Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Pros tous fans twn thlenoubelwn

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kally

kally


Αριθμός μηνυμάτων : 1154
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010

Pros tous fans twn thlenoubelwn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Pros tous fans twn thlenoubelwn   Pros tous fans twn thlenoubelwn EmptyΔευ Ιουλ 25, 2011 8:31 pm

Eixame pei paliotera an ginotan kinhsh gia na provlhthei kapoia sthn Ellada. Mias kai den egine, ti lete na ksekinhsoume na blepoume oloi mazi kapoia? Wste na mporoume na kanoume kalh analush. Kapoia apo tis agaphmenes mas h kapoia kainourgia.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Pros tous fans twn thlenoubelwn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pros tous fans twn thlenoubelwn   Pros tous fans twn thlenoubelwn EmptyΔευ Ιουλ 25, 2011 8:47 pm

Καλή ιδέα γιατί λατρεύω σχολιασμούς και χωρίς σχολιασμό μια σειρά χάνει πολύ αλλά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να υλοποιηθεί.

Άλλο να έχει μια σειρά η τηλεόραση και να τη βλέπουμε άλλο να τη κατεβάζουμε. Όταν κατεβάζει κάποιος θέλει να δει μια σειρά που τη διάλεξε αυτός. Ενώ τώρα ουσιαστικά ο μόνος τρόπος να δούμε όλοι μια σειρά θα ήταν να δούμε κάτι που θα διαλέξει η πλειοψηφία. Ο μόνος τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο είναι σαν αυτόν που έγινε με Lost και The X-Files. Δεν είχε δει η χεζούλω κανένα από τα 2, τα ξεκίνησε και ξεσήκωσε τους fans να τα ξαναδούν.

Επίσης, εγώ βλέπω αρκετές σειρές όπως κάθε Καλοκαίρι. Πες εμένα μία παραπάνω δεν θα με χαλούσε. Η Μπουρδελίνα όμως βλέπει επίσης αρκετές και τώρα το Καλοκαίρι δεν μπορεί να μπαίνει και κάθε μέρα ώστε να συμμετέχει πολύ ενεργά σε αναλυτικούς σχολιασμούς. Εσύ αν δεν κάνω λάθος βλέπεις τουλάχιστον A mano limpia, η Αθηνά βλέπει The X-Files και έχω την εντύπωση ότι της αρέσει να βλέπει μόνο μια σειρά τη φορά, η Ρίτα έχει καιρό να μπει, η Lady που επίσης είναι φαν βλέπει ήδη χήρα και δεν ξέρω αν έχει χρόνο για άλλη. Και αν έχει θα μπορούσε να δει μόνο το Καρτέλ που έχει υπότιτλους. Και οι υπόλοιποι εκτός της Αθηνάς και της Ρίτας θα μπορούσαμε να δούμε μόνο ισπανόφωνη.

Κάποια καινούργια δύσκολο. Απ'όσες ξέρω αξίζουν τον κόπο μόνο η Bruja και το Correo de Inocentes. Απ'ότι διαβάζω όμως είναι αργές και βαρετές. Και το να δούμε όλοι μαζί μια αργή και βαρετή σειρά που δεν έχει υλικό για πολλά σχόλια θα ήταν κρίμα. Εκτός κι αν καινούργια εννοείς κάποια που δεν έχει δει κανείς μας. ΠΑΛΙ όμως είναι ρίσκο. Το ότι μια σειρά είναι επιτυχημένη ή έχει λάβει τις καλύτερες κριτικές δεν σημαίνει ότι θα αρέσει και σε όλους.

Όποια έχουμε ξαναδεί... εν μέρει ισχύει το ίδιο. Τη χήρα δεν την έχει δει μόνο η Αθηνά. Οι άλλοι τη λατρεύουμε αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα τη λατρέψει και η Αθηνά. Diablo, Mesa para tres, Καρτέλ δεν έχουν δει Αθηνά-Lady και ισχύει το ίδιο. Todos quieren con Marilyn... εγώ και η Ρίτα τη θεωρούμε κορυφαία σειρά, εσύ και η Μπουρδελίνα σταματήσατε να τη βλέπετε αν δεν κάνω λάθος. Το El ultimo matrimonio feliz πάλι το σταμάτησα εγώ ενώ εσύ και η Ρίτα το θεωρείτε κορυφαίο... Τo A mano limpia και η Saga είναι πολύ ιδιαίτερες σειρές... όπως και το Καρτέλ δηλαδή. Πες αυτό οκ, είναι μικρό. Οι άλλες 2 όμως είναι μεγάλες. Το A mano limpia θα χει και δεύτερη σαιζόν. Οπότε;

Αν διαλέξετε κάποια ισπανόφωνη, ακόμα κι αν είναι μεξικάνικη που δεν τις έχω υπόψιν, δεσμεύομαι πάντως να δω τα πρώτα επεισόδια. Εκτός κι αν είναι το Triunfo del amor gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
kally

kally


Αριθμός μηνυμάτων : 1154
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010

Pros tous fans twn thlenoubelwn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pros tous fans twn thlenoubelwn   Pros tous fans twn thlenoubelwn EmptyΤρι Ιουλ 26, 2011 3:45 am

E entaksei an kapoios barietai na katevasei mia seira den summetexei. Alla de nomizw na pathei kati an dei 2-3 epeisodia apo kapoia pou protimane oi perissoteroi. Ama den tou aresei stamataei.

Endiaferetai kaneis allos?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Pros tous fans twn thlenoubelwn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pros tous fans twn thlenoubelwn   Pros tous fans twn thlenoubelwn EmptyΤρι Ιουλ 26, 2011 3:52 am

Ναι αλλά ακόμα κι έτσι... πες ότι μαζευόμαστε 5 άτομα, που αμφιβάλω. Μπορεί και οι 5 να θέλουμε να δούμε μαζί μια σειρά αλλά οι 3 ψηφίσουν μία που οι άλλοι 2 βαριούνται και που την ακούνε, θα πρέπει να δουν έστω 2-3 επεισόδια επειδή το παν οι 3; Γι'αυτό σου λέω άλλο να έχει κάτι στη tv άλλο να κατεβάζεις. Για να γίνει αυτό που λες πρέπει να είναι κάτι που αρέσει σε όλους μας. Και αν δεν έχουμε δει τη σειρά αυτοί όλοι μας τότε δεν ξέρουμε. Εγώ πχ την πάτησα με αρκετές σειρές που περίμενα ότι θα μ'άρεσαν τρελά μέσα σε λίγους μήνες.

Αν μαζευτούν έστω άλλα 1-2 μέλη εγώ είμαι μέσα. Αλλά θα προτιμούσα κάτι που το έχω ξαναδεί ή κάτι μικρό γιατί τώρα μπορεί να βλέπω αρκετές σειρές αλλά μόλις ανοίξουν οι σχολές δεν θα μπορώ να βλέπω ούτε τις μισές. Γι'αυτό τώρα τελευταία βλέπω μικρές σειρές τύπου Capadocia πρώτη φορά και βλέπω για δεύτερη φορά Καρτέλ-Novia para dos. Γιατί προλαβαίνω να τα τελειώσω άνετα. Και τις 3 μεγάλες θα έχω, ελπίζω, ούτως ή άλλως χρόνο να τις βλέπω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
kally

kally


Αριθμός μηνυμάτων : 1154
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010

Pros tous fans twn thlenoubelwn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pros tous fans twn thlenoubelwn   Pros tous fans twn thlenoubelwn EmptyΤρι Ιουλ 26, 2011 4:19 am

Kaneis den mporei na einai sigouros oti tha tou aresei mia seira alla den mporei na einai sigouros oute gia to antitheto. Gi auto epimenw pws den xanei tipota na dei 2-3 epeisodia. Mporei etsi mexri kai na doume seira pou upotimousame enw den eprepe, pou ksereis kamia fora? Kai tha exei fash na eimaste arketoi. Eidika thlenoubela pou shkwnei polu analush tha einai para polu wraia. O kathenas na blepei monos tou katantaei bareto nomizw.

H idea stous allous pws sas fainetai? Elina? Athina? Lorizza?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Pros tous fans twn thlenoubelwn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pros tous fans twn thlenoubelwn   Pros tous fans twn thlenoubelwn EmptyΤρι Ιουλ 26, 2011 8:50 am

Εντάξει σε γενικές γραμμές συμφωνώ απλά επιμένω πως άλλο τηλεόραση άλλο λάπτοπ. Στο λάπτοπ έχω σταματήσει να βλέπω σειρές που πριν λίγα χρόνια που έβλεπα αρκετά τηλεόραση θα τις έβλεπα άνετα ως το τέλος και θα μ'άρεσαν κιόλας. Γιατί στο λάπτοπ μπορεί κανείς να σταματήσει να βλέπει ακόμα και μια σειρά που του αρέσει πολύ μόνο και μόνο γιατί θέλει να δει κάτι 100% πωρωτικό. Γιατί έχει πολλές επιλογές, μπορεί να το ψάξει.

Γενικά με σχόλια έχει άλλη χάρη. Δεν ξέρω αν είχες πάρει χαμπάρι το φόρουμ της Εδέμ... τη πρώτη χρονιά εκεί ακόμα κι όταν μαλώναμε περνάγαμε τέλεια. Και στις αρχές ειδικά μιλάμε για ΤΟΝ χαβαλέ. Πράγμα που εδώ είναι αδύνατον να γίνει ακριβώς γιατί ο καθένας βλέπει και κάτι άλλο. Ακόμα κι όσοι έχουμε δει τις ίδιες σειρές τις έχουμε δει σε διαφορετική χρονική στιγμή. Και σκέφτομαι πχ πόσο άδικο είναι να έχει υπεραναλυθεί σε σημείο βλακείας μια βλακεία σαν την Εδέμ που αν δεν υπήρχε το φόρουμ πολλοί δεν θα είχαμε δει πάνω από 30 επεισόδια ή παλιότερες σειρές, ακόμα και τηλενουβέλες όπως το Padre Coraje και τώρα να μη μπορούμε να σχολιάσουμε κανονικά σειρές που το αξίζουν. Απλά αν δεν παίζονται στη tv τέτοιοι σχολιασμοί απλά ΔΕΝ γίνονται. Είμαστε τελείως σκόρπια ακόμα και fans του είδους. Είναι πολλοί αυτοί που ακόμα και σήμερα τρέχουν και βλέπουν και χαίρονται κιόλας γι'αυτό οτιδήποτε βγάζει η televisa ή το telemundo. Και ακόμα και κάποιοι που έχουν παράπονα και δεν τους αρέσουν αυτές οι δουλειές έτσι και βγάλουν κάτι που βλέπεται επίσης το βλέπουν. Και σειρές όπως η Saga που είναι καλύτερες από τη καλύτερη σειρά της televisa ή του telemundo δεν τις έχουν καν ακουστά. Αλλά φταίνε τα κανάλια μας... Μας μάθανε στα μεξικάνικα και στα αργεντίνικα. Κάποιο κολομβιανό ή βραζιλιάνικο που και που κι αυτό απ'τις μύτες. Για χιλιανό πάλι ούτε που τους ήρθε. Βουλγαρικό αντίθετα, ναι. Για τα κωλοτούρκικα πάλι άντε μην ^$##$%$#$%#@$%^&^%$# anibal
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Pros tous fans twn thlenoubelwn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pros tous fans twn thlenoubelwn   Pros tous fans twn thlenoubelwn EmptyΤετ Ιουλ 27, 2011 3:49 pm

Εγώ δεν έχω πρόβλημα να δούμε τα πρώτα επεισόδια από κάτι... Αλλά θα μαζευτούμε κόσμος; Γιατί το γούστο είναι να είμαστε μερικά άτομα για να έχει χαβαλέ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Pros tous fans twn thlenoubelwn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pros tous fans twn thlenoubelwn   Pros tous fans twn thlenoubelwn EmptyΤετ Ιουλ 27, 2011 4:37 pm

Αυτό ακριβώς... 3 άτομα ούτε να διαλέξουμε δεν θα μπορέσουμε gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
kally

kally


Αριθμός μηνυμάτων : 1154
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010

Pros tous fans twn thlenoubelwn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pros tous fans twn thlenoubelwn   Pros tous fans twn thlenoubelwn EmptyΤετ Ιουλ 27, 2011 5:04 pm

An thelete perimenoume mhpws erthoun kai ta alla duo melh alla egw pisteuw oti kai 3 kala eimaste. Apo 1... Kai fws ston orizonta den uparxei. O alpha estw th Daniela pou elege den tha th balei giati to prwi tha exei tourkiko. To mega pou perimenan meta th Paty na balei tipota kalo einai konta sto na kleisei sumfwnia gia tourkiko. Kai to star pou epimenei latin einai konta sto na kleisei sumfwnia gia to triunfo del amor. Dhladh katalabenete.

Lew na kanoume gia arxh mia lista me tis seires pou blepoume, me autes pou exoume upopsin mas kai autes pou tha ksanablepame kai na suzithsoume ta sun tous kai ta kata tous. Kuriws an exoume kapoies idies.

Blepw:
a mano limpia
amar y temer
el cartel 2

Skeftomai na dw:
la bruja
correo de inocentes
novia para dos
bajo el alma
todos quieren con Marilyn (exw hdh dei ta prwta epeisodia prin kairo)
la mujer del presidente
resistire
los unicos

Tha xanablepa:
la viuda de la mafia
el cartel 1
la saga
porque diablos
el ultimo matrimonio feliz
mesa para tres (oxi me megalh orexh giati to xanada prosfata)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Pros tous fans twn thlenoubelwn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pros tous fans twn thlenoubelwn   Pros tous fans twn thlenoubelwn EmptyΤετ Ιουλ 27, 2011 5:32 pm

Βλέπω:
A mano limpia
La Saga
Las Detectivas y el Victor
Capadocia

ΞΑΝΑβλέπω gelio:
El Cartel
Novia para dos

Σκέφτομαι να δω:
La Bruja
La Mujer del Presidente

Θα ξανάβλεπα:
La Viuda de la Mafia
Por que diablos
Mesa para tres
Todos quieren con Marilyn
Alondra

Ξεκινάω με τα υπέρ και τα κατά αν είναι....

Υπέρ για τη χήρα:
1) Έχει πάρει πολύ καλές κριτικές
2) Τη βλέπει ήδη η Lady, θέλει να τη ξαναδεί η Μπουρδελίνα
3) Έχει μετάφραση, αν υπάρξει κινητικότητα ίσως ψηθεί κανείς άλλος
4) Είναι character study. Οι χαρακτήρες δίνουν πάρα πολύ υλικό για σχολιασμό
5) Από ένα σημείο και μετά ειδικά οι ρυθμοί είναι γρήγοροι οπότε υπάρχουν και γεγονότα

Κατά:
1) Είναι μαφιόζικο. Βέβαια αν και δείχνει το πως λειτουργεί η σημερινή μαφία βασίζεται στο πως επηρεάζει τους χαρακτήρες και τις σχέσεις τους ερωτικές και μη... μπορεί να τη δει και κάποιος άλλος αλλά έχει ένα ρίσκο.

Υπέρ για τον diablo:
1) Έχει πάρει πάρα πολύ καλές κριτικές
2) Τον βλέπει ήδη η Μπουρδελίνα
3) Έχει κι αυτό χαρακτήρες για σχολιασμό
4) Είναι πολύ γρήγορο εξ αρχής άρα έχει και γεγονότα

Κατά:
1) Έχει κι αυτό συγκεκριμένες θεματικές... βασίζεται σε χαρακτήρες και σχέσεις αλλά έχει ρίσκο.

Υπέρ για Mesa para tres:
1) Έχει πάρει πάρα πολύ καλές κριτικές
2) Έχει χαρακτήρες για σχολιασμό
3) Βασίζεται σε κόντρα που μπορεί να διχάσει κι αυτό από μόνο του φέρνει σχόλια

Κατά:
1) Έχει πολύ κοινότυπο θέμα
2) Δεν έχει ζευγάρι

Υπέρ για Καρτέλ:
1) Έχει πάρει πάρα πολύ καλές κριτικές
2) Έχει πολλές εξελίξεις σε κάθε επεισόδιο. Και πάντα κάτι σοκάρει.
3) Έχει υπότιτλους, ίσως ψηθεί και κάποιος άλλος
4) Το βλέπουμε ήδη εγώ και η Μπουρδελίνα, ψιλοβλέπει και η Ρία
5) Είναι μικρό. Δεν θα μπλέξει κανείς.

Κατά:
1) Αυτό είναι τελείως μαφιόζικο. Αν σε κάποιον δεν αρέσουν τέτοιου είδους σειρές δύσκολα θα κολλήσει. Μπορεί να τη βρει ενδιαφέρουσα αλλά μέχρι εκεί.
2) Δεν έχει ζευγάρι
3) Αν και έχει χαρακτήρες για σχολιασμό αναλύεται μόνο ο πρωταγωνιστής

Υπέρ για A mano limpia:
1) Έχει πάρει πολύ καλές κριτικές
2) Έχει χαρακτήρες για σχολιασμό
3) Πολύ γρήγορες εξελίξεις

Κατά:

1) Πολύ συγκεκριμένο το θέμα του
2) Είναι νεανικό
3) Ακόμα δεν έχει τελειώσει η πρώτη σαιζόν και θα έχει και δεύτερη

Ναι, βασικά βαριέμαι να συνεχίσω το ίδιο για όλες... Για Novia para dos ισχύει ότι και για Mesa para tres αλλά δεν έχει κόντρα. Todos quieren con Marilyn έχουν χαρακτήρες για σχολιασμό αλλά το πρώτο είναι πολύ αργό και το δεύτερο κάθε τόσο αλλάζει ιστορία και χαρακτήρες και είναι ρίσκο. Για Bruja-Mujer del Presidente νομίζω ισχύει ότι και για Καρτέλ. Η Bruja λένε κάποιοι πως είναι και βαρετή. To άλλο είναι και του 97.

Resistire δύσκολα... Αργεντίνικο και πάνω από 200 επεισόδια.

Το Bajo el alma κάτι μου λέει αλλά δεν μου έρχεται ποιο είναι.

Για το El ultimo matrimonio feliz νομίζω ισχύει ότι και για Marilyn. Εμένα δεν με τράβηξε τόσο γιατί είναι κοινωνικό αλλά δεν θίγει κάποιο ακραίο κοινωνικό φαινόμενο και αυτά τα βαριέμαι. Με σχολιασμούς βέβαια αλλάζει το πράγμα.

Το Los Unicos είναι κι αυτό αργεντίνικο... κωμωδία επιστημονικής φαντασίας που ακόμα δεν έχει τελειώσει και είναι και του Suar. Απαπαπαπα.

Το Amar y Temer το έχω pendiente και γι'αυτό δεν ξέρω αν θα θελα... Γιατί αν σταματήσει ο σχολιασμός δεν θα μπορώ να σταματήσω και να το βλέπω όπως κάποια που δεν με ενδιαφέρει τόσο ή που έχω ξαναδεί.

El Cartel 2 όχι γιατί βλέπω 1. Κι όπως έχω ξαναπεί δε νομίζω να το δω ποτέ.

Detectivas έβαλα επειδή βλέπω αλλά έχουν κολλήσει στο 11 επεισόδιο και αναγκαστικά θα σταματήσω κι εγώ για κάποιο διάστημα μέχρι να μαζευτούν πολλά.

Η Capadocia είναι πολύ βαρετή. Ενδιαφέροντα θέματα αλλά πέρα από την ερμηνεία της Umaña δεν καθηλώνει τίποτα άλλο. Οι Μεξικάνοι δεν ξέρουν πως να το χειριστούν. Δεν δείχνει τίποτα σοκαριστικό για όποιον έχει μια μικρή ιδέα για το τι παίζει στις φυλακές. Σοκάρει για τα full frontal γυμνά, για τίποτα άλλο. Άπειροι χαρακτήρες και μόνο 13 επεισόδια... και αν κάποιος κολλήσει δεν θα έχει τη δεύτερη σαιζόν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
 
Pros tous fans twn thlenoubelwn
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Τραγούδια των fans

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές-
Μετάβαση σε: