Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Επεισόδιο 45

Πήγαινε κάτω 
+2
dorinaki
mkostas
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
ΥΠΕΡΘΕΪΚΟ
Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_lcap67%Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 67% [ 2 ]
Υπερκαταπληκτικό
Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Καταπληκτικό
Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_lcap33%Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 33% [ 1 ]
Πάρα πολύ καλό
Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Πολύ καλό
Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σχετικά καλό
Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Μέτριο
Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Κακό
Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_lcap0%Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 3
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
LadyOscar

LadyOscar


Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 45   Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουλ 07, 2010 7:57 pm

Η πρώτη σκηνή ήταν φοβερή και θα τη βάλω σίγουρα στο top5 των αγαπημένων μου σκηνών (οι 4 άλλες θέσεις παραμένουν μέχρι τώρα κενές).
Καταρχην η Κάρεν ψαχνόταν για τα καλά και μιλούσε πολύ σοβαρά στην Μαρία όταν της έλεγε ότι πρέπει να μάθει αν ο Έλκιν νιώθει τα ίδια μ' αυτήν, από τη δική της τη μεριά, δηλαδή, ναι τα πράγματα είναι πολύ περισσότερα από ένα φιλί. Νομίζω πως η απειρία της, ο πληγωμένος εγωισμός, η δυναμική της φύση και ο νόμος των πιθανοτήτων με βάση όσα έχει κάνει ο Έλκιν στο παρελθόν την έκαναν να επιλέξει την επιθετική μέθοδο και την ειρωνία προκειμένου να μάθει αυτό που ψάχνει.
Και νομίζω ότι κάπου εκεί ο Έλκιν ψιλοξενέρωσε και ψιλοαπογοητεύτηκε. Σε αντίθεση με το πόσο έντονα της μιλούσε στο τηλέφωνο για να την πείσει ότι δεν θα χρησιμοποιήσει τις φωτογραφίες που τράβηξε, τώρα την κοιτούσε αποστασιοποιημένα. Από τη μια μεριά τον καταλαβαίνω, ότι άλλη ανταπόκριση περίμενε σε αυτά που έκανε (εντελώς πρωτόγνωρα γι' αυτόν) και άλλη βρήκε. Από την άλλη όμως πόσο εύκολο είναι να πιστέψει η Κάρεν ότι αυτός κεραυνοβολήθηκε και άλλαξε; Και γιατί θεωρεί δεδομένο ότι λίγα γλυκά και τρυφερά λόγια και μια συγγνώμη μπορούν να ανατρέψουν την εικόνα που έχει γι' αυτόν η Κάρεν και την οποία αυτός ο ίδιος τροφοδοτούσε τόσα χρόνια με τις πράξεις του; Θα δικαιολογήσω τη Κάρεν για λίγο ακόμα αλλά και αυτή πρέπει σύντομα να δεχτεί να του δώσει μια ευκαιρία.
Εκεί που με θύμωσε η Κάρεν είναι όταν τον ρώτησε αν πιστεύει πως επειδή ο πατέρας του είναι φυλακή για φόνο μπορεί να τρομάξει όλους τους συμμαθητές του. Υποτίθεται ότι είναι ώριμη, σοβαρή και αντικειμενική και όμως του καταφέρει τέτοια μαχαιριά στην καρδιά;; Μιλάμε ότι τον χτύπησε κατευθείαν στο αδύνατο σημείο του, τη σχέση του με τον πατέρα του και την εικόνα του πατέρα του και τον αδίκησε πάρα πολύ κρίνοντάς αυτόν με βάση τις κατηγορίες που αποδίδονται στον Ανίμπαλ. Πολύ άσχημη στιγμή. Τουλάχιστον φάνηκε από το ύφος της και από όσα είπε μετά στην Μαρία ότι το μετάνιωσε με το που το είπε.
Η αντίδραση του Έλκιν ήταν συγκλονιστική. Δεδομένου του προσωπείου του uber alles που φορούσε μέχρι τώρα πίστευα ότι θα της ανταπέδιδε κατηγορίες και ειρωνίες. Αντίθετα για μια ακόμα φορά φάνηκε πόσο απόλυτα ειλικρινής και αυθόρμητος είναι απέναντί της. Τον στεναχώρησε και δάκρυσε. Τον θύμωσε και την έβρισε. Αυτό το ζευγαράκι μου αρέσει τόσο πολύ!!!
Στο περιστατικό με τις μοτοσυκλέτες θεωρώ ότι αποδόθηκε κάποιου είδους δικαιοσύνη. Ήρθε η ώρα για τον Έλκιν και την παρέα του να δουν πώς είναι να είσαι το θύμα τραμπουκισμού από τους συμμαθητές σου και ο μόνος άνθρωπος που μπορείς να στραφείς να σφυρίζει αδιάφορα. Εν τω μεταξύ αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως ενώ οι Εστέμπαν και Σάμυ πήγαιναν πάνω κάτω θυμωμένοι όταν τους βομβάρδιζαν οι συμμαθητές τους, ο Έλκιν δεν κούνησε από τη θέση του και δεν άκουγε καν αυτά που του έλεγαν. Είτε το σοκ από αυτά που του είπε η Κάρεν δεν είχε περάσει είτε κατάλαβε ότι στο σχολείο υπάρχει νέα τάξη πραγμάτων είτε και τα δύο, ο άνθρωπος είχε μείνει εντελώς μετέωρος.
Τέλος θεωρώ ότι η στάση της Μαρίας είναι λάθος. Δεν ξέρω ακόμα ποια είναι τα κίνητρά της (αν είναι κοριτσίστικη ζήλεια ή πραγματική απογοήτευση από τη στάση της Κάρεν) αλλά επειδή αυτή έχει μια παγιωμένη γνώμη για τον Έλκιν δεν σημαίνει ότι η Κάρεν δεν δικαιούται να αλλάξει γνώμη. Και φυσικά ήταν απαράδεκτο που πήγε να τη γεμίσει τύψεις, φόβο και ντροπή λέγοντάς της ότι αν μπλέξει μαζί του θα είναι μόνη, δεν θα έχει τη στήριξη κανενός, ούτε των γονιών της ούτε των συμμαθητών της ούτε και τη δική της. Θα είναι μεγάλη ντροπή για τη γραμματέα και όλους όσους την είδαν σαν αρχηγό της αντίστασης κατά των Μόντες και ότι αργά ή γρήγορα ο Έλκιν θα γίνει ολόιδιος με τον πατέρα του και θα του πηγαίνει τσιγάρα στη φυλακή.
Επιτέλους ο Ανίμπαλ βρέθηκε σε μια κατάσταση εκτός προγράμματος, που τον αιφνιδίασε και δεν μπορεί να την ελέγξει. Παρόλαυτά πρέπει να πω ότι ήταν πάρα πολύ ψύχραιμος, δεν έχασε την επιβλητικότητα και την ικανότητά του να τον παίρνουν οι συνομιλητές του στα σοβαρά και η μόνη στιγμή που φάνηκε μια κάποια ανησύχια ήταν όταν μονολόγησε πού είναι ο Καμπέτο. Α ρε Καμπέτο πού να 'ξερες ότι στα δύσκολα εσένα θυμήθηκε ο αδερφός σου.
Το Καμπέτο – Τζένι μ' αρέσει. Γιατί ο Καμπέτο είναι πολύ ερωτευμένος. Αυτός κάνει τόσες προσπάθειες για να τη δει και να την αγγίξει που ειλικρινά αν δεν είχε το προσωπικό ενδιαφέρον και επρόκειτο μόνο για μια δουλειά που του είχε αναθέσει ο Ανίμπαλ δεν νομίζω ότι θα κοπίαζε τόσο πολύ. Όλες του οι αντιδράσεις σχετικά με τη Τζένι είναι κωμικές και οι κοινές σκηνές τους μου βγάζουν αβίαστο γέλιο.
Και οι αντιδράσεις της Τζένι το ίδιο, δηλαδή, όμως σε αυτήν βάζουν πού και που μουντές πινελιές. Πραγματικά βρήκα στενάχωρη τη σκηνή που έσφιγγε στα χέρια της και φιλούσε το κολιέ του Καμπέτο αμέσως μετά τις απειλές του Αμπέλ. Αλλά και εκεί που είπε στον Καμπέτο πως τον ευχαριστεί που, ενώ είχε την ευκαιρία να τη πληγώσει, δεν το έκανε. Φαντάσου τι έχει περάσει αυτή για να το λέει αυτό. Ευτυχώς ο Καμπέτο την ρώτησε τι άνθρωπος πιστεύει ότι είναι. Στην παρούσα φάση δεν με νοιάζει αν ο Καμπέτο απογοητεύσει την Ινές και τον Ανίμπαλ. Την Τζένι δεν θέλω να απογοητεύσει, δεν θέλω να την αφήσει μόνη και να φανεί κατώτερος των περιστάσεων και των προσδοκιών της.
Εκεί που ο Καμίλο λέει ότι θέλει κι αυτός να απομακρυνθεί γιατί αγαπάει τη Χιμένα, αγαπάει την καριέρα του, το επάγγελμα του και δεν μπορεί να αναγνωρίσει μπροστά στην αδερφή του ότι είναι ερωτευμένος με τη γυναίκα του Οκτάβιο, ήταν σαν να είχε αποστήθισει απ' έξω τα “κατά” της Ντιάνα και να προσπαθούσε να πείσει τον εαυτό του. Αυτά για τον Καμίλο. Ποιος νοιάζεται τώρα – εδώ το σενάριο έχει πάρει φωτιά με Έλκιν – Κάρεν και Καμπέτο – Τζένι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 45   Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουλ 09, 2010 5:07 am

Παράθεση :
Η πρώτη σκηνή ήταν φοβερή και θα τη βάλω σίγουρα στο top5 των αγαπημένων μου σκηνών (οι 4 άλλες θέσεις παραμένουν μέχρι τώρα κενές).
Ένα πρώτο σχόλιο (εννοείται θα ακολουθήσουν κι άλλα): είναι υπερβολικά νωρίς για να φτιάξεις τοπ και μάλιστα 5 αγαπημένων σκηνών lol! Σκέψου πως ουσιαστικά μόλις τώρα άρχισε να μπαίνει στο ζουμί η σειρά και για τα καλά θα μπει σε 20 επεισόδια από τώρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 45   Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουλ 11, 2010 2:42 am

Φυσικά και το ψήφισα ΥΠΕΡΘΕΪΚΟ. Και αν δεν έβαλα την επιλογή αυτή και στα 2 επόμενα, δεν το έκανα για να μην θεωρηθώ υπερβολικός gelio

Γενικά αυτά τα επεισόδια είναι ένα κι ένα αλλά παρόλο που δεν είναι καλύτερα απ'αυτά που ακολουθούν, τα ξεχωρίζω. Είναι κατά τη γνώμη μου η περίοδος που άρχισε να απογειώνεται η σειρά ή τουλάχιστον η περίοδος που κόλλησα για τα καλά εγώ enamor

Η αρχή του επεισοδίου ήταν κάτι παραπάνω από δυναμική. Με τις σκηνές που ακολουθούν δεν ξέρω αν θα έβαζα αυτή στο top 5 αγαπημένων μου σκηνών της σειράς. Βασικά δεν έχω μπει καν στη διαδικασία να βγάλω top 5 αλλά για ένα top 10 κάποια στιγμή θα ανοίξω και τόπικ. Αλλά το σκηνικό με τη μηχανή για μένα είναι μακράν το καλύτερο φλερτ που έχω δει.

Η σκηνή μ'άρεσε εξ αρχής. Το "pues, si" που απάντησε ο Έλκιν όταν τον ρώτησε η Κάρεν αν περίμενε να πέσει στα πόδια του ήταν ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ. Το είπε και με μια φυσικότητα ο άτιμος lol! Μ'άρεσε πολύ η αντίδραση στη Κάρεν αλλά ακόμα περισσότερο η αντίδραση του Έλκιν. Επιμένω, αυτό με τη μηχανή ήταν γαμάτο, ας έληξε άδοξα για τον Έλκιν, δίνοντας όμως πολύ καλή δραματική προέκταση στη σκηνή.

Ο Έλκιν ήταν λογικό να δείξει αδυναμία. Είχε φτάσει στα όριά του. Η ατάκα της Κάρεν ήταν κάτι σαν τη χαριστική βολή και μάλιστα πάρα πολύ γερή. Ήταν που ήταν για τη φυλάκιση του Ανίμπαλ, ήταν που ήταν για τη χυλόπιτα, ήταν που ήταν βλέποντας ότι έχει χάσει ουσιαστικά την εξουσία του στο κολέγιο, ήρθε κι αυτή η ατάκα. Πολύ σκληρή, ομολογουμένως. Όχι όμως ότι κι αυτός δεν την προκάλεσε αρκετά...

Ερμηνευτικά μ'άρεσε πολύ ο Έλκιν στην αρχή. Μετά την ατάκα της Κάρεν μου φάνηκε λίγο επιτηδευμένος. Μετά όμως όταν έπαιζε μπάσκετ εξαιρετικός. Η Κάρεν αντίθετα ενώ στον μεταξύ τους διάλογο στην αρχή δεν μ'άρεσε, μετά ήταν φοβερή.

Η Μαρία φυσικά και ήταν απαράδεκτη. Τη Κάρεν την εκβίασε κανονικότατα. Γιατί εκβιασμός λέγεται αυτό που έκανε, όχι προστασία. Αυτό που με εκνεύρισε ήταν που είπε ότι όλοι νόμιζαν πως ο Έλκιν της επιτέθηκε ενώ αυτή είδε σκηνή έρωτα. Τότε μωρή βρωμιάρα τι τους είπες ότι την περικυκλώνει με τη μηχανή και όρμισες μαζί τους; Σκύλα!!

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι ο Έλκιν άλλαξε. Απλώς βλέπουμε νέες πτυχές του χαρακτήρα του. Ακόμα δεν έχει "θάψει" τις αρνητικές του. Συνεχίζει να είναι ο ίδιος Έλκιν Μόντες που ήταν πάντα, δείχνοντας όμως μια πλευρά πιο ευαίσθητη λόγω των περιστάσεων. Ουσιαστικά δεν θέλει να αλλάξει τη συγκεκριμένη στιγμή, θέλει να συνεχίσει να είναι ο ίδιος. Το ότι δεν αντέδρασε στο σκηνικό που ακολούθησε με τις μηχανές προσωπικά το αποδίδω πως ήταν το τελευταίο που τον ενδιέφερε τη στιγμή εκείνο. Δεν είχε κουράγιο να αντιδράσει, ήταν πολύ ευάλωτος. Κι αυτό βέβαια είναι γεγονός που σε εκπλήσσει, το ότι ήταν ευάλωτος και φάνηκε.

Ο Καμίλο πήρε πολύ μεγάλο ρίσκο για να μην γυρίσει στη Ντιάνα. Αλλά Καμίλο-Ανίμπαλ μαζί στη φυλακή είναι πολύ ιντριγκαδόρικο. Μ'άρεσε η σκηνή αποχαιρετισμού. Από τις φορές που λυπάμαι τη Χιμένα.

Τη Τζένι είναι πραγματικά να την λυπάσαι με τον άντρα που έχει. Και ακόμα δεν έχει δείξει τίποτα. Ούτε τι ακριβώς άντρα έχει, ούτε τι παρελθόν είχε και φυσικά ούτε τι μέλλον θα έχει.

Ο Αμπέλ βάζει τα χεράκια του και βγάζει τα ματάκια του. Που να ήξερε ότι δεν στέλνει τη γυναίκα του να κάνει αγγαρεία αλλά να του φορέσει τα κέρατα. Και που να το μάθει πάνω απ'όλα!!!!!!

Η καημένη η Ντιάνα, φορτώθηκε τζάμπα πόση δουλειά gelio Μ'άρεσε πολύ το πως η Ινές έβαλε στη θέση του τον Πασκουάλ όπως τον βάζει πάντα. Ενώ κι εκείνη την ήθελε εκεί, ενώ δεν της αρέσει η παρέα με τη Τζένιςςςς, μόλις είδε τον Πασκουάλ να γίνεται επίμονος και να περνάει τα όρια, επενέβη. Καλά του έκανε του παλιογλοιώδη ooxi

Η ερωτική σκηνή ήταν φοβερή. Έχουν εξαιρετική χημεία οι 2 τους και τις σκηνές πάθους τις παίζουν στα δάχτυλα. Το κωμικό επίσης. Πραγματικά, ψόφησα. Πολύ καλογραμμένο. Από τη μια ο Καμπέτο να μιλάει στο τηλέφωνο με τη Ντιάνα, η Τζένι να τον φιλάει και να τον δαγκώνει, η ΘΕΑ Αμίρα να τους βλέπει και να τους λέει ξεδιάντροπους και να πετάγονται τα μικρά να ρωτάνε ποιοι είναι οι ξεδιάντροποι και η καημένη να προσπαθεί να τα μαζέψει να μην δουν live τσόντα dunato gelio

Ο Καμπέτο αντιδρά σαν έφηβος. Ώρες ώρες μοιάζει πιο έφηβος του και από τους εφήβους της σειράς. Με τη Τζένι είναι σαν να κάνει ουσιαστικά την επανάσταση του. Για πρώτη φορά ξεπερνάει τα όρια που του έχουν θέσει για λογαριασμό δικό του, άσχετα αν είχε κι "εντολή", και για απόλαυση δική του. Παίρνουν και οι 2 τεράστιο ρίσκο, αλλά είναι ο μόνος τρόπος να ξεφύγουν έστω και για λίγο από την πραγματικότητα και να νιώσουν ελεύθεροι.

Και ναι, ο Ανίμπαλ τα βρήκε σκούρα. Και καλά να πάθει ο βλάχος.

Και όχι, ο Καμίλο δεν είναι γυφτάμπουρας ooxi Απλά δεν είναι και όμορφος.

Ο Ανίμπαλ αντικειμενικά δεν είναι όμορφος. Είναι πολύ γοητευτικός, αλλά όχι όμορφος. Τα χαρακτηριστικά του προσώπου του δεν είναι ωραία. Το μόνο ωραίο είναι τα μάτια του αλλά το γαλανό εμένα προσωπικά αν και σαν χρώμα μ'αρέσει πολλές φορές μου βγάζει κάτι ψυχρό και απόμακρο, ενώ το σώμα του που είναι καλοφτιαγμένο και είναι και ψηλός είναι υπερβολικά αγύμναστος. Ουσιαστικά και οι 2 ηθοποιοί σε κερδίζουν με το ταλέντο τους. Απλά ο Ντέλμας είναι πιο ταλαντούχος και έχει αυτό που λέμε "άστρο".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
elina

elina


Αριθμός μηνυμάτων : 3067
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Ηλικία : 35

Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 45   Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουλ 11, 2010 7:42 pm

Παράθεση :
Φυσικά και το ψήφισα ΥΠΕΡΘΕΪΚΟ. Και αν δεν έβαλα την επιλογή αυτή και στα 2 επόμενα, δεν το έκανα για να μην θεωρηθώ υπερβολικός gelio
Αφού είσαι ούφο.... υπερθεικό γιατί????? Για την ξινή την Κάρεν? emetos


Παράθεση :
Γενικά αυτά τα επεισόδια είναι ένα κι ένα αλλά παρόλο που δεν είναι καλύτερα απ'αυτά που ακολουθούν, τα ξεχωρίζω. Είναι κατά τη γνώμη μου η περίοδος που άρχισε να απογειώνεται η σειρά ή τουλάχιστον η περίοδος που κόλλησα για τα καλά εγώ enamor
Όπως κόλλησες ξεκόλλα!
Αυτά δεν μου αρέσουν κάπου εδώ έσπασαν τα νεύρα μου γιατί εγώ είμαι νορμάλ και δεν είμαι φαν της Κάρεν!

Παράθεση :
Η αρχή του επεισοδίου ήταν κάτι παραπάνω από δυναμική. Με τις σκηνές που ακολουθούν δεν ξέρω αν θα έβαζα αυτή στο top 5 αγαπημένων μου σκηνών της σειράς. Βασικά δεν έχω μπει καν στη διαδικασία να βγάλω top 5 αλλά για ένα top 10 κάποια στιγμή θα ανοίξω και τόπικ. Αλλά το σκηνικό με τη μηχανή για μένα είναι μακράν το καλύτερο φλερτ που έχω δει.
Δεν έχεις δει και πολλά για αυτό....


Παράθεση :
Ερμηνευτικά μ'άρεσε πολύ ο Έλκιν στην αρχή. Μετά την ατάκα της Κάρεν μου φάνηκε λίγο επιτηδευμένος. Μετά όμως όταν έπαιζε μπάσκετ εξαιρετικός. Η Κάρεν αντίθετα ενώ στον μεταξύ τους διάλογο στην αρχή δεν μ'άρεσε, μετά ήταν φοβερή.
Το ίδιο επεισόδιο βλέπουμε???? to kapelo tou gianni


Παράθεση :
Προσωπικά δεν θεωρώ ότι ο Έλκιν άλλαξε. Απλώς βλέπουμε νέες πτυχές του χαρακτήρα του. Ακόμα δεν έχει "θάψει" τις αρνητικές του. Συνεχίζει να είναι ο ίδιος Έλκιν Μόντες που ήταν πάντα, δείχνοντας όμως μια πλευρά πιο ευαίσθητη λόγω των περιστάσεων. Ουσιαστικά δεν θέλει να αλλάξει τη συγκεκριμένη στιγμή, θέλει να συνεχίσει να είναι ο ίδιος. Το ότι δεν αντέδρασε στο σκηνικό που ακολούθησε με τις μηχανές προσωπικά το αποδίδω πως ήταν το τελευταίο που τον ενδιέφερε τη στιγμή εκείνο. Δεν είχε κουράγιο να αντιδράσει, ήταν πολύ ευάλωτος. Κι αυτό βέβαια είναι γεγονός που σε εκπλήσσει, το ότι ήταν ευάλωτος και φάνηκε.
Εδώ θα συμφωνήσω....
Και μετά θα πάω για εξορκισμό

Παράθεση :
Ο Καμίλο πήρε πολύ μεγάλο ρίσκο για να μην γυρίσει στη Ντιάνα. Αλλά Καμίλο-Ανίμπαλ μαζί στη φυλακή είναι πολύ ιντριγκαδόρικο. Μ'άρεσε η σκηνή αποχαιρετισμού. Από τις φορές που λυπάμαι τη Χιμένα.
Ο καημένος ο Καμήλο.... Λυπήθηκες τη Χιμένα?????? dunato gelio dunato gelio


Παράθεση :
Ο Καμπέτο αντιδρά σαν έφηβος. Ώρες ώρες μοιάζει πιο έφηβος του και από τους εφήβους της σειράς. Με τη Τζένι είναι σαν να κάνει ουσιαστικά την επανάσταση του. Για πρώτη φορά ξεπερνάει τα όρια που του έχουν θέσει για λογαριασμό δικό του, άσχετα αν είχε κι "εντολή", και για απόλαυση δική του. Παίρνουν και οι 2 τεράστιο ρίσκο, αλλά είναι ο μόνος τρόπος να ξεφύγουν έστω και για λίγο από την πραγματικότητα και να νιώσουν ελεύθεροι.
Από τις ελάχιστες στιγμές που Καμπέτο Τζένι μου άρεσαν.... και είναι ελάχιστες....


Παράθεση :
Και ναι, ο Ανίμπαλ τα βρήκε σκούρα. Και καλά να πάθει ο βλάχος.
Βλάχος είσαι και φαίνεσαι!
Είπα σκάσε αλλιώς θα γράψω για την Παναγιώταινα τον Έλκιν... Twisted Evil

Παράθεση :
Και όχι, ο Καμίλο δεν είναι γυφτάμπουρας ooxi Απλά δεν είναι και όμορφος.
Ο Καμήλο είναι η κολομβιανή εκδοχή του Πετράκη με ταλέντο....

Παράθεση :
Ο Ανίμπαλ αντικειμενικά δεν είναι όμορφος. Είναι πολύ γοητευτικός, αλλά όχι όμορφος. Τα χαρακτηριστικά του προσώπου του δεν είναι ωραία. Το μόνο ωραίο είναι τα μάτια του αλλά το γαλανό εμένα προσωπικά αν και σαν χρώμα μ'αρέσει πολλές φορές μου βγάζει κάτι ψυχρό και απόμακρο, ενώ το σώμα του που είναι καλοφτιαγμένο και είναι και ψηλός είναι υπερβολικά αγύμναστος. Ουσιαστικά και οι 2 ηθοποιοί σε κερδίζουν με το ταλέντο τους. Απλά ο Ντέλμας είναι πιο ταλαντούχος και έχει αυτό που λέμε "άστρο".
Μπροστά στην κάμερα το έχει.... Κεντάει στο ρόλο του και σε κερδίζει μέσα από αυτόν....
Αν τον έβλεπες στο δρόμο μπορεί να τον προσπέρναγες αλλά η τηλεόραση τον αποθεώνει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 45   Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουλ 11, 2010 7:49 pm

Το ότι με Έλκιν-Κάρεν έγινε σαματάς, το ότι ήταν το ζευγάρι της χρονιάς και ένα από τα πιο γερά χαρτιά της σειράς, δείχνει πως εσύ είσαι η νορμάλ κι εμείς όχι; pppppppp

Ο τρόπος που φλερτάρουν τα ζευγάρια στις σειρές και ειδικά στις νουβέλες είναι πάντα πολύ συγκεκριμένος. Ανάλογα το ζευγάρι και ξέρεις και τι σκηνές θα δεις. Και είναι ένας από τους λόγους που πλέον βαριέμαι αφόρητα να βλέπω ερωτικές ιστορίες. Γιατί τα πάντα είναι κλισέ μέχρι απίστευτης αηδίας, όμως... Σε Έλκιν-Κάρεν υπήρξαν πάρα πολλές πρωτοτυπίες, ειδικά για ζευγάρι εφήβων.

Σε Καμπέτο-Τζένι ακόμα περισσότερο. Είναι πάρα πολύ καλό ζευγάρι, εξαιρετικός συνδυασμός χαρακτήρων και με πολύ χιούμορ και πάθος, αλλά δεν είναι αυτό που λέμε "ρομάντζο". Και γι'αυτό δεν είχε την επιτυχία των άλλων 2 ζευγαριών, αλλά είχε κι αυτό αρκετούς seguidores.

Τη Χιμένα πολλές φορές τη λυπάμαι. Όσο κι αν τα θέλει αυτά που παθαίνει. Είναι κι αυτή θύμα, απλώς είναι θύμα από επιλογή.

Μην με εκβιάζεις, σε μένα δεν πιάνει pppppppp

Και μην γίνεσαι ιερόσυλη... ο Ροντρίγκεζ όχι απλά έχει ταλέντο, είναι και πολύ πιο συμπαθής, έχει και τύπο. Έχει ωραία φωνή (όταν μιλάει λέω, όχι όταν τραγουδάει), δεν έχει κάνει πλαστικές, δεν έχει κάνει μπότοξ, δεν έχει πάρει ντόπα κτλπ και ούτε τον νοιάζει η εμφάνισή του. Που απλώς δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Άμα φροντίσει την εμφάνισή του βγαίνει και συμπαθητικός, αν όχι, και ψιλοασχημούλης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
dorinaki
Πορνίδιο
dorinaki


Αριθμός μηνυμάτων : 5608
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 28

Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 45   Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουλ 11, 2010 9:20 pm

Παράθεση :
Ο Καμήλο είναι η κολομβιανή εκδοχή του Πετράκη με ταλέντο....

Εντάξει δεν τον συμπαθώ τον άνθρωπο αλλά δεν μου έκανε και τίποτα για να τον προσβάλλω έτσι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LadyOscar

LadyOscar


Αριθμός μηνυμάτων : 1426
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2010

Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 45   Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 12, 2010 1:10 am

mkostas έγραψε:

Ερμηνευτικά μ'άρεσε πολύ ο Έλκιν στην αρχή. Μετά την ατάκα της Κάρεν μου φάνηκε λίγο επιτηδευμένος. Μετά όμως όταν έπαιζε μπάσκετ εξαιρετικός. Η Κάρεν αντίθετα ενώ στον μεταξύ τους διάλογο στην αρχή δεν μ'άρεσε, μετά ήταν φοβερή.
Ο Έλκιν μου άρεσε γενικώς. Για την Κάρεν συμφωνώ, γιατί τις σκηνές που είναι θυμωμένη τις βγάζει με το ίδιο (χαριτωμένο πάντως) σούφρωμα στο μουτράκι της.

mkostas έγραψε:

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι ο Έλκιν άλλαξε. Απλώς βλέπουμε νέες πτυχές του χαρακτήρα του. Ακόμα δεν έχει "θάψει" τις αρνητικές του. Συνεχίζει να είναι ο ίδιος Έλκιν Μόντες που ήταν πάντα, δείχνοντας όμως μια πλευρά πιο ευαίσθητη λόγω των περιστάσεων. Ουσιαστικά δεν θέλει να αλλάξει τη συγκεκριμένη στιγμή, θέλει να συνεχίσει να είναι ο ίδιος. Το ότι δεν αντέδρασε στο σκηνικό που ακολούθησε με τις μηχανές προσωπικά το αποδίδω πως ήταν το τελευταίο που τον ενδιέφερε τη στιγμή εκείνο. Δεν είχε κουράγιο να αντιδράσει, ήταν πολύ ευάλωτος. Κι αυτό βέβαια είναι γεγονός που σε εκπλήσσει, το ότι ήταν ευάλωτος και φάνηκε.
Ως προς τον Έλκιν, θα αναγνωρίσω ως αλλαγή στο χαρακτήρα του δύο πράγματα: κατά πρώτον το να πετάξει από πάνω του το στυλ του άθικτου με το οποίο αντιμετωπίζει φίλους, συμμαθητές και κορίτσια, αυτό το υπεράνω και αλαζονικό ύφος και να έχει ειλικρινείς και άμεσες αντιδράσεις. Και νομίζω πως τουλάχιστον απέναντι στην Κάρεν ήδη λειτουργεί έτσι.
Και κατά δεύτερον να πραγματοποίησει μια συνειδησιακή αλλαγή σχετικά με το σύστημα αξιών που του έχουν διδάξει. Αυτό ούτε κατά διάνοια δεν έχει επιτευχθεί ακόμα. Δεν τον προβληματίζει που στοχοποιεί την Βερόνικα, τον προβληματίζει να μην το μάθει η Κάρεν. Τελικά τις φωτογραφίες του πατέρα της γιατί τις έσκισε: επειδή συνειδητοποίησε ότι ήταν ανέντιμο αυτό που σχεδίαζε ή γιατί είδε πόσο στεναχωρήθηκε με το όλο σκηνικό η Κάρεν και απομακρύνθηκε; Μάλλον το δεύτερο.

mkostas έγραψε:
Παίρνουν και οι 2 τεράστιο ρίσκο, αλλά είναι ο μόνος τρόπος να ξεφύγουν έστω και για λίγο από την πραγματικότητα και να νιώσουν ελεύθεροι.
Είναι πολύ ωραία ιστορία από αυτή την άποψη. Σχεδόν συγκινητική, αν σκεφτεί κανείς πώς κόλλησαν δύο τόσο διαφορετικοί άνθρωποι και πώς ο καθένας έχει να προσφέρει στον άλλον αυτά που του λείπουν. Νομίζω πως ο Καμπέτο ψάχνει έναν άνθρωπο να του δίνει προσοχή και να τον θαυμάζει, ψάχνει παιχνίδια και πάθος και η Τζένι κάποιον να την περιποιείται και να της φέρεται σωστά και τρυφερά. Ένα πολύ αγαπημένο μου σενάριο ερωτικών ιστοριών είναι αυτό δύο ανθρώπων που αρχίζουν μια σχέση για να καλύψουν τις ανάγκες τους και καταλήγουν να ερωτευτούν τρελά ο ένας τον άλλον. Εν προκειμένω βέβαια ο Καμπέτο είναι ήδη ερωτευμένος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 45   Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Σεπ 15, 2011 3:49 pm

ΚΑΙ αυτό είναι από τα αγαπημένα μου dunato gelio

Η σκηνή Elkin-Karen στην αρχή είναι από τις καλύτερές τους. Και πολύ πρωτότυπη και πολύ ωραία δοσμένη. Παρόλο που οι ερμηνείες τους θα μπορούσαν να είναι και καλύτερες.

H Maria είναι σκρόφα. Αν και μεταξύ μας, δεν έχει και 100% άδικο.

Ο Anibal τι ψωνισμένος που είναι ooxi Παντού να το παίξει αφεντικό το βόδι. Αλλά καλά να πάθει Twisted Evil

Ο Cabeto θέλει να ξεστρεσαριστεί με τη Yeni χαχαχαχαχαχαχαχαχα. Που να ξερε dunato gelio dunato gelio dunato gelio Εκεί στη σκάλα που τους έβλεπε η Amira και πετάχτηκαν τα μικρά και κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό απλά lmao lmao lmao lmao lmao lmao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
kally

kally


Αριθμός μηνυμάτων : 1154
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010

Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 45   Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 EmptyΔευ Σεπ 19, 2011 10:18 pm

Auto to epeisodio htan super!!!!!!!!

Ti skhnes o Elkin kai h Karen!!!!!

Auto me thn mhxanh den to exw ksanadei pote kai pouthena. Polu eksupno!!!!!!! An kai dramatikh h katalhksh ths skhnoulas mou arese.

Emena den mou aresei h sumperifora tou Cabeto apenanti sth Yeni. Kanei les kai einai mia apo tis prepago.

O Anibal pantou exei to ufos tou afenth. Xairomai gia auto pou tou sumvainei twra.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επεισόδιο 45   Επεισόδιο 45 - Σελίδα 2 EmptyΔευ Σεπ 19, 2011 10:35 pm

Παράθεση :
Xairomai gia auto pou tou sumvainei twra.
Εγώ να δεις Twisted Evil Καμιά σχέση με άλλες σειρές που αυτή την ικανοποίηση δεν μας τη δίνουν ούτε στο τέλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
 
Επεισόδιο 45
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Επεισόδιο 7
» Επεισόδιο 25
» Επεισόδιο 41
» Επεισόδιο 58
» Επεισόδιο 74

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές :: Σειρές :: La Viuda de la Mafia-
Μετάβαση σε: