Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 THE X-FILES

Πήγαινε κάτω 
+10
wolv
kalymera_george
Athina
mkostas
Maria
dorinaki
CineFreak
Eleni7
MariaS
katroulina
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 41 ... 82  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

THE  X-FILES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: THE X-FILES   THE  X-FILES EmptyΚυρ Ιαν 16, 2011 3:24 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Γιατι ειναι cult.

Γιατι ειναι classic.

Γιατι δεν μπορει να υπαρχουν τοπικς για αλλες σειρες και να λειπει αυτη.

Γιατι ειναι 90's, crime series walking in the land of paranormal.

Γιατι ξεκινησε το 93 και τελειωσε το 2002.

Γιατι εχει το απολυτο soundtrack που ακομα και ανιδεοι ξερουν να το σφυριζουν.

Γιατι ειναι απολυτα συνυφασμενο με Α.Τ.Ι.Α...

Δεν μπορω να υπεραναλυσω μια σειρα 9 χρονων, καθως ειμαι καινουργια και βρισκομαι ακομα πααααρα πολυ πισω - συνολικα εχω δει περιπου 30 επεισοδια- παρολα αυτα μπορω να πω τη γνωμη μου σαν θεατης του 21 αιωνα.

Γιατι λεω θεατης του 21 αιωνα?

Διοτι η αισθηση οτι παρακολουθεις σειρα τιγκαρισμενη στη "ναιν-τιλα" βρισκεται απο το πρωτο λεπτο του επεισοδιου.

Η χαμηλης αναλυσης καμερα,τα πενιχρα εφε,το τρομερο τετραγωνισμενο ντισιμο με βατες,το εντονο κροκι χρωμα των παλτο, ολα απομειναρια μιας δεκαετιας πισω κλπ κλπ

Κι ομως, αυτη η νοσταλγια καθε αλλο παρα ανεπιθυμητη ειναι..αρχιζει μ εναν περιεργο τροπο να σε μαγνητιζει..

Ξεκινησα κι εγω οπως ολοι και μεχρι να καταλαβω περι τινος προκειται στραβωσα λιγο..

Ει ψιτ Κυριος,ακριβως ποσο παραφυσικα ειναι αυτα τα παραφυσικα ?

Οσοι εχουν διαβασει λιγο παραπανω ξερουν τη μανια της προηγουμενης 15-ετιας για τα περιφημα πρασινα ανθρωπακια...

Ο κοσμος ειχε αποτρελαθει οτι οι κυβερνησεις συγκαλυπτουν την υπαρξη εξωγηινων στη γη, τα σκανδαλα κλπ κλπ

Βεβαιως εκεινη τη περιοδο αλλο που δεν ηθελε η κυβερνηση των Η.Π.Α .Τι καλυτερος τροπος υπαρχει για να καλυψεις απορριτα στρατιωτικα αεροσκαφη απο το να τα παρουσιασεις ως ιπταμενους δισκους?

Ετσι ξεκινησε η ολη διαφημιση προς τα UFO κλπ κλπ...

βλεποντας λοιπον, οτι πολλες τηλεοπτικες παραγωγες πηραν αυτες τις ωραιοτατες σαλτσες και μυθους και τις τραβηξαν απ τα μαλλια σε κανει να στραβωνεις ολιγον.

Αλλα μονο ολιγον.Μετα αρχιζει και γινεται εθιστικο.Μεθυστικο.Οπως θελετε πειτε το.

Ξεκινησα με το να σιχαινομαι τα επεισοδια με ufo's και τωρα εχω φτασει σε σταδιο να τα θεωρω ενδιαφεροντα. 10 επεισοδια αργοτερα στοιχηματιζω οτι θα τρελαινομαι! Laughing

Με αυτους τους ρυθμους πηγαινει και η σειρα οταν τη συγκρινεις με τα σημερινα δεδομενα.

Φανταζομαι οτι 20 χρονια πριν, που οργιαζαν οι φημες,οι ιστοριες περι εξωγηινων ηταν πολυ in και οχι αντικειμενο χλεβασμου οπως ειναι τωρα.

Ο πρωτος κυκλος λοιπον ξεκιναει με αυτοτελη επεισοδια. Οκεεεει.Μικρα ,to the point, 40 λεπτα , ο,τι πρεπει.

Οι ιστοριες μοιαζουν με τα μαγικα φασολια του Χαρι Ποτερ. Δεν ξερεις ποια γευση θα σου τυχει.Μπορει μετα απο ενα υπεργαματο επεισοδιο, να σου πεταχτει ενα επεισοδιο πατατα.

Ακομα κι ετσι, δεν τον γλιτωνεις τον εθισμο....αυτη η σειρα, εχει κατι το παρανοικο που σε ελκυει.

Κι αυτο ειναι τα παραφυσικα φαινομενα.

Οσο κι αν ειναι εξαιρετικα απιστευτο να ζησεις μια ιστορια Χ-file στη πραγματικοτητα,κι οσο κι αν απεχει-απο αποψη σεναριου- μιλια μακρια απο μια σειρα οπως το csi,criminal minds κτλ εχει μια τρομερη λογικη αρκετα κατανοητη,κι ακολουθισιμη ως προς το τι θελει να πει,απο τον θεατη.Αυτη η συνεπεια ειναι που κανει το θεατη να δει και το επομενο,και το επομενο,και το επομενο.

Και φυσικα ειναι κι αλλα πραγματα.Ειναι ο Μολντερ.Ειναι η Σκαλη.Ειναι το υπερτατο επαγγελματικο διδυμο.Κι οχι μονο-υποθετω. geek

Τρομερη χημεια,απλα και μονο στην ομιλια.Οχι πομπωδεις φρασεις,χειρονομιες κλπ κλπ...

Υπαρχει αυθεντικοτητα και σεβασμος.Ο πρωταγωνιστης δεν το παιζει γκομενος.Η πρωταγωνιστρια δεν το παιζει καυτη σεξοβομβα. Οι ανθρωποι δουλευουν επιτελους και ΦΑΙΝΕΤΑΙ. (Οχι σαν κατι αλλες σειρες που οι χαρακτηρες εχουν να δουλεψουν απ το πρωτο επεισοδιο γιατι βγαζουν τα ματια τους κι εχουν αποκτησει 45 ξωγαμα)

Αυτη ηταν μια μικρη εισαγωγη για την τηλεοπτικη σειρα.Σιγουρα θα επανελθω μολις δω περισσοτερα επεισοδια για να κανω κι αλλες παρατηρησεις.Η γενικη μου εκτιμηση μεχρι στιγμης ειναι οτι δικιολογημενα θεωρειται ως μια απο τις σειρες σταθμους στα τηλεοπτικα δρωμενα.Για την εποχη της ηταν παρα πολυ μπροστα.Απο καθε αποψη. Ιδιως οταν ατομα,σχεδον 20 χρονια μετα, μπορουν να την παρακολουθησουν με την ιδια εθιστικη διαθεση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

THE  X-FILES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE X-FILES   THE  X-FILES EmptyΚυρ Ιαν 16, 2011 8:01 pm

ΝΑΙ!!!! ΣΕ ΑΓΑΠΩ!!!!
Την λατρέυω αυτη την σειρά enamor
(Λες και δεν φαίνεται... Embarassed )
Συμφωνώ σε 'ολα όσα είπες αλλα κυρίως σε αυτό
Παράθεση :
Ο πρωταγωνιστης δεν το παιζει γκομενος.Η πρωταγωνιστρια δεν το παιζει καυτη σεξοβομβα. Οι ανθρωποι δουλευουν επιτελους και ΦΑΙΝΕΤΑΙ. (Οχι σαν κατι αλλες σειρες που οι χαρακτηρες εχουν να δουλεψουν απ το πρωτο επεισοδιο γιατι βγαζουν τα ματια τους κι εχουν αποκτησει 45 ξωγαμα)
Μπορεί να έφαγε πολύ κράξιμο ο Καρτερ, ο δημιουργός της σειράς που δεν τους τα έμπλεξε απο την αρχή, αλλά είχε απόλυτο δίκιο. Το έλεγε ξεκάθαρα πως ήθελε το focus να είναι το παραφυσικό.
Για μένα πάντα θα μου θυμίζει την παιδική μου ηλικία. Τώρα το τι λεει για μένα το οτι θυμάμαι να είμαι σκατό και να βλέπω το επεισόδιο με τον Τουυμς, δεν ξέρω Razz
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Kαι για να το δούμε και με λίγο χιούμορ το θέμα...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Ypoklisi gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

THE  X-FILES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE X-FILES   THE  X-FILES EmptyΔευ Ιαν 17, 2011 1:00 pm

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Eιμαι δευτερη σεζον,στη απαγωγη της Σκαλυ!

Οταν εβλεπα αυτο το κομματι γελαγα γιατι ηξερα τι συνεβαινε στα παρασκηνια..

ειχα διαβασει καπου οτι εκεινη τη περιοδο-το '94- η Αντερσον ειχε γκαστρωθει, οποτε για να καλυψουν την εγκυμοσυνη παιχτηκε απαγωγη! Το να ξερεις οτι ο αλλος ειναι φουσκωμενος και για 2-3 επεισοδια σου τον δειχνουν απο το στηθος και πανω για να μην φανει εχει πλακα Laughing Laughing Laughing

Ειμαι περιεργη να δω ΠΩΣ θα συνδιασουν την απαγωγη της απο τα πρασινα ανθρωπακια με τις παρανομες μη(?) κυβερνητικες οργανωσεις πισω απο το fbi κλτ...

οταν το συζηταγα με τη φιλη μου που χαζευουμε τα επεισοδια μαζι καθε βραδυ ,μου αφησε να εννοηθει οτι υπαρχει συνδεση μεταξυ τους (εκεινη τα χει δει)...

κι ειχα σκασει χτες, ελεγα πως στο διαολο θα δειξουν οτι ολα ειναι στημενα, πως θα κανουν εξωγηινους και ανθρωπους να συνενοουνται!!!!!!!???????

του πουστη ειναι αλλη φυλη,ελπιζω να μην το ξεχνανε αυτο! Laughing Laughing Laughing

αλλα δεν μιλαω, περιμενω να δω.....ειμαι παααααααρα πολυ περιεργη!

Αχ Μαρια το επεισοδιο με τον Τουμς μ αρεσε πολυ! cheers

Αλλα αυτο που μ αρεσε ακομα περισσοτερο ειναι το επεισοδιο με τη σαλαμανδρα και τα σκουλικια (κοντευαμε να ξερασουμε, LOL)!

Αραγε αυτo να επεζησε στο τελος ή οχι?

Eντωμεταξυ τι αλλο μας ειχε κανει εντυπωση...σ ενα απ τα επεισοδια ειχε δειξει σε καποια φαση μια λεκανη η οποια ειχε ασφαλεια στο καπακι, και αναρωτιομασταν γιατι βαζανε ασφαλειες τοτε?

Μετα μας ηρθε ουρανοκατεβατα! Ηταν η περιοδος με τα κροκοδιλακια στην Αμερικη, που τα πεταγαν στους υπονομους,αυτα μεγαλωναν κι επαιρναν το δρομο της επιστροφης,απ τη τουαλετα! Shocked Shocked Shocked

Οσον αφορα Μολντερ και Σκαλυ- ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΥΚΛΟ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ειμαι απολυτα συνειδητοποιημενη οτι δεν προκειται να γινει κατι πριν απ τον 5(?) , 6(?) κυκλο!

Εχω καταλαβει τους ρυθμους του Καρτερ και μετα απ την σιχαμενη αναμονη Λουκα-Νορας (ατυχης η συγκριση αλλα τεσπα) δεν τη ξαναπαταωωωωωωωωω-μουχαχαχαχαχα! Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

THE  X-FILES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE X-FILES   THE  X-FILES EmptyΔευ Ιαν 17, 2011 7:48 pm

Τωρα με πεθανες!Μολις το ειδα το τοπικ.Απλα η καλυτερη σειρα που εχω δει ποτε.Η τηλεοραση τα τελευταια χρονια εχει γεμισει με σειρες sci-fi ,το γιατι, το καταλαβαινουμε αρκει να δουμε τον πανικο που ειχε ξεσπασει κατα την διαρκεια των 90s με αντικειμενο τα x-files.Eκπληκτικη σειρα,και πολυ μπροστα για την εποχη της (μην σας πω πολυ μπροστα κ απο την δικη μας εποχη).5 χρυσες σφαιρες (οι 3 για την σειρα,κ αλλες 2 για το φοβερο κ τρομερο διδυμο) καμια 20αρια εμμυ και το μετρημα καπου εδω χανεται.

Το επισης εκπληκτικο ειναι,οτι η σειρα εγινε μια απο της δημοφιλεστερες ολων των εποχων παρολο που δεν υπηρχαν μεσα οπως το ιντερνετ (τουλαχιστον οχι στο βαθμο που χρησιμοποιειται σημερα) ετσι ωστε να "ταξιδεψει" σε ολα τα μηκη κ πλατη του πλανητη (πιθανως κ εκτος γης,αν πιστεψουμε τον Μολντερ Laughing ).

Τι να πρωτοπουμε.Για το epic theme, που δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην το εχει ακουσει?Για τις ατακες που εμειναν στην ιστορια οπως "the truth is out there", "i want to believe" κτλ?Για ενα απο τα καλυτερα διδυμα πρωταγωνιστων που ειδαμε στην μικρη οθονη?Ολα αυτα ειναι γνωστα.Ομως θα πρεπει να επισημανουμε οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο για μια σειρα που πραγματευται ενα αντικειμενο αρκετα πολυπλοκο,οπως ειναι το μεταφυσικο, να κραταει 9 ολοκληρες σεζον,χωρις να γινει η παραμικρη "κοιλια".Αν σε ολα αυτα προσθεσουμε το γεγονος οτι στους 2 τελευταιους κυκλους SPOILER katroylina το διδυμο εσπασε τοτε καταλαβαινετε για τι ποιοτητα κ τι σεναριο μιλαμε.Αρκει να δειτε αντιστοιχες περιπτωσεις τυπου Lost,που προς το τελος εχασε η μανα το παιδι κ το παιδι την μανα.

Συν τοις αλλοις,η κεντρικη ιστορια (ή αλλιως mythology) ηταν καθηλωτικη μεχρι το τελος,ενω και τα φιλερακια του ειχαν τρομερο ενδιαφερον (καποιες φορες σε ενθουσιαζαν πιο πολυ κ απο τα επεισοδια που αφορουσαν την κεντρικη ιστορια). Για να μην ξεχνιομαστε,ηταν η πρωτη σειρα που ασχοληθηκε ΣΟΒΑΡΑ με το περιφημο 2012 πρωτου καν γινει ντορος,οπως τωρα.

Επισης αξιοσημειωτο,ειναι το γεγονος οτι περα απο τους φοβερους και τρομερους πρωταγωνιστες,ειχαμε και καταπληκτικους δευτερους ρολους.Απο τον Σκινερ,ως τον Κερς,την Κασανδρα,τον Κραιτσεκ,τον Καπνιστη,τους Μοναχικους Πιστολερο,τον πιτσιρικα που διαβαζε την σκεψη των αλλων (μου διαφευγει το ονομα) κτλ.


Κατρουλινα εχεις ακομη πολυ δρομο μπροστα σου.Ειδικα οι σεζον 4-5-6-7 ειναι ασυναγωνιστες.Ενω θα σου αρεσουν πολυ κ οι 8-9 (εκει παιζει κ να κλαψεις).Κ φυσικα το φιναλε "The truth" που εδωσε στην σειρα το τελος που της αξιζε (ακουτε εκει στο Λοστ?).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

THE  X-FILES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE X-FILES   THE  X-FILES EmptyΔευ Ιαν 17, 2011 8:27 pm

Καλά, Κασσάνδρα, Καπνιστής και Σπεντερ, Η δυσλειτουργική οικογένεια Razz
Στον Κραιτσεκ εχv αδυναμία γιατί είναι ωραίο παιδί enamor και στους Πιστολέρο γιατί είναι ΘΕΟΙ!! enamor Επίσης στην αδερφή της Σκάλι και την μαμά της. Αυτοί που δεν αντέχω είναι η Fowley και o μπαμπας Μολντερ. Επισης παντα μου αρεσε η σχέση ττου Μολντερ με το Βαθύ Λαρύγγι (Deep Throat).

Παράθεση :
Για τις ατακες που εμειναν στην ιστορια οπως "the truth is out there", "i want to believe" κτλ?
Eδώ να συμπεριλάβω και τις χιουμοριστικές ατάκες, κυρίως απο Μολντερ αλλα περιστασιακά και απο Σκάλι. Το χιούμορ της η σειρά το βρήκε κυρίως απο την 3η σεζόν και μετά, με ΕΠΙΚΑ επεισόδια όπως το ''Clyde Buckman's Final Repose'' ''Humbug'' ''Bad Blood'' ''Jose Chung's Fro Outer Space'' ''Rain King'' και άλλα. afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

THE  X-FILES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE X-FILES   THE  X-FILES EmptyΤρι Ιαν 18, 2011 3:41 am

Αχχχ σταματηστεεεεεεεεεε!!!!!Μολις τωρα γυρισα σπιτι παλι,ελιωνα στα x-files! Και ναι λοιπον Σκαλι ιζ μπακ, αντε επιτελους η γυναικα γεννησε ,να την δουμε και λιγο!

Μεχρι στιγμης οι φακελοι ανοιξαν,εκλεισαν και τωρα ξανανοιξαν!

Φανταζομαι μεχρι το τελος ποσες φορες εχει να ξαναγινει αυτο! Laughing Laughing

Αυτος ο κωλογερος ,με τα Μαλμπορο να πουμε,τι στο διαολο,χορηγος της καπνοβιομηχανιας ητανε? Laughing

Ελενη, συγκρατηθηκα και δεν διαβασα παρακατω απ το spoiler που λες!Αρκετα πραγματα εχω υποψιαστει οτι θα γινουν ηδη λογω του διαδικτυου! (Οταν ψαχνεις κατι,παντα σου βγαινουν too much information damn it!)

Moυ την εσπασε που δεν μαθαμε τι εγινε με την απαγωγη,αλλα θελω να πιστευω οτι θα δουμε αργοτερα!

Καλα το τελευταιο επεισοδιο που ειδα σημερα ηταν το firewalker, μ αυτο το μυκητα-τσουτσουνι που πεταγοταν πανω στο λαιμο τους-δεν ξερω αν το θυμαστε!

Παιζει να γελαγα και κανα 5λεπτο!Δεν φταιω εγω που εκανα περιεργους συνειρμους!Μα κι αυτοι το σκεφτηκαν πολυ????

Παντως απ οτι εχω δει σε συνεντευξεις, οταν ρωτησαν την Αντερσον ποιο ειναι το αγαπημενο της επεισοδιο, ειχε πει το "Bad Blood" απ τον 5 κυκλο!!!

Ποιος κυκλος κατα τη γνωμη σας ειναι καλυτερος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

THE  X-FILES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE X-FILES   THE  X-FILES EmptyΤρι Ιαν 18, 2011 12:22 pm

4-5-6-7 ειναι πραγματικα υπεροχες.Δυσκολο να διαλεξω.Ισως η 7η,γιατι στην ουσια εκει ηταν το φιναλε των x-files (με βαση την υποθεση,για να μην μπερδευτουμε).8 κ 9 ηταν καλες με την 8η να κερδιζει στο νημα την τελευταια (η οποια ειχε πολυ καλο φιναλε).Παντως εχεις μπροστα σου παρα πολυ δρομο.Κ μετα την 3η θα πωρωθεις κ δεν θα θες να κλεισεις το dvd (ειναι κ περιοδος εξεταστικης).Παντως,να ξερεις οτι σε ζηλευω.Θα ηθελα κ εγω να ζησω την "μαγεια" απο την αρχη ,χωρις να ξερω τι θα γινει παρακατω.Να ψαχνομαι,να με τρωει η αγωνια για την συνεχεια κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

THE  X-FILES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE X-FILES   THE  X-FILES EmptyΤρι Ιαν 18, 2011 12:29 pm

Μπαα,να μην με ζηλευεις γιατι κι εγω παιζει σημερα να ναι η τελευταια φορα που θα δω x-files γιατι σε 1 βδομαδα ξεκινανε τα "οργανα".... No No No

Μακαρι να μην επεφτα στην εξεταστικη και να τα βλεπα με την ησυχια μου...

Γι αυτο παω συνεχεια στη γειτονισα και τα βλεπουμε μαζι, ετσι κι ειχα τα dvd σπιτι μου, ζητω που καηκαμε, δεν θα μπορουσα ν αντισταθω! Laughing Laughing

Γενικα αυτη τη φορα θα το κανω σωστα,ενα ενα τα επεισοδια με τη σειρα, οχι οπως το Λοστ που επειδη δεν προλαβαινα τα βλεπα πασαλειματεξ!

Βεβαια οπως και να χε το φιναλε του Λοστ ηταν τρισαθλιο! Evil or Very Mad

Ελπιζω τα x-files να μην μας απογοητευσουν! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
CineFreak

CineFreak


Αριθμός μηνυμάτων : 78
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα

THE  X-FILES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE X-FILES   THE  X-FILES EmptyΤρι Ιαν 18, 2011 2:02 pm

τελικά πρέπει να είμαι η μόνη στην Ελλάδα που θεωρεί ότι το φινάλε του Λοστ ήταν ένα αριστούργημα αντάξιο του νοήματος της σειράς ...

ακόμα όταν το θυμάμαι συγκινούμαι ...

klaps
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

THE  X-FILES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: THE X-FILES   THE  X-FILES EmptyΤρι Ιαν 18, 2011 3:22 pm

Φρικ,το φιναλε ηταν λιψο ,οσον αφορα τις απαντησεις που πηραμε.Επειδη δεν καταφεραν και δεν μπορεσαν να τις δωσουν,αποφασισαν να το γυρισουν στο συναισθημα.Ετσι,πολυ κοσμο τον αγγιξε.Αλλους οχι.Αυτο ειναι θεμιτο.Για εμενα, το αθεμιτο ηταν το γεγονος οτι, εφοσον δεν μπορεσαν να χειριστουν καποια γεγονοτα καλα,τοτε εξ αρχης δεν θα επρεπε να τα δειξουν.Ποιος ο λογος να βαζεις πραγματα στο σεναριο για να "τραβηξεις" την υποθεση κ στο τελος να μην μπορεις να τα εξηγησεις?Εγω εκει σπαστηκα.Καλυτερα να εκαναν 4 σεζον πολυ καλες παρα να δουμε αυτη την 6η σεζον-εκτρωμα...Κατα τα αλλα,το φιναλε ηταν πολυ συγκινητικο,δεν λεω,απλα κατι ελειπε.Σε αντιθεση με τα x-files,που και πλανταξαμε με την τελευταια επικη σκηνη,αλλα κ πηραμε την απαντηση για το ποια ειναι η Αληθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
THE X-FILES
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 82Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 41 ... 82  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές :: The X-FILES-
Μετάβαση σε: