Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1

Πήγαινε κάτω 
+4
MariaS
filareti
dorinaki
katroulina
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1   Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 EmptyΠαρ Νοε 19, 2010 3:27 pm

1)Για τον κοσμο που περασε τα εφηβικα του χρονια διαβαζοντας Χαρι Ποτερ,αγοραζοντας τα καινουργια βιβλια ακομα και στα Αγγλικα λογω της ανυπομονεσιας του ,ειναι MUST SEE...κοπια του Βιβλιου εξολοκληρου με πολυ μικρες διαφορες.Η πιο σκοτεινη συνεχεια απ ολες τις προηγουμενες ταινιες με τον Ρουπερτ Γκριντ(βλεπε Ρον) να δειχνει ΠΟΙΟΣ ειναι ο πραγματικος ηθοποιος εκει μεσα.

Αγαπημενες σκηνες


  • Οι 7 Χαρι, και ολες οι σκηνες δρασης που επακολουθουν


  • Το Υπουργειο Μαγειας (αδιαμφισβητητα η πιο αστεια σκηνη της ταινιας)


  • Γκοντρικς Χολοου και Μπαφιλντα....στο κομματι αυτο η ταινια γινεται Χορρορ φιλμ εντελως κι εχει 2-3 στιγμες που μπορει να σας αιφνιδιασουν


  • Το animation της ιστοριας των 3 αδερφων απλα μαγευτικο, στα πολυ +++++


  • Ο Ρον και η καταστροφη της αλυσιδας (και ο τσακωμος του με τον Χαρι-γενικα οποιαδηποτε σκηνη με Ρον)
Πραγματα που ενοχλησαν


  • Πολυ λιγες σκηνες με το υπολοιπο καστ
  • Μικρη Διαρκεια του γαμου και πολλες κομενες σκηνες
  • ο θανατος του Ντομπι ηταν αρκετα κλισε και επιτηδευμενος να δραματοποιησει πραγμα που δεν καταφερε λογω της ξυλινης ερμηνειας του Ραντκλιφ (εξαρχης υπερεκτιμημενο αυτο το παιδι)
  • η σκηνη στο Malfoy Manor δεν αγγιξε τις προσδοκειες μου...καλος ο βασανισμος της Ερμιονης αλλα λιγος..απαθεια των χαρακτηρων οταν βρισκονταν στο κελαρι..τον Ρον , ο σεναριογραφος τον ειχε στη μουγκα πραγμα που δεν συναδει καθολου με την πλοκη του βιβλιου.
  • Twilight-ισμος στα "ερωτικα" του τριου.....πολλες σκηνες που προμοταρουν Χαρι Ερμιονη πραγμα ενοχλητικο για το κοσμο που εχει διαβασει τα βιβλια.
  • Η ιστορια του Νταμπλντορ μενει στο περιθωριο
Γενικη αισθηση-->Πολυ θετικη και πολυ ανυπομονη για το δευτερο μερος..η αληθεια ειναι οτι ενω εκαναν καλα που το χωρισαν σε 2 μερη οταν βγαινουν οι τιτλοι του τελους εκνευριζεσαι που δεν εχεις τη συνεχεια εδω και τωρα.Σε ταισαν με ορεκτικα και το κυριως πιατο ειναι 6 μηνες αργοτερα.

2)Για το κοσμο που εχει δει τις ταινιες και δεν εχει διαβασει τα βιβλια.

Εδω ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα καθως πολλες πληροφοριες απ τα βιβλια λειπουν απ τις προηγουμενες ταινιες.Ετσι ο Κλοβς πεταει πολλες πληροφοριες ανακατεμενες κι ολες μαζι πραγμα που μπερδευει.Η ταινια υπερτερει ολων των προηγουμενων αλλα η αργη εξελιξη καπου στα 2/3 του εργου ισως κουρασει.Προτεινω οσοι σκοπευετε να τη δειτε να κανετε ενα refresh των 6 ταινιων,να θυμηθειτε τι γινεται πανω κατω για να ενωσετε τα κομματια του παζλ αργοτερα.

3)Για το κοσμο που δεν εχει ιδεα για τον Χαρι Ποτερ και θελει απλα να περασει ευχαριστα 2.5 ωρες..ΜΗΝ το δειτε. Πρωτον δεν θα καταλαβαινετε. Δευτερον θα εκνευριστειτε που δεν θα καταλαβαινετε. Τριτον θα μισησετε Χαρι Ποτερ και θα το αξιολογειτε με λαθος κριτηρια.

Καλη Προβολη για τους Πιστους.

nuff said

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dorinaki
Πορνίδιο
dorinaki


Αριθμός μηνυμάτων : 5608
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 28

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1   Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 EmptyΠαρ Νοε 19, 2010 3:36 pm

Αααααααααα θα παω αυριοοοοοοοοοο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Αλλά θα πάω μόνη μου γιατί ούτε μια φίλη μου δεν το βλέπει.Όλες θέλουν Paranormal activity που να βρυκολακιάσουν οι γκιωσες σαν την πρωταγωνίστρια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ..Αλλά εγώ δεν το χάνω με τίποτα..Θα πάω εκεί σε μια γωνίτσα..Τελεια.. cheers
Βασικά δεν ξερω..Να δω Σαββατο το Paranormal activity και κυριακη αυτό για να χεστώ πανω μου πρωτα και μετά να πάω χαλαρή στο harry potter ή να δω πρώτα το harry potter και μετά να χεστώ πάνω μου απ'τον φόβο..Ίδου η απορια scratch

Αι γεια σου..Θα πάρω το απογευμα σε dvd το 5 και το 6 na να τα ξαναθυμηθω για να είμαι στο κλίμα..Βασικά το 6 απ'εξω κι ανακατωτα το θυμάμαι αλλά το 5 καθολου και εκνευρίζομαι που δεν το θυμαμαι...το μονο που θυμάμαι είναι το οτι είναι το χειρότερο απ'όλα μέχρι στιγμής..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1   Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 EmptyΠαρ Νοε 19, 2010 5:15 pm

Χμμ...με εψησε το ρεμαλι.
Αν και 1-2 απο τις ταινιες δεν τις εχω δει γιατι δε με ξετρελαναν τοσο...οπως συνηθως μου φαινονταν να χανουν σε σχεση με το βιβλιο.
Αλλα το επιχειρημα σχετικα με την ανυπομονησια να παρεις το βιβλιο εστω στα Αγγλικα με επεισε Laughing
Αν βρω παρεα να ακολουθησει θα παω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1   Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 EmptyΠαρ Νοε 19, 2010 8:05 pm

Παράθεση :
Καλος ο βασανισμος της Ερμιονης αλλα λιγος..απαθεια των χαρακτηρων οταν βρισκονταν στο κελαρι..τον Ρον , ο σεναριογραφος τον ειχε στη μουγκα πραγμα που δεν συναδει καθολου με την πλοκη του βιβλιου.
Αυτή η σκηνή μου είχε μείνει στο βιβλίο. Εκεί φώναζε σαν τρελός, στην ταινία ήταν στην μούγκα? Χάλια. ooxi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1   Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 EmptyΠαρ Νοε 19, 2010 11:50 pm

Παράθεση :
Χμμ...με εψησε το ρεμαλι.
Αν και 1-2 απο τις ταινιες δεν τις εχω δει γιατι δε με ξετρελαναν τοσο...οπως συνηθως μου φαινονταν να χανουν σε σχεση με το βιβλιο.

ειναι κατα 90% ολοιδιο με το βιβλιο..χρησιμοποιει ακομα και τις ιδιες φρασεις...

εκτος απο 2-3 σημεια τα οποια δεν ειναι πιστα (λογω γκαφας των προηγουμενων ταινιων) ο Ντειβιντ Γειτς εχει κανει πολυ καλη δουλεια... Wink


Παράθεση :
Αυτή η σκηνή μου είχε μείνει στο βιβλίο. Εκεί φώναζε σαν τρελός, στην ταινία ήταν στην μούγκα? Χάλια. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αυτη ηταν απ τις αγαπημενες μου σκηνες στο βιβλιο...μαλακια που δεν βαλανε τον Ρουπερτ να φωναζει,αλλα υπαρχουν πολλες αλλες φοβερες σκηνες που θα σε ανταμειψουν... Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1   Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 EmptyΣαβ Νοε 20, 2010 8:00 pm

Χωρις συζητηση,ειναι απλα η καλυτερη ταινια της 7λογιας και πιο η πιστη στο βιβλιο.Φοβερη φωτογραφια και σκηνοθεσια,ενω ευχαριστη εκπληξη ηταν και το soundtrack ,παρολο που ηταν η πρωτη φορα που ανελαβε αλλος.

Στα θετικα:

1)Η αποψη μου ειναι, πως ο καλυτερος ηθοποιος απο το τριο ειναι ο Γκριντ.Δυστυχως,τα προηγουμενα χρονια,δεν τον "εγραφαν" καθολου καλα.Σε αυτη την ταινια,περα απο το κωμικο κομματι,που εχει αποδειξει οτι το εχει,ειδαμε μια εντελως διαφορετικη πλευρα του.Σε οτι και αν του ανεθεσαν ηταν φοβερος.Στην επιθεση στο καφε,την ωρα που προτεινει με αυτο το βλεμα,να σκοτωσουν τους θανατοφαγους,φανηκε οτι ο ρολος του δεν θα ειχε καμια σχεση με τις προηγουμενες ταινιες.Στο καυγα ειδικα,το Ντανιελ τον "καταπιε".Μαλακια τους που δεν τον εβαλαν να αντιδρασει καλυτερα οταν βασανιζαν την Ερμιομη.Θα την ξεσκιζε την σκηνη.Περιμενω ακομη περισσοτερα απο αυτον στο 2


2)Εξ αρχης την Εμμα δεν την πηγαινα μια.Ειδικα στο Κυπελλο της Φωτιας επαιζε σαν υστερικη.Κι ομως,σε αυτη την ταινια ηταν εξαιρετικη.Θα μπορουσε να ηταν λιγο καλυτερη,στην αρχη που σβηνει την μνημη των δικων της,αλλα κατα τα αλλα,εδειξε πολυ μεγαλη βελτιωση.Ειδικα στην σκηνη του βασανισμου παραλιγο να βαλω τα κλαματα.

3)Ενθουσιαστικα απο το animation.Ιδιοφυες!Δεν θα μπορουσαν να το κανουν καλυτερο.

4)Εξαιρετικη η σκηνη που τους κυνηγανε οι snatchers στο τελος.Ειδικα ο τροπος που ηταν σκηνοθετημενη σου μεταφερε μια τρομερη ενταση.

5)Ποσο τελειοι ειναι οι κακοι σε αυτες τις ταινιες?Ραλφ (Βολντι) και Καρτερ (Μπελατριξ) σε κανουν να ανατριχιαζεις και μονο που τους βλεπεις.

6)Τρομερα σκοτεινη η εναρξη με το μεγαρο Μαλφου.Μπορει να ηταν μικρος ο ρολος του Σνειπ,αλλα αυτη η σκηνη αξιζε.

7)Γουσταρα τρελα,που μεσα στην μαυριλα,εβαλαν και σκηνες που σε εκαναν να πεθαινεις απο τα γελια (υπουργειο,what happened to you ugly κτλ).Ωραιες και οι σκηνες,με το πιανο και τον χορο.Σε χαλαρωναν λιγακι μεσα στον πανικο που υπηρχε.

8 )Μπραβο, που τους εκοψε να κανουν το 7ο βιβλιο σε 2 ταινιες.Δεν υπηρχε περιπτωση να χωρεσουν ολα σε 2,5 ωρες.

Αυτα τα θετικα.Σιγουρα κατι εχω ξεχασει,αλλα σε γενικες γραμμες,ετσι τα ειδα τα πραγματα.

Αρνητικα:

1)Τι εγινε ρε παιδια με τον Ποντικοουρα?

2)Δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ ο Ντανιελ.10 χρονια τωρα και καμια βελτιωση.Ο Γκριντ τον "σκεπαζε" οποτε ειχαν σκηνη μαζι,ενω ηταν πολυ πισω και σε σχεση με την,πολυ βελτιωμενη Εμμα.Ειτε ειχε δραματικη σκηνη,ειτε πιο χαλαρη,ειχε το ιδιο βλεμμα.

3)Μου φανηκε πολυ μικρη τελευταια σκηνη στο Μεγαρο Μαλφου.Κατι ελειπε.

4)Δεν μου αρεσε ετσι οπως "εφαγαν" την Χεντβιχ.Σαν να την πατησε ο Χαγκριντ με την μηχανη ηταν.

5)Τι θα γινει ρε παιδια,οποτε τελειωνει μια ταινια Ποττερ θα πρεπει να πλανταζουμε?Απο το 4 και μετα ολες τελειωνουν με ενα θανατο (και που ειστε ακομα).



Αυτα.Αργει ο Ιουλιος?

edit: xezoulina,εχεις πολυ δικιο για τον φαινομενο του Twilight-τριο.Ελεος,ρε παιδια.Τα βιβλια Χαρι Ποττερ δεν εχουν για προτεραιτοτητα τα ερωτικα τους.Επικεντρωνουν αλλου,και οχι στον ποιον θα διαλεξει η Ερμιονη.Αυτα στα βιβλια ειναι ξεκαθαρισμενα.Δεν υπαρχει καν η υποψια οτι κατι μπορει να τρεξει αναμεσα σε Χαρι-Ερμιονη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1   Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 EmptyΚυρ Νοε 21, 2010 12:02 am

Eleni7 έγραψε:
Χωρις συζητηση,ειναι απλα η καλυτερη ταινια της 7λογιας και πιο η πιστη στο βιβλιο.Φοβερη φωτογραφια και σκηνοθεσια,ενω ευχαριστη εκπληξη ηταν και το soundtrack ,παρολο που ηταν η πρωτη φορα που ανελαβε αλλος.

Στα θετικα:

1)Η αποψη μου ειναι, πως ο καλυτερος ηθοποιος απο το τριο ειναι ο Γκριντ.Δυστυχως,τα προηγουμενα χρονια,δεν τον "εγραφαν" καθολου καλα.Σε αυτη την ταινια,περα απο το κωμικο κομματι,που εχει αποδειξει οτι το εχει,ειδαμε μια εντελως διαφορετικη πλευρα του.Σε οτι και αν του ανεθεσαν ηταν φοβερος.Στην επιθεση στο καφε,την ωρα που προτεινει με αυτο το βλεμα,να σκοτωσουν τους θανατοφαγους,φανηκε οτι ο ρολος του δεν θα ειχε καμια σχεση με τις προηγουμενες ταινιες.Στο καυγα ειδικα,το Ντανιελ τον "καταπιε".Μαλακια τους που δεν τον εβαλαν να αντιδρασει καλυτερα οταν βασανιζαν την Ερμιομη.Θα την ξεσκιζε την σκηνη.Περιμενω ακομη περισσοτερα απο αυτον στο 2


2)Εξ αρχης την Εμμα δεν την πηγαινα μια.Ειδικα στο Κυπελλο της Φωτιας επαιζε σαν υστερικη.Κι ομως,σε αυτη την ταινια ηταν εξαιρετικη.Θα μπορουσε να ηταν λιγο καλυτερη,στην αρχη που σβηνει την μνημη των δικων της,αλλα κατα τα αλλα,εδειξε πολυ μεγαλη βελτιωση.Ειδικα στην σκηνη του βασανισμου παραλιγο να βαλω τα κλαματα.

3)Ενθουσιαστικα απο το animation.Ιδιοφυες!Δεν θα μπορουσαν να το κανουν καλυτερο.

4)Εξαιρετικη η σκηνη που τους κυνηγανε οι snatchers στο τελος.Ειδικα ο τροπος που ηταν σκηνοθετημενη σου μεταφερε μια τρομερη ενταση.

5)Ποσο τελειοι ειναι οι κακοι σε αυτες τις ταινιες?Ραλφ (Βολντι) και Καρτερ (Μπελατριξ) σε κανουν να ανατριχιαζεις και μονο που τους βλεπεις.

6)Τρομερα σκοτεινη η εναρξη με το μεγαρο Μαλφου.Μπορει να ηταν μικρος ο ρολος του Σνειπ,αλλα αυτη η σκηνη αξιζε.

7)Γουσταρα τρελα,που μεσα στην μαυριλα,εβαλαν και σκηνες που σε εκαναν να πεθαινεις απο τα γελια (υπουργειο,what happened to you ugly κτλ).Ωραιες και οι σκηνες,με το πιανο και τον χορο.Σε χαλαρωναν λιγακι μεσα στον πανικο που υπηρχε.

8 )Μπραβο, που τους εκοψε να κανουν το 7ο βιβλιο σε 2 ταινιες.Δεν υπηρχε περιπτωση να χωρεσουν ολα σε 2,5 ωρες.

Αυτα τα θετικα.Σιγουρα κατι εχω ξεχασει,αλλα σε γενικες γραμμες,ετσι τα ειδα τα πραγματα.

Αρνητικα:

1)Τι εγινε ρε παιδια με τον Ποντικοουρα?

2)Δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ ο Ντανιελ.10 χρονια τωρα και καμια βελτιωση.Ο Γκριντ τον "σκεπαζε" οποτε ειχαν σκηνη μαζι,ενω ηταν πολυ πισω και σε σχεση με την,πολυ βελτιωμενη Εμμα.Ειτε ειχε δραματικη σκηνη,ειτε πιο χαλαρη,ειχε το ιδιο βλεμμα.

3)Μου φανηκε πολυ μικρη τελευταια σκηνη στο Μεγαρο Μαλφου.Κατι ελειπε.

4)Δεν μου αρεσε ετσι οπως "εφαγαν" την Χεντβιχ.Σαν να την πατησε ο Χαγκριντ με την μηχανη ηταν.

5)Τι θα γινει ρε παιδια,οποτε τελειωνει μια ταινια Ποττερ θα πρεπει να πλανταζουμε?Απο το 4 και μετα ολες τελειωνουν με ενα θανατο (και που ειστε ακομα).



Αυτα.Αργει ο Ιουλιος?

edit: xezoulina,εχεις πολυ δικιο για τον φαινομενο του Twilight-τριο.Ελεος,ρε παιδια.Τα βιβλια Χαρι Ποττερ δεν εχουν για προτεραιτοτητα τα ερωτικα τους.Επικεντρωνουν αλλου,και οχι στον ποιον θα διαλεξει η Ερμιονη.Αυτα στα βιβλια ειναι ξεκαθαρισμενα.Δεν υπαρχει καν η υποψια οτι κατι μπορει να τρεξει αναμεσα σε Χαρι-Ερμιονη.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

δεν θα μπορουσες να με καλυψεις περισσοτερο...συμφωνω σε ΟΛΑ.

Σε μια συνεντευξη της η Εμμα Γουατσον(Ερμιονη) ειπε οτι η σκηνη που χανει ο Ρον τον αδερφο του (στο δευτερο μερος) ηταν απιστευτη.ο Ρουπερτ Γκριντ εκλαιγε κι επαιζε τοσο καλα που επρεπε- ελεγε- καθολη τη διαρκεια του γυρισματος να υπενθυμιζει στον εαυτο της οτι "παιζει" και να μην του φωναξει ποσο φοβερος ηταν

Θα δειτε την υποκριτικη διαφορα αναμεσα στο πως στεναχωρηθηκε ο Ραντκλιφ για το χαμο του Ντομπι και πως θα στεναχωρεθει ο Ρουπερτ για τον Φρεντ Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1   Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 EmptyΚυρ Νοε 21, 2010 12:29 am

Mα ειναι καταπληκτικος ηθοποιος.Επειδη εχω διαβασει τα βιβλια,ξερω τι θα γινει.Για αυτο και εχω πολυ μεγαλες απαιτησεις απο αυτον στο 2.Το φοβερο με τον Γκριντ ειναι οτι παιζει πολυ με το βλεμμα,με τις γκριματσες,με την εκφραση του προσωπου.Δεν μενει μονο στο να πει καλα τα λογια του.Απο τους "μικρους" ειναι ο μονος που το κανει καλα αυτο.Εχει και τον Νταν απο διπλα,και η συγκριση ειναι αναποφευκτη.Για μενα η διασταση που εχει δωσει στο ρολο στις ταινιες,ειναι πολυ καλυτερη απο την εικονα που εχουμε απο τα βιβλια.

Ο Ντανιελ,αν δεν ειχε γονεις παραγωγους ταινιων,δυσκολα θα επαιρνε τον ρολο.Ενταξει,δεν λεω,δεν μπορει να εχουν ολοι τρομερο ταλεντο.Τον κατηγορω ομως,επειδη φαινεται να μην προσπαθει.Πρωταγωνιστης εισαι ρε γμτ,κανε και μια προσπαθεια.Ειναι δυνατον να σε εχουν κανει αλοιφη οι αλλοι 2?Ακομα και η Εμμα ηταν πολυ καλυτερη.Και υποτειθεται οτι εχει τρομερη αβαντα (οχι κενταβρα Laughing ).Απο το 4 και μετα,σε καθε βιβλιο-ταινια εχει και εναν σημαντικο θανατο.Ε ρε πουστη ουτε εναν δεν τον εκλαψε σωστα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1   Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 EmptyΚυρ Νοε 21, 2010 1:04 am

Eleni7 έγραψε:
Mα ειναι καταπληκτικος ηθοποιος.Επειδη εχω διαβασει τα βιβλια,ξερω τι θα γινει.Για αυτο και εχω πολυ μεγαλες απαιτησεις απο αυτον στο 2.Το φοβερο με τον Γκριντ ειναι οτι παιζει πολυ με το βλεμμα,με τις γκριματσες,με την εκφραση του προσωπου.Δεν μενει μονο στο να πει καλα τα λογια του.Απο τους "μικρους" ειναι ο μονος που το κανει καλα αυτο.Εχει και τον Νταν απο διπλα,και η συγκριση ειναι αναποφευκτη.Για μενα η διασταση που εχει δωσει στο ρολο στις ταινιες,ειναι πολυ καλυτερη απο την εικονα που εχουμε απο τα βιβλια.

Ο Ντανιελ,αν δεν ειχε γονεις παραγωγους ταινιων,δυσκολα θα επαιρνε τον ρολο.Ενταξει,δεν λεω,δεν μπορει να εχουν ολοι τρομερο ταλεντο.Τον κατηγορω ομως,επειδη φαινεται να μην προσπαθει.Πρωταγωνιστης εισαι ρε γμτ,κανε και μια προσπαθεια.Ειναι δυνατον να σε εχουν κανει αλοιφη οι αλλοι 2?Ακομα και η Εμμα ηταν πολυ καλυτερη.Και υποτειθεται οτι εχει τρομερη αβαντα (οχι κενταβρα Laughing ).Απο το 4 και μετα,σε καθε βιβλιο-ταινια εχει και εναν σημαντικο θανατο.Ε ρε πουστη ουτε εναν δεν τον εκλαψε σωστα!

Πες τα ρε μαν πες τα!!!!!!!!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Και το χειροτερο ειναι που μονιμως παιρνουν τη δοξα ο κοντοστουπης και η Γουατσον, η οποια αν δεν ηταν τοσο ομορφη δεν θα γινοταν και τοσο πανικος (αν και στη τελευταια ταινια τη παραδεχομαι,βελτιωθηκε αισθητα υποκριτικα)

Κατα τ αλλα εχει ο καιρος γυρισματα, αν καποιος επιβιωσει απο την Χαριποτερομανια αυτος ειναι ο Γκριντ..

Eδω σκεψου ειδε ο Μαρτιν Σκορτσεζε τη ταινια και ειπε οτι ο Γκριντ θα γινει ο νεος Ντικαπριο... Shocked

δες εδω τι ειπε

<blockquote>I thought he (Grint) was a great actor in the Harry Potter movies. In a lot of scenes, the boy stole the show. He will always have respect for the movies that gave him such a huge break, but at his age it's important he doesn't become typecast. He has to do something really out of his comfort zone in the next few years -- play a gangster, play a dirty cop, play a kid with learning difficulties. I would be interested in working with him. I would have no issues in casting him as a gangster, he is a very talented young man.
</blockquote>He follows it up by comparing the young star to Marty's latest favorite: "When Leo was in Titanic and Romeo and Juliet, nobody saw him becoming a bad a** in movies like The Departed. But he has become one of the greatest actors of all time. The very same could be true of Rupert."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1   Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 EmptyΚυρ Νοε 21, 2010 1:20 am

xezoulina έγραψε:

Και το χειροτερο ειναι που μονιμως παιρνουν τη δοξα ο κοντοστουπης και η Γουατσον, η οποια αν δεν ηταν τοσο ομορφη δεν θα γινοταν και τοσο πανικος (αν και στη τελευταια ταινια τη παραδεχομαι,βελτιωθηκε αισθητα υποκριτικα)

Κατα τ αλλα εχει ο καιρος γυρισματα, αν καποιος επιβιωσει απο την Χαριποτερομανια αυτος ειναι ο Γκριντ..

Eδω σκεψου ειδε ο Μαρτιν Σκορτσεζε τη ταινια και ειπε οτι ο Γκριντ θα γινει ο νεος Ντικαπριο... Shocked

δες εδω τι ειπε

<blockquote>I thought he (Grint) was a great actor in the Harry Potter movies. In a lot of scenes, the boy stole the show. He will always have respect for the movies that gave him such a huge break, but at his age it's important he doesn't become typecast. He has to do something really out of his comfort zone in the next few years -- play a gangster, play a dirty cop, play a kid with learning difficulties. I would be interested in working with him. I would have no issues in casting him as a gangster, he is a very talented young man.
</blockquote>He follows it up by comparing the young star to Marty's latest favorite: "When Leo was in Titanic and Romeo and Juliet, nobody saw him becoming a bad a** in movies like The Departed. But he has become one of the greatest actors of all time. The very same could be true of Rupert."

Τον Ντανιελ και την Εμμα τους προμοταρουν απιστετα τα ΜΜΕ της Αγγλιας επειδη ειναι πιο επικοινωνιακοι τυποι.Ο Γκριντ ειναι πιο κλειστος χαρακτηρας.Εχουν και το συνδρομο οτι ο πρωταγωνιστης γινεται ζευγαρι με την ομορφη ξανθια (ενταξει η Εμμα ειναι καστανη) και εδεσε το γλυκο.Παρακουλουθησα λιγο τις συνεντευξεις απο το προμοσιον της ταινιας,και ολοι οι δημοσιογραφοι ρωτουσαν για την σκηνη του χορου και το φιλι.Αν καποιος δεν ασχολουνταν ιδαιτερα με το Χαρυ Ποττερ ή δεν ειχε διαβασει τα βιβλια θα νομιζε οτι η βασικη υποθεση του εργου ειναι αν θα τα φτιαξει ο Ραντκλιφ και η Γουοτσον.

Τουλαχιστον η Εμμα προσπαθησε σκληρα να δωσει ενα αξιοπρεπες τελος στις ταινιες.Αυτο φανηκε.Ο αλλος ηταν στον κοσμο του.

Shocked Δεν ηξερα οτι ειπε αυτα τα πραγματα ο Σκορτσεζε.Μπραβο στον Ρουπερτ.Το αξιζει,και ειμαι σιγουρη οτι δεν θα παει χαμενο το ταλεντο του.Ολο αυτο το προμοταρισμα που εχουν οι αλλοι 2,πιστευω οτι θα του βγει σε καλο,γιατι δεν θα ειναι δυσκολο να βγαλει την ταμπελα του Ρον απο πανω του,σε αντιθεση με την Εμμα και τον Νταν (αυτος και αν εχει ταυτιστει με τον ρολο).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 17Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
» photos, gifs etc part:2
» photos, gifs etc part:3
» photos, gifs etc part:3
» photos, gifs etc part:3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Γενικά :: Cinema-
Μετάβαση σε: