Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Capítulo 1

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Capítulo 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Capítulo 1   Capítulo 1 EmptyΔευ Οκτ 21, 2013 7:27 pm

Άμα είμαι ξύπνιος θα το δω live. Το δεύτερο όμως ΜΑΛΛΟΝ από εβδομάδα, θέλω να κρατήσω μια μικρή απόσταση ασφαλείας από τη tv dunato gelio Να μαι έστω μια εβδομάδα πίσω lol!

ΥΓ ΘΕΛΩ ΤΟΝ DR MATA lloradera lloradera lloradera lloradera 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Capítulo 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capítulo 1   Capítulo 1 EmptyΤρι Οκτ 22, 2013 6:48 am

Πάνω που μπόρεσα να βρω σελίδα για να το δω live, διακόπηκε και πετάχτηκε το... Talisman livan Έψαχνα πειρατική γιατί όσες φορές δοκίμασα να δω live Cadenatres από την επίσημη σελίδα του καναλιού, μου έβγαζε πως μπορεί να δω μόνο άμα είμαι στο Μεξικό. Αλλά σήμερα ήταν ανοιχτό λόγο πρεμιέρας κι εγώ πήρα χαμπάρι ΑΦΟΥ τέλειωσε dunato gelio

Όσο πρόλαβα να δω πάντως, ήταν αρκετά ενδιαφέρον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Capítulo 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capítulo 1   Capítulo 1 EmptyΤρι Οκτ 22, 2013 9:10 am

Το είδα τώρα που το έβαλε επανάληψη τελικά lol!

Μ'άρεσε αρκετά. Ήταν γρήγορο με πολύ ωραία, κινηματογραφική ατμόσφαιρα και δυνατές σκηνές. Και ακόμα και οι πιο τολμηρές της, δεν ήταν καθόλου προκλητικές ή ενοχλητικές. Μ'άρεσαν και οι χιουμοριστικές πινελιές.

Η εναλλαγή σκηνών ήταν ωραία αλλά πιστεύω πως θα ήταν καλύτερα να άφηναν τις πιο δευτερεύουσες υποθέσεις για το δεύτερο επεισόδιο. Ήταν 4-5 σκηνές συνολικά αλλά έμοιαζαν λίγο ξεκάρφωτες. Και με τη πρώτη ματιά θα τις έλεγα αρκετά λιγότερο ενδιαφέρουσες από τις κεντρικές. Θα πρέπει βέβαια να δω πως θα ξεδιπλωθούν γιατί τις έδειξε ελάχιστα.

Όσον αφορά τις ερμηνείες, περισσότερο η Lourdes Reyes, ειδικά στη σκηνή του εκβιασμού... Μετά ο Jattin στην έναρξη, στο λόγο που έβγαλε που μ'άρεσε πάρα πολύ και μετά η Vega που δε την ήξερα και για μένα ήταν αποκάλυψη. Ίσως της έλειψε λίγο βάθος σε κάποια σημεία αλλά γενικά πολύ καλή. Οι υπόλοιπες ερμηνείες σε γενικές γραμμές μου φάνηκαν πειστικές, ειδικά της Bianca Calderon.

Σε αντίθεση με τις προηγούμενες σειρές της Argos, εδώ φαίνεται πως το ζευγάρι θα έχει βασικό ρόλο. Το φινάλε επεισοδίου μάλιστα ήταν γύρω του. Μ'άρεσε και η ατάκα της Aura, το "antes de morir, tengo que recuperar algo que me pertenece". Δεν εννοούσε ξεκάθαρα τον Darío απ'ότι διάβασα, εννοούσε κάτι που της είχε πει αυτός ότι θα της έδινε αλλά δε πρόλαβε. Αλλά ήταν καθαρά συμβολική! Μ'αρέσει πάντως που οι 2 κεντρικοί χαρακτήρες δεν είναι αρνητικοί. Για την ώρα, τουλάχιστον lol!

Στη σειρά έχει βάλει το χέρι του και το Mundofox, γι'αυτό και έχει μεγαλύτερο budget από τις άλλες σειρές της Argos και του Cadenatres. Σίγουρα δεν είναι αυτό το σημαντικότερο, αλλά η αλήθεια είναι πως οι προηγούμενες σειρές τους είχαν σοβαρά προβλήματα με την αισθητική λόγω budget. Το Fortuna ήταν αρκετά καλύτερο όσον αφορά αυτό το σημείο... Αλλά με αυτό εδώ ανέβηκαν άπειρα σκαλιά παραπάνω!!

Σε γενικές γραμμές η γεύση που μου άφησε μ'άρεσε. Αν δεν είχα το A mano limpia θα το συνέχιζα κανονικά τώρα κιόλας, δε θα περίμενα. Τώρα θα περιμένω 5-6 μέρες lol! Ελπίζω μόνο να συνεχίσει μ'αυτό τον ρυθμό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
kally

kally


Αριθμός μηνυμάτων : 1154
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010

Capítulo 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capítulo 1   Capítulo 1 EmptyΚυρ Οκτ 27, 2013 2:10 am

Eida shmera to prwto epeisodio kai emeina arketa ikanopoihmenh.. Poly endiaferon.

Arketa moirasmeno alla pisteuw pws to prwto epeisodio to eklepse o rolos ths Lourdes Reyes. Einai apo tous pio prwtotupous kai ripsokindunous gunaikeious xarakhtres se seira!!!!

Wste o Javi einai gios ths Lourdes!!! Laughing Ki egw pou nomiza oti tha epaize kai tipota gkomeniko!!!! Laughing Polu wraia antithesh, tha erthoun antimetwpoi sto mellon.

H Marimar Vega mou arese, den mou fanhke na ths leipei vathos kai o rolos ths mou aresei pou exei xioumoristikes pinelies parolo pou pernaei katathlipsh..

Aurio sunexizw..

Na rwthsw, me tous antrikous rolous ti paizei??? Ektos apo ton rolo tou Javi, tou Abed kai tou Diego Soldano uparxei allh isxurh antrikh figoura??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Capítulo 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capítulo 1   Capítulo 1 EmptyΚυρ Οκτ 27, 2013 2:21 am

H Roberta (Lourdes Reyes) είναι ΡΟΛΑΡΑ!! Και κάτι μου λέει πως ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα. Μεταξύ άλλων, έχει και τις καλύτερες ατάκες!! Έχει απίστευτο μαύρο χιούμορ και ασκεί τρομερό έλεγχο σε πολύ κόσμο. Αν έχει τόσο γέλιο τώρα, δε μπορώ να φανταστώ πόσο θα χει όταν αρχίσουν τα πράγματα να της βγαίνουν εκτός ελέγχου lol!

Ο Darío (Jattin) κάνει μεγάλη αντίθεση μαζί της όπως και με τις άλλες 2 πρωταγωνίστριες. Αυτές είναι αρκετά ακραίες (ίσως όχι τόσο η Aura) ενώ αυτός πιο της διπλανής πόρτας. Έχει πολύ καλή σκιαγράφηση όμως, από το τρίτο και μετά ειδικά αρχίζει να ξεδιπλώνεται πολύ ωραία. Και έχει αρχίσει να φαίνεται ήδη πως ισχύει αυτό που είπε ο Jattin, ότι του έστειλαν το προφίλ του χαρακτήρα κι ήταν ένα σωρό σελίδες.

Όσο για τους υπόλοιπους αντρικούς χαρακτήρες, όχι, δεν υπάρχει άλλος μέχρι στιγμής κι ούτε και νομίζω να υπάρξει. Και Abed-Soldano δεν έχουν πρώτο ρόλο, είναι καθαρά δευτερεύοντες. Ειδικά ο Abed δε θα είναι καν σε όλη τη σειρά. Η ιστορία στη πρώτη εβδομάδα ήταν πλήρως εστιασμένη στους 4 πρωταγωνιστές. Παρακάτω βέβαια σίγουρα θα δοθεί περισσότερος χρόνος και στους δευτερεύοντες αλλά είναι ξεκάθαρα δευτερεύοντες. Δεν είναι 100% coral όπως φαινόταν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Capítulo 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capítulo 1   Capítulo 1 EmptyΤρι Οκτ 29, 2013 10:27 pm

Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο. Είναι ενδιαφέρουσα η σειρά αλλά δεν μπορώ να πω πολλά ακόμα... Περισσότερο με τράβηξαν οι ρόλοι της Aura και της Marina. Της Roberta σε πρώτη φάση τουλάχιστον όχι τόσο. Ο ρόλος του Dario θα πρέπει να ξεδιλπωθεί κι άλλο, για αρχή δεν έδειξε κάτι το ιδιαίτερο. Οι ερμηνείες είναι όλες πολύ καλές, η σειρά όμως μου φαίνεται πολύ τολμηρή για 9 η ώρα το βράδυ. Για αργότερα είναι κανονικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Capítulo 1 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Capítulo 1   Capítulo 1 EmptyΤρι Οκτ 29, 2013 10:37 pm

Εγώ δε τη βρήκα τόσο τολμηρή. Ίσως το λεσβιακό κομμάτι να σοκάρει λίγο με το καλημέρα σας, αλλά αν σκεφτεί κανείς πως στο Μεξικό επιτρέπονται οι γάμοι μεταξύ ομοφυλόφιλων, τέτοιες σκηνές θα έπρεπε να ναι κάτι νορμάλ. Τώρα για άλλες σκηνές, κάποιες βίαιες που έχει στο πέμπτο επεισόδιο, ναι... Καλύτερα στις 10. Αλλά έχω συνηθίσει από Κολομβία που δείχνουν τέτοιες σκηνές και στις 8 και δε μου φαίνεται παράξενο πλέον Laughing

Η Roberta εμένα με είχε τραβήξει απ'το trailer. Και γενικά όπως αναπτύσσεται ο ρόλος της στη σειρά, μ'αρέσει όλο και περισσότερο. Και κατά μεγάλο μέρος οφείλεται στην ερμηνεία. Ειδικά στο τέταρτο επεισόδιο!!

Ο Darío σαν ρόλος αρχίζει να αναπτύσσεται κυρίως από το τρίτο επεισόδιο και μετά. Και οι χαρακτήρες γενικά μέχρι στιγμής αναπτύσσονται σιγά σιγά αλλά με καλό τρόπο.

Για την ιστορία της Marina, πάντως, έχω κάποιες ενστάσεις και αμφιβολίες... Σαν σύνολο δε μπορώ να πω ότι με έχει τραβήξει τόσο όσο οι άλλες 2. Αλλά στο πέμπτο επεισόδιο ομολογουμένως είχε πολύ δυνατές σκηνές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
 
Capítulo 1
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Capitulo 2
» Capítulo 8
» Capitulo 35
» Capitulo 51
» Capitulo 68

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές :: Σειρές :: Las Trampas del Deseo-
Μετάβαση σε: