Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου

Πήγαινε κάτω 
+11
Τέρψη
dorinaki
marion
nicole878
filareti
λενακι!
elina
katroulina
mkostas
john@kos
SophiaSonia21
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα
SophiaSonia21


Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου   Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 4:16 am

Περιγραφή:


Κάθε δράση, προκαλεί αντίδραση. Ο 3ος νόμος του Νεύτωνα δεν ερμηνεύει μόνο τη σχέση των σωμάτων και της ''ορμής'' στην κλασική μηχανική αλλά και τις ανθρώπινες σχέσεις και την ''ορμή'' που τις χαρακτηρίζει, γενικότερα. Τις σχέσεις με τους άλλους και με τον εαυτό μας. Τη σχέση του παρόντος με το παρελθόν. Τη σχέση του θύτη και του θύματος.

Οικογενειακά δράματα, ερωτικές σχέσεις πίστης και απιστίας, κατά συρροή δολοφόνοι, εγκλήματα τιμής, πάθους, εκδίκησης, τιμωρίας, ανάγκης. Ιστορίες, που βασίζονται σε αληθινά γεγονότα, προέρχονται από το αστυνομικό ρεπορτάζ και έχουν συνταράξει την κοινή γνώμη δραματοποιούνται για το Mega σε σκηνοθεσία του Πάνου Κοκκινόπουλου και σενάριο των Βασίλη Ρίσβα, Δήμητρας Σακαλή και Παναγιώτη Ιωσηφέλη.

Οι ιστορίες αυτές θα αναπτύσσονται σε δύο επίπεδα: στο παρόν και το παρελθόν. Στη δράση και την αντίδραση. Η δράση στο παρελθόν και η αντίδραση στο ''τώρα''. Το επεισόδιο ξεκινά από το παρόν, και καθώς η αφήγηση εξελίσσεται, ο τηλεθεατής ανακαλύπτει τα γεγονότα του παρελθόντος. Η ιστορία διαμορφώνεται δραματουργικά και σκοπός της σειράς είναι να αποκαλύψει και να ερμηνεύσει τα κίνητρα και τις επιλογές των πρωταγωνιστών, να ανιχνεύσει τα σκοτεινά πεδία της ανθρώπινης συμπεριφοράς, χωρίς να προδώσει την τραγικότητα τους.


Συντελεστές:


Πρωταγωνιστούν: Πολλοί γνωστοί ηθοποιοί
Σενάριο: Παναγιώτης Ιωσηφέλης, Βασίλης Ρίσβας, Δήμητρα Σακαλή
Σκηνοθεσία: Πάνος Κοκκινόπουλος
Εκτέλεση παραγωγής: Frenzy Films
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/SophiaSonia21?feature=mhw5
john@kos




Αριθμός μηνυμάτων : 84
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου   Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 4:24 am

wraia seira

tin vlepw ooxi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου   Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 4:24 am

Κι εγώωωωω cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα
SophiaSonia21


Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου   Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 4:34 am

Οι τίτλοι αρχής με τη φωνή του Μαϊνα:


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/SophiaSonia21?feature=mhw5
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου   Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 3:48 pm

Η μονη σειρα που παιζει ν αξιζει φετος...

αν και δεν τη βλεπω γιατι δεν βλεπω τηλεοραση γενικα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα
SophiaSonia21


Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου   Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου EmptyΔευ Απρ 12, 2010 11:59 pm

Αχ, αχ, αχ πολύ συγκουνήθηκα με το σημερινό επεισόδιο.... αν κ ακόμα δεν έχω συνηθίσει κάποια πράγματα - οι διάλογοι μου φαίνονται κάπως κ η σκηνοθεσία δεν είναι αυτή που περιμέναμ - την βλέπω πολύ ευχάριστα αυτή τη σειρά.


Νομίζω ότι άξιζε που στο σημερινό επεισόδιο δεν είχαμε καμία φοβερή ανατροπή ή στυγερούς φόνους. Ήταν πολύ ατμοσφαιρικές οι σκηνές κ πάρα πολύ γλυκά κ ανθρώπινα ορισμένα πράγματα. Στεναχωρήθηκα πολύ για το τέλος του Μίλτου αλλά χάρηκα για την κοπελιά.


Τώρα, υποκριτικά μου άρεσε μόνο ο Αντίνοος, μου φάνηκε πραγματικά εξαιρετικός. Η κοπέλα ήταν υστερική κ τον Ξάφη δεν τον αντέχω, τον θεωρώ πολύ υπερτιμημένο κ μου τη δίνει η φάτσα του! Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/SophiaSonia21?feature=mhw5
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου   Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου EmptyΤρι Απρ 13, 2010 12:12 am

αχ ο Αντινοος.....αχ ο Αντινοος....αχ τι παιδι... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ στην ερμηνεια του,ΕΙΔΙΚΑ στη σκηνη της δολοφονιας ηταν σαν να βλεπω πραγματικα ανθρωπο που σκοτωνει *εμοτικον που προσκυναει*Κοστα βαλτο θα μας χρειαστει....

πολυ καλο το επεισοδιο...

η κοπελιτσα δεν με τρελανε ουτε και μενα...

τελικα ευτυχως,υπαρχει και μια σειρα στη τηλεοραση που ν αξιζει να της αφιερωνεις λεπτα....

ρε Σοφια ο Μαρινος που εκανε τον γκει πως λεγεται στη πραγματικοτητα?

Κι αυτος μου αρεσε πολυ ερμηνευτικα αν κι επαιξε λιγο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elina

elina


Αριθμός μηνυμάτων : 3067
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 35

Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου   Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου EmptyΤρι Απρ 13, 2010 12:15 am

η κοπέλα λέγεται Λένα Παπαληγούρα, έπαιζε σε σειρές του Λαζόπουλου στον άλφα. Ο Αλμπάνης φοβερός ηθοποιός, φοβερό παίξιμο αλλά το επεισόδιο δεν είναι από τα αγαπημένα μου....
και εμένα μου τη δίνει ο Ξάφης.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
λενακι!

λενακι!


Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 37

Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου   Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου EmptyΤρι Απρ 13, 2010 12:35 pm

πολυ ωραιο το χθεσινο επισοδιο!
ΧΑΡΗΚΑ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ την κοπελα,αλλα θα προτιμουσα αλλο τελος για τον τυπα,τους ηθελα μαζι δλδ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου   Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου EmptyΤρι Απρ 13, 2010 1:18 pm

Aχ τωρα σκεφτηκα αυτο το τοπικ...οποτε τα γραφω κι εδω:

Εγω νομιζω οτι καλα τους εκανε η κοπελια...κι ο παρ'ολιγον αντρας της δεν ηταν αμοιρος ευθυνων.
Και αμα εχεις δει τον αλλον με το νυφικο δε νομιζω οτι ειναι δυνατον να διανοηθεις να μεινεις μαζι του σαν ζευγαρι emetos
Κατι που με χαλασε χτες και με νευριαζει γενικα στις σειρες του Κοκκινοπουλου ειναι -και μαλλον θα διαφωνησετε αρκετοι,αλλα θελω να το πω-οτι ποτε οι γυναικες δεν κανουν εκτρωση. Δε λεω οτι θα πρεπει να προβαλλονται οι εκτρωσεις,αλλα οταν γινονται σε καθε επεισοδιο τα τερατα,αλλα εκει που ολες δισταζουν ειναι στην αμβλωση το βρισκω τρομερα υποκριτικο.Υποτιθεται οτι δε βλεπουμε το μικρο σπιτι στο λιβαδι...τη στιγμη που προκειται για μια πραγματικοτητα -χιλιαδες κοπελες κανουν εκτρωση χωρις καν σοβαρο λογο- οσο κι αν δεν ειναι ευχαριστο μου φαινεται ψευτικο που στο τελος ολες κρατανε παιδια που εχουν συλληφθει υπο αντιξοες συνθηκες και ειναι παντα μερος της λυτρωσης ολο αυτο.
Το επεισοδιο καλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ο 3ος Νόμος του Πάνου Κοκκινόπουλου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 8Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Γενικές συζητήσεις-
Μετάβαση σε: