Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Λίστα αγαπημένων σειρών

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Λίστα αγαπημένων σειρών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Λίστα αγαπημένων σειρών   Λίστα αγαπημένων σειρών EmptyΤρι Σεπ 17, 2013 7:11 pm

5 κατηγορίες:
1) Σειρές που σας άρεσαν τρελά κι ακόμα σας αρέσουν
2) Σειρές που σας άρεσαν πάρα πολύ και τις θυμάστε
3) Σειρές που σας άρεσαν όταν τις είδατε, έχετε ακόμα καλή εικόνα αλλά πλέον δε ξετρελαίνεστε - ή και ποτέ δε ξετρελαθήκατε.
4) Σειρές που σας άρεσαν από λίγο ως τρελά όταν τις είδατε αλλά τώρα έχετε άλλη άποψη. Παρόλα αυτά, η ανάμνηση είναι καλή.
5) Σειρές που σας άρεσαν από λίγο ως τρελά κάποτε και τώρα έχετε πολύ κακή εικόνα για αυτές

Εννοείται δεν είναι απαραίτητο στη κάθε κατηγορία να βάλουμε όλες τις σειρές που είδαμε και ταιριάζουν εκεί. Άμα θέλουμε βάζουμε 2-3, άμα θέλουμε βάζουμε και καμιά 20αριά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Λίστα αγαπημένων σειρών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λίστα αγαπημένων σειρών   Λίστα αγαπημένων σειρών EmptyΠεμ Σεπ 19, 2013 10:50 pm

1) Σειρές που σας άρεσαν τρελά κι ακόμα σας αρέσουν
Belissima, Paraiso Tropical, Memorial de Maria Moura

2) Σειρές που σας άρεσαν πάρα πολύ και τις θυμάστε
Porque Te Quiero Te Mato, Profesor de Fisica. Θυμάμαι ότι είχα συγκλονιστεί κι από τα δύο.

3) Σειρές που σας άρεσαν όταν τις είδατε, έχετε ακόμα καλή εικόνα αλλά πλέον δε ξετρελαίνεστε - ή και ποτέ δε ξετρελαθήκατε.
La Viuda de la Mafia, Sin Tetas No Hay Paraiso, Lacos de Familia, Teresa, Niρa Amada Mia.

4) Σειρές που σας άρεσαν από λίγο ως τρελά όταν τις είδατε αλλά τώρα έχετε άλλη άποψη. Παρόλα αυτά, η ανάμνηση είναι καλή.
Angela, Laberintos de Pasion. Μέτριες σειρές ήταν αλλά θυμάμαι τη χαρά με την οποία τις έβλεπα τότε.

5) Σειρές που σας άρεσαν από λίγο ως τρελά κάποτε και τώρα έχετε πολύ κακή εικόνα για αυτές
La Usurpadora. Νομίζω μόνο αυτό κολλάει εδώ. Το πόσο μου άρεσε κάποτε... και μιλάμε ότι η σειρά είναι ΦΡΙΚΤΗ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Λίστα αγαπημένων σειρών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λίστα αγαπημένων σειρών   Λίστα αγαπημένων σειρών EmptyΠεμ Σεπ 19, 2013 10:55 pm

Παράθεση :
Porque Te Quiero Te Mato, Profesor de Fisica. Θυμάμαι ότι είχα συγκλονιστεί κι από τα δύο.
Πρέπει να δούμε κάποια στιγμή το Padre desalmado που είναι μια από τις πιο διάσημες μίνι σειρές του Confidencial. Ξέρω περίπου τι πραγματεύεται και δεν αποκλείεται να είναι ακόμα συγκλονιστικότερο.

Παράθεση :
Angela, Laberintos de Pasion. Μέτριες σειρές ήταν αλλά θυμάμαι τη χαρά με την οποία τις έβλεπα τότε.
Δοκίμασα να το δω πριν 2-3 χρόνια το Laberintos. Παρόλο που το άφησα τελικά, μου φάνηκε πολύ αξιοπρεπής σειρά, ειδικά για δεδομένα Televisa. Είχα δει αρκετά βέβαια όταν το πρωτοέβαλε και το θυμόμουνα σαν καλό για αυτό και έκανα τη δοκιμή... Η ιστορία βέβαια δεν είχε τίποτα απολύτως να πει, ήταν χιλιοειπωμένη αλλά καλά δοσμένη από αρκετές απόψεις. Φαινόταν πως ήταν νουβέλα του Alonso και πως τη διασκευή δε την έκανε η Liliana Abud.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Λίστα αγαπημένων σειρών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λίστα αγαπημένων σειρών   Λίστα αγαπημένων σειρών EmptyΠαρ Σεπ 20, 2013 12:17 am

1) Σειρές που σας άρεσαν τρελά κι ακόμα σας αρέσουν
La Viuda de la Mafia και ¿Por qué diablos? κατά βάση. Αλλά και η Saga, το Καρτέλ, η Ex και το Golpe μια χαρά κολλάνε.

2) Σειρές που σας άρεσαν πάρα πολύ και τις θυμάστε
Πάρα πολλές. Κάποιες παλιότερες, άλλες πρόσφατες. Κι άλλες τις βλέπω τώρα και είμαι σίγουρος πως θα τις θυμάμαι... Tres Milagros, A mano limpia, La Promesa, La Guerra de las Rosas, Mesa para tres, Novia para dos...

3) Σειρές που σας άρεσαν όταν τις είδατε, έχετε ακόμα καλή εικόνα αλλά πλέον δε ξετρελαίνεστε - ή και ποτέ δε ξετρελαθήκατε.
El ultimo matrimonio feliz, La ruta blanca... Primera dama που σαν σύνολο δε με ενθουσίασε καθόλου... Pobre rico... pobre που χάλασε πάρα πολύ... Las Muñecas de la Mafia, Belissima, Amar y Temer που ήταν ωραίες σειρές και μ'άρεσαν αλλά ως εκεί... Los Protegidos, Perro amor που ακόμα μ'αρέσουν αλλά δε με ξετρελαίνουν όποτε τις είδα... La Dama de Troya που ποτέ δε με ξετρέλανε αλλά ήταν καλή στο είδος της... Amarte es mi Pecado, Alondra, Alguna vez tendremos alas που για δεδομένα Televisa έκαναν άπειρες υπερβάσεις αλλά όχι αρκετές για τα τωρινά μου δεδομένα... Και σίγουρα κι άλλες.

4) Σειρές που σας άρεσαν από λίγο ως τρελά όταν τις είδατε αλλά τώρα έχετε άλλη άποψη. Παρόλα αυτά, η ανάμνηση είναι καλή.
Floricienta που τώρα που είμαι μεγαλύτερος προφανώς και τη βλέπω αλλιώς... Αλλά η ανάμνηση είναι καλή. Και τόσο για το είδος της, όσο και για το επίπεδο αργεντίνικων νουβελών, ήταν πολύ καλή. Marimar που παρά όλα τα άλλα ήταν cult οπότε δε μου άφησε κακή γεύση... Paquita Gallego, Pura sangre και La Hija del Mariachi που ήταν εξαιρετικές για το ιστορικό που είχα στις σειρές όταν τις είδα... Αλλά μέτριες ή και κακές για τωρινά μου δεδομένα...

5) Σειρές που σας άρεσαν από λίγο ως τρελά κάποτε και τώρα έχετε πολύ κακή εικόνα για αυτές
Ποια να πρωτοβάλω εδώ; Όλες οι σειρές της Televisa που είδα σχεδόν, ταιριάζουν. Θα σταθώ στο Entre el amor y el odio που μ'άρεσε τρελά όταν το πρωτοέβαλε (και προλάβαινα 5 λεπτά τη μέρα Laughing) αλλά πάνε εδώ και La Usurpadora, Maria la del Barrio, Bajo la misma piel, La Mentira, Por tu amor και ούτε κι εγώ ξέρω πόσα άλλα εκτρώματα κατάπια αμάσητα όταν ήμουν μεταξύ 8 και 13 ετών. Πάλι καλά που δε μου έκαψαν τον εγκέφαλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Λίστα αγαπημένων σειρών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λίστα αγαπημένων σειρών   Λίστα αγαπημένων σειρών EmptyΠαρ Σεπ 20, 2013 1:59 am

Παράθεση :
Πρέπει να δούμε κάποια στιγμή το Padre desalmado που είναι μια από τις πιο διάσημες μίνι σειρές του Confidencial. Ξέρω περίπου τι πραγματεύεται και δεν αποκλείεται να είναι ακόμα συγκλονιστικότερο.
Ναι κι εγώ θέλω να το δω κάποια στιγμή αυτό.

Το Alguna Vez Tendremos Alas το ξέχασα. Κι αυτό πάει στην κατηγορία που έχω ακόμα καλή εικόνα.

Παράθεση :
Πάλι καλά που δε μου έκαψαν τον εγκέφαλο...
Χαχα ε καλά, σε κανέναν μας δεν έκαψαν τον εγκέφαλο αυτές οι σειρές. Σε όλους πάνω-κάτω σε εκείνες τις ηλικίες τα ίδια άρεσαν. Αν κι εγώ δεν άρχισα να βλέπω τόσο μικρή. Η πρώτη μου σειρά ήταν η Usurpadora στα 14.

Παράθεση :
Δοκίμασα να το δω πριν 2-3 χρόνια το Laberintos. Παρόλο που το άφησα τελικά, μου φάνηκε πολύ αξιοπρεπής σειρά, ειδικά για δεδομένα Televisa.
Το χάζευα λίγο πριν 2-3 μέρες και δε μου φάνηκε τίποτα πολύ σπουδαίο... Μάλιστα αναρωτιόμουν πως ήταν δυνατόν παλιά να μου άρεσε τόσο πολύ η Calderon με τον Gattorno. Δεν έχουν καμία απολύτως χημεία κι αυτός παίζει σαν αγγούρι. Αυτή ταιριάζει πιο πολύ με τον Evora.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Λίστα αγαπημένων σειρών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λίστα αγαπημένων σειρών   Λίστα αγαπημένων σειρών EmptyΠαρ Σεπ 20, 2013 2:10 am

Παράθεση :
Ναι κι εγώ θέλω να το δω κάποια στιγμή αυτό.
Και τώρα που το θυμήθηκα πρέπει να ψάξω και να το βρω γιατί η σειρά παίχτηκε πριν συμβεί ό,τι συνέβη με το MEGAUPLOAD και θέλει ψάξιμο να βρεθούν όσες ιστορίες δε παίχτηκαν στην Αμερική.

Παράθεση :
Χαχα ε καλά, σε κανέναν μας δεν έκαψαν τον εγκέφαλο αυτές οι σειρές.
Στο φόρουμ, όχι. Για κοίτα παραέξω όμως τι έχει γίνει lmao

Εγώ πάντως μέχρι και τα 17-18 περίπου κατάπια κι άλλες κοτσάνες ή μέτριες σειρές... Αρκετές... Pasion de Gavilanes, Rubi, La fea mas bella, Da cor do pecado... Αλλά όχι αμάσητες... Και ειδικά όταν δοκίμασα να δω μόνος μου στον υπολογιστή, δε μπόρεσα να δω πολλές... Και δε καταλάβαινα γιατί... Όπως Heridas de Amor, La Madrastra, La Mujer en el Espejo, Destilando amor, Alma Pirata, Montecristo, Las tontas no van al Cielo, El Manantial, Las Juanas... Πρώτη φορά μπόρεσα να δω Pura sangre, La Hija del Mariachi και... La Otra Laughing Μέσα στο ίδιο Καλοκαίρι. Και νόμιζα πως έφταιγε το ότι δεν είχα συνηθίσει να βλέπω σειρές στον υπολογιστή. Αλλά τελικά μάλλον κάτι άλλο έφταιγε lmao Από τη δεύτερη σαιζόν της Χεζέμ και μετά, όμως, ειλικρινά δεν έχω πλέον αντοχές dunato gelio Και κάτι μέτριο ή ανεκτό να βάλω να δω, πρέπει να κάνω άπειρο ff dunato gelio

Παράθεση :
Το χάζευα λίγο πριν 2-3 μέρες και δε μου φάνηκε τίποτα πολύ σπουδαίο... Μάλιστα αναρωτιόμουν πως ήταν δυνατόν παλιά να μου άρεσε τόσο πολύ η Calderon με τον Gattorno. Δεν έχουν καμία απολύτως χημεία κι αυτός παίζει σαν αγγούρι. Αυτή ταιριάζει πιο πολύ με τον Evora.
Ισχύει. Αλλά οι χαρακτήρες κινούνταν σε λογικά πλαίσια και η ιστορία δεν είχε τις αηδίες που έχουν γενικά τα μεξικάνικα μέσα. Ήταν βασικά απ'αυτές τις σειρές που είναι αξιοπρεπείς αλλά δεν έχουν λόγο ύπαρξης. Σαν το Por un beso. Κι αυτές οι σειρές είναι από τις καλύτερες της Televisa.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Λίστα αγαπημένων σειρών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λίστα αγαπημένων σειρών   Λίστα αγαπημένων σειρών EmptyΠαρ Σεπ 20, 2013 2:14 am

Ξέχασα να βάλω το Sin tetas no hay Paraiso στη τέταρτη κατηγορία. Η ανάμνηση είναι καλή γιατί μ'άρεσαν πολύ τα μηνύματα που πέρασε και ο τρόπος που τα πέρασε. Αλλά ξέροντας πλέον πολλά πράγματα σχετικά με τη πραγματικότητα που παρουσίαζε, δεν έχω πλέον την ίδια άποψη. Γεγονότα σαν αυτά που έδειχνε η σειρά ήταν καθημερινά φαινόμενα τη δεκαετία του 80. Πλέον, όμως, όχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Λίστα αγαπημένων σειρών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λίστα αγαπημένων σειρών   Λίστα αγαπημένων σειρών EmptyΠαρ Σεπ 20, 2013 2:44 am

Παράθεση :
Για κοίτα παραέξω όμως τι έχει γίνει
E απ' αυτές τις σειρές κάηκε ο εγκέφαλός τους; Εγώ νομίζω ότι αυτά τα άτομα απλά δεν μπορούν να εκτιμήσουν κάτι περισσότερο. Μέχρι εκεί φτάνει η ικανότητά τους ρε παιδί μου, πως το λένε.

Παράθεση :
La Madrastra
Εγώ τη Madrastra την κατάπια εντελώς αμάσητη όμως στα 19, και σήμερα μου φαίνεται όχι μόνο υπερβολικά δραματική (τι γελοίες καταστάσεις και ατάκες που είχε μέσα) αλλά και η κεντρική ιδέα μπάζει από παντού πριν καν αρχίσεις να βλέπεις την σειρά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Λίστα αγαπημένων σειρών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λίστα αγαπημένων σειρών   Λίστα αγαπημένων σειρών EmptyΠαρ Σεπ 20, 2013 2:51 am

Παράθεση :
E απ' αυτές τις σειρές κάηκε ο εγκέφαλός τους; Εγώ νομίζω ότι αυτά τα άτομα απλά δεν μπορούν να εκτιμήσουν κάτι περισσότερο. Μέχρι εκεί φτάνει η ικανότητά τους ρε παιδί μου, πως το λένε.
Δε νομίζω. Εγώ πραγματικά πιστεύω πως πολλοί αποβλακώθηκαν, απλά. Ακόμα και η καλή τηλεόραση σε υπερβολικές δόσεις μπορεί να αποβλακώσει... Πόσο μάλλον η κακή. Δηλαδή, βλέπω άτομα που πραγματικά είναι μια χαρά νορμάλ άτομα αλλά δε συνειδητοποιούν την αθλιότητα τέτοιων σειρών. Με άτομα που τη συνειδητοποιούν αλλά τις βλέπουν, δεν έχω θέμα... Ο καθένας επιλέγει να δει ό,τι θέλει. Και βλακεία δηλαδή να θελήσει να δει, άμα έχει συναίσθηση του τι βλέπει και το απολαμβάνει, καλά κάνει και τη βλέπει. Αλλά με όσους ΔΕΝ το συνειδητοποιούν υπάρχει θέμα και δε νομίζω να είναι όλοι πια "de cultura e inteligencia limitada" που είπε και ο συγγραφέας του La Reina del Sur για όσους έβλεπαν τη σειρά...

Παράθεση :
Εγώ τη Madrastra την κατάπια εντελώς αμάσητη όμως στα 19, και σήμερα μου φαίνεται όχι μόνο υπερβολικά δραματική (τι γελοίες καταστάσεις και ατάκες που είχε μέσα) αλλά και η κεντρική ιδέα μπάζει από παντού πριν καν αρχίσεις να βλέπεις την σειρά.
Τα κριτήρια όσον αφορά τις σειρές νομίζω δεν έχουν να κάνουν μόνο με την ηλικία αλλά και με το τι σειρές έχει δει κανείς... Όταν βλέπει κανείς από μικρός μόνο Televisa και δε τη κόβει, μπορεί να φτάσει τα 30, τα 40 και τα 50 και να θεωρεί νορμάλ όλα όσα βλέπει εκεί. Να θεωρεί, δηλαδή, πως έτσι είναι η tv.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
 
Λίστα αγαπημένων σειρών
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Και η δική μας λίστα με τους ομορφότερους
» Λίστα σειρών που θα δούμε το Καλοκαίρι!
» Top 5 αγαπημένων τηλενουβελών
» Τα πιο ηλίθια φινάλε σειρών!!!!!!!
» Λίστα με mythology episodes!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές-
Μετάβαση σε: