Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ)

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΘΕΪΚΟ
Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_lcap75%Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 75% [ 3 ]
ΥΠΕΡΘΕΪΚΟ
Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Υπερκαταπληκτικό
Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Καταπληκτικό
Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Πάρα πολύ καλό
Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Πολύ καλό
Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σχετικά καλό
Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Μέτριο
Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Κακό
Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_lcap25%Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 25% [ 1 ]
Χάλια
Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 4
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
elina

elina


Αριθμός μηνυμάτων : 3067
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 35

Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ)   Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 25, 2010 1:34 am

mkostas έγραψε:
Διαφωνώ πως δεν θα υπήρχε η σειρά αν δεν υπήρχε ο Ανίμπαλ. Και αυτό είναι το ατού της. Ότι φαινομενικά όποιος χαρακτήρας κι αν λείπει, είναι σαν να μην υπάρχει η σειρά αλλά και με πολλές απουσίες θα μπορούσε να υπάρξει ιστορία και μάλιστα πολύ καλή. Αν δεν είχε πεθάνει ο Οκτάβιο πχ, θα υπήρχε ιστορία με τον Ανίμπαλ να μην παίζει βασικό ρόλο όπως τώρα αλλά με την ιστορία να παίρνει τελείως διαφορετική τροπή. Απλώς θα ήταν άλλη σειρά. Γενικά το παιχνίδι που παίζουν για πολλές σειρές, το "Τι θα γινόταν αν..." σ'αυτή τη σειρά θα είχε ΠΟΛΥ ζουμί. Εννοώ δηλαδή τι θα γινόταν αν δεν είχε συμβεί το τάδε πράγμα... Αν δεν υπήρχε η τάδε αντίδραση... Ακόμα και λεπτομέρειες να άλλαζαν, θα μπορούσε να αλλάξει ΟΛΗ η κατεύθυνση του σεναρίου.

Τότε αλλάζω την πρόταση...
Δεν θα μπορούσα εγώ να φανταστώ την σειρά χωρίς τον ΑΝίμπαλ ως κύριο ρόλο....

Και στην αρχή νόμιζα ότι αυτός θα έπαιζε τον άντρα της Ντιάνα και θα σκοτώνονταν γιατί δεν τον ήξερα ως ηθοποιό τον Ντελμάς...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LadyOscar

LadyOscar


Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ)   Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 25, 2010 1:38 am

ναι εντάξει ο κακός είναι η κινητήριος δύναμη του σεναρίου εξαπανέκαθεν ( geek ). Αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα τον αντιμετωπίζουμε όπως του αξίζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ)   Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 25, 2010 1:39 am

Καλά εγώ τα είχα μπερδέψει. Δεν είχα διαβάσει την ιστορία, ξεκίνησα απλά να τη βλέπω γιατί την είχα ακούσει να αναφέρεται σε άλλο σήριαλ. Είδα πρώτα τίτλους αρχής - που φυσικά με έπεισαν και παρερμήνευσα την ιστορία. Νόμιζα πως ο Οκτάβιο δεν πεθαίνει πραγματικά. Πως παριστάνει τον νεκρό για να ξεφύγει από την αστυνομία και παρακολουθεί την οικογένειά του. Δεν γνώριζα ούτε τον Βελέζ ούτε τον Ντέλμας. Οπότε μπέρδεψα τη φωτογραφία που δείχνει στους τίτλους, του Οκτάβιο, από την εφημερίδα που ανακοινώνεται ο θάνατος του, με τον Ανίμπαλ στη σκηνή που μπαίνει κρυφά στο δωμάτιο της Ντιάνα. Κι έδειχνε κι άλλες σκηνές από κυάλια κτλπ. Κι επειδή η telefutura έκοβε το κομμάτι με τον Ανίμπαλ για να διαρκούν λιγότερο οι τίτλοι, μέχρι και το τρίτο επεισόδιο θεωρούσα πως η ιστορία είναι αυτή. Και ομολογώ πως είχα πάρει το μέρος του Οκτάβιο, τον ήθελα με τη Ντιάνα και βλέποντας στο τρίτο επεισόδιο πως ΟΝΤΩΣ πεθαίνει, έμεινα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ)   Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 25, 2010 1:40 am

LadyOscar έγραψε:
ναι εντάξει ο κακός είναι η κινητήριος δύναμη του σεναρίου εξαπανέκαθεν ( geek ). Αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα τον αντιμετωπίζουμε όπως του αξίζει.
Σ'αυτό συμφωνώ απόλυτα. Όσο ενδιαφέρον κι αν βρίσκω τον ρόλο, όσο κι αν θαυμάζω μερικές φορές τον Ανίμπαλ ακριβώς για τους λόγους που τον μισώ, όσο κι αν θαυμάζω τον ηθοποιό, δεν είμαι με τον Ανίμπαλ. Τον λατρεύω σαν ρόλο στην ιστορία για τον τρόπο που είναι γραμμένος και παιγμένος, αλλά τον μισώ σαν χαρακτήρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
LadyOscar

LadyOscar


Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ)   Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 25, 2010 1:41 am

εγώ γενικά δεν είμαι πολύ του "τι θα γινόταν αν" στις σειρές. Και ειδικά στην χήρα δεν νομίζω ότι κάποια εναλλακτική σύνθεση ηρώων θα ήταν καλύτερη από αυτήν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ)   Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 25, 2010 1:44 am

Καλύτερη σύνθεση όχι. Αλλά ενδιαφέρον να το ψάχνεις, ναι. Είναι γενικά κάτι που πάντα το κάνω και επειδή η φαντασία μου οργιάζει -για καλό και για κακό-, ακόμα και σε πολύ αγαπημένες μου σειρές, υπάρχουν πράγματα που θα τα ήθελα αλλιώς. Φυσικά όχι το σύνολο. Εδώ ακόμα και λεπτομέρειες, δεν θα τις προτιμούσα αλλιώς. Σκέφτομαι πχ κάποιες φορές ότι θα ήθελα να δω περισσότερα πράγματα από ζευγάρια, φιλίες κτλπ αλλά και μόνο στη σκέψη ότι αυτό θα έβγαζε έστω και λίγο εκτός θέματος τα επεισόδια, λέω "καλύτερα έτσι".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
elina

elina


Αριθμός μηνυμάτων : 3067
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 35

Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ)   Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 25, 2010 1:45 am

LadyOscar έγραψε:
ναι εντάξει ο κακός είναι η κινητήριος δύναμη του σεναρίου εξαπανέκαθεν ( geek ). Αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα τον αντιμετωπίζουμε όπως του αξίζει.

Σωστα.... Δεν διαφωνώ....!!!
Εγώ όμως υποστηρίζω τον ηθοποιό που πιστεύω ότι ήταν καταπληκτικός στο ρόλο του, γιατί το να κάνεις τον κακό το έχουμε δει πολλές φορές αλλά λίγες με τόσο ταλέντο....
Και μερικές φορές δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική όσον αφορά και τον ΑΝίμπαλ...
Για παράδειγμα εγώ θα ήθελα να γίνουν ζευγάρι Ανίμπαλ Ντιάνα, γιατί έτσι θα κρατούσε ίσως λίγο περισσότερο η σειρά και θα είχε ενδιαφέρον να τον προδώσει η Ντιάνα τότε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ)   Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 25, 2010 1:49 am

Παράθεση :
Για παράδειγμα εγώ θα ήθελα να γίνουν ζευγάρι Ανίμπαλ Ντιάνα, γιατί έτσι θα κρατούσε ίσως λίγο περισσότερο η σειρά και θα είχε ενδιαφέρον να τον προδώσει η Ντιάνα τότε....
Κάτι τέτοιο θα είχε ενδιαφέρον μόνο αν ήταν διαφορετικός ο χαρακτήρας της Ντιάνα. Σύμφωνα με τον χαρακτήρα της Ντιάνα, λοιπόν, δεν θα μπορούσε να υπάρξει τέτοια σχέση ακόμα κι αν εκείνη ήταν ερωτευμένη. Το να είναι ερωτευμένη όμως θα ήταν άδικο για την ίδια. Το βίωσε με τον Οκτάβιο, να το βιώσει και με τον Ανίμπαλ; Θα την κατέστρεφε. Επιπλέον, ακριβώς το ότι δεν ήταν ερωτευμένη οδήγησε τον Ανίμπαλ αλλά και την ίδια σε πολύ ενδιαφέροντα άκρα. Και γενικά από αυτό εμπνεύστηκαν οι σεναριογράφοι τη σειρά. Απ'το ότι θέλανε να δείξουν τη πλευρά των γυναικών που είναι αθώες και δεν είναι ερωτευμένες με τους μαφιόζους. Πράγμα που για τη Ντιάνα βέβαια δεν ισχύει 100% αφού θεωρώ πως ο άντρας της ζωής της είναι ο Οκτάβιο και όχι ο Καμίλο. Απλά είναι ένας Οκτάβιο που υπήρχε μόνο στα δικά της μάτια. Ο αληθινός ο Οκτάβιο είναι ο άνθρωπος που μισεί περισσότερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
LadyOscar

LadyOscar


Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ)   Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 25, 2010 1:50 am

Αυτό που λες το σκέφτομαι κι εγώ με την έννοια ότι θα μου άρεζε να δω κι άλλες σκηνές από ένα ζευγάρι που μου αρέσει. Σκηνές πιο χαλαρές και καθημερινές, γιατί συνήθως στα επεισόδια βάζουν τις πιο βαρβάτες που προχωρούν την εξέλιξη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LadyOscar

LadyOscar


Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ)   Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ) - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 25, 2010 1:52 am

elina έγραψε:
LadyOscar έγραψε:
ναι εντάξει ο κακός είναι η κινητήριος δύναμη του σεναρίου εξαπανέκαθεν ( geek ). Αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα τον αντιμετωπίζουμε όπως του αξίζει.

Σωστα.... Δεν διαφωνώ....!!!
Εγώ όμως υποστηρίζω τον ηθοποιό που πιστεύω ότι ήταν καταπληκτικός στο ρόλο του, γιατί το να κάνεις τον κακό το έχουμε δει πολλές φορές αλλά λίγες με τόσο ταλέντο....
Και μερικές φορές δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική όσον αφορά και τον ΑΝίμπαλ...
Για παράδειγμα εγώ θα ήθελα να γίνουν ζευγάρι Ανίμπαλ Ντιάνα, γιατί έτσι θα κρατούσε ίσως λίγο περισσότερο η σειρά και θα είχε ενδιαφέρον να τον προδώσει η Ντιάνα τότε....

Εγώ δεν θα το ήθελα. Θα το θεωρούσα σεναριακή έκπτωση στον ρόλο της Ντιάνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Επεισόδιο 67 (Αφιερωμένο σε όλους με έμφαση σε φαν Ανίμπαλ)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Επεισόδιο 73 - Αφιερωμένο σε όλους και κυρίως φαν Έλκιν-Κάρεν
» Επεισόδιο 80 - ο Ανίμπαλ είναι πόρνος
» Επεισόδιο 63 (Αφιερωμένο σε φαν Έλκιν-Κάρεν κ κυρίως Δορίνα-Ελίνα)
» Επεισόδιο 49
» Επεισόδιο 65

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές :: Σειρές :: La Viuda de la Mafia-
Μετάβαση σε: