατι προαισθανομαι κοντρα με Τζορα(δεν ειναι σποιλερ,κανουν αλλαγες απ'τα βιβλια)- αν και ηταν λιγο ψωναρα.Παντως ακομα και εμφανισιακα εγω ψηφιζω τον σερ,οριστε κι οταν ηταν ομοιοι ηλικιακα

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

afro ooxi

Πωω σεντονι.Το καλο ειναι η σκηνη της Σερσει με τον Λορας,τοσο συντομη και τοσο αξιομνημονευτη.Αχαχαχαχαχαχαχα.Nobody cares gelio του λεει Απολυτα σκυλα στις προσπαθειες του μελλοντα συζυγου,αλλα υπερτατα γαματη to kapelo tou gianni
Τα υπολοιπα θα τα σχολιασω αφου δω ολο το επεισοδιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

3χ08 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ08   3χ08 EmptyΤρι Μάης 21, 2013 6:18 pm

Ρε συ θύμισέ μου για τον Ντάριο τίποτα. Δεν θυμάμαι! Είναι στα βιβλία που έχω διαβάσει η παρουσία του ή το σπόιλερ το δεύτερο που έβαλες έχει να κάνει με το τελευταίο που δεν έχω διαβάσει ακόμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

3χ08 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ08   3χ08 EmptyΤρι Μάης 21, 2013 6:38 pm

Ναι,υπαρχει ηδη σ'αυτα που εχεις διαβασει,αλλα πιο πολυ αναπτυσσεται μετα.Νομιζω οτι μπορεις να δεις και το δευτερο σποιλερ,πρεπει να ψιλοφαινεται ηδη απο το 3ο βιβλιο(2ος τομος) αυτο που λεει,αλλα εντελως ξεκαθαριζει στο τελευταιο που δεν εχεις διαβασει οποτε οπως νομιζεις.Βασικα επειδη δεν το εχω το 3. μερος 2 τωρα,πες μου τι πιστευεις για το πώς τα παει η Καλισι με τον ντααριο να σου πω.Αν παλι δε θυμασαι καθολου σου βαζω εδω σποιλερ,ανοιξε το αφοβα
Σπόιλερ:
Παντως σοβαρα,πως ξεχασες αυτη την αλησμονητη εμφανιση? lol! Αν και δεν ειναι τοσο βασικος χαρακτηρας, μες στους πολλους παρδαλους ενταξει Laughing
Αν θες να σου θυμισω κατι αλλο ρωτα Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

3χ08 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ08   3χ08 EmptyΤρι Μάης 21, 2013 6:43 pm

Ναι ρε τον είχα ξεχάσει! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Βασικές θεωρώ πως το πήγαιναν καραμπάμ για ερωτική χημεία με Ντάνι στο επεισόδιο.

Επίσης να σχολιάσω για το σκηνικό του γάμου παρωδία πως ήταν θλιβερότατο. Φτάνεις να λυπάσαι τους πάντες, εκτός βέβαια του σιχάματος του Τζόφρυ.
Λύπη για την Σάνσα, λύπη για τον καημένο τον Τύριον, ακόμα και για την Σέρσι. Η σκηνή που τον στέλνει νύχτα τον καημένο τον ιππότη των λουλουδιών δεν υπάρχει dunato gelio Πάει κι αυτός να κάνει την κίνησή του και η άλλη τον ταπώνει πριν προλάβει να πει κύμινο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

3χ08 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ08   3χ08 EmptyΤρι Μάης 21, 2013 6:51 pm

Τιποτα!
Ναι,ετσι δειχνει για τα γκομενικα της Καλισι.Δεν μπορω να αποφασισω ουτε για την εμφανιση του Ντααριο,αν πανε κατα κει και καποτε τους δειξει να το κανουν τελικα με την Ντανι,θα ειναι σε περιπτυξεις δυο με την ιδια ξανθια μακρια περουκα,μου κανει λιγο αστειο gelio
Δεν ειδα κανονικα το γαμο,φυσικα και ειναι για λυπηση οι νεοι συζυγοι ομως,η Σερσει αυτην την φορα στην αντιμετωπιση των λουλουδο-συμμαχων απλως Ypoklisi dunato gelio Αν και θα ηταν πιο εξυπνο να το παιξει οτι γινεται φιλη με τη Μαρτζερι κατα τη γνωμη μου,για να μη φυλαγονται.Αλλα τοτε δε θα σπαγαμε πλακα.Καλα οσο για εκει που στελνει τον λορας για...τριανταφυλλα gelio απιστευτο γελιο.Γατακι,τι νομιζεις οτι ειμαστε εδω,Σανσες? lmao Ο φουκαρας gelio Και ζοριζοταν με τη Σανσα,φαντασου τωρα τι πρεπει να σκεφτεται dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

3χ08 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ08   3χ08 EmptyΤρι Μάης 21, 2013 7:01 pm

Για την εμφάνιση ούτε γω μπορώ να πω ακόμα. Δεν είναι αδιάφορος, έχει ένα κάτι στο στυλ του, αλλά τα δόντια του παραπέμπουν σε Ροναλντίνιο και δεν τρελαίνομαι κιόλας! dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

3χ08 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ08   3χ08 EmptyΠεμ Μάης 23, 2013 5:18 pm

Χαχαχα τα δοντια ειναι λιγο ο,τι να 'ναι κι αλλοι το λενε,αλλα ενταξει,δεν ειναι γαιδαρος(θα δειξει Laughing ),ας μην το κανω θεμα για τα δοντια.Απλα ολο αυτο το ματσο των μισθοφορων με εκνευριζει με το στυλακι τους.Ασε που αρχικα του ειχαν βαλει τουλαχιστον μια ουλη,τη βγαλανε κι αυτη,δε δειχνει ρεαλιστικος,οπως σχολιαζε και μια σε ξενο φορουμ,πιο πολυ για υποψηφιος γκομενος του Λορας μοιαζει.

Και το κλασικο σχολιο του επεισοδιου:χειροτερος γαμος δε θα μπορουσε να υπαρξει gelio

Πραγματικα τωρα,ποιον να πρωτολυπηθεις:Σανσα,Τυριον,Σερσει,Λορας,μη σου πω και Σέι και Μαρτζερι.Απαπα,να χαρω εγω χαρές.
Και θελω να κλεισω εκφραζοντας την αγανακτηση μου για τη βρωμο-Μελισσαννδρε.Κατω τα χερια σου απο τον Τζεντρι ρε! καλος μαμουχαλος κι αυτος,τα 'θελε και τα 'παθε αλλά τελος παντων,ας οψονται οι περιστασεις.Παντως αυτη η σκηνη με τη φωτια βαζει σε σκεψεις...και ο Στανις πανω που παω να πω οτι ισως δεν ειναι τοσο κακος,φτου κι απο την αρχη.Ειναι ενα ακομα παραδειγμα οτι οι αλυγιστοι κανονες τιμης φερνουν προβληματα.Υποτιθεται οτι ειναι ακριβοδικαιος,οποτε να σου ολοι στο ιδιο τσουβαλι κι ο Ρομπ που στην τελικη αν δεν ηταν ο πατερας του ο Στανις δε θα ειχε παρει χαμπαρι για τον Τζεφρι. spasimo kefaliou
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

3χ08 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ08   3χ08 EmptyΠεμ Μάης 23, 2013 5:23 pm

Ναι ρε συ ο Στάνις έχει ξεφύγει. Και γω όταν πρωτοεμφανίστηκε σαν μορφή θεωρούσα πως δικαίως αναζητά τον θρόνο. Ο Νεντ ως τιμιότατος τον είχε ενημερώσει, και έτσι ζητούσε ό,τι του αναλογούσε. Αλλά πλέον ξέφυγε. Φοράει παρωπίδες και κάνει σαν τρελός, το έχει χάσει.
Τελικά όλα θα ήταν πολύ καλύτερα αν ο Ρένλι ζούσε και αυτός είχε πάρει τον θρόνο. Μπορεί να μην ήταν δικαιωματικά δικός του, αλλά τουλάχιστον ήταν πιο αγαπητός και είχε πιο ανοιχτούς ορίζοντες επί όλων των θεμάτων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

3χ08 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ08   3χ08 EmptyΚυρ Μάης 26, 2013 2:52 pm

Αυτη τη στιγμη πραγματικα δεν ξερω ποιος θελω να παρει το θρονο.κανεις δε μου γεμιζει απολυτα το ματι.Μαλλον η Ντανι ειναι καλυτερη,αλλα κι αυτη τη φοβαμαι λιγο,δειχνει ηδη δειγματα ψωνισματος κι η οικογενεια της εχει πολυ κακη φημη ηδη σχετικα...
Ασε που το ποιος δικαουται το θρονο ειναι πονεμενο ζητημα...οι Ταργκεριενς ειχαν κατακτησει τα βασιλεια με το ετσι θελω-εκτος απο την υπεργαματη Ντορν που αντισταθηκε(θελω να γραψω την ιστορια,ειναι παρελθον και δεν επηρρεαζει εξελιξεις,αλλα δεν ξερω μηπως το θεωρησετε σποιλερ-αν κι αυτο μαλλον μονο η Ελενη θα το ελεγε σποιλερ,μιας και δε διαβαει τωρα...εκπληξουλα devil smiley ) οποτε ισως τους αξιζε που τους ριξανε και με το ετσι θελω.Κι ο Ρομπερτ λιγο πολυ τυχαια ανεβηκε στο θρονο...τι να πω.

Στα του επεισοδιου,ο τροπος που δωσανε το σιδερενιο νομισμα με τους μισθοφορους και το valar morgulis θυμιζε πολυ jaquen και μπερδεψε καμποσο κοσμο και μενα μαζι.Προσπαθουν αραγε να μας πουν κατι η απλως σε μια προσπαθεια να τα συνδεσουν ολα τα κανουν αχταρμα? Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

3χ08 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 3χ08   3χ08 EmptyΚυρ Ιουν 02, 2013 3:35 pm

Είδα και το 8.

Λοιπόν, έχουμε και λέμε.

Ας αρχίσω μ' αυτόν τον Ντάριο, που της Φιλ εδώ της κάθεται. gelio Εντάξει, δεν έχω διαβάσει τα βιβλία, οπότε δεν έχω κάποιο λόγο να είμαι προκατειλημμένη. Η εμφάνισή του δεν είναι αυτό που με απασχολεί. Αυτό που με απασχολεί είναι το πώς λειτούργησε με τους άλλους, κάτι που δεν τον καθιστά κι ιδιαίτερα άξιο εμπιστοσύνης στα μάτια μου. Βέβαια, σημασία έχει τι τον καθιστά στα μάτια της Καλήσι, κι όχι στα δικά μου... gelio


Όσον αφορά το γάμο τώρα...μια αθλιότητα Laughing. Σάνσα - Τύριον για γέλια και για κλάματα. Πολύ ιππότης βέβαια ο Τύριον, αν και ομολογουμένως έφερε ιδιαίτερα βαρέως την απόρριψη της Σάνσα.
Ο Τζόφρι πόσο πιο ψυχοπαθές ύφος μπορεί να αποκτήσει? Σε κάθε επεισόδιο γίνεται και χειρότερο What a Face.
Πάντως εγώ τη Σέρσει δεν τη λυπάμαι ΚΑΘΟΛΟΥ μα καθόλου. Το μόνο που της αναγνωρίζω είναι το γαμάτο ύφος της την ώρα που η Μάρτζερι την έπιασε αγκαζέ που ήταν όλα τα λεφτά. gelio Μετά βέβαια άρχισε πάλι τις ξινίλες της και... mpounies


Για Τζέντρι - Μελισσανδρε τι να πω... Για μια ακόμα φορά αποδεικνύεται πόσο εύκολα μπορείς να κοροϊδέψεις τους άντρες, αφυπνίζοντας το κάτω κεφάλι τους. gelio Αυτομάτως το πάνω μπαίνει σε αναμονή (επιεικώς). Αυτή πάντως τι καριολίτσα που είναι. Πρώτα το κουτούπωσε κανονικότατα το γκομενάκι και μετά έκανε αυτό που ήταν να κάνει. Ο Στάνις της έριξε ένα βλέμμα - φαρμάκι όταν τη βρηκε γυμνή ή ήταν η ιδέα μου? Έχω αρχίσει να μην τον χωνεύω καθόλου αυτόν πάντως με τις μαλακίες που κάνει. Θα συνέλθει καμια ώρα, άραγε?


Τέλος, το σκηνικό μεταξύ Σαμ και αυτού του υπερφυσικού, αγριευτικού...πλάσματος ψιλοαδιάφορο για μένα... Laughing Γενικά, τον Σαμ και την άλλη τη βουρλίτσα τους βαριέμαι πάρα πολύ... Sleep


Παράθεση :
Αυτη τη στιγμη πραγματικα δεν ξερω ποιος θελω να παρει το θρονο.κανεις δε μου γεμιζει απολυτα το ματι.

ΑΥΤΟ. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
3χ08
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: