Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.

Πήγαινε κάτω 
+8
GIOTA
dorinaki
katroulina
SophiaSonia21
kalymera_george
felia
mkostas
MariaS
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 31 ... 60  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.   Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 21, 2010 6:26 am

ειχα πολυ καιρο να δω supernatural αν και πανω κατω τι συμβαινει το ξερω. . .
ειδα αποσπασματικα το τελευταιο επεισοδιο του κυκλου. . .
swan song . .ενταξει απλα υποκλινομαι!!!!!!!απο τα καλυτερα φιναλε σε σειρα που εχω δει. . και μιας και αυτος δεν ειναι ο τελευταιος κυκλος θελω να δω αν το φιναλε του επομενου κυκλου η οσων ακολουθησουν θα μπορεσει να ξεπερασει αυτο. . Shocked
ενθουσιαστηκα παρα μα παρα πολυυυυυυ!!!
αυτο ηταν! το καλοκαιρι θα κατσω να δω και τους 5 κυκλους!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.   Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μάης 22, 2010 12:34 am

felia έγραψε:
ειχα πολυ καιρο να δω supernatural αν και πανω κατω τι συμβαινει το ξερω. . .
ειδα αποσπασματικα το τελευταιο επεισοδιο του κυκλου. . .
swan song . .ενταξει απλα υποκλινομαι!!!!!!!απο τα καλυτερα φιναλε σε σειρα που εχω δει. . και μιας και αυτος δεν ειναι ο τελευταιος κυκλος θελω να δω αν το φιναλε του επομενου κυκλου η οσων ακολουθησουν θα μπορεσει να ξεπερασει αυτο. . Shocked
ενθουσιαστηκα παρα μα παρα πολυυυυυυ!!!
αυτο ηταν! το καλοκαιρι θα κατσω να δω και τους 5 κυκλους!! cheers

Eντάξει, το φινάλε απλά θελει ΠΟΛΛΑ respect. Και ο βλάκας δεν έχει βάλει αντίστοιχο φατσάκι.
Ο Kripke, δημιουργός της σειράς, δυστυχώς αποσύρεται φέτος, θα συμμετέχει μεν, αλλά όχι ως showrunner. Την θέση αναλαμβάνει η Sera Gamble, που έχει γράψει αρκετά επεισόδια, και είναι η αγαπημένη μου στην σειρά. Καταφέρνει [άντα να συνδυάζει το όμορφο δέσιμο των αγοριών, με αρκετή δράση και ανατροπές, ατάκες, και ξέρει να αναλύει τους χαρακτήρες με ένα....γυναικέιο πρίσμα, που ο Ben Edlund, επίσης αγαπημένος μου, δεν το έχει...Εκείνος εστιάζει στην σκοτεινή πλευρά των χαρακτήρων, την κακή πλευρά τους, η εστιάζει στο χιούμορ, που το κατέχει. Εκείνη όμως μας προσφέρει πιο συναισθηματικες σκηνές, και πιστεύω σε αυτή. Θα τα καταφέρει, αλλά πραγματικά η σεζον πρέπει να είναι η τελευταία. Και το ελπίζω Razz
Γενικά, είμαι αρκετά σίγουρη οτι θα την απολαύσω την σεζον. Και ανυπομονώ να τους δω back to basics, πιστεύω θα είναι πολύ συγκινητικό, μετά απο όσα πέρασαν.
Οσο για την σειρά, την προτείνω γιατί είναι η αγαπημένη μου, μαζί με το Λοστ, το οποίο πρέπει να το ξαναρχίσω Razz
Και οι κύριοι λόγοι είναι....
Α) Το αστείρευτο χιούμορ. Ακόμα και στις πιο δραματικές σκηνές, κάποιος θα πετάξει μια ΑΤΑΚΑΡΑ, και θα λυθείς στα γέλια. Laughing Οι 2 πρωταγωνιστές αποδίδουν πολύ καλά την τρυφερή και αστεία πλευρά των ηρώων. Οι οποίοι, μπορεί να ζουν σουρεαλιστικές καταστάσεις, αλλά προσωπικά, θεωρώ πως είναι πολύ ρεαλιστικοί, ειδικά αν δει κανείς την εξέλιξή τους μέσα στα χρόνια.
Β) Η χημεία μεταξύ των 3 πρωταγωνιστών. Οι Jared και Jensen, έδεσαν με τρόπο που προσωπικά δεν τον έχω ξαναδει. Και δεν εννοώ μόνο στο πλατο. Σε συνεντέυξεις, σε συνέδρια, σε gag reel, οι 2 τους είναι προφανές πως έχουν γίνει κολλητάρια. Αυτό έχει και κάποιες εκνευριστικές συνέπειες βέβαια...(λέγε με και fanfiction....) tsk αλλά, εμάς μας αρέσει! cheers
Γ) Οι ανατροπες. Αυτό που περιμένεις να γίνει, δεν γίνεται, ενώ αυτό που δεν περιμένεις, γίνεται!
Δ) Οι ερμηνείες. Ο Πανταλέκι μπορεί να θέλει κάποια δουλίτσα, αλλά επηρεάζεται θετικά απο τον Ακλς, ενω ο Κολινς κέρδισε τις εντυπώσεις, παίζοντας καταπληκτικά σε κωμικές και δραματικές σκηνές.
Ε) Οι καλογυρισμένες δραματικές σκηνές, καθώς και οι σκηνές δράσης, καθως και τα ειδικά εφφέ. Θυμάμαι χαρακτηριστικά το τρακάρισμα, την Κόλαση, τις σκηνές με Σαμ-Ντην στις αρχές του πρώτου κύκλου...
ΣΤ) Η μυθολογία. Αρχίσαμε απο αστικούς μύθους, και περάσαμε σε θρησκευτικά θέματα, τα οποία ο Kripke άγγιξε με ιδιάτερη λεπτότητα....(Εντάξει, αργότερα έβρισε τους Αγγελους, και τον Θεο, αλλα προσωπικά δεν είμαι θρήσκα, και δεν θίγομαι Razz Αλλά, στο τέλος, ο Θεος παρουσιάστηκε όπως πρέπει....ο δίκαος και σοφός, αλλα άπραγος, παρατηρητής.....)
Ζ) Η έξέλιξη. Απο τις ερμηνείες, στην σκηνοθεσία, στην πλοκή, στο σενάριο, η σειρά γινόταν ακόμα καλύτερη. Σεζον με την σεζον κολλούσα πιο πολύ, ωσπου έπαθα εξάρτηση geek
Η) Η θεματολογία. Η σειρά πάντα εστίαζε πολύ στην σημασία της οικογένειας, στο πως μέσα στην δύσκολή ζωή που ζούσαν, οι 3 αντρες (πατέρας και γιοί) το μόνο που χρειαζόταν για να είναι καλά είναι ο ένας τον άλλο. Ακόμα και στους χειρότερους καυγάδες, πάντα ο νους τους ήταν εκεί. Προστατευτικοί, και έτοιμοι να κάνουν θυσίες ο ένας για τον άλλο, είναι νομίζω η επιτομή του οικογενειακού bonding.
Θ) Οι χαρακτήρες. Καλογραμμένοι στο μάξ. Σταθεροί (δεν αλλάζουν κάθε βδομάδα γνώμες και μεθόδους sfirizi), κάνουν πάντα αυτό που περιμένεις. Και πολλές φορές αυτό που πρέπει. Και δεν θες. Απολαυστικα αστείοι, νέοι, ζουμεροί..(Ωχ, παρασύρθηκα, ζουμεροί είναι οι ηθοποιοι! Razz ), μοιάζουν ανα φορές (στην αρχή της σειρας) να μπορούν να ξεπεράσουν τα πάντα. Ωσπου καταρρέουν, και μαζί και η μεταξύ τους σχέση....Μοιάζουν κάποιες φορές να έχουν το βάρος του κόσμου στους ώμους τους. Και στο τέλος καταλήγουν να το έχουν. Sad
Ι) Ο kripke. Απλά είναι ο Θεος. Και αν δεν το δεις θα σε τιμωρήσει. KRIPKE IS GOD! Cool
Κ) Το Μετάλικαρ!!!!! Αυτή η Σεβρολέτ του '67, που μας ακολουθεί εδώ και 5 χρόνια! ΓΟΥΙ ΛΟΒ ΓΙΟΥ, ΜΕΤΑΛΙΚΑΡ!
Λ) Η μουσική! Καλή κλασσική ροκ, ταιριάζει απόλυτα με το ύφος της σειράς, τα κομμάτια είναι προσεκτικά επιλεγμένα για κάθε σκηνή, απο τον ίδιο τον δημιουργό. Τι καλύτερο? Cool
ΥΓ. Θα ήθελα πραγματικά να γράψω μέχρι το Ω και να ξαναρχίσω την αλφ'αβητο (Α1, Β1 κλπ...) αλλά ήδη έγραψα πολλά! Laughing Ελπίζω να 'επεισα έτω κάποιον να αρχίσει την σειρά! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα
SophiaSonia21


Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.   Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μάης 22, 2010 12:47 am

Αχ, τι καλά που τα λες ρε Ριόνι, συμφωνώ απόλυτα!! Κ δεν γκρινιάζω άλλο για το τελευταιό επεισόδιο (προς το παρόν geek )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/SophiaSonia21?feature=mhw5
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.   Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μάης 22, 2010 12:53 am

lol!
Τσάκω και μια μίνι αναλυσούλα, μπας και δεις με τα δικά μου μάτια την Λίσα. Η Λίσα με καμία δύναμη δεν είναι η γυναίκα της ζωής του Ντην. Μάλιστα, πιο λογικό θα ήταν να επισκεφτεί την Κάσι, παρά την Λίσα. Αλλά, η Λίσα αντιπροσωπεύει την ζωή που θα είχε αν δεν ήταν αυτό που είναι. Είναι η αντίστοιχη της Τζές για τον Σάμ. Και, το δέχομαι οτι τσατίζεσαι που έγινε τόσο απότομα, αλλα, και οι λίγες φορές που συναντήθηκαν οι 2 τους, ήταν ουσιαστικές, λόγω του Μπέν. Επίσης, μη συγχίζεσαι, πολύ αμφιβάλλω αν θα καταλήξει μαζί της στο τέλος. dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SophiaSonia21
ξαναμμένη γαλοπούλα
SophiaSonia21


Αριθμός μηνυμάτων : 824
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Εδώ, εκεί, παρά πέρα...

Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.   Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μάης 22, 2010 1:04 am

Αμήν, ελπίζω να πάρει το παιδάκι της κ να πάει στην Τανγκανίκα. ooxi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/SophiaSonia21?feature=mhw5
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.   Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 23, 2010 10:06 pm

ειπα να ποσταρω εδω αφου εν μερη αυτα που λεω σχετιζονται...

σκεφτομαι after την εξεταστικη να ξεκινησω αμερικανικη σειρα...

απ ολες οσες εχετε ανεβασει πιο πολυ ψηνομαι ή για Supernatural ή για lost...

οποιος εχει παρακολουθησει και τις δυο σειρες ποια μου προτεινει?

για να βοηθησω να πω οτι μου αρεσουν οι σειρες με ιδιαιτερη μουσικη,μυστηριο,καλη εικονα και γενικα να ναι κυριως εγκεφαλικη...

το σουρεαλ και οι αλληγοριες ειναι δεκτες επισης..

τωρα αν καμια απ τις 2 σειρες που ανεφερα δεν ειναι ετσι κι εχετε στο μυαλο σας μια τριτη πειτε το...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dorinaki
Πορνίδιο
dorinaki


Αριθμός μηνυμάτων : 5608
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 28

Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.   Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 23, 2010 10:10 pm

Και εγώ δεν έχω δει καθόλου Supernatural!Ήθελα να το βλέπω στο star αλλά ή το ξεχνούσα ή με έπαιρνε ο ύπνος!!!Μα συγνώμη αυτό το σήριαλ με τις τόσο συμπαθητικές φυσιογνωμίες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] να το βάζουν 1 το βράδυ???[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]Ντροπή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.   Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 23, 2010 10:15 pm

katroulina έγραψε:


οποιος εχει παρακολουθησει και τις δυο σειρες ποια μου προτεινει?

για να βοηθησω να πω οτι μου αρεσουν οι σειρες με ιδιαιτερη μουσικη,μυστηριο,καλη εικονα και γενικα να ναι κυριως εγκεφαλικη...

το σουρεαλ και οι αλληγοριες ειναι δεκτες επισης..

τωρα αν καμια απ τις 2 σειρες που ανεφερα δεν ειναι ετσι κι εχετε στο μυαλο σας μια τριτη πειτε το...
Κοίτα, για μουσική δεν ξέρω, αλλα, έτσι όπως το περιγράφεις, το Lost ειναι για σένα Razz
(το παίζω και αντικειμενική τρομάρα μου!)

dorinaki έγραψε:
Και εγώ δεν έχω δει καθόλου Supernatural!Ήθελα να το βλέπω στο star αλλά ή το ξεχνούσα ή με έπαιρνε ο ύπνος!!!Μα συγνώμη αυτό το σήριαλ με τις τόσο συμπαθητικές φυσιογνωμίες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] να το βάζουν 1 το βράδυ???[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]Ντροπή [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Είδες, την τύχη μου την τρισκατάρατη? Αν δεν μας είχαν προωθήσει ένα group στο face, θα τους μισούσα! tsk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.   Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 23, 2010 10:18 pm

για πε ρε Μαρια αν μου περιεγραφες με 2-3 λογια το Supernatural, περι τινος προκειται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dorinaki
Πορνίδιο
dorinaki


Αριθμός μηνυμάτων : 5608
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 28

Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.   Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά. - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 23, 2010 10:18 pm

felia έγραψε:
λοιπον δεν ειναι σχολιασμος επεισοδιου. . .

αλλααααααα..

το ανανεωσαν! cheers
θα παει και του χρονου με νεα σεζον cheers


"The CW Network has announced that they have renewed their series The Vampire Diaries, Gossip Girl, 90210, Supernatural and America’s Next Top Model for the 2010-2011 fall season."

επισης ανανεωσαν και το smallville. . .




[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Δεν θα συνεχίσει το Οne Tree Hill??? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Ναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Βασικά σκασίλα μου γιατί
όλη την 7η σαιζόν την έχω χάσει γιατί έχω επικεντρωθεί σε gossip girl Και Lost [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σχολιασμός επεισοδίων - Γενικά για την σειρά.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 60Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 31 ... 60  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Σχολιασμός επεισοδίων
» Σχολιασμός επεισοδίων
» Σχολιασμός επεισοδίων
» Σχολιασμός επεισοδίων No 2
» Σχολιασμός επεισοδίων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Αγγλόφωνες σειρές :: Supernatural-
Μετάβαση σε: