Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 8χ06 - The Iron Throne - Series Finale

Πήγαινε κάτω 
+2
katroulina
felia
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Βαθμολογήστε το επεισόδιο
Τέλειο
8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 I_vote_lcap0%8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Πολύ Καλό
8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 I_vote_lcap20%8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 20% [ 1 ]
Καλό
8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 I_vote_lcap40%8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 40% [ 2 ]
Μέτριο
8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 I_vote_lcap0%8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Κακό
8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 I_vote_lcap0%8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Άθλιο
8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 I_vote_lcap40%8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 I_vote_rcap
 40% [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 5
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8χ06 - The Iron Throne - Series Finale   8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Μάης 23, 2019 1:37 pm

Τέρψη έγραψε:
Αθλιότατο δεν είχε, οπότε έβαλα άθλιο.

+1


Υ.γ: Σ'αγαπω dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8χ06 - The Iron Throne - Series Finale   8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 EmptyΠεμ Μάης 23, 2019 1:40 pm

Πραγματικα ομως το φιναλε ηταν κακο.

Δηλαδη το μεγαλυτερο επεισοδιο και ολο περπαταγαν. Ενα επεισοδιο αναλατο και χλιαρο και βαρετο μεχρι αηδιας.
Εδωσαν ενα θανατικο σε ενα χαρακτηρα σαν της Daenerys και η μονη συγκινηση ηταν με το CGI.
Τρελο exposition γιατι οτι δεν μας το εδειξαν μας το ειπαν στον διαλογο για να βγει νοημα.
Και γενικα απογοητευση γιατι και απο προφητειες και συμβολα απο R+L=J μια τρυπα στο νερο. Και μιλαω καθαρα και μονο για αυτα που εδωσαν στην σειρα και μονο.
Και μην μου πει κανεις πως αυτο εχει λογικη γιατι δεν γινεται ο Μαρτιν για να ειχε δωσει το υλικο του στους σεναριογραφους να το κανουν σειρα με την μονη προυποθεση να απαντησουν σωστα σε και μονο ερωτηση και να τους κανει την ερωτηση ποια ειναι η μανα του Τζον και στην σειρα αυτο να μην εχει καμια απολυτως υποσταση και βαρυτητα. Ειδικα οταν το περασαν ΚΑΙ μεσα στην σειρα.

Και κατα τα αλλα τρελος νεποτισμος και πανε ξανα καρφι για εμφυλιο ετσι οπως τα εκαναν. Δεν βγαινει νοημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8χ06 - The Iron Throne - Series Finale   8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μάης 24, 2019 12:04 am

Τέρψη έγραψε:
Αθλιότατο δεν είχε, οπότε έβαλα άθλιο.

χαχαχαχαχαχαχαχα οπως παντα λιτη και περιεκτικη ΠΟΥ ΣΑΙ ΜΩΡΗ ΤΡΕΛΗ ΜΑΣ ΕΛΕΙΨΕΣ cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8χ06 - The Iron Throne - Series Finale   8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μάης 24, 2019 1:45 am

Και μένα ρε παιδιά μου έχετε λείψει πολύ! enamor



Μιλάμε θέλω να διαγράψω από τη μνήμη μου ότι το είδα αυτό το πράγμα για να μην σπιλώνεται η σειρά στο μυαλό μου.
Δεν ξέρω τι να πρωτοπώ, δεν ξέρω αν χρειάζεται κιόλας. Μπορώ να γράψω τα άπειρα.
Με πήρε ο αδελφός μου τηλέφωνο δυο μέρες μετά το επεισόδιο να το σχολιάσουμε, όπως κάνουμε μετά από όλα, και επειδή στα προηγούμενα είχαμε πει πως ήμασταν απογοητευμένοι, μου λέει "Ευτυχώς ρε συ το έσωσαν έστω στο τέλος. Κρατούσε ενδιαφέρον το επεισόδιο και οι εξελίξεις ήταν καταιγιστικές.".
Του λέω "ρε συ δεν μου άρεσε", "δεν σου άρεσε? όντως?". Και μετά απλά προφανώς δεν μπορούσε να κρατηθεί άλλο και έσκασε τα γέλια. "Ό,τι χειρότερο!" μου λέει. "Βαριόμουν τρομερά και ήθελα απλά να τελειώσει".

Είναι θλιβερό αυτό που μας έκαναν. Και μιλάμε για φανς μεγάλους.
Απογοήτευση πλήρης. Κάκιστα όλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8χ06 - The Iron Throne - Series Finale   8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μάης 24, 2019 3:42 pm

Τέρψη έγραψε:
Και μένα ρε παιδιά μου έχετε λείψει πολύ! enamor


Kαι σε μας ρε συ!!!

Παράθεση :

Μιλάμε θέλω να διαγράψω από τη μνήμη μου ότι το είδα αυτό το πράγμα για να μην σπιλώνεται η σειρά στο μυαλό μου.
Δεν ξέρω τι να πρωτοπώ, δεν ξέρω αν χρειάζεται κιόλας. Μπορώ να γράψω τα άπειρα.
Με πήρε ο αδελφός μου τηλέφωνο δυο μέρες μετά το επεισόδιο να το σχολιάσουμε, όπως κάνουμε μετά από όλα, και επειδή στα προηγούμενα είχαμε πει πως ήμασταν απογοητευμένοι, μου λέει "Ευτυχώς ρε συ το έσωσαν έστω στο τέλος. Κρατούσε ενδιαφέρον το επεισόδιο και οι εξελίξεις ήταν καταιγιστικές.".
Του λέω "ρε συ δεν μου άρεσε", "δεν σου άρεσε? όντως?". Και μετά απλά προφανώς δεν μπορούσε να κρατηθεί άλλο και έσκασε τα γέλια. "Ό,τι χειρότερο!" μου λέει. "Βαριόμουν τρομερά και ήθελα απλά να τελειώσει".

Είναι θλιβερό αυτό που μας έκαναν. Και μιλάμε για φανς μεγάλους.
Απογοήτευση πλήρης. Κάκιστα όλα. 


Δυστυχως πολυς κοσμος εμεινε απογοητευμενος.
Σε μερικους αρεσε φυσικα αλλα σε παρα πολλους οχι. Κριμα που εληξε με τοσο κοσμο να νιωθει ετσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8χ06 - The Iron Throne - Series Finale   8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μάης 24, 2019 3:53 pm



2:09


Παράθεση :
Today, Tywin star Charles appeared on Good Morning Britain where he spoke out about the ending, where he claimed he was “confused” by it.

He told hosts Kate Garraway and Ben Shephard:

“I was confused. I have watched as much as I can because there are characters like Daenerys, her character, my character, we never met at all, so we would only meet at press junkets and things.


I wanted to know what was happening to these characters...It got to the very end and I thought, ‘Hmm, ok.’


“There’s little Arya going off on a cruise somewhere, poor John’s gone back up North beyond the Wall.


“Then there is Tyrion, and all the people left alive are sat around the table. So well, what are we going to do now, shall we have a cup of tea or something?


“I thought, ‘ah, I don’t know’.”
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8χ06 - The Iron Throne - Series Finale   8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μάης 24, 2019 4:21 pm

Εν το μεταξυ για να μην με λετε μηδενιστρια...υπηρχαν και ωραιοι παραλληλισμοι στην σειρα αλλα δυστυχως ηταν τοσο χαοτικο αυτο που δημιουργησαν που χαθηκαν στο θορυβο.

Ο καθε Σταρκ σαν τελος ειχε παραλληλο κλεισιμο ιστοριας αναλογο του ονοματος που ο καθενας ειχε δωσει στο λυκακι του.

Jon - Ghost: Οντως ο Τζον στην ουσια χανεται στο υποβαθρο και γινεται κατι σαν φαντασμα για τους υπολοιπους και ισως και για τον ιδιο του τον εαυτο.

Sansa - Lady : Η Βασιλισσα του Βορρα και Κυρια στην ουσια του Βορρα.

Bran - Summer : Και καλα το καλοκαιρι και η ελπιδα που ακολουθει τον Μακρυ Χειμωνα. Οκ περασε και δεν ακουμπησε αλλα η ουσια εκει ειναι.

Arya - Nymeria : Η Αρια εξαρχης ειχε ονομασει την λυκαινα της Νιμερια προς τιμην της Πολεμιστριας Βασιλισσας Θαλασσοπορου που ηταν εξερευνητρια και ακολουθησε στην ουσια τα ιδια χναρια.

Τωρα αν αυτα τα ειχαν ζυμωσει στην σειρα με καλυτερο τροπο και ο κοσμος θα τα ευχαριστιοταν πολυ καλυτερα. Αλλα δεν νομιζω πως πολλοι τα εκλαβανε ολα αυτα οπως οι σεναριογραφοι θελανε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8χ06 - The Iron Throne - Series Finale   8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μάης 24, 2019 7:24 pm

felia έγραψε:
Εν το μεταξυ για να μην με λετε μηδενιστρια...

Άντε καλέ, ποιος λέει τέτοια πράγματα για σένα;  Laughing

Παράθεση :

Jon - Ghost: Οντως ο Τζον στην ουσια χανεται στο υποβαθρο και γινεται κατι σαν φαντασμα για τους υπολοιπους και ισως και για τον ιδιο του τον εαυτο.

Για αυτό ή μήπως επειδή είναι όντως λίγο φάντασμα; Πέθανε και ξαναζωντάνεψε να σου θυμίσω.  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio


Παράθεση :
Τωρα αν αυτα τα ειχαν ζυμωσει στην σειρα με καλυτερο τροπο και ο κοσμος θα τα ευχαριστιοταν πολυ καλυτερα. Αλλα δεν νομιζω πως πολλοι τα εκλαβανε ολα αυτα οπως οι σεναριογραφοι θελανε.

++++++++
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katroulina
Καρακατίνα Κουβά
katroulina


Αριθμός μηνυμάτων : 46445
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Dreamland

8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8χ06 - The Iron Throne - Series Finale   8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μάης 24, 2019 8:28 pm

felia έγραψε:
Εν το μεταξυ για να μην με λετε μηδενιστρια...υπηρχαν και ωραιοι παραλληλισμοι στην σειρα αλλα δυστυχως ηταν τοσο χαοτικο αυτο που δημιουργησαν που χαθηκαν στο θορυβο.

Ο καθε Σταρκ σαν τελος ειχε παραλληλο κλεισιμο ιστοριας αναλογο του ονοματος που ο καθενας ειχε δωσει στο λυκακι του.

Jon - Ghost: Οντως ο Τζον στην ουσια χανεται στο υποβαθρο και γινεται κατι σαν φαντασμα για τους υπολοιπους και ισως και για τον ιδιο του τον εαυτο.

Sansa - Lady : Η Βασιλισσα του Βορρα και Κυρια στην ουσια του Βορρα.

Bran - Summer : Και καλα το καλοκαιρι και η ελπιδα που ακολουθει τον Μακρυ Χειμωνα. Οκ περασε και δεν ακουμπησε αλλα η ουσια εκει ειναι.

Arya - Nymeria : Η Αρια εξαρχης ειχε ονομασει την λυκαινα της Νιμερια προς τιμην της Πολεμιστριας Βασιλισσας Θαλασσοπορου που ηταν εξερευνητρια και ακολουθησε στην ουσια τα ιδια χναρια.

Τωρα αν αυτα τα ειχαν ζυμωσει στην σειρα με καλυτερο τροπο και ο κοσμος θα τα ευχαριστιοταν πολυ καλυτερα. Αλλα δεν νομιζω πως πολλοι τα εκλαβανε ολα αυτα οπως οι σεναριογραφοι θελανε.


niiiiiice....καλε που να το προσεξεις αυτο μονο αν το διαβασεις καπου κανεις συνειρμο Laughing Laughing 


ακους εκει ΜΗΔΕΝΙΣΤΡΙΑ....ΕΜΕΙΣ ΕΣΕΝΑ....φημες dunato gelio dunato gelio dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 8χ06 - The Iron Throne - Series Finale   8χ06 - The Iron Throne - Series Finale - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μάης 24, 2019 8:45 pm

Silv έγραψε:
felia έγραψε:
Εν το μεταξυ για να μην με λετε μηδενιστρια...

Άντε καλέ, ποιος λέει τέτοια πράγματα για σένα;  Laughing



Παράθεση :

ακους εκει ΜΗΔΕΝΙΣΤΡΙΑ....ΕΜΕΙΣ ΕΣΕΝΑ....φημες dunato gelio dunato gelio dunato gelio

pppppppppppppppppppppppp



Παράθεση :
Παράθεση :

Jon - Ghost: Οντως ο Τζον στην ουσια χανεται στο υποβαθρο και γινεται κατι σαν φαντασμα για τους υπολοιπους και ισως και για τον ιδιο του τον εαυτο.

Για αυτό ή μήπως επειδή είναι όντως λίγο φάντασμα; Πέθανε και ξαναζωντάνεψε να σου θυμίσω.  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio  dunato gelio

Προσπαθω να το ξεχασω γιατι μετα οταν το θυμαμαι θυμαμαι πως τον αναστησαν μονο και μονο για να φωναξει στο δρακο ζομπι δηλαδη dunato gelio dunato gelio dunato gelio




xezoulina έγραψε:
felia έγραψε:
Εν το μεταξυ για να μην με λετε μηδενιστρια...υπηρχαν και ωραιοι παραλληλισμοι στην σειρα αλλα δυστυχως ηταν τοσο χαοτικο αυτο που δημιουργησαν που χαθηκαν στο θορυβο.

Ο καθε Σταρκ σαν τελος ειχε παραλληλο κλεισιμο ιστοριας αναλογο του ονοματος που ο καθενας ειχε δωσει στο λυκακι του.

Jon - Ghost: Οντως ο Τζον στην ουσια χανεται στο υποβαθρο και γινεται κατι σαν φαντασμα για τους υπολοιπους και ισως και για τον ιδιο του τον εαυτο.

Sansa - Lady : Η Βασιλισσα του Βορρα και Κυρια στην ουσια του Βορρα.

Bran - Summer : Και καλα το καλοκαιρι και η ελπιδα που ακολουθει τον Μακρυ Χειμωνα. Οκ περασε και δεν ακουμπησε αλλα η ουσια εκει ειναι.

Arya - Nymeria : Η Αρια εξαρχης ειχε ονομασει την λυκαινα της Νιμερια προς τιμην της Πολεμιστριας Βασιλισσας Θαλασσοπορου που ηταν εξερευνητρια και ακολουθησε στην ουσια τα ιδια χναρια.

Τωρα αν αυτα τα ειχαν ζυμωσει στην σειρα με καλυτερο τροπο και ο κοσμος θα τα ευχαριστιοταν πολυ καλυτερα. Αλλα δεν νομιζω πως πολλοι τα εκλαβανε ολα αυτα οπως οι σεναριογραφοι θελανε.


niiiiiice....καλε που να το προσεξεις αυτο μονο αν το διαβασεις καπου κανεις συνειρμο Laughing Laughing 

Οχι ρε συ. Φαινοταν.
Αλλα αν εισαι casual viewer και η σειρα τα εχει κανει και ψιλοαχταρμα τοτε τομπολα Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
8χ06 - The Iron Throne - Series Finale
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» SV series finale,"FINALE part1 and 2" - LIVE Συζήτηση
» Castle's Series Finale - Crossfire
» Iron Fist (2017)
» A Song of Ice and Fire (Book Series)
» XEIROTERO FINALE

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: