Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 4x09: The Watchers on the Wall

Πήγαινε κάτω 
+3
Τέρψη
filareti
felia
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

4x09: The Watchers on the Wall Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 4x09: The Watchers on the Wall   4x09: The Watchers on the Wall EmptyΔευ Ιουν 09, 2014 5:22 am

The Watchers on the Wall

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

4x09: The Watchers on the Wall Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x09: The Watchers on the Wall   4x09: The Watchers on the Wall EmptyΔευ Ιουν 09, 2014 5:23 am

Eιναι η πρωτη φορα που δεν ακουω καλα λογια για το 9ο επεισοδιο απο αρκετους. Για να δουμε. Παντως αυτο ισως συμβαινει επειδη δεν ενδιαφερονται πολυ για το τι παιζει στο τειχος. Ουτε εγω για να ειμαι ειλικρινης. Απο το προμο για παραδειγμα δυσανασχετησα καπως  Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

4x09: The Watchers on the Wall Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x09: The Watchers on the Wall   4x09: The Watchers on the Wall EmptyΔευ Ιουν 09, 2014 6:53 am

Eπρεπε να εχουν προσθεσει μερικα πιο epic στοιχεια στο συνολο του 8ου επεισοδιου "The mountain and the viper" και να το εβαζαν εκεινο για 9ο. Αυτο εχω να πω μονο.

Το πρωτο 9ο επεισοδιο που δεν μου εκανε κλικ. Βαρεθηκα βασικα. Ωραια σκηνικα, σκηνογραφιες, μαχη κτλ...σιγουρα πολλα λεφτα πεσανε εκει αλλα καμια σχεση με το Blackwater ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ. Το συναισθηματικο υποβαθρο ηταν τελειως διαφορετικο.

Ολο το επεισοδιο το αναλωσαν εκει. Δεν ειχε ουτε μια σκηνη απο αλλα μερη η αλλους χαρακτηρες ετσι για να σε βαλει και λιγο στην πριζα, η να κανει καποιο παραλληλισμο, να ανεβασει προσδοκιες κτλ και να πεις και τωρα τι γινεται στο αλλο μερος; Και ολα καλα ολα ωραια αλλα προσωπικα δεν καιγομαι ιδιαιτερα για την πλειοψηφια των χαρακτηρων στο τειχος.

Οκ πεθανε η Ινγκριντ. Ε και; Ουτε το Ταλισα/Ρομπ με ξετρελανε (αν και προς το τελος ειχαν πιο πολυ ενδιαφερον) αλλα στο Red Wedding το ΕΝΙΩΘΕΣ βρε παιδι μου. Σου σηκωνοταν η τριχα.

Εδω; Ημουν σε μια φαση...μαλιστααααααα...νυσταξα αχαχαχαχαχα
Καποιοι δευτερευοντες χαρακτηρες που πεθαναν εβγαλαν περισσοτερη τραγικοτητα αλλα τιποτα συνταρακτικο.
Και γενικοτερα ολο το επεισοδιο δεν μου ελεγε και πολλα.

Η 4η σεζον μεχρι στιγμης εχει αρκετα γεγονοτα μεν μεσα της αλλα γενικα κατι λειπει. Δεν με τραβαει ιδιαιτερα. Ανευρη θα την χαρακτηριζα. Ακομα δηλαδη και το θεμα του Ομπεριν (που τον ΛΑΤΡΕΨΑ!!!!!) δεν το χειριστηκαν σωστα. Ενιωσα πως το ξεπεταξαν ενω θα μπορουσαν να εχουν δωσει ΠΟΛΛΑ περισσοτερα στον χαρακτηρα του. Και ομοιως και αλλα θεματα λειτουργουν παρομοια φετος.

Ελπιζω να το σωσουν στο 10ο επεισοδιο. Αν και εχω τις αμφιβολιες μου. Θα δειξει.


Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x09: The Watchers on the Wall Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x09: The Watchers on the Wall   4x09: The Watchers on the Wall EmptyΔευ Ιουν 09, 2014 4:34 pm

Εγω καλα λογια ακουω απο πολλους ενθουσιασμενους με τη μαχη,αλλα εγω το κοβω μαζι σου να συμφωνησω Φελ-οταν παρω αποφαση να δω το προηγουμενο και κατ'επεκταση αυτο Laughing  Το προηγουμενο ειναι που με ενδιαφερει,αλλα δε θελω να δω Laughing ,αυτο παλι μπορω να το δω και μονο του πλακα πλακα αφου οπως το περιμενα μονο Τειχος εχει,μπορει η μαχη να ειναι καλη και να με συνεπαρει,αλλα δε με ενδιαφερουν καθολου οι χαρακτηρες κατα κει.

Το ολα τα λεφτα σχολιο που διαβασα καπου '' ελα Μαρτιν και στο επομενο σκοτωσε και Τυριον και Τζον Σνοου-μπορεις dunato gelio '' .
Παράθεση :
Η 4η σεζον μεχρι στιγμης εχει αρκετα γεγονοτα μεν μεσα της αλλα γενικα κατι λειπει. Δεν με τραβαει ιδιαιτερα. Ανευρη θα την χαρακτηριζα. Ακομα δηλαδη και το θεμα του Ομπεριν (που τον ΛΑΤΡΕΨΑ!!!!!) δεν το χειριστηκαν σωστα. Ενιωσα πως το ξεπεταξαν ενω θα μπορουσαν να εχουν δωσει ΠΟΛΛΑ περισσοτερα στον χαρακτηρα του. Και ομοιως και αλλα θεματα λειτουργουν παρομοια φετος.
Συμφωνω σε πολλα σημεια. Αν και δε θα χαρακτηριζα ανευρη τη σεζον εγω γιατι ειχε φοβερες σκηνες με χαρακτηρες που μου αρεσαν πολυ. ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ με το τι θα μπορουσε να ειχε δωσει με το υλικο που ειχε πραγματι νιωθεις λες και καποια πραγματα τα ξεπεταξαν. Ειναι θεμα...ρυθμου  Laughing θα ελεγα. Η ισως αν ειχαν δυο παραπανω επεισοδια στη σεζον ωστε να μη νιωθουν οτι πρεπει να δειξουν δυο λεπτα τον καθε τοπο/χαρακτηρα, να εδειχναν πιο ομαλα εξελιγμενες σκηνες,να τις εχτιζαν κι ας ειχε σε καθε επεισοδιο λιγοτερους χαρακτηρες αλλα για περισσοτερη ωρα, να εμπαινες στο κλιμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

4x09: The Watchers on the Wall Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x09: The Watchers on the Wall   4x09: The Watchers on the Wall EmptyΔευ Ιουν 09, 2014 8:43 pm

filareti έγραψε:
Εγω καλα λογια ακουω απο πολλους ενθουσιασμενους με τη μαχη,αλλα εγω το κοβω μαζι σου να συμφωνησω Φελ-οταν παρω αποφαση να δω το προηγουμενο και κατ'επεκταση αυτο Laughing  Το προηγουμενο ειναι που με ενδιαφερει,αλλα δε θελω να δω Laughing ,αυτο παλι μπορω να το δω και μονο του πλακα πλακα αφου οπως το περιμενα μονο Τειχος εχει,μπορει η μαχη να ειναι καλη και να με συνεπαρει,αλλα δε με ενδιαφερουν καθολου οι χαρακτηρες κατα κει.

Το ολα τα λεφτα σχολιο που διαβασα καπου '' ελα Μαρτιν και στο επομενο σκοτωσε και Τυριον και Τζον Σνοου-μπορεις dunato gelio '' .

Eγω παλι εχω δει και μη ενθουσιασμενους αρκετους. Οπως ειπα και πριν και η μαχη ηταν καλη και πολλα λεφτα επεσαν και τα γραφικα και τα παντα ολα. Απο κει και επειτα ομως τι;

Αφου για να φανταστεις σε καθε αλλη φορα μετα το 9 γινοταν της τρελης με τα reglog στο tumblr. Τωρα χλιαρα πραγματα. Αλλες φορες λεπτα με το που παιζοταν το επεισοδιο οπως εγινε φετος με το 2 και το 8 γινοταν ΠΑΝΙΚΟΣ. Τωρα αντε να κλαφτηκαν μερικοι για τον θανατο της Ιγκριντ.

Καμια σχεση με τις αντιδρασεις που ειχε ο κοσμος με το 1χ09, 2χ09, 3χ09.
Δεν λεω πως δεν ηταν καλο επεισοδιο αλλα για μενα δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο η κατι που θα θυμαμαι αργοτερα.



Παράθεση :

Παράθεση :
Η 4η σεζον μεχρι στιγμης εχει αρκετα γεγονοτα μεν μεσα της αλλα γενικα κατι λειπει. Δεν με τραβαει ιδιαιτερα. Ανευρη θα την χαρακτηριζα. Ακομα δηλαδη και το θεμα του Ομπεριν (που τον ΛΑΤΡΕΨΑ!!!!!) δεν το χειριστηκαν σωστα. Ενιωσα πως το ξεπεταξαν ενω θα μπορουσαν να εχουν δωσει ΠΟΛΛΑ περισσοτερα στον χαρακτηρα του. Και ομοιως και αλλα θεματα λειτουργουν παρομοια φετος.
Συμφωνω σε πολλα σημεια. Αν και δε θα χαρακτηριζα ανευρη τη σεζον εγω γιατι ειχε φοβερες σκηνες με χαρακτηρες που μου αρεσαν πολυ. ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ με το τι θα μπορουσε να ειχε δωσει με το υλικο που ειχε πραγματι νιωθεις λες και καποια πραγματα τα ξεπεταξαν. Ειναι θεμα...ρυθμου  Laughing θα ελεγα. Η ισως αν ειχαν δυο παραπανω επεισοδια στη σεζον ωστε να μη νιωθουν οτι πρεπει να δειξουν δυο λεπτα τον καθε τοπο/χαρακτηρα, να εδειχναν πιο ομαλα εξελιγμενες σκηνες,να τις εχτιζαν κι ας ειχε σε καθε επεισοδιο λιγοτερους χαρακτηρες αλλα για περισσοτερη ωρα, να εμπαινες στο κλιμα.


Απα πα πα πα ....γι αυτους το πιο ομαλα συναδη με το πιο αργα  Laughing

Εγω θα ηθελα να το πηγαινουν πιο γρηγορα. Σε πολλες φασεις βαρεθηκα φετος και πιο πολυ απο αλλες χρονιες σε μια χρονια που υποτιθεται πως θα ειχε πιο γρηγορους ρυθμους  Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

4x09: The Watchers on the Wall Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x09: The Watchers on the Wall   4x09: The Watchers on the Wall EmptyΔευ Ιουν 09, 2014 8:47 pm

Εγώ το βρήκα πολύ καλό. Δεν το κατάλαβα για πότε τελείωσε. Ισχύει πως δεν σου προκαλεί τα συναισθήματα που σου προκαλούσαν τα υπόλοιπα 9 του κάθε κύκλου, αλλά αυτό καθαρά γτ εμένα δεν με καίει τόσο το τείχος. Ούτε επίσης με καίει η Ίνγκριντ, μου την έδινε πάντα και μάλιστα πολύ.

Αφιερώθηκε ολοκληρωτικά στον wall και λογικό. Ήταν μια πολύ καλοφτιαγμένη μάχη, όπως πάντα. Εγώ δεν τις βαριέμαι γενικά τις καλοφτιαγμένες μάχες. Και στον άρχοντα ποτέ δεν θα βαρεθώ να βλέπω το 2ο, που ήταν και το αγαπημένο μου.

Άντε να δούμε γτ προβλέπεται και ένα δυνατό από άποψη εξελίξεων 10ο επεισόδιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

4x09: The Watchers on the Wall Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x09: The Watchers on the Wall   4x09: The Watchers on the Wall EmptyΔευ Ιουν 09, 2014 8:53 pm

Πολλοι λενε πως εμοιαζε πολυ η μαχη με το lotr.

Το θεμα ειναι πως και εγω το βρηκα καλο το επεισοδιο. Δεν το βρηκα κακο. Αλλα δεν ηταν επεισοδιο για να μπει για 9. Και ενω η μαχη ειχε δραση κτλ εγω σε καποια φαση βαρεθηκα γιατι δεν με ενδιεφερε και ιδιαιτερα το θεμα και πολλοι χαρακτηρες. Τεχνικα ηταν πολυ καλο το επεισοδιο.

Παντως και απο tumblr χλιαρα τα πραγματα. Συνηθως μετα απο GoT επεισοδιο γινεται της μουρλης στο dash μου αλλα τωρα ηρεμια γενικοτερα.

ΑΝ το Ινγκριντ-Τζον ειχε πιασει στο ευρυ κοινο (βλ. Ντρογκο-Ντανι για παραδειγμα κτλ κτλ) τωρα θα γινοταν πανικος παντως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x09: The Watchers on the Wall Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x09: The Watchers on the Wall   4x09: The Watchers on the Wall EmptyΔευ Ιουν 09, 2014 8:59 pm

Παράθεση :
Αλλα δεν ηταν επεισοδιο για να μπει για 9.

Σπαει η μονοτονια. Φετος ηταν στο 8 το τζερτζελο Laughing  Μπορει αντιστοιχα να εχει και κλιφ στο φιναλε που δεν εχει παντα.


Παράθεση :
Απα πα πα πα ....γι αυτους το πιο ομαλα συναδη με το πιο αργα
Παιζει. Αλλα πραγματικα με τις διλεπτες σκηνες σε καθε χαρακτηρα εγω νομιζω οτι χανει.
Δεν μπορω να πω οτι βαρεθηκα γενικα,απλα δεν μπηκα τοσο μεσα στην ιστορια οσο θα περιμενα με αυτα που γινοντουσαν-και γινονταν πολλα.

Παράθεση :
Καμια σχεση με τις αντιδρασεις που ειχε ο κοσμος με το 1χ09, 2χ09, 3χ09.

Καλα αναμενομενο. Μαλλον δεν ειμαστε οι μονες που αδιαφορουμε για το Τειχος τελικα... Laughing  Απο οταν ειχα ακουσει οτι θα ειναι αφιερωμενο εκει το 9 φετος δεν περιμενα να εντυπωσιαστω. παρ'ολα αυτα θα περιμενω να το δω,μπορει να μ'αρεσει η μαχη σαν μαχη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

4x09: The Watchers on the Wall Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x09: The Watchers on the Wall   4x09: The Watchers on the Wall EmptyΔευ Ιουν 09, 2014 9:40 pm

filareti έγραψε:


Παράθεση :
Καμια σχεση με τις αντιδρασεις που ειχε ο κοσμος με το 1χ09, 2χ09, 3χ09.

Καλα αναμενομενο. Μαλλον δεν ειμαστε οι μονες που αδιαφορουμε για το Τειχος τελικα... Laughing  Απο οταν ειχα ακουσει οτι θα ειναι αφιερωμενο εκει το 9 φετος δεν περιμενα να εντυπωσιαστω. παρ'ολα αυτα θα περιμενω να το δω,μπορει να μ'αρεσει η μαχη σαν μαχη.


Η μαχη σαν μαχη ηταν πολυ καλη οντως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eleni7
Ο Καστλ είναι βοϊδομάτης
Eleni7


Αριθμός μηνυμάτων : 43347
Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα

4x09: The Watchers on the Wall Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x09: The Watchers on the Wall   4x09: The Watchers on the Wall EmptyΔευ Ιουν 09, 2014 11:46 pm

Ζορζ, εχεις φαει κοσμο και κοσμακη. Κανε και για Σαμ-Γκιλι. Πρεπει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
4x09: The Watchers on the Wall
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 7Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: