Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Into The Badlands

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Into The Badlands Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Into The Badlands   Into The Badlands EmptyΤετ Απρ 19, 2017 12:55 am

Το τρειλερ της πρωτης σεζον :


Το αρχισα πριν μερικες μερες τυχαια,βλεποντας σχολιο κατω απο το only human που ακουγεται στην πρεμιερα της 2ης σεζον, και εχω πορωθει.
Μια μειξη  απο διαφορα ειδη σειρων:western/dystopian/martial arts/fantasy. Για μενα πολυ θετικο,βαρεθηκα μ'αυτα που περιοριζονται αυστηρα σε μια κατηγορια. Εξαιρετικα ενδιαφερον και το συμπαν της σειρας που βλεπουμε να αναπτυσσεται ολο και περισσοτερο,εντος και εκτος badlands.
H περιληπτικη περιγραφη εν τω μεταξυ ειναι:A mighty warrior and a young boy search for enlightenment in a ruthless territory controlled by feudal barons. Παιζει αυτοι οι δυο να ειναι οι πιο βαρετοι χαρακτηρες ολης της σειρας,ειδικα το αγορι dunato gelio  Δεν ξερω,το παθαινω αυτο και με αλλες σειρες,βαριεμαι τους πιο πρωταγωνιστες και με εμπνεουν οι υπολοιποι ρολοι Cool
Αγαπημενοι χαρακτηρες: Lydia Cool ,Widow afro ,Waldo. gualofouska

Εχει μεσα αρκετες σειρες δρασης πολυ καλογυρισμενες-αναμενομενο αν σκεφτεις οτι υπευθυνος ειναι ο ιδιος με το kill bill και το τιγρης και δρακος,αλλα και η πλοκη και ο κοσμος της σειρας οσο παει και αποκτουν περισσοτερο ενδιαφερον.Ανυπομονω να δω το επομενο. cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Into The Badlands Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Into The Badlands   Into The Badlands EmptyΤετ Απρ 19, 2017 1:06 am

filareti έγραψε:

 Παιζει αυτοι οι δυο να ειναι οι πιο βαρετοι χαρακτηρες ολης της σειρας,ειδικα το αγορι dunato gelio 

Αυτο ρε παιδι μου dunato gelio dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Και ο Σανι αλλα και το αγορι βαρεμαρα σκετη dunato gelio dunato gelio dunato gelio

Παράθεση :
Δεν ξερω,το παθαινω αυτο και με αλλες σειρες,βαριεμαι τους πιο πρωταγωνιστες και με εμπνεουν οι υπολοιποι ρολοι Cool
Αγαπημενοι χαρακτηρες: Lydia Cool ,Widow afro ,Waldo. gualofouska

Μια απο τα ιδια. Βεβαια για την Widow ταιριαζει περισσοτερο αυτο: to kapelo tou gianni

Και η Τιλντα κατι λεει που και που ειδικα οταν ειναι με την Widow. Aλλα με εκνευριζει κιολας μερικες φορες. Οσο την κρατανε μακρια απο τον ΜΚ βεβαια ειναι πιο ανεκτη Laughing

Και ακομα και ο Quinn εχει ενδιαφερον σαν χαρακτηρας και πλεον αναμενω πως και πως την συναντηση του με την Lydia. Και εμενα μου αρεσε και πολυ ο Ryder κατα περιεργο τροπο και φυσικα τον σκοτωσαν dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Η σκηνη του θανατου παντως ηταν ολα τα λεφτα. Ypoklisi Ypoklisi Ypoklisi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Into The Badlands Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Into The Badlands   Into The Badlands EmptyΤετ Απρ 19, 2017 1:19 am

Συνοπτικες πληροφοριες:
Quinn:Ruthless, enigmatic and charming, Quinn is the Badlands’ preeminent Baron. A former Clipper, Quinn secured his position the old-fashioned way: he killed for it.Quinn has consistently outmaneuvered his fellow Barons to keep the upper hand. But the political winds are shifting and Quinn is no longer a young man. he will not however go down without a fight and his desperation to maintain control makes him even more dangerous

Lydia : Quinn’s first wife, both his fiercest critic and most devoted follower. Without her astute counsel, he wouldn’t have ascended so far.Intelligent and proud,she is struggling to adapt to the new status quo,with Quinn planning to marry again and their son Ryder having difficulty in stepping up as the baron's heir.

Sunny is a Clipper, widely regarded as the most skilled one in the Badlands, introduces as Regent to Quinn.

The Widow:Murdered her abusive husband and ascended as baron.A reformer and revolutionary, the Widow has big dreams for the Badlands that she isn't afraid to fight for with deadly force.

MK: Saved from Nomads by Sunny,a seemingly average teenage boy, M.K. is anything but. Lurking inside him is a dark energy that is only unleashed when his skin is cut.

Tilda:Tilda has flourished under the guidance of her Baron, The Widow. She has evolved into a confident, self-reliant teenage assassin.

Ryder:Quinn’s and Lydia's only son. Impulsive and arrogant, Ryder might have become a different person had he not been kidnapped as a child. Quinn’s refusal to pay the ransom resulted in Ryder’s torture and mutilation.

Jade:She was a Cog, which means slave,begins the season engaged to Quinn and about to become the next baroness. Used to have a close relationship with Ryder.

Veil :a doctor in a relationship with Sunny.

Waldo:former regent to Quinn with secrets of hiw own.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Into The Badlands Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Into The Badlands   Into The Badlands EmptyΤετ Απρ 19, 2017 1:26 am

Ααααα η Φελια εγραψε απαντηση!
Και συμφωνω και σε ολα!!! cheers

Παράθεση :
Και η Τιλντα κατι λεει που και που ειδικα οταν ειναι με την Widow. Aλλα με εκνευριζει κιολας μερικες φορες. Οσο την κρατανε μακρια απο τον ΜΚ βεβαια ειναι πιο ανεκτη Laughing

Και ακομα και ο Quinn εχει ενδιαφερον σαν χαρακτηρας και πλεον αναμενω πως και πως την συναντηση του με την Lydia. Και εμενα μου αρεσε και πολυ ο Ryder κατα περιεργο τροπο και φυσικα...
Ετσι ετσι οπως τα λες ειναι ,ακριβως ομως! Laughing
Και για την Τιλντα συμφωνω απολυτα ειναι η επομενη αγαπημενη μου,αλλα καποιες φορες μου τη δινει. Ο Quinn einai love to hate χαρακτηρας,ενθουσιαστηκα που τελικα
Σπόιλερ:
Εννοειται οτι περιμενω πως και πως συναντηση με τη Λυντια,ειδες τρειλερ? Cool
Βασικα θα ηθελα κααποια στιγμη προς το τελος να τον σκοτωσει βεβαια. Αλλα προηγουμενως θελω να δω αρκετες σκηνες τους και αλλες εξελιξεις μαζι .
Εχω την τεραστια απορια πώς ηξερε η Λυντια πού ειναι,τι εννοουσε ο Ryder οτι τον προδωσε και αυτη-αν υπαρχει καποιο νοημα σ΄αυτο γιατι μου φανηκε ακυρο,τιποτα δεν του εκανε,αυτος την εδιωξε tourtastamoutra και τι θα της κανει γιατι απο ο,τι φαινεται θα πεσει στα χερια του. Του εφυγε η μια,θα κραταει τωρα αλλη? Ποιος τον ξερει!
Δεν ηταν γαματο παντως στο τελευταιο που περναει η Λυντια απο το ''Quinn is dead...'' με τελειο poker face στο ''He has a bunker in the woods''. Aχαχαχα αυτη εισαι ρε φιλεναδα,respect Ypoklisi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Into The Badlands Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Into The Badlands   Into The Badlands EmptyΠεμ Απρ 20, 2017 9:07 pm

Την εχω δει και 20 φορες τη σκηνη .afro afro afro

Εχω σκασει να βρω τη μουσικηbounce

Παράθεση :
Η σκηνη του θανατου παντως ηταν ολα τα λεφτα. Ypoklisi Ypoklisi Ypoklisi

Iσχυει.Γενικα ολο το επεισοδιο ηταν εξαιρετικο. Ειδαμε και τους βαρονους,που ειχα μεγαλη περιεργεια και δεν ειχε και σχεδον καθολου Σανι και ΜΚ Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Into The Badlands Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Into The Badlands   Into The Badlands EmptyΔευ Απρ 24, 2017 2:44 pm

2x06:
affraid affraid bang head bounce wtf to kapelo tou gianni  anibal livan thea bounce
Ε ρε γλεντια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Into The Badlands Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Into The Badlands   Into The Badlands EmptyΔευ Απρ 24, 2017 11:15 pm

Σχολια για το 2χ06:



Αυτα ειναι reunions ,οχι αστεια! Το καλο βεβαια ηρθε μετα to kapelo tou gianni dunato gelioΦιλε οι ανθρωποι ειναι ανωμαλοι. Eνταξει οπως τη βρισκει ο καθενας,αλλά η  αλλη με το που της εφερε το αιμα στα χειλη φτιαχτηκε. Λες και το περιμενε και το συνηθιζανε κι απο παλια.Τρεμω να σκεφτω τι  κανανε  οταν γυρνουσε απο μαχες αιματοβαμμενος ο αλλος ή τι role playing μπορει να εφαρμοζανε.Ποιο true blood kai vampire diaries.Δεν μπορωωωω dunato gelio Αλλα νομιζω οτι αυτη ηταν η πιο hot  xanameno  σκηνη που εχει δειξει η σειρα. Μαλλον με τρομαζω ups
Φελια που εισαι να δεις? Αν και με την περιγραφη μου την Κατερινα βλεπω να ψαχνει σκηνες lol!

Αν το πιασουμε απο τη σοβαρη του πλευρα το θεμα βεβαια,καποιος να τους θυμισει οτι ο ενας ηθελε να εκδικηθει τον αλλον που σκοτωσε το παιδι τους ε. Aσε τι αλλο πρεπει να του εχει μαζεμενο απο πριν. Μιλαμε αρρωστακια,οχι αστεια. Τι να σου κανει κι ο δολιος ο Ryder μετα,η οικογενεια τους αρχιζει να φανταζει η χαρα του ψυχαναλυτη.Παρεπιπτοντως ελπιζω να τον ξαναδουμε σαν φαντασμα αυτον,με ενδιεφερε κι εμενα ο χαρακτηρας.

Props στους ηθοποιους παντως και οι δυο παιζουν εξαιρετικα και παντα απολαμβανω τις σκηνες τους.Του Κουιν ο ρολος ειναι πολυ δυσκολο να μη βγει καρτουν villain,αλλα συνηθως τα καταφερνει,εχει και πολυ εμβληματικη παρουσια οποτε ακομα κι οταν το τραβανε λιγο τον συγχωρω. Αν πεθανει ελπιζω να ειναι προς το τελος,γιατι θα χασει πολυ αλλιως η σειρα. Τη δε Orla Brady που παιζει τη Λυντια την εχω λατρεψει,μου αρεσει πολυ η παρουσια της. Εδω για παραδειγμα βγαζει πολυ πετυχημενα αυτο το συνδυασμο μισους/αγαπης/επιφυλακτικοτητας.Θελω πιο πολλες σκηνες της!

Παρακατω στο επεισοδιο:
Οι ιστοριες των Σανι/Baje/ ΜΚ για μια φορα φαινεται να αποκτανε ενδιαφερον,γενικα αρχιζει να μαζευεται η δραση,να συγκεντρωνονται τα πιονια-χαρακτηρες στη σκακιερα κι αυτο το ειδα να σχολιαζεται θετικα παντου.

Αυτη η ερμη η Βέιλ δε θα ησυχασει ποτε. Τη Χηρα εγω την παω απιστευτα,αλλά εδω ειναι ξεκαθαρο οτι δεν ηταν τοσο εξαιτιας του δηλητηριου οσο για χαρη της συμμαχιας που την εδωσε. Βεβαια απο την αλλη οντως πηγε να τη σκοτωσει με το φιαλιδιο,δεν της χρωστουσε και κατι. Ελπιζω μονο να μην ξαναζησουμε στιγμες  Λυντια-Κουιν-Τζέιντ,απλα με τη Βέιλ τωρα oxristoskipanagia Ο,τι και να γινει βεβαια εκει,για καλο δε θα ειναι. Βασικα με τη Λυντια δεν ξερω κιολας,εκτος απο το να θελει και τη μια και την αλλη και την παραλλη ο Κουιν με τον αρρωστημενο και απο τον ογκο εγκεφαλο και να την εξοργισει παλι,ποσο ευκολα θα ξεπερασει το θεμα του Ράιντερ. Καθολου ευκολα λεω εγω.

Τιλντα-Οντεσα...χμμμ δεν ξερω...δεν την παω καθολου την Οντεσα,δε μου εμπνεει εμπιστουνη. Ο Waldo παλι με την Τιλντα μου αρεσουν παρα πολυ. ''almost''  Laughing Οτι θα υπηρχε καποιο τετοιο παρελθον με την Τιλντα το ψυχανεμιζομουν.
Προχωραει και η μυθολογια με την Αζρα,4 επεισοδια εχουν μεινει κι ολες οι ιστοριες φαινεται να πανε προς συναρπαστικη κορυφωση.

Και να κλεισω με ενα σχολιο που ειδα:''Run away with me''- ΜΚ to every girl he meets dunato gelio
(RIP Ava ενταξει παιδι φαινοσουν)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Into The Badlands Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Into The Badlands   Into The Badlands EmptyΚυρ Απρ 30, 2017 3:04 pm

Ανανεωθηκε για 3η σεζον με 16 επεισοδια! cheers Μετα τα καλα λογια απο παντου για το leopard stalks in snow φαινοταν αρκετα πιθανο,αλλά ευχαριστη η επιβεβαιωση!
Ελπιζω αυτο να σημαινει οτι θα αρχισουν νωρις,εδω μια βδομαδα κι εχω σκασει να περιμενωωωω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Into The Badlands Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Into The Badlands   Into The Badlands EmptyΚυρ Απρ 30, 2017 5:11 pm

Δεν εχω δει τα τελευταια επεισοδια ακομα αλλα καλο νεο η ανανεωση. Ελπιζω ομως να μας δειξουν και τιποτα καινουργιο και οχι τα ταξιδια του Γκιουλιβερ με τον Σανι και τον ΜΚ. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Into The Badlands Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Into The Badlands   Into The Badlands EmptyΚυρ Απρ 30, 2017 5:17 pm

Nα δεις το 2χ06 θελω σχολιααα Laughing Αυτο και το 2χ04 ειναι τα καλυτερα επεισοδια της σειρας για μενα μεχρι στιγμης.
Καλα αυτο ξαναπες το. Με εξαιρεση το επεισοδιο στον καταυλισμο του δουλεμπορου,ολα τα υπολοιπα με τον Σανι και τον Βajie τα περνουσα στο φαστ,το εβρισκα πολυ βαρετο,αμα προστεθει κι ο ΜΚ βραστα! Ασε που μου τρωνε τηλεοπτικο χρονο απο τους αλλους χαρακτηρες. Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Into The Badlands
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές-
Μετάβαση σε: