Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Supergirl (2015)

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Supergirl (2015) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Supergirl (2015)   Supergirl (2015) EmptyΔευ Σεπ 26, 2016 10:40 pm

Supergirl

Supergirl (2015) 892542ba152d56e538e232a2429175b4274e46bf14d79d22fb4d8b96e838fe00



Supergirl is an American superhero action-adventure drama television series developed by Ali Adler, Greg Berlanti and Andrew Kreisberg (the latter two having previously created Arrow and The Flash) that originally aired on CBS and premiered on October 26, 2015. It is based on the DC Comics character Supergirl (Kara Zor-El), created by Otto Binder and Al Plastino, and stars Melissa Benoist in the title role. Supergirl is a costumed superheroine who is the biological cousin to Superman and one of the last surviving Kryptonians.

The series was officially picked up on May 6, 2015, after receiving a series commitment in September 2014, and received a full season order on November 30, 2015. On May 12, 2016, Warner Bros. Television announced that the series had been renewed for a second season and that it would move from CBS to The CW. It is scheduled to debut on October 10, 2016.


----




Kara Zor-El (Melissa Benoist) was sent to Earth from the doomed planet Krypton as a 12-year-old by her parents Zor-El (Robert Gant) and Alura (Laura Benanti). Alura gave her instructions to protect her infant cousin Kal-El, and informed her that she, like her cousin, would have extraordinary powers under Earth's yellow sun.

En route to Earth, Kara's spacecraft was diverted by a shock wave from Krypton's explosion and forced into the Phantom Zone, where it stayed for 24 years. During this period, time stopped for Kara so, when the spacecraft eventually escaped the Phantom Zone, she still appeared to be a 13-year-old girl. By the time the spacecraft crash landed on Earth, Kal-El had grown up and become Superman. After helping her out of the craft, Superman took Kara to be adopted by his friends, the Danvers family. The main series begins more than a decade later when the now 24-year-old Kara is learning to embrace her powers after previously hiding them.[2]

Kara hid her powers for more than a decade, believing that Earth didn't need another hero. However, she has to reveal her powers to thwart an unexpected disaster, setting her on her own journey of heroism as National City's protector.[3] Kara discovers that hundreds of the criminals her mother prosecuted as a judge on Krypton are hiding on Earth, including her mother's twin sister Astra (also played by Benanti) and Astra's husband Non (Chris Vance), who seek to rule the world. After briefly becoming suspicious of the true agenda of her boss, Hank Henshaw (David Harewood), she and her adoptive sister, Alex Danvers (Chyler Leigh), secretly discover that Henshaw is actually a benevolent alien refugee, J'onn J'onzz, who has resided on Earth for over fifty years after escaping a holocaust on his homeworld of Mars. J'onn infiltrated the DEO to reform the organization as well as to watch over both Alex and Kara in addition to guiding the latter in the use of her powers due to his experience with his own abilities. Kara is also being targeted by Earth's criminals as the result of her being related to Superman, and later on encounters an emerging community of metahumans and individuals from parallel universes. In the process, Kara accumulates her own rogues gallery who seeks to defeat and destroy her. She is aided by a few close friends and family who guard her secrets—most notably her cousin's longtime friend, James Olsen (Mehcad Brooks)—which also serves as a major plot in high tech mogul Maxwell Lord's (Peter Facinelli) scheme to expose Kara's identity.


-----



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Supergirl (2015) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Supergirl (2015)   Supergirl (2015) EmptyΔευ Σεπ 26, 2016 10:43 pm




Oχι. Οχι. Οχι.

Οχι.



........NO! NEIN! NU! NAGE! ΟΧΙ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

Supergirl (2015) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Supergirl (2015)   Supergirl (2015) EmptyΔευ Σεπ 26, 2016 11:46 pm

Xαχαχαχαχα που έχεις αντιρρήσεις? Laughing Laughing Laughing
Εγώ μόνο που βλέπω την φατσούλα του χαίρομαιιιιι, μου έλειψε...του έχω τρελή αδυναμία, όχι τόσο σαν ηθοποιο όσο σαν άνθρωπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Supergirl (2015) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Supergirl (2015)   Supergirl (2015) EmptyΤρι Σεπ 27, 2016 12:56 am

Δεν μου κολλαει στον ρολο καθολου. Και αρχικα δεν ημουν αρνητικη αλλα το αποτελεσμα δεν μου αρεσει.
Τον ηθοποιο τον παω πολυ και θελω να τον δω σε καποια σειρα αλλα σαν Σουπερμαν δεν μου ταιριαζει. Δεν ξερω κατι δεν μου κολλαει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

Supergirl (2015) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Supergirl (2015)   Supergirl (2015) EmptyΤρι Σεπ 27, 2016 1:14 am

Η αλήθεια είναι πως το αποτέλεσμα όντως δεν ήταν τόσο ταιριαστό όσο το φαντάστηκα...
Δεν είναι κακό ακριβώς απλά λίγο...off
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Supergirl (2015) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Supergirl (2015)   Supergirl (2015) EmptyΤρι Σεπ 27, 2016 1:19 am

Κατι δεν κολλαει Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Supergirl (2015) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Supergirl (2015)   Supergirl (2015) EmptyΤρι Σεπ 27, 2016 1:23 am

Δεν ειναι Σουπερμαν. Δεν ξερω τι λειπει αλλα δεν ειναι. Κατι δεν μου κολλαει. Νομιζω οτι ειναι αρκετα πισω απο τον Welling που ταλεντο δεν ειχε αλλα του πηγαινε ο ρολος (ειδικα του Κλαρκ Κεντ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

Supergirl (2015) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Supergirl (2015)   Supergirl (2015) EmptyΤρι Σεπ 27, 2016 1:25 am

Αυτό...'Ισως κάνανε τον Κλαρκ λίγο.....εχμ...χαρωπά τα 2 μου χέρια τα χτυπώ? Δεν ξέρω Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Supergirl (2015) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Supergirl (2015)   Supergirl (2015) EmptyΤρι Σεπ 27, 2016 1:33 am

MariaS έγραψε:
Αυτό...'Ισως κάνανε τον Κλαρκ λίγο.....εχμ...χαρωπά τα 2 μου χέρια τα χτυπώ? Δεν ξέρω Laughing

Εννοεις τον Σουπερμαν. Την σκηνη που ειναι με την στολη δηλαδη.

Γιατι για να καταλαβαινομαστε συνηθως χρησιμοποιουμε τον αλγοριθμο: Κλαρκ=ο τυπος με τα γυαλια, Σουπερμαν=ο τυπος με την στολη Laughing

Για Κλαρκ δεν τον εχω δει για να κρινω. Εκει για μενα ο Welling ηταν τοπ βεβαια, τοσο προ-Σουπερμαν (ή πριν γινει σουπερηρωας τελοσπαντων, καθως το SV ηταν prequel) ή και μετα που εγινε.

Κανονικα πρεπει να ειναι ατζαμης, να μην τραβαει την προσοχη, να τον εχουν και λιγο στη φαπα. Και το "χαρωπα τα 2 μου χερια τα χτυπω" δεν ειναι εκτος ρολου (ειδικα αν βρισκεται μπροστα σε κοσμο, κανονικα ειναι κλαψας χαχαχα), οποτε κομπλε θα ειναι.

Για Σουπερμαν ομως δεν πρεπει να ειναι και πολυ χαρωπος. Το θεμα εδω βεβαια ειναι και η σειρα. Που ειναι σαχλη και σχεδον παιδικη. Δεν το λεω μονο με την κακη εννοια βεβαια. Εχουν και αυτα την πλακα τους. Οποτε δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι να γινει κανονικη προσεγγιση Σουπερμαν. Περα απο τον ηθοποιο δηλαδη, ενδεχομενως να φταιει και η σειρα. Εγω δεν θα τους εβαζα μαζι σε μονιμη βαση. Ο καθενας στο συμπαν του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Supergirl (2015) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Supergirl (2015)   Supergirl (2015) EmptyΤρι Σεπ 27, 2016 2:19 am

Kοιτα εδω το βιντεακι ειναι η πρωτη γευση. Εχει και λιγο Κλαρκ Κεντ και Σουπερμαν. Κατι δεν μου κολλαει καθολου. Ουτε στο CK ουτε στον Σουπς.

Και ο Τομ ειχε θεματα (και σαν ηθοποιος και σαν σειρα) αλλα ηταν μια σειρα με χτισιμο 10 χρονων και ενωθηκε με τον ρολο και ειχαν δωσει βαση στο πορτραιτο του ηρωα. Και το SV ειχε την σαχλα του και τα κουλα του αλλα ειχαν κλασσικες στιγμες που σου σηκωνοταν η τριχα αν γουσταρες τον μυθο και την ιστορια του Σουπερμαν.

Απο την αλλη ηταν και το Lois & Clark οπου εκει ειχαν ενα ωραιο πιο σοβαρο πορτραιτο του Κλαρκ Κεντ αλλα τον Σουπερμαν τον κατεστρεψαν (με εξαιρεση δυο τρια επεισοδια της πρωτης σεζον)

Εδω τωρα η σειρα ειναι γλυκαναλατη τελειως και ασχετα απο αυτο οτι μου εχουν δειξει μεχρι στιγμης οσο αφορα το πως θα παρουσιασουν τον Σουπερμαν δεν με εχει ικανοποιησει. Και η στολη ειναι χαλι μαυρο. Και ο ηθοποιος δεν μου κολλαει. Και το universe ειναι παιδικο καρτουν. Και οι διαλογοι. Και το υφος. Και εδω στο βιντεακι το ομολογω στραβομουτσουνιασα Laughing 

----

Οχι οτι οι ταινιες ηταν καλυτερες. Ο Ρουθ στο υφος κατι προσπαθησε να κανει αλλα υπνηλια ΟΛΕ.

Και οι τωρινες ταινιες απλα δεν ειναι Σουπερμαν. Ειναι στον αλλο αντιποδα. Μεσα στο dark στοιχειο που δεν ειναι η δομη του Σουπερμαν αυτη.


Reeve και παλι Reeve TEΛΟΣ!

Oχι οτι μπορουμε να συγκρινουμε σειρες με τετοιο υλικο αλλα εδω το CW το τερματισε Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Supergirl (2015)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 12 Monkeys (2015)
» Sense8 (2015)
» Empire (2015)
» Jessica Jones (2015)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Superhero tv shows-
Μετάβαση σε: