Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Mentiras Perfectas (Nip/Tuck)

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Mentiras Perfectas (Nip/Tuck)   Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) EmptyΠεμ Σεπ 05, 2013 1:14 pm

Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) 1002928_10151533037232196_1677866138_n

Γύρισαν trailers, οπότε σύντομα θα είναι στον αέρα. Ακόμα δε ξέρουμε αν έρχεται στη θέση της Seleccion ή του 5 viudas sueltas. Υποθέτω του CVS, όμως, γιατί θα έχει ερωτικές σκηνές με Esparza και Sultana. Και η Sultana είναι transexual... Άρα λογικά πάει για τις 10 το βράδυ, δε νομίζω να το βάλουν στις 9.

Sinopsis

Mentiras Perfectas (Perfect Lies) narra la historia de tres profundos y multifacéticos personajes cuyos conflictos personales se derivan del frívolo y superficial estilo de vida que han elegido llevar, apañados por el éxito profesional y económico conseguido a partir de su vocación por la cirugía plástica.

Cristóbal (Esparza) es un apuesto, ambicioso y desafiante cirujano plástico que jamás sigue las reglas, y es justamente el opuesto exacto de su socio y amigo Santiago (Michel Brown), quien vive atrapado en un matrimonio rutinario. Por su parte, Julia, que ha sido amante de Cristobal, es una mujer que primero abandonó sus sueños tras el nacimiento de su hijo, para luego desentenderse de su felicidad y vivir bajo la sombra de Santiago y sus logros rofesionales.

A lo largo de la trama, los tres deberán sobrellevar decepciones, traiciones y situaciones por demás complicadas, escondidas detrás de la mentira perfecta que se construyeron y bajo la cual han vivido tantos años.

Cast

Emmanuel Esparza
Carolina Gómez
Michel Brown

Manuela González
Natasha Klauss

Laura Ramos
Francisco Restrepo
María Luisa Flores
Laura Torres
Laura Salazar
Andrea López
Carlos Serrato
Javier Ramírez

Paola Turbay
Juan Alfonso Baptista
Danna Sultana
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
malu

malu


Αριθμός μηνυμάτων : 981
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2013

Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mentiras Perfectas (Nip/Tuck)   Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) EmptyΠεμ Σεπ 05, 2013 10:38 pm

Δεν μου αρέσει καθόλου που κάνουν ριμέικ αμερικάνικων σειρών. Τις προσαρμόζουν τουλάχιστον στην δική τους πραγματικότητα ή απλώς αλλάζουν ονόματα; Και είναι δεν είναι και παλιές σειρές, δεν υπάρχει δηλαδή σοβαρός λόγος να παρακολουθήσει κάποιος αυτό αντί για το πρωτότυπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mentiras Perfectas (Nip/Tuck)   Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) EmptyΠεμ Σεπ 05, 2013 11:25 pm

Γενικά, μεγάλο πρόβλημα με προσαρμογή στη πραγματικότητα της κάθε χώρας, δεν υπάρχει. Το πρόβλημα είναι το ότι η κάθε σειρά φτιάχνεται για το κοινό της χώρας της. Και το κοινό κάθε χώρας είναι διαφορετικό. Το κολομβιανό κοινό απεχθάνεται σειρές με ατέλειωτα ερωτικά γαϊτανάκια... Όπως και σειρές στις οποίες η μάνα δε ξέρει ποιο είναι το παιδί της και το παιδί δε ξέρει ποιος είναι ο πατέρας του... Γι'αυτό και δε γίνεται να κάνουν εκεί σειρές όπως το Greys ή το Amor en Custodia. Κι όμως, το κάνουν...

Εγώ έχω θέμα με τα remakes γενικότερα, κυρίως γιατί στο 99% των περιπτώσεων είναι σειρές γεμίσματα. Μόνο 2 remakes βγήκαν καλά στη Κολομβία... Το Los Reyes και η Primera dama. Τα άλλα ας τα να πάνε... Η συγκεκριμένη σειρά, πάντως, για τη Caracol είναι γέμισμα, αλλά είναι συμπαραγωγή με τη Warner και το Teleamazonas και για αυτούς η σειρά είναι ζωτικής σημασίας. Κι απ'ότι φαίνεται το αποτέλεσμα στη Caracol άρεσε αρκετά γι'αυτό και αποφάσισε να βάλει τη σειρά τώρα και όχι το 2014 όπως υπολόγιζε.

Αν εξαιρέσουμε τον Brown, πάντως, κι ότι οι χαρακτήρες δε μου κολλάνε 100% με τους ηθοποιούς, θα μπορούσαμε να έχουμε περίπτωση στην οποία το remake ξεπερνάει το original. Κι αυτό γιατί θα έχει μόνο 60 επεισόδια, τα μισά δηλαδή από το αμερικάνικο. Που από τη 4η σαιζόν και μετά, ξέφυγε και ξέπεσε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
malu

malu


Αριθμός μηνυμάτων : 981
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2013

Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mentiras Perfectas (Nip/Tuck)   Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) EmptyΠαρ Σεπ 06, 2013 7:26 am

Αν είναι μόνο 60 επεισόδια θα είναι αρκετά διαφορετικό. Τι να πω, εγώ αυτές τις σειρές με νοσοκομεία ποτέ δεν τις συμπάθησα. Μόνο λίγο House έχω δει κι αυτό εξαιτίας της αδερφής μου κι επειδή το σήριαλ με τον αντιπαθέστατο γιατρό είχε τον τρόπο ορισμένες φορές να σε κολλά.
Επιπλέον, νομίζω πως αυτό που με τραβά στις λατινοαμερικάνικες σειρές είναι το... εξωτικό του πράγματος. Γιατί δεν έχω παρακολουθήσει πέρα απ' το ζάπινγκ, ελληνικές ή αμερικάνικες δραματικές. Οπότε ξενερώνω με ριμέικ αμερικάνικων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mentiras Perfectas (Nip/Tuck)   Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) EmptyΠαρ Σεπ 06, 2013 9:43 am

Όταν λες εξωτικό;

Ούτε και μένα μ'αρέσουν οι σειρές με νοσοκομεία αλλά αυτή δεν είναι αυτό που λέμε "ιατρική". Ασχολείται με τη πλαστική ομορφιά και στο κέντρο είναι η προσωπική ζωή των χαρακτήρων. Και οι χαρακτήρες είναι πάρα πολύ ενδιαφέροντες. Αλλά ο ένας από τους 2 καίγεται γιατί διάλεξαν τον Michel Brown.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
malu

malu


Αριθμός μηνυμάτων : 981
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2013

Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mentiras Perfectas (Nip/Tuck)   Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) EmptyΠαρ Σεπ 06, 2013 12:00 pm

Αφορά τις χώρες. Εξωτικές αλλά όχι και εντελώς ξένες προς εμάς (όπως π.χ. Ιαπωνία). Ίσως πάλι αυτό είναι μόνο μια αίσθηση, γιατί υπάρχει και η παγκοσμιοποίηση, όλοι κλέβουν ιδέες από όλους, μια ελληνική σειρά μπορεί να έχει πολλά κοινά με μια μεξικάνικη π.χ., ή μια μεξικάνικη με ελληνική ταινία του 50 κ.ο.κ. Χώρια βέβαια την εξοικείωση που έρχεται μετά από τόση ενασχόληση.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mentiras Perfectas (Nip/Tuck)   Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) EmptyΠαρ Σεπ 06, 2013 2:25 pm

Αυτό το εξωτικό που λες δε το έχω παρατηρήσει σε πολλές... Στις μεξικάνικες ή σε αυτές του Telemundo, βασικά, παρουσιάζουν κάτι που δεν υπάρχει σε καμιά χώρα του κόσμου. Ενώ η Αργεντινή σαν χώρα είναι αρκετά "ευρωπαϊκή". Με τη Βραζιλία, ναι, έχουμε αρκετές διαφορές και κάποιες απ'αυτές φαίνονται στις σειρές τους. Η Κολομβία, πάλι, είναι σαν πολλές χώρες σε μία. Οι μεγάλες πόλεις δε διαφέρουν σε τίποτα σχεδόν από μεγάλες ελληνικές, αλλά με μικρότερες πόλεις ή με μέρη όπως η Καραϊβική έχουμε πολλές διαφορές που φαίνονται έντονα σε κάποιες σειρές που γυρίζονται εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
kally

kally


Αριθμός μηνυμάτων : 1154
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010

Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mentiras Perfectas (Nip/Tuck)   Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) EmptyΠαρ Σεπ 06, 2013 5:20 pm

Emena oute o Esparza me trelainei mou fainetai ksenerwtos..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mentiras Perfectas (Nip/Tuck)   Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) EmptyΠαρ Σεπ 06, 2013 7:01 pm

Εμένα αντίθετα ο Esparza μ'αρέσει και να φανταστείς πως τον έχω δει μόνο στη Pola. Και ναι, ο Alejo δεν είναι κακός ρόλος, καλογραμμένος και πειστικός είναι αλλά δεν είναι με τίποτα ρόλος με τον οποίο θα κολλούσε κανείς... Πιο εύκολα θα εκνευριζόταν μαζί του... Αλλά η ερμηνεία του μου έκανε "κλικ", κυρίως στα τελευταία επεισόδια όπου έκλεψε και τη παράσταση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mentiras Perfectas (Nip/Tuck)   Mentiras Perfectas (Nip/Tuck) EmptyΤετ Σεπ 11, 2013 9:46 pm

Τελικά δεν αρχίζει τώρα. Κρίμα... Εκτός κι αν βάλουν LRDO!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
 
Mentiras Perfectas (Nip/Tuck)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές-
Μετάβαση σε: