Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 4x04 - Oathkeeper

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x04 - Oathkeeper   4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 29, 2014 12:42 pm

Εγω ειδα σχολια,αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρη για τη σκηνη,δε θελησα να διαβασω κι ολοκληρους σχολιασμους να εχω και καμια εκπληξη. Νομιζω πιο σοκαριστικη απο ο,τι περιμεναν αποδειχτηκε η σκηνη την προηγουμενη βδομαδα με Σερσει-Τζειμι,που απο ο,τι ειδα δεν αντιμετωπιστηκε σαν βιασμος κι ακομα σχολιαζανε μερικοι για αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x04 - Oathkeeper   4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 29, 2014 9:39 pm

Βλεπω το επεισοδιο...αμααν πραματα και θαυματα στη Μερεν,Μιριν πως το λενε. Δυνατες οι σκηνες με τους σκλαβους,αλλα εχω βαρεθει λιγο το κονσεπτ του σωσια και τα ''mhysa mhysa''. Ωχ ωχ ωχ για τους αφεντες που μαζεψανε στην πλατεια δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x04 - Oathkeeper   4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 29, 2014 9:56 pm

Ιιιχ οχι απλα καλα δεν ηταν,τελειως μαυρα κι αραχλα! Απαπαπα.Να ηταν αυτη η ανατριχιαστικη σκηνη? Ισως, αν την ειχαν γυρισει πιο λεπτομερως στην αρχη δεν πρεπει να βλεποτανε. Μου μενει ακομα πολυ βεβαια,ισως ειναι αλλη. Δεν ξερω παντως για αυτο που εκανε η Ντανι...απο τη μια ειναι οφθαλμος αντι οφθαλμου,αυτοι το ξεκινησαν.Αλλα απο την αλλη...ειναι βαρβαρο και υποπτευομαι οτι παιρνει και αθωο κοσμο η μπαλα,οπως και στην Ασταπορ εχω τις ενστασεις μου.
Τωρα βλεπω Τζειμι-Τυριον ''the kingslayer brothers'' gelio Και λεει  ''η Σανσα δεν ειναι δολοφονος..τουλαχιστον οχι ακομα'' ωπα,να τη η προοικονομια(?) affraid 
Και...κατα φωνη η Σανσα! Και ο Πετυρ! Και...να τη κι η  αποκαλυψη!!! Shocked  to kapelo tou gianni  Γεια σου ρε Μικροδαχτυλε,εισαι λερα,αλλα εισαι μεσα στο στυλ. afro Καιιι...να τη κι η 2η αποκαλυψη ερχεται.Μ'αρεσει η εναλλαγη των πλανων σχετικα με το θεμα,επιτελους σωστη συνοχη στην εναλλαγη σκηνων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x04 - Oathkeeper   4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 29, 2014 10:06 pm

Μπρρρ και ναι ειχαμε και τη δευτερη αποκαλυψη. Καλο τσ***κι η γιαγια Τυρελ στα νιατα της ρε,εφαγε τον γκομενο της αδερφης της knuppel  gelio Η Μαρτζερι σοκ και δεος ενοσω η γιαγιακα σε μια φοβερη συλληψη παιζει με το κολιεδακι της-Φελ εκεινο το χαριτωμενο πρεπει να ειναι βρε Laughing . Τωρα το ερωτημα που γενναται ειναι: η γιαγια ξερει πού πηγαινει η Σανσα? Δεν το θεωρει παρακινδυνευμενο ο Μπαελις? Ο οποιος ξεχασα να σχολιασω παει να παντρευτει την αδερφη της Κειτλιν ειπε!Τι εγινε την ξεχασαμε τη μεγαλη μας αγαπη Πετυρακο? Η τη θρηνουμε κρυφα και παμε να εκδικηθουμε και να βοηθησουμε την κορη της? Η μας νοιαζει μονο ο εαυτουλης μας? Και μηπως αποφασισε αφου εχασε τη μανα να στραφει στην κορη? Καπως αλλοκοτο ηταν το υφος του. Ποτε δεν ξερεις μ'αυτον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x04 - Oathkeeper   4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 EmptyΤρι Απρ 29, 2014 10:28 pm

Kαλα η Μαρτζερι δεν εχασε χρονο,ξερει να ακολουθει συμβουλες το κοριτσι.Την εχει φοβηθει το ματι μου. Και του Τομεν επισης! gelio 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x04 - Oathkeeper   4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 01, 2014 12:16 am

Βλεπω το υπολοιπο.Προσπερασα το Τειχος που το βαριεμαι,αλλα ειδα οτι εσκασε μυτη εκει ο κολλητος του Ραμσει.Και δε χρειαζονται μαντικες ικανοτητες για να πεις οτι δεν εχει παει για καλο.
Πιο βορεια...Μπραν και Σια κανανε χοντρη μαλακια,αλλα επιτελους και μια σκηνη τους με καποιο ενδιαφερον. 
Τωρα καταλαβα τι εννοουσατε για τον Χοντορ.Επι του θεματος:
Παράθεση :
Σε αυτούς που πείραξαν τον Χόντορ και ειδικά σε αυτόν που τον μαχαίρωσε στο πόδι ,ένα μόνο θα ευχηθώ: ΚΑΛΑ ΣΤΕΦΑΝΑ....
Αχαχαχα σωστος ο παικτης.
Παντως απο ανατριχιαστικες σκηνες βορεια του Τειχους αλλο τιποτα...απο το κρανιο-κουπα grrrrr μεχρι τους ΛΕυκους Διαβατες-η οπως μεταφραζονται....χαμος! Και ναι,ειναι φορα που η σειρα κανει σποιλερ στα βιβλια!! (Ετσι μου ειπανε δλδ,εγω απο μονη μου δεν το ειχα παρει χαμπαρι gelio ) Παντως οι θεατες μπορουν να νιωσουν οτι παιρνουν το αιμα τους πισω-ασε που με τους ρυθμους που παει η συγγραφη δε βλεπω να ειναι η τελευταια φορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x04 - Oathkeeper   4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 01, 2014 7:37 pm

Δεν τρελάθηκα κιόλας με το επεισόδιο. Καλό ήταν σε γενικές γραμμές, όπως πάντα άλλωστε τα επεισόδια του GoT.

Δόθηκε η απάντηση στην δολοφονία του Τζόφρι. Εγώ γενικώς το ήξερα από τα βιβλία, αλλά θεωρώ πως ούτως ή άλλως κανείς δεν πίστεψε πως θα το είχε κάνει ο Τύριον. Θυμάμαι πάντως πως και διαβάζοντάς το μου είχε φανεί πολύ λογικό αυτό που έκανε η γιαγιά. Ο Τζόφρι ήταν του γιατρού. Αλλά πολύ ψυχάκιας όμως! Φυσικά και ήθελαν στη οικογένεια να έχουν την κόρη τους βασίλισσα, αλλά πραγματικά θα μαρτυρούσε με τον Τζόφρυ. Θα έτρωγε ξύλο σίγουρα και ίσως αυτό να ήταν και το πιο light που θα της έκανε.

Μ'αρέσει η σχέση Τζέιμι και Τύριον, όπως και η σχέση του πρώτου με την Μπριεν. Κρίμα που έδειξαν έτσι την προηγούμενη σκηνή του βιασμού της Σέρσι, γτ δεν συνάδει καθόλου με τον Τζέιμι όπως έχει εξελιχθεί ως άνθρωπος.

Εμετικές οι σκηνές των πρώην ανδρών της φρουράς να βιάζουν τις κόρες του Κράστερ. Μιλάμε ξέρω τη βία της σειράς, αλλά ορισμένα πράγματα δεν αντέχονται.
Πολύ αρρωστημένη φάτσα ο αρχηγός τους. Βρήκε κι ο Μπράν να πέσει στα χέρια τους τώρα. Μακάρι να προλάβει το οποιοδήποτε κακό ο Τζον. Μην πάθει τίποτα ο Χοντοράκος No 

Η σκηνή της Μάρτζερι και του Τόμεν απλά αστεία! Είχε μείνει παγωτό ο μικρούλης. Ακολούθησε τη συμβουλή της γιαγιάς η γουρουνομύτα! Ο μικρός ήδη ερωτεύτηκε dunato gelio  Ένα φιλί στο μέτωπο αρκούσε!
Πάντως πρέπει να είναι πολύ περίεργο για μια ηθοποιό της ηλικίας αυτής να πρέπει να κάνει πως σαγηνεύει ένα παιδάκι.

Η τελευταία σκηνή μου φάνηκε κάπως γελοία. Δεν ξέρω τι φταίει. Όχι όλη η σκηνή ή αυτά που έδειχνε, αλλά το κομμάτι που ο άλλος walker πάει και παίρνει το παιδί από το βωμό. Ήταν κάπως ψεύτικος και δεν με έπεισε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
felia
Γριά κακατούα
felia


Αριθμός μηνυμάτων : 34557
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010
Τόπος : Viva la Pluto!

4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x04 - Oathkeeper   4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 02, 2014 12:02 am

Για καποιο λογο βαριεμαι να βαλω να δω το επεισοδιο  Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τέρψη

Τέρψη


Αριθμός μηνυμάτων : 8268
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2010

4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x04 - Oathkeeper   4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 02, 2014 12:24 am

Να σου πω την αλήθεια και γω αυτό το επεισόδιο το άργησα πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filareti
Ύαινα
filareti


Αριθμός μηνυμάτων : 5233
Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010
Τόπος : αλλού

4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 4x04 - Oathkeeper   4x04 - Oathkeeper - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 02, 2014 12:25 am

Τέρψη έγραψε:

Πάντως πρέπει να είναι πολύ περίεργο για μια ηθοποιό της ηλικίας αυτής να πρέπει να κάνει πως σαγηνεύει ένα παιδάκι.
-Πραγματι. Για αυτο και των μεγαλωσαν τον Τομεν προφανως,για να μη βγαινει εντελως αρρωστημενο,αλλα και παλι... affraid 

Παράθεση :
η γουρουνομύτα

 dunato gelio  dunato gelio Της παει ειναι η αληθεια. Laughing 

Παράθεση :
  Όχι όλη η σκηνή ή αυτά που έδειχνε, αλλά το κομμάτι που ο άλλος walker πάει και παίρνει το παιδί από το βωμό. Ήταν κάπως ψεύτικος και δεν με έπεισε.
 Παντως πλακα πλακα ετσι πολλαπλασιαζονται οι Walkers? Ε το κωλοζωο τον Κραστερ! Αν και δεν μπορει,αυτοι υπηρχαν κι απο πριν,παραμενει ενα μυστηριο...

@Βασικα και γω δεν εχω δει ακομα ολες τις σκηνες,αλλα εγω αυτες τις μερες βαριεμαι γενικως. clown
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
4x04 - Oathkeeper
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Εδώ καιγόμαστε :: Game of Thrones-
Μετάβαση σε: