Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ciega a Citas

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Ciega a Citas - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ciega a Citas   Ciega a Citas - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιουλ 26, 2013 11:42 am

Μη ξεχνάς όμως πως αυτές ήταν οικογενειακές κωμωδίες με αρκετά παιδική φύση. Είχαν σαχλαμάρες μέσα αλλά γιατί ήταν αστεία που απευθύνονταν στο παιδικό κοινό. Στο Alma Pirata το χιούμορ ήταν πολύ πιο ώριμο αλλά εκεί είχα σαχλαμάρες άλλου είδους που ξεφτίλιζαν τη σειρά τελείως, κατά τη γνώμη μου...

Εγώ γενικά πλέον δε μπορώ σειρές με πάρα πολλά επεισόδια και διακοπτόμενο ρυθμό. Ανεξάρτητα από το είδος, μη σου πω κι από χώρα... Και κολομβιανές σαν το EUMF ή το RDUM με ταλαιπώρησαν. Αλλά όταν είναι στη τηλεόραση, είναι αλλιώς... Νομίζω, δηλαδή... Γιατί έχω να δω τόσο καιρό ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ στη τηλεόραση που πλέον δε ξέρω αν μπορώ να δω εκεί κάτι άνετα ή όχι Laughing Η τελευταία απόπειρα ήταν με το Avenida Brasil. Για να δούμε αν αυτή εδώ θα μου κάτσει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ciega a Citas - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ciega a Citas   Ciega a Citas - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 29, 2013 7:23 pm

Είδα το πρώτο επεισόδιο. Καλύτερο από το Avenida Brasil μου φάνηκε. Για να δούμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
malu

malu


Αριθμός μηνυμάτων : 981
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2013

Ciega a Citas - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ciega a Citas   Ciega a Citas - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 29, 2013 7:45 pm

Athina έγραψε:
Είδα το πρώτο επεισόδιο. Καλύτερο από το Avenida Brasil μου φάνηκε. Για να δούμε.

Πιο ρεαλιστικό... Με οικείες καταστάσεις. Μου φάνηκε λίγο χλιαρό αλλά συμπαθητικό με έκανε κάποιες φορές να χαμογελάω.
H σκηνή που μου άρεσε περισσότερο ήταν όταν δεν άνοιγε την πόρτα στον συνάδελφο (υποθέτω πως αυτό που ψάχνει θα το έχει δίπλα της, ότι δηλαδή αυτός θα γίνει στο τέλος το αγόρι της).
Αν δεν είχαμε δει το τρέιλερ θα ήταν μια ωραία έκπληξη στο τέλος ο λόγος της θλίψης της Λουσία (από την διήγηση στο σεμινάριο μαντεύεις). Η πρωταγωνίστρια είναι πολύ πειστική στον ρόλο. Όσο για την μάνα της, μην ξανακούσω άλλα αστειάκια για την Ελληνίδα μάνα gelio   
Δεν ενθουσιάστηκα αλλά επειδή τα πρώτα επεισόδια συνήθως απλώς συστήνουν τους χαρακτήρες και την ιστορία, θα βγάλω το πόρισμα αργότερα. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Ciega a Citas - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ciega a Citas   Ciega a Citas - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 29, 2013 8:01 pm

Ούτε και μένα με ενθουσίασε, αλλά είναι 100% σειρά πρώτου κόσμου και 21ου αιώνα. Δε δείχνει να είναι ιστορία που σε καθηλώνει, αλλά δεν αποκλείεται να το καταφέρουν οι χαρακτήρες της. Οι κεντρικοί είναι εν δυνάμει ενδιαφέροντες και εν δυνάμει αστείοι. Θα δούμε παρακάτω πως θα εξελιχθούν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Ciega a Citas - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ciega a Citas   Ciega a Citas - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 29, 2013 11:01 pm

Πάντως, η σειρά όχι μόνο δεν είναι τηλενουβέλα, αλλά δεν έχει κι καμία απολύτως σχέση με τις καθημερινές σειρές των περισσότερων χωρών. Δε ξέρω πως τους ήρθε να τη βάλουν στις 6 το απόγευμα, ταίριαζε περισσότερο στο prime-time.

Σαν είδος και concept, μοιάζει περισσότερο με κολομβιανή (θυμίζει αρκετά Los Caballeros las prefieren Brutas) παρά αργεντίνικη. Με τη διαφορά πως οι περισσότερες κολομβιανές τέτοιου τύπου, έχουν μόλις 40-80 επεισόδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
Athina

Athina


Αριθμός μηνυμάτων : 1981
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2010

Ciega a Citas - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ciega a Citas   Ciega a Citas - Σελίδα 2 EmptyΔευ Ιουλ 29, 2013 11:12 pm

Φαίνεται ότι δεν είναι τηλενουβέλα η σειρά. Δεν έχει καμία σχέση με αυτό το είδος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kally

kally


Αριθμός μηνυμάτων : 1154
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010

Ciega a Citas - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ciega a Citas   Ciega a Citas - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιουλ 30, 2013 4:49 pm

Kaloutsiko mou fanhke..

H wra pantws den nomizw na to ephreasei giati paizontai polles ellhnikes seires pou den einai sapounoperes to apogeuma kai kanoun noumera.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
malu

malu


Αριθμός μηνυμάτων : 981
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2013

Ciega a Citas - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ciega a Citas   Ciega a Citas - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιουλ 30, 2013 5:02 pm

Σύμφωνα με το tvnea έκανε 9,7 στο σύνολο και 10,2 στο νεανικό. Ο τηλεθεατής θέλει Μπέζο σε ό,τι κι αν είναι (επίσης δεν μπορώ να χωνέψω πως κάνει καλά νούμερα ο Εραστής δυτικών προαστίων, μια σειρά λίγων χρόνων με διαλόγους δεκαετίας του '50).
Παρόλα αυτά σχεδόν όλες οι σειρές ξεκινάνε μέτρια, πιθανόν στην συνέχεια να ανέβει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thlenouvelotrela.forumgreek.com/
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Ciega a Citas - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ciega a Citas   Ciega a Citas - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιουλ 30, 2013 5:38 pm

Άλλο με τις επαναλήψεις. Ο κόσμος βλέπει σειρές το απόγευμα για να χαλαρώσει και επιλέγει σειρές που έχει ξαναδεί και αγάπησε, σαπουνόπερες, κουτσομπολίστικα κτλπ. Η συγκεκριμένη σειρά είναι φτιαγμένη για prime-time και για απαιτητικό κοινό. Και κακά τα ψέματα... Μπορεί να έχει υψηλές προδιαγραφές, καλό concept κι έξυπνα φτιαγμένους χαρακτήρες, αλλά το πρώτο επεισόδιο δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο και με 120 επεισόδια σίγουρα θα είναι αργή. Άρα δεν είναι σειρά που μπορεί να πιάσει σε οποιαδήποτε ζώνη... Χρειάζεται τη βραδινή που βλέπει περισσότερος κόσμος τηλεόραση.

Malu, αν ο ΑΝΤ1 την αφήσει, μπορεί και να ανέβει, ναι. Αλλά για νέα σειρά στον ANT1 το ποσοστό δεν είναι καλό. Το Κισμέτ χτύπαγε 35άρια και βάλε στην ίδια ζώνη.

ΥΓ Ο Εραστής δυτικών προαστίων είναι ΕΚΤΡΩΜΑ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Ciega a Citas - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ciega a Citas   Ciega a Citas - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιουλ 30, 2013 6:53 pm

Το ξέχασα dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
 
Ciega a Citas
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές-
Μετάβαση σε: