Telestars Boards
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Cinco viudas sueltas

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Cinco viudas sueltas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Cinco viudas sueltas   Cinco viudas sueltas EmptyΤετ Ιουν 26, 2013 12:11 am

Kally τι λέει αυτό; Θέλει κόπο να το κατεβάσω σε καλή ποιότητα και δε ξέρω αν πρέπει να τον κάνω. Δε βλέπω μεγάλο ενθουσιασμό σε σχόλια και τα νούμερα είναι αρκετά χλιαρά... Αλλά οι κριτικοί το αποθεώνουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Cinco viudas sueltas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cinco viudas sueltas   Cinco viudas sueltas EmptyΠεμ Ιουλ 11, 2013 2:07 am

Όταν άκουσα πως το πρωταγωνιστικό ζευγάρι είναι η Coraima Torres και ο Claudio Cataño, είπα "απαπαπαπαπαπα". Δε τους φανταζόμουν σαν ζευγάρι. Βασικά η Torres, παρόλο που μου άρεσε στη Πόλα, στο PTQTM και τώρα στο EUMF, δε μου κολλάει σαν πρωταγωνίστρια κι ένας απ'τους λόγους είναι πως δε μου κολλάει με κανέναν σαν ζευγάρι. Αλλά πέτυχα αυτό το video στο youtube και μπορώ να πω πως μου φάνηκε καλό το ζευγάρι:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
kally

kally


Αριθμός μηνυμάτων : 1154
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010

Cinco viudas sueltas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cinco viudas sueltas   Cinco viudas sueltas EmptyΠεμ Ιουλ 25, 2013 9:28 am

Siga pou den tha to vlepa.. Laughing Laughing

Mou aresei polu!!! Para polu!!!!

To zeugaraki einai polu wraio kai arketa atupiko alla oles oi istories einai mia kai mia!!!!

Einai duskolh istoria.. Einai istoria pollwn gunaikwn kai tha perimene kaneis kati se sex and the city alla den exei kamia sxesh, einai polu psagmenh h seira se ola kai upervolika idiotuph.

Den aresei sto euru koino giati genika exei polles duskolies kai to kanali de thn sthrikse opws eprepe..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Cinco viudas sueltas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cinco viudas sueltas   Cinco viudas sueltas EmptyΠεμ Ιουλ 25, 2013 12:34 pm

Εμένα πάντως δε μ'αρέσουν κάποιοι ηθοποιοί... Ή μάλλον μου αρέσουν, αλλά έχω βαρεθεί να τους βλέπω ή παίζουν αυτοί τα πάντα με τον ίδιο τρόπο.

Πχ ο Ernesto Benjuema... Σαν Humberto στη Χήρα ήταν άψογος αλλά πλέον τον βλέπω και βαριέμαι. Ενώ αλλάζει ρόλους, η ερμηνεία είναι πάντα ΙΔΙΑ. Μόνο στον Encantador τον είδα να πετυχαίνει μια κάποια αλλαγή, πουθενά αλλού...

Για τη πουτάνα που επισκέπτονταν τον έμπορο ναρκωτικών στη φυλακή "μεταμφιεσμένη" τι να πω; Οκ, δε πρέπει να με ενδιαφέρει τι κάνουν οι ηθοποιοί στη προσωπική τους ζωή, αλλά τη συγκεκριμένη την έχω ήδη δει στο Las Detectivas y el Victor και εδώ δεν είδα τίποτα διαφορετικό.

Η Blandon και ο Cadavid πάλι μ'αρέσουν και μ'αρέσουν πολύ, αλλά παίζουν ρόλους που τους έχουν ξαναπαίξει. Ειδικά ο Cadavid, παίζει ρόλους με τέτοιο στυλ από το 2007. Μετά, Καρτέλ 1, Καρτέλ 2, Encantador, La Lectora, η ταινία του Καρτέλ... Και αλήτη παίζει από το 2005 στη Saga, άσχετα αν εκεί ήταν άλλο στυλ τελείως... Και ναι, οκ, διαφοροποιεί τον έναν ρόλο από τον άλλον, αλλά εδώ μου φάνηκε πως ψιλοκαρικατουρεύει τον χαρακτήρα του για να μη τον συνδέσουμε με κανέναν προηγούμενο. Αλλά πλέον είναι αδύνατον... Με το να τους διαφοροποιεί αυτός, δεν αρκεί.

Οι υπόλοιποι μου φάνηκαν όλοι από καλοί ως εξαιρετικοί. Τώρα για σενάριο, χαρακτήρες κτλπ δε μπορώ να ξέρω γιατί έχω δει μόνο τα 2 πρώτα επεισόδια, αλλά η παρουσίαση χαρακτήρων και ιστοριών με έπεισε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
kally

kally


Αριθμός μηνυμάτων : 1154
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2010

Cinco viudas sueltas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cinco viudas sueltas   Cinco viudas sueltas EmptyΠαρ Ιουλ 26, 2013 11:10 am

O rolos tou Benjumea pantws edw einai kakous.. Den einai o tupikos spasiklas pou pazei panta..

O Diego paizei ontws rolo pou exei ksanapaiksei alla ok.. Prwtagwnisths edw einai o Catano, oi alloi antrikoi roloi einai uposthriktikoi..

Den exw dei las detectivas y el victor opote me thn Bermudez den exw thema, m aresei.. Genika oles oi kopeles einai polu kales!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Cinco viudas sueltas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cinco viudas sueltas   Cinco viudas sueltas EmptyΠαρ Ιουλ 26, 2013 11:17 am

Τον Cataño τον συμπαθώ... Είναι ο Manuel του A mano limpia, άλλωστε lol! Αλλά σαν ηθοποιός δε μπορώ να πω ότι με τρελαίνει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Cinco viudas sueltas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cinco viudas sueltas   Cinco viudas sueltas EmptyΔευ Νοε 11, 2013 5:27 am

Αποφάσισα να δω τελικά τη σειρά. Έχω φτάσει στο 7ο επεισόδιο και μπορώ να πω ότι με έχει εκπλήξει πάρα πολύ ευχάριστα. Αναπτύσσονται όλα πολύ όμορφα και έχει πάρα πολύ καλό ρυθμό. Θα ήταν αναμφισβήτητα ακόμα καλύτερο το αποτέλεσμα αν είχαν κάνει μόνο 60 επεισόδια (συμφωνεί και η σεναριογράφος σ'αυτό) αλλά και τώρα το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλό. Πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση. Δύσκολο να τη κάνει κανείς, αλλά πολύ ενδιαφέρουσα. Ακριβώς επειδή είναι τόσο δύσκολη δεν έπρεπε να την είχαν βάλει στις 9 το βράδυ, έπρεπε να την είχαν βάλει στις 8. Αφού την έβαλαν όμως στις 9, έπρεπε να την είχαν αφήσει εκεί. Τα νούμερα που έκανε ήταν ικανοποιητικά... Το ότι την έστειλαν όμως στις 10 και τώρα στις 11 ήταν τραγικό λάθος και πολύ κρίμα. Χαράμισαν μια σειρά που τολμάει και προτείνει κάτι τελείως διαφορετικό σε μια εποχή που λίγες σειρές το κάνουν.

Στο καστ συνεχίζω κι έχω κάποιες ενστάσεις και είναι αυτές που είχα αναφέρει παλιότερα αλλά ευτυχώς όσοι προχωράνε τα επεισόδια οι χαρακτήρες παίρνουν τόση δύναμη που δε σε νοιάζει πλέον αν οι ηθοποιοί έχουν ξαναπαίξει παρόμοιους ή αν δε μπορούν να παίξουν διαφορετικά. Είναι από μόνοι τους ξεχωριστοί.

Με ενδιαφέρουν όλες οι ιστορίες, πάντως. Από λίγο ως πολύ. Κι ευτυχώς μέχρι στιγμής το περισσότερο χρόνο τον έχουν αυτές που με ενδιαφέρουν περισσότερο. Και νομίζω πως αυτό έγινε σκόπιμα σεναριακά. Αν και γενικά, πάντως, ο χρόνος είναι πολύ καλά μοιρασμένος. Και οι ιστορίες όχι απλώς εξελίσσονται παράλληλα, αλλά έχουν και ενδιαφέρουσες εξελίξεις παράλληλα. Και ειδικά αυτό ελπίζω να συνεχίσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Cinco viudas sueltas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cinco viudas sueltas   Cinco viudas sueltas EmptyΔευ Νοε 11, 2013 9:14 am

Η μουσική υπόκρουση της σειράς είναι ΘΕΪΚΗ!!

Estar lejos - Fonseca y Willie Colón



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Cinco viudas sueltas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cinco viudas sueltas   Cinco viudas sueltas EmptyΤρι Νοε 12, 2013 4:04 am

ΩΧ ΩΧ ΩΧ ΩΧ ΩΧ!! Το ζευγάρι αρχίζει και μ'αρέσει επικίνδυνα Laughing Χόρεψαν και τραγουδάρα!!

Tengo ganas - Andrés Cepeda



Tengo ganas
tengo tiempo y mil canciones que cantarte
tengo historias, tengo cosas que contarte
mas hoy tengo tu llegada
y mi mano voy a darte

Es tan lindo
cuando existe un sentimiento
y cuando quieres
cuando cuentas, sin callarte
que prefieres
por ejemplo yo
quisiera si no es mucho
que te quedes

Dame solo un momento
dame amor del mas cierto
no te pido mas nada
dame de tu mirada
y de tus sentimientos
siente si estoy sintiendo

No te quedes
no revices el pasado que entristece
no te niegas si el amor te pertenece
ven y sientate a mi lado
mira el dia, que amanece

No respondas callada
mucho menos ahora
no me digas mañana

Es que vi que pasabas
me acerque por que pienso
que por ti yo esperaba

Tengo ganas
tengo tiempo y mil canciones que cantarte
tengo historias, tengo cosas que contarte
mas hoy tengo tu llegada
y mi mano voy a darte
voy a darte
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
mkostas
Admin
mkostas


Αριθμός μηνυμάτων : 31917
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2010
Ηλικία : 32

Cinco viudas sueltas Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cinco viudas sueltas   Cinco viudas sueltas EmptyΤρι Νοε 12, 2013 4:16 am

Ποιος να το έλεγε, πάντως πως θα έκαναν καλό ζευγάρι ο Manuel του A mano limpia και η Mariana της Pola Laughing Και παιζόντουσαν και παράλληλα Laughing Χίλιους συνδυασμούς με ηθοποιούς των 2 σειρών θα σκεφτόταν να κάνει κανείς, αλλά αυτόν όχι dunato gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://telestarsboards.forumgreek.com
 
Cinco viudas sueltas
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» 5 viudas sueltas

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Telestars Boards :: Τηλεόραση :: Λατινοαμερικάνικες σειρές-
Μετάβαση σε: