Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
elina

elina


Αριθμός μηνυμάτων : 3067
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 35

Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.    Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  EmptyΣαβ Ιαν 26, 2013 1:04 am

(ουπσ σας ξεγέλασα......) Laughing Laughing Laughing Laughing

Αυτό δεν είναι ποστ κάποιας καινούργιας ταινίας.
Είναι μια πρόκληση.
Εδώ μπορείτε να ποστάρετε για ταινίες που αγαπάτε. Που μισείτε. Που λατρεύετε και έχετε πάει στον κινηματογράφο να δείτε 98765467890876546789 φορες. Που νοικιάζετε τα dvd κρυφά από τους φίλους σας για να τις δείτε (και όχι δεν εννοώ τσόντες Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing )

ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΟΡΟ.

Αυτές οι ταινίες να σας εκφράζουν απόλυτα. Να είναι κατά κάποιο τρόπο κομμάτι του εαυτού σας.
Ακόμα και μια φράση, μια λέξη, μια εικόνα οτιδήποτε, σας έκανε να δείτε τον εαυτό σας εκεί.


because things doesn't need to be true, to be real. And vise versa.
Cool



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.    Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  EmptyΣαβ Ιαν 26, 2013 2:04 am

waking life, ωρες. 2 ταινιες σταθμοι για μενα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.    Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  EmptyΣαβ Ιαν 26, 2013 2:09 am

Ο κυκλος των χαμενων ποιητων, οσα παιρνει ο ανεμος, Τζιλντα, Ο νονος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.    Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  EmptyΣαβ Ιαν 26, 2013 2:11 am

felia έγραψε:
Ο κυκλος των χαμενων ποιητων, οσα παιρνει ο ανεμος, Τζιλντα, Ο νονος.

τρομερα......και τα αλλα 2 κλασσικ αλλα το νονο αν εχεις το θεο σου δεν το χω δει και το οσα παιρνει ο ανεμος το χα δει πριν χροοοοοοοονια αποσπασματικα οποτε δεν μετραει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.    Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  EmptyΣαβ Ιαν 26, 2013 2:12 am

xezoulina έγραψε:
felia έγραψε:
Ο κυκλος των χαμενων ποιητων, οσα παιρνει ο ανεμος, Τζιλντα, Ο νονος.

τρομερα......και τα αλλα 2 κλασσικ αλλα το νονο αν εχεις το θεο σου δεν το χω δει και το οσα παιρνει ο ανεμος το χα δει πριν χροοοοοοοονια αποσπασματικα οποτε δεν μετραει...

What a FaceWhat a FaceWhat a FaceWhat a FaceWhat a FaceWhat a FaceWhat a FaceWhat a FaceWhat a FaceWhat a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.    Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  EmptyΣαβ Ιαν 26, 2013 2:18 am

την εχω κατεβασμενη τη τριλογια το χα ξεκινησει μια φορα, αλλα κατι προεκυψε και δεν τη τελειωσα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.    Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  EmptyΣαβ Ιαν 26, 2013 2:19 am

αυτο που θελω να δω πολυ καποια στιγμη ειναι το dog day afternoon με τον Αλ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.    Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  EmptyΣαβ Ιαν 26, 2013 2:31 am

xezoulina έγραψε:
την εχω κατεβασμενη τη τριλογια το χα ξεκινησει μια φορα, αλλα κατι προεκυψε και δεν τη τελειωσα...

Ντροπη σου ρε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.    Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  EmptyΣαβ Ιαν 26, 2013 2:35 am

ναι ναι.. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.    Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.  EmptyΣαβ Ιαν 26, 2013 2:57 pm

Καλά γενικά με τις ταινίες έχω ένα πάθος. Θα το τιμήσω το τόπικ δεόντως. Για την ώρα θα ποστάρω από μια ταινία που για δικούς μου λόγους με έχει αγγίξει πολύ. Είναι από τις πρώτες ταινίες που είδα ως πιο ώριμη και μεγάλη πια και την κατατάσσω πάντα ανάμεσα στις αγαπημένες μου.

The Painted Veil

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Έχω διαβάσει και το βιβλίο, το οποίο διαφέρει σε κάποια σημεία από την ταινία αλλά το καθένα με το δικό του τρόπο με άγγιξε απίστευτα και μοναδικά. Το βιβλίο το τελείωσα σε ένα βράδυ. Διάβαζα από τις 12 μέχρι τις 6 το πρωί και σταματούσα μόνο για να μπορέσω να συνέλθω από τα δάκρυα και να συνεχίσω το διάβασμα.
Ξέρω πως το αποτέλεσμα δεν είναι το ίδιο για τον καθένα. Φίλες μου που το είδαν πχ το χαρακτήρισαν βαρετό, είπαν πως αποκοιμήθηκαν. Απλά για μένα αυτή η ταινία έχει μια ιδιαίτερη βαρύτητα και δεν μπορώ να αιτιολογήσω το γιατί. Η περιγραφή της Φέλιας δηλαδή για το τόπικ με καλύπτει πλήρως αναφορικά με αυτή την ταινία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Όταν το Σινεμά Λέγεται Ζωή.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: