Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου

Πήγαινε κάτω 
+3
panda
vagvard
mkostas
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Ποια είναι η καλύτερη;
Μονόγραμμα
Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Τα σημάδια της νύχτας
Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ανατομία ενός εγκλήματος
Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_lcap20%Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 20% [ 2 ]
Κόκκινος κύκλος
Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Αχ και να ξερες
Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
10η εντολή
Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_lcap50%Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 50% [ 5 ]
Μαύρα μεσάνυχτα
Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_lcap30%Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 30% [ 3 ]
Τρίτος νόμος
Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 10
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panda

panda


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2011

Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου   Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 04, 2011 6:23 am

Από 10η Εντολή τα επεισόδια που έχω ξεχωρίσει είναι τα:

Παγωμένο Βλέμμα.
Το Χρώμα του μίσους.
Ο Συλλέκτης.
Η Χαρά των ζώων.
Ορφανή Μητρός.
Κλειστά Παράθυρα.
Θέμα Τιμής.
Λευκό Πουλί.
Καταραμένοι.
Τα Γενέθλια.
Κρυμμένη Αλήθεια.
Εικονική Πραγματικότητα.
Ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Από Κόκκινο Κύκλο τα επεισόδια που έχω ξεχωρίσει είναι τα:

Λένα και Μαρία.
Κάθοδος.
Τελευταία Πρόβα.
Οδός Αγησιλάου.
Οικογενειακή Υπόθεση.
Διπλή Εκδίκηση.
Το Χάρισμα.
Βεντέτα.
Μισή Ζωή.
Κορώνα Γράμματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νάγια




Αριθμός μηνυμάτων : 385
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2010
Ηλικία : 32

Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου   Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 04, 2011 1:56 pm

μμ σ'αρεσουν τα πιο light εσενα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου   Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 04, 2011 7:31 pm

Λοιπόν Νάγια αυτά που μου έρχονται στο μυαλό από 10η εντολή είναι:
Η φυγή
Θέμα τιμής
Παιχνίδια πολέμου
Αρραβωνιάσματα
Το χρώμα του μίσους
Ένοχο μυστικό(ένα από τα πιο ανατριχιαστικά που έχω δει)
Τα γενέθλια
Ψίθυροι
Ωραία κοιμωμένη
Παγωμένο βλέμα
Σε πρώτο βαθμό
Εν λευκώ
Έκπτωτος
Οικογενειακή γιορτή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panda

panda


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2011

Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου   Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 04, 2011 7:43 pm

Απλά τα πιο έντονα κοινωνικόσυναισθηματικά θα έλεγα που έχουν απρόοπτο τέλος Razz.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νάγια




Αριθμός μηνυμάτων : 385
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2010
Ηλικία : 32

Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου   Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 05, 2011 4:12 pm

βλεπω οτι το θεμα τιμης παιζει πολυ.. εμενα δεν μου αρεσε ιδιαιτερα...το ενοχο μυστικο, τι ηθελες και μου το θυμισες? αηδιασα! πραγματικα ανατριχιαστικο! και οι ψιθυροι επισης! (φοβερος ο Πουλακης), εγω σ'αυτο το επεισοδιο σιαφωνουσα καθετα με το τελος. Το ''σε α' βαθμο'' ειναι αυτο με τον πατερα-ταξιτζη που βιαζε την κορη του και την αφησε κι εγκυο?? αν ειναι αυτο, εκτος απο αηδια μου ειχε προκαλεσει μεγαλη οργη αυτο το επεισοδιο.. Η ωραια κοιμωμενη με απογοητευσε λιγο.. Η Παπουλια μου αρεσε παρα πολυ.Το παγωμενο βλεμμα, ειναι αυτο με την Αλικακη, που πεθανε το μωρο της? Τα παιχνιδια πολεμου ηταν απροβλεπτο, αλλα δεν με συνταραξε.Τη φυγη,τον εκπτωτο και το εν λευκω δεν τα εχω δει.. Παντως το λευκο πουλι, ειλικρινα ειναι πολυ σκληρο για τα μετρα μου. Ελαχιστες φορες το βλεπω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νάγια




Αριθμός μηνυμάτων : 385
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2010
Ηλικία : 32

Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου   Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 05, 2011 4:19 pm

Επισης μου αρεσε παρα πολυ η σπασμενη κουκλα. Νομιζω επαιζαν η Μπαλτα και ο Γεννατας! Ειναι απο τα λιγα επεισοδια που ενιωσα δικαιωση στο τελος!Και φυσικα μου κανει εντυπωση που δεν εχετε αναφερει ακομα τα ''αγγελικα προσωπα'' και το μπουμερανγκ!Ιδιαιτερο ηταν και το -18βαθμοι κελσιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου   Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 05, 2011 9:57 pm

Κι απο μενα 10η εντολη.
Απλα αγαπημενη. Παντως εμενα τα αγαπημενα μου επεισοδια δεν ηταν απαραιτητα αυτα που με τρομαξαν ή ανατριχιασαν πιο πολυ.
Κυριως ειναι αυτα που μου αρεσει η ιστορια και στο τελος κατα προτιμηση τα υποτιθεμενα θυματα τη φερνουν στους θυτες. mpoxoxo Βεβαια οποτε υπαρχει ανατροπη ειναι το καλυτερο.Ανατροπη θεωρω ακομα και το να μην μπορεις να μαντεψεις σε ποιον αφηγειται ο ηρωας ή να μην καταλαβεις το πώς και το γιατι μεχρι τελευταια στιγμη.
Στο Εν λευκω για παραδειγμα που ειναι απο τα πιο αγαπημενα μου, υποπτευοσουν τι παιχνιδι παιζανε οι αλλοι,αλλά το τελος εκει που δειχνει την Κομνηνου να αφηγειται μες στη στεναχωρια και καλα σ' αφηνει μ@λακα με το σε ποιον μιλαει η ηρωιδα και κυριως με ποιο κινητρο. devil smiley
Επισης απο τα πολυ αγαπημενα μου οι Νοικοκυρεμενες δουλειες με Μαλφα και Μπαλτα.
Υπαρχουν κι επεισοδια που δε με τρελαναν,αλλά τα παραδεχομαι για την ανατροπη στην πλοκη τους.
Μετα ειναι πολλά άλλα που δε θα τα ελεγα αγαπημενα μου, αλλά σιγουρα μου ειχανε κανει μεγαλη εντυπωση.Επεισοδια οπως το σε α' βαθμο,Τελευταιο Ταξιδι,Αγγελικα προσωπα,Ενοχο μυστικο,Οινος Ενοχης...και η Γατοπαγιδα ηταν πολυ δυνατο επεισοδιο.
Κι υστερα ειναι καποια που ειχανε κωμικη νοτα και παρολο που συνηθως ξεφευγανε ηταν ξεκαρδιστικα,συνηθως επειδη καποιος προσπαθουσε να φαει καποιον και δεν τα καταφερνε. Πολυ γελιο ειχα ριξει με τη Μεντη ως κακια πεθερα στο Black humor νομιζω ηταν ο τιτλος ή στο Ας οψεται η Βουλα...και η Απαγωγη στο πιο αναλαφρο ηταν απολαυστικο επισης.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την filareti στις Τρι Απρ 05, 2011 10:19 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νάγια




Αριθμός μηνυμάτων : 385
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2010
Ηλικία : 32

Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου   Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 05, 2011 10:17 pm

Σας εχω πει οτι η πραγματικη ιστορια του τελευταιου ταξιδιου αφορουσε κατι συντοπιτες μου? Βεβαια στην πραγματικοτητα δεν εγιναν ακριβως ετσι τα πραγματα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου   Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 05, 2011 10:22 pm

Ναι,νομιζω οτι το εχεις αναφερει...αλλαξανε την ιστορια δλδ ε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νάγια




Αριθμός μηνυμάτων : 385
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2010
Ηλικία : 32

Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου   Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 05, 2011 11:22 pm

Λοιπον ρωτησα τη μανα μου για πληροφοριες..Ο μπαμπας ειχε παει να δει την κορη του που ηταν φοιτητρια στην Πατρα, αλλα εμενε σε ξενοδοχειο και ειπε το βραδυ να κανει τρελιτσες με μια βιζιτου. Η βιζιτου που ηρθε ηταν η κορη του. Νομιζω οτι αυτη ειχε οντως μπλεξιμο με ναρκωτικα και για να βγαζει τα επιπλεον λεφτα το εριξε στη βιζιτα,καθως τα λεφτα που της εστελνε ο πλουσιος μπαμπας της δεν ηταν αρκετα και για την κοκαϊνη της. Μην τα πολυλογω μετα ο μπαμπας επαθε εμφραγμα, αλλα εζησε, η γυναικα του τον χωρισε και η κορη πλεον ειναι μονιμη κατοικος εξωτερικου. Ηταν αρκετα πλουσια και γνωστη οικογενεια, αλλα πολυ αντιπαθητικος ανθρωπος ο πατερας και η γυναικα του πολυ ψωνισμενη. Φυσικα, απο τοτε που εγινε αυτο (νομιζω γυρω στο 2000) εχουν ακουστει πολλα,οποτε πιθανον να μην ειναι ολοκληρη η αληθεια αυτη που σας μετεφερα. Την κορη παντως,δεν την ξαναειδαμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η καλύτερη σειρά του Κοκκινόπουλου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Καλύτερη σειρά του Ρήγα
» Καλύτερη σειρά εποχής
» Καλύτερη σειρά της Παπαοικονόμου
» Καλύτερη αδικημένη σειρά
» Καλύτερη κοινωνική σειρά

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Γενικές συζητήσεις-
Μετάβαση σε: