Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken   5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken EmptyΠαρ Μάης 22, 2015 10:10 pm

Του ανοιγω δικο του τοπικ κι ας μην το εχω δει κι ας εχετε κανει ηδη τα πιο πολλα σχολια στο αλλο,γιατι απλα εχει το αγαπημενο μου μοτο για τιτλο afro
Αν και δεν ξερω αν εδειξε και πολυ Ντορν,περα απο αυτο που διαβασα και απλως λοοολ:
Παράθεση :
Dorne: Myrcella Baratheon is smooching Prince Trystane Martell at the Water Gardens. For once, two people on this show who are being forced to marry each other are totally happy and not siblings. So naturally everybody wants to break them up.
Ε πραγματικα ελεος ρε φιλε dunato gelio

Κατα τα αλλα με το θεμα της Σανσα παντου χαμος,μεχρι και στο φουμπου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken   5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken EmptyΠεμ Ιουν 18, 2015 2:46 am

Αυτο το επεισοδιο εχει πολλους χαρακτηρες που συμπαθω μεσα μεχρι στιγμης afro
Για πρωτη φορα προσεξα Ντορν στα κρεντιτς και συγκινηθηκα. Ελπιζω να το χειριστουν  καλα το θεμα και τον τοπο,γιατι πολλη γκρινια εχω ακουσει γενικα. Και να μου δειξουν περισσοτερο Ντοραν και Αρεο ΧΟτα,τους αγαπω απο τα βιβλια και τους δυο σαν χαρακτηρες. Δεν ξερω τι θα κανουν εδω βεβαια,αλλα γενικα μου ειναι και οι δυο συμπαθεις μεχρι στιγμης.
Μικροδαχτυλε τι παιχνιδι παιζεις παλι ρε?
Τζορα-Τυριον ωραιο διδυμο κανουν τελικα. Κριμα που δε βλεπω να κραταει και να φτασουν και να μεινουν στο ιδιο μερος γιατι Τζορακοklaps  σκουρα τα πραγματα.Κι ερχονται κι απανωτα τα χτυπηματα,πρωτα το Greyscale,μετα τα νεα για τον πατερα του.
Ο Τζακεν ηταν γαματος οριτζιναλ.Τωρα αυτη η βερσιον,χμμ,ετσι κι ετσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken   5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken EmptyΠεμ Ιουν 18, 2015 3:00 am

Φαααακ,τους πιασανε οι δουλεμποροι!
Φααακ,ολα τα προσωπα των απροσωπων! Ε ρε γλεντια!
'Νταξει,βιαστηκα να ελπισω. Σαν σκηνη απο τυπικη αμερικανια η σκηνη στους κηπους του Ντορν. Rolling Eyes  Και οι κορες του Ομπεριν που μας εμειναν δε μου γεμιζουν το ματι για την ωρα ετσι που τις δειχνουν.Ελπιζω σε καλυτερη εξελιξη Suspect
Και παλι φαακ η ανακριση του Λορας!
Αχαχαχαχα θα της βγει ξινο το ξερω,αλλα το υφος της Σερσει στο τελος που κοιταει την Ολενα σε φαση ποιαν ειπες πουτανα μωρη?! Απλα απιθανο! dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silv
Στην αγκαλιά του Πιρουλίτο!
Silv


Αριθμός μηνυμάτων : 7389
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2010
Ηλικία : 34

5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken   5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken EmptyΠεμ Ιουν 18, 2015 9:17 pm

filareti έγραψε:

Τζορα-Τυριον ωραιο διδυμο κανουν τελικα. Κριμα που δε βλεπω να κραταει και να φτασουν και να μεινουν στο ιδιο μερος γιατι Τζορακοklaps  σκουρα τα πραγματα.Κι ερχονται κι απανωτα τα χτυπηματα,πρωτα το Greyscale,μετα τα νεα για τον πατερα του.
Ο Τζακεν ηταν γαματος οριτζιναλ.Τωρα αυτη η βερσιον,χμμ,ετσι κι ετσι.

+++++ σε όλα αυτά.

Από Ντορν γενικά δεν έδειξε και τίποτα το σπουδαίο, μια μπούρδα και μισή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken   5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken EmptyΠεμ Ιουν 18, 2015 10:19 pm

Ρε ναι,εγω που περιμενα πώς και πώς το Ντορν απογοητευτηκα. Μονο τα τοπια/σκηνικα μου αρεσαν.Αντι να τονισουν ποσο σημαντικο ειναι που οι γυναικες εχουν ισα δικαιωματα στη διαδοχη ας πουμε εκει,δειχνουν τα Φιδια της Ερημου σαν ηρωιδες σε κακογυρισμενη ταινια καρατε.Κριμα και το ονομα της Nymeria-ιδιο με τον ανταρολυκο της Αρια και την παλια βασιλισσα στο Ντορν.Να μη σχολιασω την απαγωγη μερα μεσημερι. Ναι χαιρομαι που επιτελους βλεπουμε κι αλλες γυναικες που ξερουν να πολεμανε μες στα 7 βασιλεια εκτος της Μπριεν,αλλα μου τη σπανε κατα τα αλλα μεχρι στιγμης.Οκ,σκοτωσανε τον πατερα τους,αλλα ο πατερας τους δε νομιζω να ενεκρινε τα σχεδια τους.
Κατα τα αλλα ο Τρισταν κι η Μυρσελα ειναι δυο συμπαθεστατα νεα παιδια που φαινονται ευτυχισμενα μαζι...για καποιο λογο εχω ενα πολυ κακο προαισθημα Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken   5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken EmptyΠεμ Ιουν 18, 2015 10:44 pm

Kαι τωρα θα ηθελα να σχολιασω την πιο πολυσυζητημενη σκηνη του επεισοδιου. Την τελευταια. με τη Σανσα. Παιδια συγγνωμη αλλα,δεν καταλαβαινω την τοοοσο μεγαλη εκπληξη. Δηλαδη δεν ηταν αναμενομενο οτι θα της εκανε κατι χοντρο ο ψυχανωμαλος? Τον παντρευτηκε,θα αναγκαζοταν να κανει σεξ μαζι του και ξεροντας ο,τι ξερουμε,δεν ηταν και πολυ πιθανα τα λουλουδια κι οι καρδουλες. Ναι,ειναι εξαιρετικα σκληρο και ταπεινωτικο,αλλα και χειροτερα ακομα περιμενω απο αυτο το τερας.Για τερας που κηνυγουσε γυναικες σαν θηραματα μιλαμε. Θελω να ψοφησει βασανιστικα? Φυσικα. Ειναι λαθος ο τροπος που εστιαζουν στον Θιον λες και εν προκειμενω το δραμα το δικο του μας αφορα και το παρακανουν με τους βιασμους και τη σταση απεναντι στις γυναικες? Σιγουρα ναι. Αν για αυτο ειναι το Outrage τοτε και γω μαζι σας. Αλλα δε φρικαρα τοσο πολυ οσο οι περισσοτεροι με το στορι,ισως και γιατι ημουν προετοιμασμενη για το τι θα δω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MariaS
Κουρούνα
MariaS


Αριθμός μηνυμάτων : 6879
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Ηλικία : 34

5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken   5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken EmptyΠεμ Ιουν 18, 2015 11:53 pm

Δεν είναι θέμα έκπληξης, φυσικά και το περίμενε ο κόσμος. Τον σχιζοφρενή παντρεύτηκε Laughing Laughing Laughing
Αγανάκτηση είναι πιο πολύ. Δηλαδή, αυτό το πράγμα δεν χρειαζόταν. Πολύ απλά. Και γενικά το πρόσεξα.
Στην 5η σεζόν δεν θυμάμαι επεισόδιο που μια γυναίκα να μην βιάστηκε, απειλήθηκε η εξευτελίστηκε με οποιονδήποτε τρόπο.
Μέχρι και η Αρυα.
Καταντάει αηδία πια. Λες και δεν έχουν τι να τις κάνουν οπότε τις χρησιμοποιούν για props.
Βρείτε κάτι άλλο να γράψετε, έλεος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken   5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken EmptyΠαρ Ιουν 19, 2015 1:40 am

Δε διαφωνω με αυτο,απλα μου κανει εντυπωση που δρα σαν αφορμη τοσο εντονης αγανακτησης το συγκεκριμενο περιστατικο που ειναι αναμενομενο.Ισως να ειναι λογω δεσιματος με το χαρακτηρα,συν οτι ελπιζαμε να αρχισει να παιρνει τα πανω της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken   5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken EmptyΠαρ Ιουν 19, 2015 1:40 am

MariaS έγραψε:
Δεν είναι θέμα έκπληξης, φυσικά και το περίμενε ο κόσμος. Τον σχιζοφρενή παντρεύτηκε Laughing Laughing Laughing
Αγανάκτηση είναι πιο πολύ. Δηλαδή, αυτό το πράγμα δεν χρειαζόταν. Πολύ απλά. Και γενικά το πρόσεξα.
Στην 5η σεζόν δεν θυμάμαι επεισόδιο που μια γυναίκα να μην βιάστηκε, απειλήθηκε η εξευτελίστηκε με οποιονδήποτε τρόπο.
Μέχρι και η Αρυα.
Καταντάει αηδία πια. Λες και δεν έχουν τι να τις κάνουν οπότε τις χρησιμοποιούν για props.
Βρείτε κάτι άλλο να γράψετε, έλεος.


++++++++++++++++++++++++++


Επισης να σχολιασω πως 4 σεζον που εβλεπα η Σανσα σαν χαρακτηρας ειχε μια εξελιξη. Αρχιζε και δρομολογουταν ο χαρακτηρας στο να γινει πιο δυνατος και οχι θυμα και να μπορει να γινει και αυτη παιχτρια μεσα στο ολο παιχνιδι. Απο τα περισσοτερα σχολια που εχω δει παρατηρω πως πηγαν τον χαρακτηρα πισω. Δηλαδη καμια αυτοδυναμια. Καμια εξυπναδα. Καμια ανεξαρτησια. Σαν ολα οσα της συνεβησαν με τους Λανιστερ και τον Τζοφρι και την οικογενεια να μην της διδαξαν τιποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken   5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken EmptyΠαρ Ιουν 19, 2015 1:41 am

filareti έγραψε:
Δε διαφωνω με αυτο,απλα μου κανει εντυπωση που δρα σαν αφορμη τοσο εντονης αγανακτησης το συγκεκριμενο περιστατικο που ειναι αναμενομενο.Ισως να ειναι λογω δεσιματος με το χαρακτηρα,συν οτι ελπιζαμε να αρχισει να παιρνει τα πανω της.


Kανονικα θα επρεπε να τα παρει. Αλλα της εδωσαν την ιστορια αλλης κοπελας απο τα βιβλια Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
5x06 - Unbowed,Unbent,Unbroken
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: